Z zagranicy

Szef węgierskiego MSZ: Impotencja Brukseli zagraża narodowi

Nie mamy czasu do stracenia jeżeli chodzi o znalezienie rozwiązania kryzysu migracyjnego, który dotknął Europę. Impotencja Brukseli zagraża narodowi – powiedział szef węgierskiej dyplomacji i handlu Péter Szijjártó po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej.

Podczas konferencji prasowej w Brukseli Szijjártó stwierdził ponadto, że brak skutecznych działań podejmowanych ze strony UE „również zagraża tym ludziom, którzy wypływają codziennie na Może Śródziemne w gumowych pontonach, jak również tym, którzy żyją w Europie i nie chcą mieć kolejnego ataku terrorystycznego”.

– Kiedy Unia Europejska w końcu się zdecyduje na wysłanie misji w celu ochrony południowej granicy Libii lub na wzmocnienie libijskiej straży granicznej, wówczas rząd będzie przygotowany do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów co do zaangażowania węgierskiego. Kraje Grupy Wyszehradzkiej mają wspólne stanowisko w tej sprawie – oświadczył szef węgierskiego MSZ.

Szijjártó powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że według ostrożnych szacunków prawie tysiąc migrantów dziennie przekracza południową granicę Libii w drodze do Europy, natomiast organizowanie szmuglowania ludzi pojawia się na Morzu Śródziemnym, gdzie nielegalnym imigrantom często towarzyszą organizacje pozarządowe, zaangażowane w działania ratownicze.

– Dziesiątki tysięcy ludzkich żyć jest zagrożonych na morzu każdego jednego dnia. Włochy osiągnęły maksimum zdolności przyjmowania tych ludzi oraz cierpliwości, czego skutkiem jest pogorszenie się warunków bezpieczeństwa ze względu na wzmożone zagrożenie terroryzmem – dodał.

Minister wyjaśnił rządowe propozycje rozwiązania tego problemu, zgodnie z którymi należy przede wszystkim odłożyć system obowiązkowych kwot uchodźczych, który jest „nieodpowiedni względem potrzeb i jedynie może pogorszyć sytuację”, zniszczyć sieci szmuglerów ludzi i zapobiec temu, aby organizacje pozarządowe „intencjonalnie współpracowały ze szmuglerami”. Dodatkowo – jak podkreślał – należy z użyciem wszelkich dostępnych środków zapobiec wypływaniu z Libii statków wożących nielegalnych imigrantów.

Szef węgierskiej dyplomacji wskazywał ponadto, że sytuacja w Europie mogłaby się znacząco poprawić pod względem bezpieczeństwa, jeżeli UE przeprowadziłaby operacje w celu wzmocnienia libijskiej straży granicznej, lub przeniosła ośrodki dla uchodźców do Afryki Północnej, gdzie mogłyby być podejmowane decyzje co do ewentualnego wpuszczenia ich do Europy.

 

Źródło: Kormany.hu

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  18 lipca 2017 at 14:18

  Dokladnie! Minister MSZ Wegier ma calkowita racje! Teraz trzeba chciec po prostu to zrobic!

 2. Aza

  18 lipca 2017 at 15:55

  Problem w tym, że UE NIE CHCE tego zrobić.

 3. tzw. "Komisja Europejska" i konglomerat UE z Brukseli to najwięksi WROGOWIE krajów i narodów Europy !

  18 lipca 2017 at 22:32

  ANTY-europejska tzw. „Komisja Europejska” z Brukseli na czele z jej przewodniczącym D.Tuskiem BEZKARNYM mordercą, organizatorem krwawej katamby smoleńskiej z 10-IV-2010 są NAJWIEKSZYMI WROGAMI „unii europejskiej” którzy WSPÓLNIE ze zbutwiałym ANTY-niemieckim MASOŃSKIM babsztylem A.Merkel prowadza autentyczny SABOTAŻ krajów i narodów europejskich.
  Autentyczni ZBOCZEŃCY i skrajni WARIACI jak D.Tuska i A.Merkel z jej ANTY-niemiecki ultra lewacki PRZESTEPCZY gangu CDU(Christlich Demokratische Union Deutschlands) dokonali NIE-odwracalnych ZMIAN etniczno-demograficznych w Niemczech sprowadzając miliony NACHODZCÓW z Azji i Afryki do Europy, którzy wcześniej czy później swoją agresją WYWOŁAJĄ WOJNĘ DOMOWĄ w Niemczech, a następnie WOJNE w całej Europie.
  Oszukiwani i ogłupieni przeciętni Niemcy przez niemiecka maszynkę propagandową są dalej w jakimś AMOKU GŁUPOTY nie zdając sobie z tego sprawy, że już w następnym pokoleniu NIEMCY staną się autentyczna MNIEJSZOSCIĄ we własnym kraju, którzy bezpowrotnie STRACĄ wszystko wskutek tzw. „demokratcznych wyborów” islamistów, którzy z cała pewnością Niemców PRZEGŁOSUJĄ !
  Właśnie o to chodzi żydo-masonom NWO z ich funadcji „Bnai Brith International”.
  W następnym pokoleniu będzie 7 razy WIĘCEJ islamistów w Niemczech niż Niemców, gdyż islamiści 6-razy więcej-szybciej się rozmnażają niż Niemcy!
  Przyrost populacji niemieckiej jest UJEMNY i wynosi -0,95, czyli więcej Niemców umiera niż się rodzi.
  Żydo-masonska organizaja o nazwie „Bnai Brith International” finansowana przez zwariowanego żyda Sorosa grasuje w Niemczech i dodatkowo indagując Niemców do ABORCJI i HOMOSEKSUALIZMU.
  Zatem islamiści już nie długo staną się zdecydowaną WIEKSZOŚCIĄ w Niemczech – to jest ta NIE odwracalna SZKODA spowodowana przez tą WARIATKE A.Merkel dla Niemców razem z jej politycznym anty-niemieckim gangiem CDU(Christlich Demokratische Union Deutschlands) których Niemcy muszą ZDELEGALIZOWAĆ jako organizacje PRZESTEPCZA na równi z NSDAP !
  Takiej SZKODY nie wyrządził Niemcom nawet A.Hitler dla Niemców !
  Ta zbutwiała obleśna LEWACZKA ze zwapniałym mózgiem Angela Merkel realizuje ZAMÓWIENIA ideologiczne zwariowanego żyda Sorosa, który też finansuje PRZESTĘPCZĄ awanturniczą ŻYDO-MASOŃSKĄ mafie o nazwie:
  „Bnai Brith International”, która jest wykonawcą zamówień tego psychopaty Sorosa i ten gang MUSI zostać ZDELEGALIZOWANY w całej Europie, gdyż on ma filie w Polsce, całej Europie i Świecie.

 4. M.S.Kazimierzak

  19 lipca 2017 at 06:53

  Czy o ISLAMIZACJĘ,czy o SEMITYZACJĘ Europy chodzi?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra