Z kraju

Profesor Płatek – mamy wymianę kadr jak w 1949 roku

– Powinniśmy mówić o usprawnieniu sądów, cyfryzacji. A mamy wymianę kadr jak w 1949 r. – żaliła się prof. Monika Płatek na antenie radia TOK FM.

– Jak się nie przestrzega zasad bezpieczeństwa w locie, to dochodzi do katastrof . Bardzo możliwe, że to jest ten moment, żeby zdać sobie sprawę z tego, że mamy to, na co zasługujemy. Najwyższy czas nie myśleć, że ktoś inny coś za nas zrobi. Nie ma co wypominać, że przez te osiem lat nie tak nie zostało zrobione. Trzeba pomyśleć, jak usprawnić działanie sądów na trzech poziomach. Po pierwsze, żeby sprawy toczyły się szybciej. To wcale nie jest trudne, cała masa spraw nie powinna w ogóle do sądów trafiać. Druga rzecz to to, jak te sądy się komunikują z ludźmi. Trzecia rzecz to koszty – to często sprawia, że ludzie nie trafiają tam, gdzie powinni i otrzymać odszkodowania. Bardzo istotna jest np. cyfryzacja. A my mamy wymianę kadr, jak w 1949 roku. Mamy jedną specjalistę i kilka osób, które nie mają nic poza tym, że są uznani są osoby „lojalne” – żaliła się prof. Monika Płatek.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra