Z kraju

Zadymy w Sejmie ciąg dalszy

Po wczorajszej debacie nad ustawą o Sądzie Najwyższym dzisiaj trwa ciąg dalszy cyrku sejmowego. 

 

Wczorajszy wieczór była pełen złych emocji. Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy, co wywołało regularną awanturę w parlamencie. Z kolei prezydent swoim ultimatum zmusił Prawo i Sprawiedliwość do zmiany planów . Dziś Sejm będzie kontynuował prace nad ustawą reformującą. Prawdopodobnie wprowadzone zostaną poprawki, zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Tymczasem sytuacja w Polsce będzie również tematem na forum UE. Unijni komisarze omówią dziś na cotygodniowym posiedzeniu sytuację w Polsce. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma przedstawić informację na temat ostatnich wydarzeń, w tym przeprowadzanej reformy sądownictwa. Poprosił o nią szef Komisji Jean-Claude Juncker. Nie są jednak spodziewane w tym zakresie jakiekolwiek decyzje.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

172 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra