Z zagranicy

Węgierskie Ministerstwo Sprawiedliwości: KE wytoczyła Węgrom pokazowy proces ws. nieprzyjęcia muzułmańskich imigrantów

Przedstawiciel węgierskiego Ministerstwa Sprawiedliwości poinformował, że Komisja Europejska prowadzi „proces pokazowy” przeciwko Węgrom w kwestii dystrybucji kwot migrantów, dodając, iż KE jeszcze nie wdrożyła procedur zamrożenia członkostwa w stosunku do tych wszystkich krajów członkowskich, które odmówiły przyjęcia muzułmańskich nachodźców.

Sekretarz w węgierskim resorcie sprawiedliwości Pál Völner powiedział podczas konferencji prasowej, że powodem, dla którego Komisja Europejska wszczęła w stosunku do Węgier procedurę zawieszenia w prawach członka wspólnoty jest to, że kraj ten zajął najbardziej twarde stanowisko w tej sprawie i posunął się do zaskarżenia systemu kwot w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Węgry zwróciły się do ETS razem ze Słowacją w kwestii kwot migrantów już w grudniu 2015 roku po tym, jak ministrowie spraw wewnętrznych UE przegłosowali we wrześniu wprowadzenie obowiązkowego systemu kwotowego redystrybucji 120 tys. Imigrantów wśród państw członkowskich UE.

KE wszczęła także procedurę zawieszania członkostwa wobec Polski i Republiki Czech za niewprowadzenie w życie decyzji o zainstalowaniu muzułmańskich imigrantów w liczbie przewidzianej kwotami.

Völner zaznaczył przy tym, że wiele krajów UE nie zdecydowało się wywiązać z tego zobowiązania i przyjąć migrantów. – Niektóre kraje wzięły znacząco małą liczbę muzułmańskich przybyszów. W rezultacie rozlokowano w ramach kwot zaledwie 11,8 proc. Imigrantów – dodał Völner.

Źródło: dailynewshungary.com

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra