Lipcowy Egzorcysta o Masonerii. Zobacz jak masoni niszczą Kościół katolicki i podporządkowali sobie władze Rosji

Przez dekady każdy, kto krytycznie wspomniał o masonerii kreowany był (przez monopolizującą debatę społeczną lewice) na wariata. O masonerii można było mówić dobrze albo wcale. Z czasem okazywało się, że lewicy kpiący z piszących o masonerii, są związani z wolnomularstwem. Dziś jednak sytuacja zmienia się, i na forum publicznym można poruszać tematy tabu, w tym i pisać o dzieciach wdowy. Przykładem tego są ostanie anty-masońskie publikacje w „Gościu Niedzielnym” i miesięcznik „Egzorcysta”.

 

Tematem numeru najnowszego lipcowego numeru miesięcznika „Egzorcysta” jest masoneria. Na łamach czasopisma teksty o niej napisali wybitni naukowcy, a także sami byli członkowie lóż. Dla Kościoła katolickiego masoneria to narzędzie szatana. Jak podkreślają dokumenty Kościoła katolickiego celem masonerii jest oderwanie ludzi od Boga, oraz zniszczenie jedynej prawdziwej religii – katolicyzmu.

Zdaniem publicystów pisma, pycha masonów przejawia się w tym, że są oni przeświadczeni o tym, że nie muszą podporządkować się woli Boga i są lepsi od innych ludzi. Masoni wierzą, że na drodze masońskiej doznają iluminacji i stają się równi istocie boskiej – dlatego domagają się by czczono ich jak bogów. Przekonanie o byciu bogami sprawia, że masoni uważają, że mogą robić wszystko na co mają ochotę. W rzeczywistości droga wolnomularska jest drogą oddania się w niewole demonów.

Według publicystów pisma masoneria to forma satanizmu, a właściwie lucyferianizmu – Lucyfer jak masoni ma rzekomo nieść oświecenie. Masoni w swoich wierzeniach czerpią z różokrzyżowców, islamu (islamskiego sufizmu), antycznego pogaństwa (kultów Izydy, Mitry, religii wschodu, hinduizmu, manicheizmu), żydowskiej Kabały, filozofii greckiej (Pitagorasa), parapsychologii i spirytyzmu.

Jak informują publicyści pisma loże rzemieślnicze zanim przekształciły się w masonerie były katolickie. W antykatolicką organizacje przekształcili ją protestanci. W XVIII wieku masoneria stała się antykatolicka pod wpływem epoki oświecenia. Już od XIX wieku masoneria budowała swoją agenturę w Kościele katolickim. Dziś masoni starają się wykorzystać Kościół katolicki do promocji swojej toksycznej ideologii.

Masoneria, zdaniem publicystów „Egzorcysty”, ewolucyjnie zmienia świadomość katolików promując wśród wiernych Kościoła katolickiego takie idee jak: wiele dopuszczalnych punktów widzenia na sprawy wiary, ekumenizm w celu stworzenia jednej globalnej religii, podkreślenie sprzeczności doktryny i praktyki. A także twierdzenia o tym, że: religia jest barierą dla postępu, religia powinna być ograniczona do świadczenia pomocy socjalnej, i być pozbawiona wpływu na życie społeczne, dostosowanie religii do tego co lewica uznaje za nowoczesne, inicjowanie wśród wiernych dyskusji o potrzebie dostosowania nauczania katolickiego do tego co lewica uznaje za nowoczesne, angażowanie hierarchii do promowania polityki masonerii, wspieranie modernistów i zwolenników reform posoborowych w Kościele katolickim, kreowanie nowych zgodnych z linią masońską autorytetów dla katolików, promowanie nowej z masońskiego ducha teologii, tworzenie alternatywnych wobec Kościoła wspólnot. Celem masonerii jest narzucenie katolikom ducha masońskiego.

Masoneria, zdaniem publicystów „Egzorcysty” chce przejąc cała władze i majątek, podporządkować sobie kulturę, media, gospodarkę, rynki finansowe i edukacje. Struktury masonerii w Polsce całkowicie podporządkowane są strykturom masonerii za granicą.

Do metod działania masonerii w Kościele katolickim publicyści „Egzorcysty” zaliczają: wspieranie karier, promowanie autorów poprzez nagłaśnianie ich publikacji, przemilczanie skandalów, nagłaśnianie nieprawdziwych oskarżeń, manipulacje opiniami, wykorzystywanie ironii, parodii, emocji, odrzucanie myślenia krytycznego, infiltracje, skłócanie, podporządkowanie sobie sztuki i nauk dotyczących katolicyzmu.

Zdaniem publicystów miesięcznika celem masonerii wobec Kościoła katolickiego jest: zniszczenie świętości Mszy Świętej poprzez powierzenie zmian liturgicznych protestantom, wprowadzenie nowej wersji Dekalogu, budowa ekumenicznej świątyni w Jerozolimie, usunięcie Kultu Michała Archanioła, zniszczenie praktyk pokutnych, w tym likwidacja spowiedzi, usuniecie łaciny z liturgii, święcenia kapłańskie dla kobiet, wprowadzenie muzyki popularnej do liturgii, usunięcie relikwii, usuniecie książeczek do nabożeństwa, ograniczenie Jezusa tylko do osoby ludzkiej i kreowanie go na społecznego rewolucjonistę, likwidacja szkół katolickich, likwidacja szacunku dla duchownych, likwidacja opustoszałych kościołów, propagowanie potrzeby stworzenia jednej globalnej religii.

Według jednego z publicystów „Egzorcysty” Stanisława Krajskiego „głównym ośrodkiem masonerii rytu francuskiego stało się GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych federacji Rosyjskiej)”. Według cytowanego przez Stanisława Krajskiego Aleksandera Dugina GRU ma cechy zakonu okultystycznego, dąży do rządu światowego. Zdaniem naukowca WSI jest podporządkowane GRU. O dominacje nas światem, zdaniem publicysty miesięcznika, mają walczyć: kierowany z Moskwy Wielki Wschód i kierowana z USA masoneria rytu szkockiego.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

139 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra