Z kraju

Poseł Siarkowska – PiS rżnie głupa w sprawie podwyżki ceny benzyny

Jak poinformowała biuro prasowe republikanów „poseł Anna Maria Siarkowska z koła poselskiego Republikanie podczas sejmowej dyskusji w dniu 12 lipca br. dotyczącej podwyżki benzyny o 25 groszy za litr, dosadnie skrytykowała ten pomysł. Powiedziała, odwołując się do słów Janusza Korwin- Mikkego, że rząd zwyczajnie „rżnie głupa” tłumacząc, że „to nie jest podwyżka cen””.

Zdaniem poseł Siarkowskiej „Ustawa wprowadza opłatę drogową. Ta opłata to kolejny, zupełnie nowy podatek. W teorii, ten podatek do kasy państwa przelewać będą podmioty wprowadzające na rynek paliwa silnikowe. W praktyce – zapłacą go ostatecznie konsumenci. Konsumenci, czyli po pierwsze kierowcy, bo to oni zapłacą więcej za gaz i benzynę. Po drugie, wszyscy pozostali. Dlaczego wszyscy? Bo jak drożeje paliwo, to drożeje transport, a jak drożeje transport, to drożeje wszystko.

Opłata drogowa obciąży więc nas wszystkich. Nie ma innej możliwości. Ceny pójdą w górę. A rząd, który zaklinając rzeczywistość twierdzi, że „to nie jest podwyżka cen paliw”, to – jak powiedział niegdyś z tej mównicy Janusz Korwin – Mikke – taki rząd zwyczajnie „rżnie głupa”.

W wyniku tej ustawy Polacy zapłacą 25 groszy brutto więcej za litr paliwa! Takie są twarde fakty. Gdyby nie nowy podatek, to przy obserwowanych spadkach cen paliw zapłacilibyśmy po prostu mniej!

Infrastruktura drogowa w Polsce wymaga inwestycji. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Potrzebne są inwestycje na poziomie dróg krajowych i autostrad. Konieczna jest także modernizacja dróg lokalnych, których stan jest często opłakany. Inwestycje zaś wymagają pieniędzy. Te przedsięwzięcia nie mogą się jednak odbywać kosztem dalszego sięgania do kieszeni obywateli! Przecież do budżetu państwa z tytułu akcyzy na paliwa już teraz wpływają miliardy złotych rocznie. To właśnie te pieniądze docelowo miały być przeznaczane na budowę i remonty dróg. Niestety, w zdecydowanej większości trafiają jednak nie na Krajowy Fundusz Drogowy, ale… do budżetu państwa! A tam wykorzystywane są na najróżniejsze inne cele.

Szanowni wnioskodawcy – w dziurawym wiadrze zawsze będzie za mało wody. Rozwiązaniem jest uszczelnienie systemu i racjonalizacja wydatków, w tym cięcie kosztów, a nie dalsze łupienie obywateli.

Pragnę przypomnieć, że w 2011 roku pan Prezes Jarosław Kaczyński komentował – skądinąd słusznie – kwestię opodatkowania paliw. Wysokie ceny benzyny skwitował stwierdzeniem, że najzwyczajniej należy obniżyć akcyzę na paliwa. Podkreślił też, że takie działanie wymagałoby od rządzących odwagi i odpowiedzialności. Dzisiaj politycy PiS opodatkowanie paliw chcą… zwiększyć. Gdzież się podziała ta Wasza odwaga i odpowiedzialność? Czy to naprawdę możliwe, że liczycie na to, że wyborcy nie będą pamiętać, że to dzięki posłom Prawa i Sprawiedliwości muszą płacić za paliwo 25 groszy więcej?

Jako Republikanie jesteśmy za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu. Jednocześnie zachęcamy do tego wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy i całej opozycji. Nowym podatkom powiedzmy stanowcze NIE!””.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Marek

  17 lipca 2017 at 10:25

  Znalezione w sieci,
  150 mln EUR – w okresie 2005-2015 wielkość polskiej pomocy na rozwój Ukrainy wyniosła prawie 0,5 mld zł. A w ciągu 2016 roku – 94 mln zł.
  5.5 mln USD – pomoc dla ukraińskiej armii z danych podanych w sierpniu 2016 roku przez ukraiński resort obrony i ukraińskie siły zbrojne,
  4 mld PLN – kredyt dla Ukrainy to faktyczna darowizna
  68 mln EUR (blisko 300 mln zł) kredyt rządu PIS na budowę i remont dróg na zachodzie Ukrainy (listopad 2016 r.)
  ()
  Zastanawiam się, czy te szumnie zapowiadane prze PIS dostawy gazu na Ukrainę też będą finansowane poprzez dodanie (doliczenie) 25 groszy do metra sześciennego gazu?

 2. The Big E

  17 lipca 2017 at 10:25

  Panu Prezesowi warto przypomnieć, że taki odważny i odpowiedzialny polityk, który akcyzę obniżył (i wpływy budżetowe wzrosły) to już był. Nazywa się Leszek Miller.
  A Pani Posłanka to mogłaby zadać z mównicy sejmowej tzw. proste pytanie: Skoro z tytułu akcyzy wpłynęło w 2016 około 30 miliardów plus parę dalszych za VIATOLL i myto autostradowe, a Ministerstwo Infrastruktury przewiduje wydatki na drogi na poziomie 23 miliardów, to co się dzieje z resztą? Pytanie „Gdzie schowałeś kasę, misiu?” nieodmiennie skutkuje pianą na ustach u pytanego, a czasem wizytą seryjnego samobójcy, ale nam, przy monitorach, dostarcza tyle radości.

 3. Dar

  17 lipca 2017 at 11:07

  Co można oczekiwać po masonach – tylko LICHWĘ.
  Goj posiadający gen zwierzęcy (bydlęcy) ma robić na masona bowiem mason obdarzony jest przez Boga genem boskim – Talmud.

  • Paweł

   17 lipca 2017 at 12:09

   Chyba na żyda a nie masona? Skąd to wybielanie żydów? Jednym razem zamiennikiem jest słowo chazar, innym mason. ŻYD!

  • Egzorcysta

   17 lipca 2017 at 12:10

   Jezus powiedzial ludziom ,ze tak nie jest, ze wszyscy jestesmy rowni.To Go zamordowali, tak jak pozniej wielu ktorzy to ludziom to mowili.np Lepper, czy Gen Petelicki.A dzis kazdy, to tez tak uwaza jak Jezus, jest ksenofobem i antysemita.Ten talmud i to wierzenie, w te swoje dyrdymaly o swojej wielkosci Chazarsko-semickej, ich zaprowadzi znow na szafot.Mamy XXI wiek i debilizmy tego rodzaju zostala pogrzebane w czasach niewolnictwa.Jaki trzba mic rozum, jak naiwnym trzba byc zeby dzis w dobie internetow i rozwoju ludzkosci nadal wierzyc , ze ma sie jakas wyzszosc nad drugim czlowiekiem.Takie cos to trzba leczyc w psychuszce.

 4. JARO

  17 lipca 2017 at 12:48

  PiS-orom zaczyna chyba brakować kasy w kasie, a tu za pasem wybory samorządowe, a następnie do sejmu i senatu; skądś muszą ją przecież wziąć; a jeszcze te spłaty zadłużenia; to co się robi, a raczej co się wywołuje? nie, nie wojnę – przynajmniej na tym etapie, tylko INFLACJĘ („INFLACJA wróg publiczny nr 1” – taki chyba ma tytuł świetna książka o tem; a tam wszystko jasno i klarownie wytłumaczone skąd, co i jak – polecam); a INFLACJA to taki wynalazek, który bez przerywania snu opróżnia nam kieszenie i konta; tak rządzący walczą z ludem pracującym miast i wsi; wsi a nie WSI, bo ci drudzy to też są na początku tej operacji i raczej zyskują niż tracą jak my tu na dole; a miało być tak ładnie; a pewnie skończy się tak jak zwykle – i oby niczym gorszym, choć mam obawy, że tym razem może być jeszcze coś nad drożyznę;

 5. pidzio

  18 lipca 2017 at 13:05

  JAKI KRET DZIAŁA NA STRONIE PRAWY.PL BO USUNIĘTO WIELE WPISÓW BĘDĄCYCH TU JESZCZE WCZORAJ!!!

 6. pidzio

  18 lipca 2017 at 23:02

  polecam stronę:

  prof Jerzy Robert Nowak bloog

  oraz

  tygodnik o nakładzie 107 tys. egz. pt.

  „Warszawska Gazeta”.

 7. pikachu kigurumi

  1 sierpnia 2017 at 14:09

  At this time it looks like WordPress is the top blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?
  pikachu kigurumi http://mtcare7.dothome.co.kr/board_pKeQ61/1147304

 8. home page

  1 sierpnia 2017 at 14:09

  Excellent way of describing, and good article to obtain facts about my presentation subject matter, which i am going to deliver in academy.
  home page http://www.tcinn.com/home.php?mod=space&uid=1129147&do=profile&from=space

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra