Kościół

Benedykt XVI: Kościół potrzebuje oddanych pasterzy, którzy są w stanie oprzeć się dyktaturze ducha tego stulecia

Papież-emeryt Benedykt XVI wysłał list będący przesłaniem dla uczestniczących w pogrzebie kardynała Joachima Meisnera, w którym oświadczył, że jest poruszony zdolnością kardynałów, którzy zgłosili dubia odnośnie do adhortacji Amoris Laetitia, „do życia w głębokim przekonaniu, że Pan Bóg nie porzucił Swojego Kościoła, nawet jeżeli jego łódź wpłynęła na wody tak wzburzone, że jest ona na skraju wywrotki”.

Kościół – podkreślał Benedykt XVI – „stanął w obliczu szczególnej potrzeby posiadania oddanych pasterzy, którzy są w stanie oprzeć się dyktaturze ducha tego wieku, i którzy z determinacją żyją i myślą wiarą”.

List Benedykta XVI na pogrzebie został odczytany przez abp. Georga Gänsweina, osobistego sekretarza i zarządcę domu papieskiego.

Meisner, który miał 83 lata był jednym z czterech kardynałów, którzy wystosowali do papieża Franciszka dubia odnośnie do adhortacji „Amoris Laetitia”, mając wątpliwości, czy papieski dokument jest zgodny z katolicką moralnością. Niestety odszedł do Pana, nie doczekawszy odpowiedzi Franciszka.

Specjalista z zakresu prawa kanonicznego Kurt Martens ocenił, że przesłanie papieża Benedykta XVI było „niezwykle dyplomatyczną formą wsparcia dla kardynałów, którzy wystosowali dubia.
Źródło: LifeSiteNews

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

98 komentarzy

98 Komentarzy

  1. Floyd Rokisky

    18 grudnia 2017 at 10:48

    Awesome post.|

  2. Delbert Inga

    19 grudnia 2017 at 19:12

    I couldn’t resist commenting. Exceptionally well written!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra