Z kraju

Profesor Płatek – mamy wymianę kadr jak w 1949 roku

– Powinniśmy mówić o usprawnieniu sądów, cyfryzacji. A mamy wymianę kadr jak w 1949 r. – żaliła się prof. Monika Płatek na antenie radia TOK FM.

– Jak się nie przestrzega zasad bezpieczeństwa w locie, to dochodzi do katastrof . Bardzo możliwe, że to jest ten moment, żeby zdać sobie sprawę z tego, że mamy to, na co zasługujemy. Najwyższy czas nie myśleć, że ktoś inny coś za nas zrobi. Nie ma co wypominać, że przez te osiem lat nie tak nie zostało zrobione. Trzeba pomyśleć, jak usprawnić działanie sądów na trzech poziomach. Po pierwsze, żeby sprawy toczyły się szybciej. To wcale nie jest trudne, cała masa spraw nie powinna w ogóle do sądów trafiać. Druga rzecz to to, jak te sądy się komunikują z ludźmi. Trzecia rzecz to koszty – to często sprawia, że ludzie nie trafiają tam, gdzie powinni i otrzymać odszkodowania. Bardzo istotna jest np. cyfryzacja. A my mamy wymianę kadr, jak w 1949 roku. Mamy jedną specjalistę i kilka osób, które nie mają nic poza tym, że są uznani są osoby „lojalne” – żaliła się prof. Monika Płatek.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. Zofia

  17 lipca 2017 at 19:55

  Gorzka prawda.

  • niepisior

   18 lipca 2017 at 11:51

   Ja słucham takich „płatków”, to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Ta durnota nie rozumie, o czym mówi. W 1949 roku dokonano czystki (często również definitywnej, bo w ubeckich katowniach) wśród sędziów, adwokatów itd. Starą kadrę zastapili sedziowie tacy jak niejaki Michnik Stefan, w którego obronie brat redaktor jeszcze dzisiaj jest gotowy bić i mordować. Ludzie, którzy weszli do sądownictwa w 1949 są w nim do dzisiaj (nastąpiła tylko wymiana pokoleniowa, ale klany sędziowskie trwają jak stalinowska opoka).
   Dzisiejsza zmiana ma na celu wyeliminowanie zbrodniarzy i ich potomków. Więc, „płatku”, w tym znaczeniu masz rację! Wreszcie polskie sądy zostaną oczyszczone ze zbrodniarzy i ich potomków!
   A przy okazji: czy sędzia Gernsdorf przedstawiła ŹRÓDŁA DOCHODÓW, z których sfinansowała swój wielomilionowy majątek, ujawniony w niedawnym oświadczeniu?

   • Tomek

    18 lipca 2017 at 17:53

    „Wreszcie polskie sądy zostaną oczyszczone ze zbrodniarzy i ich potomków!”. Oj, ty naprawdę w innej rzeczywistości żyjesz, skoro uważasz, że polskie sądy to tylko stalinowscy zbrodniarze (swoją drogą, długo muszą żyć i orzekać jeszcze w wieku 80 – 100 lat w takim razie) albo ich potomkowie. I, skoro wierzysz, że obecna zmiana ma mieć niby na celu oczyszczenie sądów z takich osób. Jak masz coś przeciwko hermetyczności zawodu sędziego i zwalczeniu patologii np. związanych z odpowiedzialnością sędziów, to czemu nie jesteś za np. Kukizem, który postuluje wybory sędziów? Byłaby kontrola społeczna, a nie mianowanie uległych przydupasów Ziobry.

    Co do pytania o źródło majątku Gersdorf, to widzę, że odzywa się komunistyczna mentalność w głowie, że ten kto dorobił się jakiegoś majątku to złodziej. Wyobraź sobie, że przez wiele lat pracy jako radca prawny, profesor, prorektor, czy wreszcie sędzia (vide jej doświadczenie) można dojść do takiego majątku, jaki ona wykazała. Poza tym, oświadczenia są weryfikowane przez urzędy skarbowe – jeśli jest wątpliwość co do źródeł pochodzenia majątku (nie pokrywa on się z przychodami deklarowanymi w PITach) to wszczyna się kontrolę podatkową w zakresie tzw. nieujawnionych dochodów (co, jak co, ale PiSowski aparat skarbowy przecież nieodpuścił by sobie takiej okazji, jakby coś było niejasne:)

 2. Hania

  17 lipca 2017 at 20:00

  Pani profesor ma rację.
  Z utęsknieniem do 60 lat czekamy na tę wymianę kadr
  Z rodów ( bo już można mówić o panowaniu i dziedziczeniu całych rodów)
  sędziów Wolińskich- Morgensteinów
  na rody Kowalsko- Nowakowych 🙂

  • niepisior

   18 lipca 2017 at 11:54

   Brzydzi mnie nazywanie takich osobników „profesorami”. To uwłacza godności mądrych ludzi, którzy zapracowali na swoje zaszczytne tytuły, a nie uzyskali je przez wierną służbę reżymowi michniczo-wolińsko-kwasniewsko-jaruzelsk-kiszczakowskim.

  • Tomek

   18 lipca 2017 at 16:51

   Od 30 paru lat do zawodu sędziego weszło wiele osób zupełnie niepowiązanych ani politycznie, ani rodzinnie z dawną władzą. Nie spodziewaj się więc, Haniu, nagle teraz jakiejś wymiany na rody Kowalsko-Nowakowych za bardzo. Co najwyżej na rody Pisiewiczów-Misiewiczów.

 3. Szukający Drogi

  17 lipca 2017 at 20:07

  Czy to jest ta pani profesor, która utrzymuje, że pary homo rodzą więcej dzieci niż hetero?

  • Tomek

   18 lipca 2017 at 17:55

   Dokładnie, ta:). Ale nawet komuś, kto wygaduje non stop głupoty zdarzy się czasem coś mądrego powiedzieć. To jest chyba pierwsza sensowna wypowiedź, którą u niej widzę.

 4. Grze

  17 lipca 2017 at 20:59

  Pani profesor się myli, bo PIS nie zrywa paznokci, nie każe siadać na odwróconym taborecie, nie przytrzaskuje genitaliów szufladą biurka, nie morduje i nie zakopuje zwłok po nocach do zbiorowych dołów. Chyba jednak jest różnica, prawda? My Polacy czekaliśmy na tę wymianę kadr 70 lat. Mam nadzieję, że się doczekaliśmy.

  • pidzio1958

   17 lipca 2017 at 22:02

   Popieram wpis Grze. Ja też się bardzo cieszę, że PIS i wspaniały minister Pan Zbigniew Ziobro przeniosą w stan spoczynku tzw. „kastę uprzywilejowanych” oraz że o wyborze sędziego zadecyduje losowanie komputerowe. Mam nadzieję, że o przydziale do kancelarii prawniczej nie będą decydować już aneksje rodzinne co pozwoli uzdolnionym młodym prawnikom objąć stanowiska prawnicze. Wspaniały tygodnik „Warszawska Gazeta” już dawno drukował wypowiedź przedstawicielki bardzo wysoko postawionej w środowisku sędziowskim jakoby „za 10 tys. zł to można przeżyć na prowincji” – czy to nie świadczy o zatraceniu kontaktu z rzeczywistością tej grupy społecznej? Jak tacy ludzie mogą orzekać w sądach?

  • Tomek

   17 lipca 2017 at 22:19

   Grze, od 70 lat nikt już na nikim nie stosuje tortur, które opisałeś. Również PiS obecnie, daleko mu od stalinizmu. Czy to jest jasne i wszyscy to rozumiemy? – my na tym polu, chyba tak. A czy jesteśmy w stanie też zrozumieć, że jak ktoś idzie na demonstrację protestuje np. przeciw PiS, to również nie jest UBekiem, stalinowcem czy innym bydlakiem wyrywającym paznokcie? Tu z rozumieniem jest znacznie gorzej. Po Tobie widzę, że masz trochę większe pojęcie o temacie, więc nie przestaję wierzyć.

   • andrewss515

    18 lipca 2017 at 02:10

    „Tragiczna historia Krystyny Chojnackiej z Kartuz wzrusza do łez i woła o pomstę do nieba!

    Miała zaledwie 55 lat, z których aż 18 poświęciła na nierówną walkę z urzędnikami skarbowymi. Walkę tę, niestety, okupiła śmiercią, nie wytrzymując psychicznie, gdy sąd po raz siedemnasty (!) odesłał jej sprawę do ponownego rozpatrzenia.”

    „16 Polaków dziennie popełnia samobójstwo. Ginie więcej osób niż na drogach”

   • renegeate

    18 lipca 2017 at 11:04

    a przypomnę ci Marsze Niepodległości jak ściągneli niemiecka Antife , jaka była awantura na mieście , jak pałowali spokojnych ludzi biorących udział w Marszu. a w lutym 2015 to kto strzelał do protesujących górników JSW ? A akcja schetyny WIDELEC wobec kibiców Legii.

   • Grze

    18 lipca 2017 at 11:05

    Wymiana kadr jest konieczna. Wolałbym zatrudnić studentów prawa niż tolerować wszechmocny, nikim niekontrolowany system ukorzeniony w czerwonej ideologii.

  • Tomek

   18 lipca 2017 at 18:03

   Jest oczywista różnica, ale wierz mi, że jak jakiś PiSowski sędzia w sposób nieuprawniony np. odbierze Ci majątek bo jako przedsiębiorca narazisz się władzy, skaże Cię na karę więzienia bo zrobisz coś politycznego co się władzy nie spodoba, czy choćby nie przyzna Ci odszkodowania za jakieś szkody wyrządzone Ci przez państwo, to nie będziesz potrzebował wyrywania paznokci, odwróconego stołka, czy przytrzaskiwania genitaliów, żeby zrozumieć, że przepisy pozwalające PiS na nieograniczone mianowanie wszystkich sędziów SN to nie był dobry pomysł.

 5. Stonka Ziemniaczana

  17 lipca 2017 at 22:38

  Pani profesor znana jest z publicznej wypowiedzi, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci, niż w związkach hetero. Korwin-Mikke podczas tamtej debaty mało co pod stół nie wpadł ze śmiechu a pani Płatek wzruszała ramionami, nie wiedząc o co mu chodzi.
  Czy takie panie „profesorki” można traktować poważnie?

 6. SN

  18 lipca 2017 at 00:08

  Profesor Płatek swego czasu POpisała się POglądem, że gwałciciel godzien jest takiego samego współczucia, jak jego ofiara. Bo jego rodzina narażona jest na ostracyzm i pogardę zestrony ciemnych kołtunów. W ten sposób udowodniła, że bezmózgowie nie jest śmiertelną wadą rozwojową. Można z nią żyć wiele lat, a na wydziale prawa nawet dorobić się profesury.

 7. kowalski

  18 lipca 2017 at 06:21

  Czy do tej Płatek jeszcze nie dotarło że nawet najnowocześniejsze maszyny i urządzenia obsługują jednak „wybrane” kadry .Oraz że nie wymyślono jeszcze programu komputerowego który by zapobiegał korupcji,niekompetencji,antypolonizmowi czy politycznym uwikłaniom wśród „wybranych” kadr

 8. jacek

  18 lipca 2017 at 10:13

  W tej sprawie popieram ministra Ziobro.Zmiany są potrzebne i nie powinien ustępować.Tak trzymać.

 9. Jazon59

  18 lipca 2017 at 10:26

  W końcu ktoś się zabrał za tę „stajnię Augiasza”.
  Trzeba to postsowieckie gówno posprzątać.
  A ta pani „profesor” to też dziecko komuny.
  Córunia Zenona Płatka– funkcjonariusza służby bezpieczeństwa,generała brygady MO.
  Tatuś jakoś nie miał współczucia dla więźniów politycznych jak pani „profesor ” dla gwałcicieli
  No i kółko się zamyka.
  To przecież „palikociara” tzw liberalnej lewicy.
  Kolejny zalecany krok to oczyszczenie szkolnictwa wyższego z tej lewackiej zarazy
  a będziemy kształcić prawdziwe elity polskie ze zdrowym kręgosłupem etycznym, moralnym, patriotycznym.
  Jest jeszcze kolejna baza do zdobycia to , repolonizacja mediów w szerokim pojęciu oraz
  oczyszczenie kultury z tzw. celrbrytów, pseudoelit
  Taki schit jak „kiepscy” „rodzinka pl” „ranczo” to jest poziom polskiej kultury
  Gonić bolszewię gonić !!!

 10. renegeate

  18 lipca 2017 at 10:59

  szanowna Pani profesor, w wypadkach samochodowych uczestniczą zarówno stare modele aut jak i nowoczesne, wszystko zależy od kierowcy i jego GŁOWY. W SN potrzebny jest przeciąg, wywiać stara ELYTE i dać czas innym, równie ambitnym i mądrym. Nie macie wy tam na górze PATENTU na mądrość co pokazała sprawa SAWICKIEJ i czepianie się ułaskawienia Prezydenta. Pilny czas na zmiany personalne. Pani prezes zajmie się spokojnie swoim ZGROMADZONYM z pensji majątkiem.

 11. pidzio

  18 lipca 2017 at 22:39

  Boję się, że Pan Prezydent, którego wypowiedź w dniu rocznicy pogromu ubeckiego w Kielcach, niesprawiedliwą dla nas Polaków słyszeliśmy,
  który nie udzielił patronatu uroczystością mordów na naszych Rodakach
  na kresach, zawetuje reformę wymiaru sprawiedliwości lub tak ją zmieni,
  że nie będzie wielkiej różnicy. Reasumując bardzo zaszkodzi planowanej reformie.

  Ponieważ na tych stronach są usuwane wpisy czego doświadczyłem (czyżby cenzura z ulicy Mysiej wróciła?) polecam stronę bez niej:

  prof Jerzy Robert Nowak bloog

 12. JARO

  19 lipca 2017 at 10:29

  jakoś tak mnie naszło porównanie tej pani profesor do pani profesor Środziny; obydwie tak g…e jak tylko mogą być lewackie profesorzyny; to jest jasny dowód na to, że trzeba przejrzeć na podstawie jakich to samodzielnych prac takie persony dostały tytuły magisterskie i pozostałe do profesorskich włącznie, i ewentualnie skorygować te tytuły; w ogóle pozbyć się lewackiego badziewia z uczelni i instytucji wszelkich, i koniecznie zmienić program szkolny od podstawówki zaczynając; zmiana organizacji bez zmiany programu nic nie da, nie ma sensu; bo dalej będziemy mięli takie tęgie głowy profesorskie ja ta; a to, że zdanie, że mamy do czynienia tylko z wymianą kadr, jest prawdziwe, to tylko potwierdza wyjątek w regule;

 13. homepage

  20 lipca 2017 at 10:52

  This website was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something that helped me. Kudos!

 14. my blog

  20 lipca 2017 at 10:53

  I do not even know how I finished up here, but I assumed this post was once good. I don’t realize who you’re but certainly you’re going to a well-known blogger in case you aren’t already. Cheers!

 15. mink lashes

  20 lipca 2017 at 10:53

  Great web site you’ve got here.. It’s difficult to find high quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! Take care!!

 16. my blog

  20 lipca 2017 at 10:53

  Aw, this was an incredibly nice post. Taking the time and actual effort to create a good article… but what can I say… I hesitate a lot and don’t seem to get nearly anything done.

 17. 360 frontal

  22 lipca 2017 at 00:14

  These 360 frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I are wonderful!! Enjoy THEM!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra