PRAWY.TV

Odwołanie Prezydenta Bydgoszczy coraz bliżej – ruch ‚Bruski musi odejść’ rośnie w siłę

W czwartek w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych z nimi grup, które zdecydowały się przystąpić do komitetu referendalnego mieszkańców, w związku z inicjatywą przeprowadzenia

referendum w sprawie odwołania Prezydenta Bydgoszczy z zajmowanego stanowiska zgodnie z art.2 ust.1 ustawy o referendum lokalnym.

Na konferencji przedstawiono zarzuty, które wynikają z ogromnego niezadowolenia z dotychczasowych działań pana Prezydenta, a które poszerzają listę 10, zapisanych w pierwotnej inicjatywie Kukiz’ 15

Poniżej przytaczamy pełną treść oświadczenia:

Oświadczenie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz innych grup bydgoszczan, obecnych na spotkaniu 19 lipca 2017r. w domu parafialnym parafii p.w. Chrystusa Króla w Bydgoszczy, zaproszonych przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, działającej przy tej parafii.

POSTANOWIENIE: My – mieszkańcy miasta Bydgoszczy wyznania rzymsko-katolickiego oraz zaprzyjaźnione z nami organizacje postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy przeprowadzenia referendum, dotyczącego odwołania ze stanowiska Prezydenta Miasta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego.

UZASADNIENIE: Komitet referendalny powołany 3 lipca 2017 roku przytacza szereg zarzutów o charakterze społecznym i gospodarczym, które spowodowały radykalną reakcję na działania pana Rafała Bruskiego inicjując przeprowadzenie referendum ws. odwołania Prezydenta Miasta Bydgoszczy z zajmowanego stanowiska, zgodnie z art. 2 ust. 1 o referendum lokalnym.

Z kolei my – społeczności katolików zamieszkujących miasto Bydgoszcz oraz zaprzyjaźnione z nami grupy, z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, działającej przy parafii p. w. Chrystusa Króla w Bydgoszczy, dodajemy do tych zarzutów poniższe, które uznajemy za jednakowo istotne:

1. Przyzwalanie na wystawianie w bydgoskim Teatrze Polskim bluźnierczych i pornograficznych sztuk, mimo protestów bydgoszczan. Chodzi o obsceniczne pseudo-sztuki pt. „Golgota Picnic” oraz  „Nasza przemoc i wasza przemoc”.

2. Również boleśnie przeżywaliśmy wydanie przez pana Prezydenta zezwolenia na organizację Europejskiego Festiwalu Rozrywki na terenie Starego Rynku podczas Wielkiego Tygodnia w 2013 roku. Wielki Tydzień to czas szczególny dla wspólnot katolickich, pan Prezydent jednak kompletnie zlekceważył powagę tych kilku dni, które są najistotniejszym dla wyznawców religii katolickiej czasem skupienia w roku.

3. Uznajemy także za skandaliczne i aroganckie wspieranie działań na rzecz finansowania z budżetu miasta procedury in vitro, która sama w sobie jest niedopuszczalna. Nie godzimy się na opłacanie jej z naszych pieniędzy.
Z powodu tych działań pana Prezydenta straciliśmy całkowicie zaufanie do niego jako do właściwego włodarza Bydgoszczy i nie widzimy, aby szanował nasze uczucia religijne i patriotyczne. Wszystkie powyższe zarzuty sprawiają, że Pan Rafał Bruski w naszej ocenie nie może sprawować urzędu Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Jego działania nie uwzględniają naszego światopoglądu. Przykro jest nam, że człowiek głoszący hasła tolerancji i otwartości na inne kultury oraz religie nie stosuje tych zasad względem większości bydgoszczan.

Podpisali przedstawiciele: oddział Akcji Katolickiej działający przy parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy, Civitas Christiana, Solidarni 2010 o. Bydgoszcz, Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Diakonia Społeczna Ruchu Światło – Życie, Bydgoski Klub Gazety Polskiej, Bydgoska Liga Rodzin

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

180 komentarzy

180 Komentarzy

 1. Pingback: My Homepage

 2. Bus charter Rome

  9 grudnia 2017 at 01:14

  Inspiring story there. What occurred after? Take care!

 3. Adolph Arnet

  22 grudnia 2017 at 18:39

  Inspiring quest there. What happened after? Good luck!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra