Z zagranicy

Prorosyjskie siły na terytoriach wschodniej Ukrainy ogłosiły powstanie nowego państwa – Małorosji

Lider tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharchenko powiedział we wtorek, że wspomniany region, wraz z sąsiedzką prowincją Ługańsk oraz innymi ukraińskimi regionami utworzą państwo zwane Małorosją.

– My, reprezentanci regionów byłej Ukrainy, za wyłączeniem Krymu, proklamujemy stworzenie nowego państwa, które będzie spadkobiercą Ukrainy – powiedział Zacharchenko cytowany przez rosyjską agencję informacyjną Tass. – Uważamy, że państwo ukraińskie w poprzednim kształcie nie może zostać przywrócone – dodał.

Zaznaczył, że mieszkańcy Małorosji będą mieli później szansę przegłosowania nowej konstytucji. Małorosja była terminem używanym przez Imperium Rosyjskie do identyfikowania większości obszarów, wchodzących obecnie w skład Ukrainy, obejmując terytoria dawnych Kresów Rzeczpospolitej. Nadanie takiej nazwy zajętym terenom jasno definiuje zamierzenia Kremla, który zapewne będzie posuwał się z wojskami dalej na Zachód.

Oświadczenie w tej sprawie nastąpiło zaledwie dzień przed nową rundą rozmów w sprawie konfliktu ukraińskiego, do której miało dojść w Mińsku. Stolica Białorusi gościła w ciągu ostatnich lat wiele spotkań na szczycie mających rozwiązać kryzys.

Jeżeli stworzenie Małorosji stanie się rzeczywistością, będzie to niewątpliwe zwycięstwo Kremla i klęska Zachodu, czyniącego wysiłki dla utrzymania integralności państwa ukraińskiego od chwili zmiany władzy w 2014 r.

 

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. surveillance system

  4 listopada 2017 at 08:14

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for ip
  camera

 2. José Wilame Araújo Rodrigues

  11 listopada 2017 at 19:03

  Stunning story there. What occurred after? Good luck!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra