Recenzje

Lipcowy Egzorcysta o Masonerii. Zobacz jak masoni niszczą Kościół katolicki i podporządkowali sobie władze Rosji

Przez dekady każdy, kto krytycznie wspomniał o masonerii kreowany był (przez monopolizującą debatę społeczną lewice) na wariata. O masonerii można było mówić dobrze albo wcale. Z czasem okazywało się, że lewicy kpiący z piszących o masonerii, są związani z wolnomularstwem. Dziś jednak sytuacja zmienia się, i na forum publicznym można poruszać tematy tabu, w tym i pisać o dzieciach wdowy. Przykładem tego są ostanie anty-masońskie publikacje w „Gościu Niedzielnym” i miesięcznik „Egzorcysta”.

 

Tematem numeru najnowszego lipcowego numeru miesięcznika „Egzorcysta” jest masoneria. Na łamach czasopisma teksty o niej napisali wybitni naukowcy, a także sami byli członkowie lóż. Dla Kościoła katolickiego masoneria to narzędzie szatana. Jak podkreślają dokumenty Kościoła katolickiego celem masonerii jest oderwanie ludzi od Boga, oraz zniszczenie jedynej prawdziwej religii – katolicyzmu.

Zdaniem publicystów pisma, pycha masonów przejawia się w tym, że są oni przeświadczeni o tym, że nie muszą podporządkować się woli Boga i są lepsi od innych ludzi. Masoni wierzą, że na drodze masońskiej doznają iluminacji i stają się równi istocie boskiej – dlatego domagają się by czczono ich jak bogów. Przekonanie o byciu bogami sprawia, że masoni uważają, że mogą robić wszystko na co mają ochotę. W rzeczywistości droga wolnomularska jest drogą oddania się w niewole demonów.

Według publicystów pisma masoneria to forma satanizmu, a właściwie lucyferianizmu – Lucyfer jak masoni ma rzekomo nieść oświecenie. Masoni w swoich wierzeniach czerpią z różokrzyżowców, islamu (islamskiego sufizmu), antycznego pogaństwa (kultów Izydy, Mitry, religii wschodu, hinduizmu, manicheizmu), żydowskiej Kabały, filozofii greckiej (Pitagorasa), parapsychologii i spirytyzmu.

Jak informują publicyści pisma loże rzemieślnicze zanim przekształciły się w masonerie były katolickie. W antykatolicką organizacje przekształcili ją protestanci. W XVIII wieku masoneria stała się antykatolicka pod wpływem epoki oświecenia. Już od XIX wieku masoneria budowała swoją agenturę w Kościele katolickim. Dziś masoni starają się wykorzystać Kościół katolicki do promocji swojej toksycznej ideologii.

Masoneria, zdaniem publicystów „Egzorcysty”, ewolucyjnie zmienia świadomość katolików promując wśród wiernych Kościoła katolickiego takie idee jak: wiele dopuszczalnych punktów widzenia na sprawy wiary, ekumenizm w celu stworzenia jednej globalnej religii, podkreślenie sprzeczności doktryny i praktyki. A także twierdzenia o tym, że: religia jest barierą dla postępu, religia powinna być ograniczona do świadczenia pomocy socjalnej, i być pozbawiona wpływu na życie społeczne, dostosowanie religii do tego co lewica uznaje za nowoczesne, inicjowanie wśród wiernych dyskusji o potrzebie dostosowania nauczania katolickiego do tego co lewica uznaje za nowoczesne, angażowanie hierarchii do promowania polityki masonerii, wspieranie modernistów i zwolenników reform posoborowych w Kościele katolickim, kreowanie nowych zgodnych z linią masońską autorytetów dla katolików, promowanie nowej z masońskiego ducha teologii, tworzenie alternatywnych wobec Kościoła wspólnot. Celem masonerii jest narzucenie katolikom ducha masońskiego.

Masoneria, zdaniem publicystów „Egzorcysty” chce przejąc cała władze i majątek, podporządkować sobie kulturę, media, gospodarkę, rynki finansowe i edukacje. Struktury masonerii w Polsce całkowicie podporządkowane są strykturom masonerii za granicą.

Do metod działania masonerii w Kościele katolickim publicyści „Egzorcysty” zaliczają: wspieranie karier, promowanie autorów poprzez nagłaśnianie ich publikacji, przemilczanie skandalów, nagłaśnianie nieprawdziwych oskarżeń, manipulacje opiniami, wykorzystywanie ironii, parodii, emocji, odrzucanie myślenia krytycznego, infiltracje, skłócanie, podporządkowanie sobie sztuki i nauk dotyczących katolicyzmu.

Zdaniem publicystów miesięcznika celem masonerii wobec Kościoła katolickiego jest: zniszczenie świętości Mszy Świętej poprzez powierzenie zmian liturgicznych protestantom, wprowadzenie nowej wersji Dekalogu, budowa ekumenicznej świątyni w Jerozolimie, usunięcie Kultu Michała Archanioła, zniszczenie praktyk pokutnych, w tym likwidacja spowiedzi, usuniecie łaciny z liturgii, święcenia kapłańskie dla kobiet, wprowadzenie muzyki popularnej do liturgii, usunięcie relikwii, usuniecie książeczek do nabożeństwa, ograniczenie Jezusa tylko do osoby ludzkiej i kreowanie go na społecznego rewolucjonistę, likwidacja szkół katolickich, likwidacja szacunku dla duchownych, likwidacja opustoszałych kościołów, propagowanie potrzeby stworzenia jednej globalnej religii.

Według jednego z publicystów „Egzorcysty” Stanisława Krajskiego „głównym ośrodkiem masonerii rytu francuskiego stało się GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych federacji Rosyjskiej)”. Według cytowanego przez Stanisława Krajskiego Aleksandera Dugina GRU ma cechy zakonu okultystycznego, dąży do rządu światowego. Zdaniem naukowca WSI jest podporządkowane GRU. O dominacje nas światem, zdaniem publicysty miesięcznika, mają walczyć: kierowany z Moskwy Wielki Wschód i kierowana z USA masoneria rytu szkockiego.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  17 lipca 2017 at 14:17

  Przciez identycznie jest w Polsce.Masoneria w Kosciele Katolickim juz dawno rozsadza ten ostani bastion cywilizacji lacinskiej od srodka.Kazdy starszy czlowiek moze sobie porownac, jak wygldal kosciol 30 lat temu a jak wyglada dzis.I co sie w nim glosi.Co swiatlejsi ludzie przestali tam chodzic a nawet w cos jeszcze wierzyc.Kosciol jest struktura podobnie jak spoleczenstwo ,piramida, na szczycie ktorej jak kwoki na grzedzie siedza Zydzi i Masoneria, slac listy episkopatow, zalecenia , i nakazy, a jak ,ktory kolwiek z ksiezy zacznie sypac, albo intensywnie glosic nauki Jezusa, objasniac i mowic prawde, popada w nielaske, a nawet exkomunike.Np czy to kisadz Natanek, czy Ks.Międlar jako najwieksze dowody na to co pisze, ale znam tez innych, ktorych odrazu sie prznosi do najbiedniejszych parafii, najmniej liczne w owieczki.Na wsie zabite dechami by ich glos nie dotarl do duzej ilosci wiernych.Kim jest papiez tez wiemy, jego tatuaz bafometa na piersi i zydowskie korzenia, i czyny przeciw wierze katolickiej mi osobiscie wystarcza, by zrozumiec, ze caly ten cyrk, jest wymierzony, przciw naukom Jezusa, tacy wlasnie uczeni w pismie, przycznili sie do usmiercenia Jezusa, a dzis usmiercaja Jego nauki, ze szczgolna troska o te ktore mowia, ze nie ma rownych i rowniejszych, ze kazdy czlowiek ma takie samo prawo do zycia.Czyli o szalenstwie jakie glosza, Zydzi, o swojej wrecz bogosci.Dla ktorej caly swiat ma harowac.Nie moga zniesc sprzciwu, ktory zwa antysemityzmem, ksenofobia i rasizmem.Wiec musza uciszac ksiezy i kosciol katolicki, ktory ma czasem podobny poglad, jesli chodzi o siebie, nawet nie bedac Zydami, jakby nie rozumial nauk Jezusa.Ale to juz sprawa umyslu i psychopatii, objawijacej sie mania wielkosci i oderwaniem od rzeczywistosci.Nalezy tez pamietac, ze Chrzascijanie, ludzie juz znajacy nauki Jezusa, nie potrzbuja kosciola, to kosciol potrzbuje Chrzescijan.Albo do lopaty.Prawi ludzi i Chrzescijanie, maja w domu Pismo Swiete, i umieja czytac, nie jak w sredniowieczu, ze tylko ksiadz umial.I nawet jak nie bedzie ani katedr, ani innych budynkow, ani proboszczow, ani biskupow i kardynalow, Chrzescijanstwo nie umierze, razem z nimi.Bo prawda nie umiera.

 2. jacek

  17 lipca 2017 at 16:37

  Przeczytałem od deski do deski.Naprawdę warto.Polecam.

 3. Paweł

  23 lipca 2017 at 22:54

  Założyciel „Alliance Izraelite”, żyd Cremieux, w odezwie swej (Wahrmund, str. 53) głosił:

  „Wzniosłe proroctwa naszych świętych ksiąg spełniają się. Nadchodzi dzień, w którym Jeruzalem będzie wspólnym domem modlitwy dla goimów (połączonych pod rządem Izraela), w którym chorągiew monoteizmu powiewać będzie na najdalszych brzegach. Skorzystajmy z wszelkich okoliczności! Nasza siła jest wielka – nauczmy się jej użyć! Czego mamy się lękać? Niedaleki dzień, gdy bogactwa ziemi należeć będą wyłącznie do Judy”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra