Z kraju

Najnowszy sondaż: PiS deklasuje przeciwników. Aż 6 ugrupowań w Sejmie!

Na partię Jarosława Kaczyńskiego, pomimo stawania na uszach opozycji oraz stonowanej krytyki kukizowców i narodowców, zagłosowałoby aż 37 proc. Polaków!

Czy jest to wynik propagandy telewizji publicznej, czy mocno ugruntowanego przekonania wyborców, którzy wciąż mają dosyć ekipy Donalda Amber Tuska? Nie wiadomo, jednak według sondażowi IBRIS, aż 37 proc. respondentów opowiedziało się za oddaniem głosu na PiS w kolejnych wyborach parlamentarnych. To aż o trzy punkty procentowe więcej niż podczas ostatniego badania przeprowadzanego przez ten sam ośrodek badawczy.

Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 21 proc. (spadek o dwa punkty procentowe w porównaniu do badania sprzed miesiąca). Na trzecim miejscu plasuje się Nowoczesna (9 proc.). W ciągu miesiąca partia Ryszarda Petru zyskała dwa punkty procentowe poparcia. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz’15 (8 proc.), Sojusz Lewicy Demokratycznej (7 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 procent).

Oczywiście, sondaże to tylko sondaże, ale większość z nich (zamawianych przez różne środowiska) pokazuje, że PiS na łeb i szyję jak nie leciał, tak nie leci.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. za pis.org.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra