PRAWY.TV

Odwołanie Prezydenta Bydgoszczy coraz bliżej – ruch ‚Bruski musi odejść’ rośnie w siłę

W czwartek w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych z nimi grup, które zdecydowały się przystąpić do komitetu referendalnego mieszkańców, w związku z inicjatywą przeprowadzenia

referendum w sprawie odwołania Prezydenta Bydgoszczy z zajmowanego stanowiska zgodnie z art.2 ust.1 ustawy o referendum lokalnym.

Na konferencji przedstawiono zarzuty, które wynikają z ogromnego niezadowolenia z dotychczasowych działań pana Prezydenta, a które poszerzają listę 10, zapisanych w pierwotnej inicjatywie Kukiz’ 15

Poniżej przytaczamy pełną treść oświadczenia:

Oświadczenie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz innych grup bydgoszczan, obecnych na spotkaniu 19 lipca 2017r. w domu parafialnym parafii p.w. Chrystusa Króla w Bydgoszczy, zaproszonych przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, działającej przy tej parafii.

POSTANOWIENIE: My – mieszkańcy miasta Bydgoszczy wyznania rzymsko-katolickiego oraz zaprzyjaźnione z nami organizacje postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy przeprowadzenia referendum, dotyczącego odwołania ze stanowiska Prezydenta Miasta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego.

UZASADNIENIE: Komitet referendalny powołany 3 lipca 2017 roku przytacza szereg zarzutów o charakterze społecznym i gospodarczym, które spowodowały radykalną reakcję na działania pana Rafała Bruskiego inicjując przeprowadzenie referendum ws. odwołania Prezydenta Miasta Bydgoszczy z zajmowanego stanowiska, zgodnie z art. 2 ust. 1 o referendum lokalnym.

Z kolei my – społeczności katolików zamieszkujących miasto Bydgoszcz oraz zaprzyjaźnione z nami grupy, z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, działającej przy parafii p. w. Chrystusa Króla w Bydgoszczy, dodajemy do tych zarzutów poniższe, które uznajemy za jednakowo istotne:

1. Przyzwalanie na wystawianie w bydgoskim Teatrze Polskim bluźnierczych i pornograficznych sztuk, mimo protestów bydgoszczan. Chodzi o obsceniczne pseudo-sztuki pt. „Golgota Picnic” oraz  „Nasza przemoc i wasza przemoc”.

2. Również boleśnie przeżywaliśmy wydanie przez pana Prezydenta zezwolenia na organizację Europejskiego Festiwalu Rozrywki na terenie Starego Rynku podczas Wielkiego Tygodnia w 2013 roku. Wielki Tydzień to czas szczególny dla wspólnot katolickich, pan Prezydent jednak kompletnie zlekceważył powagę tych kilku dni, które są najistotniejszym dla wyznawców religii katolickiej czasem skupienia w roku.

3. Uznajemy także za skandaliczne i aroganckie wspieranie działań na rzecz finansowania z budżetu miasta procedury in vitro, która sama w sobie jest niedopuszczalna. Nie godzimy się na opłacanie jej z naszych pieniędzy.
Z powodu tych działań pana Prezydenta straciliśmy całkowicie zaufanie do niego jako do właściwego włodarza Bydgoszczy i nie widzimy, aby szanował nasze uczucia religijne i patriotyczne. Wszystkie powyższe zarzuty sprawiają, że Pan Rafał Bruski w naszej ocenie nie może sprawować urzędu Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Jego działania nie uwzględniają naszego światopoglądu. Przykro jest nam, że człowiek głoszący hasła tolerancji i otwartości na inne kultury oraz religie nie stosuje tych zasad względem większości bydgoszczan.

Podpisali przedstawiciele: oddział Akcji Katolickiej działający przy parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy, Civitas Christiana, Solidarni 2010 o. Bydgoszcz, Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Diakonia Społeczna Ruchu Światło – Życie, Bydgoski Klub Gazety Polskiej, Bydgoska Liga Rodzin

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Dana

  20 lipca 2017 at 21:28

  Brawo! Jak szarza ulanska od Krakowa do Gdanska 😉 / trawestacja „Szumi dokola las”. W ” Bydgoszczu” nie POgraja w ….

 2. Danka

  20 lipca 2017 at 21:35

  Dziarsko bierzcie sie do dziela.Skontaktujcie sie z ludzmi, ktorzy obalili prezydenciny antypolskie,chyba wBedzinie udalo sie jakis czas temu to, co niemozliwe….Z Bogiem!

 3. Danka

  20 lipca 2017 at 21:51

  Ouuu! 196 zarzutow prokuratorskich i nic go nie zmoglo.Ukladzik zamkniety? Az tu wieli sie obywatele do dziela w roku Objawien Maryjnych w Gietrzwaldzie i zBogiem i z Maryja dali rade! Zadbajcie zawczasu o frekwencje!!!
  http://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/referendum-w-gietrzwaldzie-wazne-mieszkancy-odwolali-wojta,92697.html

 4. Art

  20 lipca 2017 at 23:30

  Oby Wam się powiodło.A gdzie Wrocław,Kraków,Warszawa i inne polskie przecież miasta?

 5. abc

  21 lipca 2017 at 01:43

  Takie referenda, jako inicjatywy oddolne, trzeba było przeprowadzić zaraz po wygranych wyborach korzystając z fali ogólnego entuzjazmu. Dzisiaj przynajmniej część samorządów byłaby już dawno wyczyszczona z ubecko-peowskich złogów.

 6. Danka

  21 lipca 2017 at 03:46

  To racja z tym entuzjazmem, ale sitwy samorzadowe w terenie, to uklady wielostronne,wielopartyjne i pod falszywa flaga tzn.uklad krakowski wystawil kandydata pod tytulem np.Przyjazny Krakow / komu przyjazny?/, czy w innym miescie np.Wola Pcimia, a nie np.POPIS/ PSL.Kacyki lokalne dokladnie wyczyscily i oslabily konkurencje, najczesciej przez zassanie i nie ma kto powalczyc o wyborcze postulaty, bo kogo one teraz obchodza, gdy tak milo przy zlobie?/Bez innej nazwy, bo dosc tych wulgaryzmow w przestrzeni publicznej/.A Prezydent Duda z prezesem Kaczynskim bojazliwie wlasnie wycofali sie z pomyslu 2- kadencyjnosci.Bedzie, jak bylo.

 7. Bydgoszczanka

  21 lipca 2017 at 07:49

  Puknijcie się wszyscy w głowę…

  • Cyprian

   21 lipca 2017 at 13:37

   JAK BRUSKI ZAPROSI ISLAMSKICH TERRORYSTÓW TO WTEDY BĘDZIESZ SIĘ PUKAŁA.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra