Z kraju

Niemcy rozpoczynają masowo osiedlać się w Polsce

{jcomments off}– Azyl dla niemieckich rodzin w Polsce to narastający trend (…) To całkiem nowe i nieznane dotychczas zjawisko, czyli fala uciekinierów przed Jugendamtem z Niemiec do Polski. (…) Czasami mam wrażenie, że nasza pomoc Niemcom uciekającym przed Jugendamtem przypomina ukrywanie w polskich domach Żydów, których poszukiwali hitlerowcy… – mówi Prawy.pl Wojciech Pomorski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech – www.dyskryminacja.de

 

– To teraz Niemcy uciekają do Polski? To jakaś nowość… 

 

– Tak, Niemcy uciekają do naszego kraju przed ich własną organizacją o nazwie Jugendamt, czyli Urządem ds. Młodzieży, który specjalizuje się w zabieraniu dzieci rodzicom i który ich we własnym kraju prześladuje. Jugendamt niszczy przy tym także czysto niemieckie rodziny. Takich przypadków odnotowujemy coraz więcej. Azyl dla niemieckich rodzin w Polsce to narastający trend. Tych ludzi integrujemy w polskim społeczeństwie; uczą się naszego języka; czują się u nas w Polsce bardzo dobrze. Przede wszystkim czują się bezpiecznie i są szczęśliwi, że mają swoje dzieci przy sobie. To nowy rodzaj emigracji , czyli niemieccy uciekinierzy przed Jugendamtem (chociaż zdarzają się także obywatele USA mieszkający dotychczas w Niemczech). Uciekają z tzw. „złotej klatki” do Polski, którą poznają jako kraj wolny, a tego nie znali w Niemczech. To dla nich zupełnie „nowy świat”, gdyż nikt z nich wcześniej nie był nigdy w Polsce. Teraz tu zaczynają nowe życie i na Kaszubach wciąż powiększa się kolonia tego nowego, nigdy przedtem nie znanego rodzaju uciekinierów. Oni odkryli pierwotną wartość rodziny, dzieci i wspólnego szczęścia. W Niemczech za to już wszystkim odbija się czkawką konsumpcjonizm posunięty do rozmiarów patologii, gdzie się nawet zarabia na dzieciach.

 

– Myślałem, że to Polacy od czasów Gastarbeiterów wyjeżdżają do tzw. Reichu za chlebem, a nie Niemcy do Polski.

 

– Niemcy uciekają do wolności, nie do pieniędzy jak nasza emigracja. Uciekają, bo Jugendamt w skandaliczny sposób kradnie rodzicom dzieci, zabiera je pod byle pretekstem. Rodzice nie mogą czuć się w Niemczech bezpiecznie, bo jeśli stracą pracę lub dziecko będzie przechodzić intensywnie okres buntu i nie pojawi się kilka razy w szkole, Jugendamt często weźmie ich pod lupę i swoimi sposobami (często perfidnymi i podstępnymi) będzie się starł zabrać rodzicom dzieci. Ofiarami Jugendamtu padają obcokrajowcy, ale także sami Niemcy i to oni zaczęli uciekać do Polski.

 

– Jugendamt poluje także na Niemców? To chyba nie jest więc antypolski twór, ale antyrodzinny. Jak radzą sobie z Jugendamtem Niemcy, Francuzi, Turcy?

 

– Jugendamt to jednoznacznie antyrodzinna organizacja, żerująca na forsowaniu i nakręcaniu ludzkich tragedii niezależnie od narodowości swoich „poddanych”, czyli osób zamieszkujących lub przemieszczających się tranzytem przez Niemcy i Austrie. 75 proc. poszkodowanych przez Jugendamt to dzieci i rodziny czysto niemieckie i austriackie. Jugendamt to twór stojący na początku łańcucha tzw. przemysłu rozwodowego, jak nazywa się to zjawisko tu w Niemczech i w Austrii. Francuzi nie są tak masowo i bezczelnie szykanowani jak np. Polacy. Nie znam przypadku zakazania francuskim rodzicom używania ich języka w relacji z dziećmi. Jednak to też problem, który ich dotyka, a ich liberalne władze nie chcą tego problemu konkretnie załatwić. Czasem wydają swoich obywateli niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości, który za wszelką cenę chce karać karnie francuskich rodziców, którzy mają na pieńku z Jugendamtem. Francuzi nie do końca zdają sobie jeszcze z tego sprawę jakim ewenementem w całym cywilizowanym świecie jest niemiecki i austriacki Jugendamt.

 

– A Turcy?

 

– Ich rząd i media stoją murem za swoimi obywatelami. To inny świat. Wystarczy mała iskra (zabranie tureckiego dziecka) i sprawa wywołuje niesamowity rezonans. Ambasador Niemiec jest wzywany, cala społeczność turecka jest wzburzona i afera wisi na włosku. Nie tak jak u nas, Polaków, gdzie nasz aktualny rząd właściwie kolaboruje z Niemcami i nie wstawia się za swoimi.

 

– Polskie rodziny w Niemczech nie mogą liczyć na nasze państwo?

 

– Tu jest tragedia. Jesteśmy jak bezpańskie dzieci, którym nikt nie pomaga i o nie walczy, a wręcz je od siebie odpycha – tak jak nasze placówki konsularne, gdzie nasi rodacy czasem jeszcze próbują szukać pomocy. Polacy to mięso armatnie dla dział Jugendamtu i najbardziej bezbronna nacja tutaj w Niemczech i w Austrii. Jesteśmy tacy jedynie z winy naszych flegmatycznych, sparaliżowanych i wręcz praktycznie kolaborujących z Niemcami i Austriakami aktualnych władz. Powiem wprost, resort spraw zagranicznych Sikorskiego i cały rząd Tuska nic nie robi w sprawie Polaków atakowanych przez Jugendamt. Nic nie robi, albo kolaboruje, bo nie działa w interesie własnych obywateli. Dlatego przecież powstało nasze Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech – www.dyskryminacja.de bo Polacy nie mogli otrzymać pomocy w konsulatach.

 

– Pan od kilkunastu lat walczy o swoje córki. Teraz znowu rozdziera Pan szaty w Strasburgu. Ma Pan jeszcze nadzieję?

 

– Mam za sobą dziesiątki procesów, spraw sądowych, poznałem ten świat niemieckich i austriackich sądów rodzinnych i Jugendamtów od podszewki. Pozbyłem się już wszelkich złudzeń. Niemieckie i austriackie sądy rodzinne w ścisłej współpracy z nieuzasadnienie wrogim mi Jugendamtem (tylko za to, bo nie zgadzałem się na całkowite wykluczenie języka polskiego z moich spotkań z córeczkami) pozbawiały mnie kroczek po kroczku i rok po roku wszelkich praw (z wyjątkiem płacenia alimentów na germanizowane i przetrzymywane w nieznanym mi miejscu córki) do dzieci, nie dawały mi ich widzieć (z trzema wyjątkami) przez 11 lat. Proces o zakaz języka polskiego to zwieńczenie 11-letniego przechodzenia wszystkich instancji sądowych w Niemczech. To dla mnie sprawa wręcz honorowa, bo moim dzieciom, mnie i całej naszej polskiej rodzinie Jugendamt napluł dosłownie w twarz zakazując córkom Justynie, Iwonie-Polonii i mnie mówić między sobą w naszym polskim języku, w którym zawsze między sobą rozmawialiśmy. Gdybym poddał się na finiszu i nie skierował tej sprawy do Trybunału Praw Człowieka to miałbym do końca życia problem z własnym sumieniem. Męczyłoby mnie to, że z wygodnictwa lub pazerności nie zrobiłem wszystkiego tego co mogłem, by sprzeciwić się dyskryminacji i upodleniu. I to niezależnie czy wygram czy przegram. Złudzeń nie mam i wiem, że Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu to żaden „Trybunał Boski”. Niemcy i tam mają swoje bardzo duże wpływy. Zresztą wiele ewidentnych spraw ten Trybunał odrzucił po kilku latach bez rozpatrywania. W tym dwie skierowane przeze mnie przeciw Austrii. Tu chodzi jeszcze jedynie o to, że jako ojciec jestem etycznie zobowiązany przed Bogiem, moimi córeczkami i moim sumieniem aby walczyć do końca z krzywdą, której doznała moja rodzina jedynie ze względu na to, że chcieliśmy mówić ze sobą po polsku.

 

– Jakie będą najbliższe interwencje Pana Stowarzyszenia, bo wiem, że ciągle zgłaszają się do Was zrozpaczeni rodzice.

 

– Odpowiem krótko. Hamburg. Polska matka, niemiecki ojciec, niestety pedofil – forsowanie pedofila przez sąd niemiecki i Jugendamt oraz przymuszanie matki, by córka kilka godzin tygodniowo musiała z nim przebywać, mimo, że 3,5-letnia dziewczynka przeżywa zawsze po tych spotkaniach ciężką traumę. Do tego dochodzi umarzanie przez niemiecki aparat ścigania ewidentnie jasnej sprawy przeciw niemu o molestowanie córki. Są i badania lekarskie i jednoznaczne szokujące zeznania dziewczynki. Następnie nasza aktywność w dalszym ciągu polegać będzie na pomocy Niemcom i uciekającym z Niemiec do Polski przed Jugendamtem Amerykanom. Pomagamy im przy integracji z polskim społeczeństwem, tak, aby mogli w naszym kraju poczuć się dobrze. To całkiem nowe i nieznane dotychczas zjawisko, czyli fala uciekinierów przed Jugendamtem z Niemiec do Polski. Uciekają właśnie do nas, bo tu pomagamy im i mogą się czuć bezpiecznie. Czasami ukrywamy ich samych czy ich tożsamość. Niemiecka policja próbuje ich przecież szukać na różne sposoby, a zwłaszcza dzieci, z którymi przyjeżdżają. Jugendamt chce mieć te dzieciaki w swoich przytułkach…. Czasami mam wrażenie, że nasza pomoc Niemcom uciekającym przed Jugendamtem przypomina ukrywanie w polskich domach Żydów, których poszukiwali hitlerowcy…

 

Robert Wit Wyrostkiewicz

Fot. Łukasz Boyke

Wojciech Pomorski z 13-letnią Niemką, uciekinierką z "przytułku" Jugendamtu

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

300 komentarzy

300 Komentarzy

 1. jet privé bill gates

  5 listopada 2017 at 07:02

  Notre service de jets privés est opérationnel 24/7.

 2. http://somelittlebluecap.blogspot.com/

  7 listopada 2017 at 17:24

  I could not resist commenting. Very well written!

 3. Pedro Lorenzo

  8 listopada 2017 at 13:53

  The buzz word for diets lately is detoxifying. http://filmebune.org/romanii-au-talent-sezonul-6-ep-10/

 4. نقل عفش الكويت

  8 listopada 2017 at 14:11

  http://alkuwaityia.com/

  نقل عفش,نقل عفش الكويت,شركة نقل عفش

 5. faixa anti ronco comprar

  9 listopada 2017 at 11:29

  Poucos sprays nasais também pretendem descontinuar ou reduzir ronco,
  mas eles são eficazes exclusivamente se seu ronco é causado por congestão nasal ou adesão tecidual. http://www.sdnu.org/comment/html/?354111.html

 6. google

  9 listopada 2017 at 16:54

  Very energetic post, I njoyed that bit. Will there be
  a part 2?

 7. autocad lt 2012 commercial new slm

  9 listopada 2017 at 22:41

  autocad request code
  autocad lt 2012 commercial new slm
  autocad house download

 8. reklamy,

  10 listopada 2017 at 12:51

  I could not refrain from commenting. Very well written!

 9. jet privé achat prix

  11 listopada 2017 at 06:09

  Moi, je prends tous mes billets d’avion sur e-booker.

 10. autodesk autocad

  11 listopada 2017 at 23:57

  serial autocad 2014 64 bits
  autodesk autocad
  autocad cdkey

 11. پنجره یو پی وی سی

  13 listopada 2017 at 19:05

  Incredible story there. What occurred after? Good luck!

 12. YDKCooKiE

  13 listopada 2017 at 23:17

  Smart Communications

 13. canada travel to spain visa

  14 listopada 2017 at 14:52

  Take the street south from Alaior to succeed in Son Bou.

 14. tapicer warszawa

  16 listopada 2017 at 10:55

  Na indywidualne życzenie Klienta odpowiednie materiałү do stworzenia wymarzonej
  tapicerki sprowadzam z różnych stron świata. Ꭰo renowacji zawsze używam ekologicznych,
  naturalnych skór. Proponuję kompleksowy zakres ᥙsług tapicerskich dla zastosowań motoryzacyjnych – oferuję tapicerowanie dla aut osobowych, ϲiężarowych, przyczep kempingowych,
  autobusóᴡ,…

 15. http://milades.ru/z/636536

  18 listopada 2017 at 14:20

  It contains one troy ounce of silver, which is pure.

 16. types of search engine optimization

  19 listopada 2017 at 00:18

  I make certain there were other specialists worth mentioning, yet
  it would certainly be difficult to include them all.

 17. travel to spain passport requirements

  20 listopada 2017 at 09:24

  Take the street south from Alaior to reach Son Bou.

 18. travel insurance spain visa

  20 listopada 2017 at 17:20

  There are many great seashores to choose from.

 19. travel to spain on schengen visa

  20 listopada 2017 at 18:38

  Take the highway south from Alaior to reach Son Bou.

 20. canadian travel to spain visa requirements

  20 listopada 2017 at 19:06

  Traveling in Spain. Planning a go to to Barcelona?

 21. travel to spain from us

  20 listopada 2017 at 19:53

  All the time ask the place the Spa is made.

 22. best places to travel in spain in november

  20 listopada 2017 at 20:14

  Barcelona is one of the popular destinations in Spain.

 23. travel to barcelona spain in november

  20 listopada 2017 at 20:15

  I felt very dissatisfied with my Spain vacation.

 24. Maria Beatriz

  21 listopada 2017 at 00:00

  Procurador de Milícia Diretor da Liceu de Milícia. http://elrancaguino.cl/2017/09/04/asalto-centro-rancagua-termina-muerto/

 25. garden bridges melbourne

  21 listopada 2017 at 21:56

  Who stated garden bridges have to attach something?

 26. metal garden bridges uk

  21 listopada 2017 at 21:57

  Who mentioned backyard bridges have to connect anything?

 27. metal garden bridges uk

  22 listopada 2017 at 14:29

  Who stated backyard bridges have to attach something?

 28. metal garden bridges for sale

  22 listopada 2017 at 18:05

  Foot bridges may also be constructed over miniature gardens.

 29. metal garden bridges for sale uk

  22 listopada 2017 at 18:13

  Some bridges have a metal frame with wooden planks.

 30. فنادق المدينه

  23 listopada 2017 at 10:01

  I see more of an issue there than I do in the west!

 31. metal garden bridges for sale

  23 listopada 2017 at 21:28

  Some bridges have a metal frame with picket planks.

 32. garden bridges australia

  23 listopada 2017 at 21:44

  Who stated backyard bridges have to attach anything?

 33. garden bridge kits australia

  23 listopada 2017 at 22:25

  Foot bridges can also be constructed over miniature gardens.

 34. ornamental garden bridges australia

  23 listopada 2017 at 23:11

  Foot bridges can be built over miniature gardens.

 35. fashion gallery софия

  25 listopada 2017 at 02:06

  INSTYLE IS A REGISTERED TRADEMARK OF TIME INC.

 36. marketing automation

  25 listopada 2017 at 16:21

  ela everybody :p,

  passionnant ce texte !

  continue à nous instruire dans le futur,
  merci encore

 37. BBA Online

  26 listopada 2017 at 16:39

  Or even, finding a school that offers the same degree.

 38. visit here

  27 listopada 2017 at 12:48

  Incredible points. Sound arguments. Keep up the amazing effort.

 39. pest control america

  28 listopada 2017 at 07:09

  JT

 40. www.okodukaiseikatsu.com

  29 listopada 2017 at 23:10

  Mesmo com País imerso em sua crise atual.

 41. osca commercial design

  2 grudnia 2017 at 00:40

  Deference to op, some excellent selective information.

 42. http://panoramaturkeya.com/

  إيجار سيارة مع سائق عربي في
  تركيا,إيجار سيارة مع سائق عربي في اسطنبول,إيجار
  سيارة مع سائق عربي في طرابزون,إيجار
  سيارة مع سائق عربي في أنطاليا,إيجار
  سيارة مع سائق عربي في بورصة

 43. chip satışı

  5 grudnia 2017 at 08:01

  chip satışı

 44. trenbolone acetate

  6 grudnia 2017 at 01:16

  Adkinson NF, et al. Glucocorticosteroids.

 45. iraqi geo metry 12345

  8 grudnia 2017 at 14:57

  http://engineering.uodiyala.edu.iq

  the best aws 111engineer,Aws 11 alkhazraji,iraqi geo metry 12345

 46. ispace1.com is scam

  9 grudnia 2017 at 22:32

  ispace1.com is scam

 47. بيع تياب سودانية

  15 grudnia 2017 at 10:51

  http://soug1.com

  سوق ون و هو موقع للتسوق الالكتروني في السودان

  التجارة الالكترونية في السودان, التسوق الالكتروني في السودان , الشراء من النت,بيع اجهزة
  كهربائية , بيع ملحقات موبايل , بيع ساعات ذكية, بيع لابتوب , بيع ملابس رجالية, بيع تياب سودانية ,بيع
  ملابس اطفال ,بيع فساتين سهرة , بيع
  احذية رجالية,بيع جزم فيتنامية ,بيع ساعات,بيع
  نظارات شمسية ,بيع نظارات طبية, بيع خواتم فضة, بيع اجهزة
  منزلية ,بيع ادوات مطبخ, بيع ادوات مكياج , بيع منتجات تجميل,
  بيع منتجات صحية ,العناية بالشعر ,منتجات
  العناية بالبشرة ,العناية بالوجه
  ,مكتبة الكترونية ,كتب للبيع كتب طبية ,, مكتبة طبية ,بدل
  رجالية ,روايات للبيع ,عقارات الخرطوم ,عقارات السودان ,شقق
  للايجار,شاشات للبيع بيع غسالات ملابس,بيع مكيفات

 48. http://coehuman.uodiyala.edu.iq

  المهندس اوس الخزرجي افضل SEO في جامعة ديالى,11iraqi engineer,Coehuman 1diyala,iraq Seo,Aws Alkhazraji the 11best engineer

 49. Testo Black XT

  19 grudnia 2017 at 02:45

  Great post.

 50. clear pores website

  23 grudnia 2017 at 16:27

  Incredible quest there. What happened after? Take care!

 51. Rocky

  27 grudnia 2017 at 23:36

  Keep onn working, great job!

 52. money management plan

  28 grudnia 2017 at 07:11

  Incredible story there. What occurred after? Good luck!

 53. Clarkson

  4 stycznia 2018 at 19:45

  Adkinson NF, et al. Glucocorticosteroids.

 54. Pingback: www.graceoilpaintings.com

 55. Pingback: vermiculite

 56. Pingback: ร้านทำผม

 57. Pingback: ebay alternatives in the uk

 58. Pingback: drone-works

 59. Pingback: top article

 60. Pingback: eget casino

 61. Pingback: The HOMEowners insurance

 62. Pingback: geico quote online

 63. Pingback: buy china goods

 64. Pingback: this hyperlink

 65. Pingback: Removal

 66. Pingback: bankruptcy attorney

 67. Pingback: big farm mobile harvest hack

 68. Pingback: Flowers Singapore

 69. Pingback: licensed moneylender

 70. Pingback: Lotto Dominator Reviews

 71. Pingback: graphic design

 72. Pingback: cbd concentrate for sale

 73. Pingback: where to get cbd oil

 74. Pingback: בתי מזוזה מעוצבים בלוד

 75. Pingback: קניית תפילין

 76. Pingback: jake burgess

 77. Pingback: click here

 78. Pingback: Los Angeles Escorts

 79. tehranmusic

  16 stycznia 2018 at 18:13

  great job!

 80. Pingback: Hartford

 81. Pingback: Geico

 82. Pingback: dating

 83. Pingback: wedding gowns

 84. Pingback: how to deal with phen375 side effects

 85. Pingback: xyz

 86. Pingback: Sell Any Mobile

 87. Pingback: mp3

 88. Pingback: Dr Robert H Keller

 89. Pingback: Pop Instrumental

 90. Pingback: water pipe

 91. Pingback: Ethereum

 92. Pingback: great post to read

 93. Pingback: Cell Phone Repair

 94. Pingback: global-bags shop

 95. Pingback: emp jammer

 96. Pingback: Windows 10 Key

 97. Pingback: Comics

 98. Pingback: Oakley Sunglasses Cheap

 99. Pingback: business

 100. Pingback: dating

 101. Pingback: china-goods shop

 102. Pingback: instagram takipçi satın al

 103. Pingback: xyz軟體王

 104. Pingback: get psn codes for free

 105. Pingback: Microsoft NAV

 106. Pingback: Red Tea Detox Review

 107. Pingback: mainostoimisto

 108. Pingback: دانلود شهرزاد سوم

 109. Pingback: payday loan

 110. Pingback: Read More

 111. Pingback: visite site

 112. Pingback: free sex cam

 113. Pingback: bad sex

 114. Pingback: floral pattern dress

 115. Pingback: Motor Club of America Benefits

 116. Pingback: website

 117. Pingback: uusimmat pikavipit

 118. Pingback: http://restaurantsnearmenow.org

 119. Pingback: learn more here

 120. Pingback: read more

 121. Pingback: see this site

 122. Pingback: شهرزاد فصل سوم قسمت دوم

 123. Pingback: emergency plumbing ealing

 124. Pingback: 192.168.1.1

 125. Pingback: pornsites

 126. Pingback: boiler repair

 127. Pingback: right here

 128. Pingback: دانلود شهرزاد

 129. Pingback: شهرزاد سوم

 130. Pingback: Quince

 131. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت چهارم

 132. Pingback: دانلود شهرزاد چهارم

 133. Pingback: acid reflux sore throat healing time

 134. Pingback: stick fight 2

 135. Pingback: Auto and home insurance quotes

 136. Pingback: transfer services

 137. Pingback: allstate auto insurance

 138. Pingback: best free porn site

 139. Pingback: https://sydneynewbornphotographysite.yolasite.com

 140. Pingback: http://2ch-ranking.net/redirect.php?url=https://day9.tv/profiles/profile/serrr/

 141. Pingback: http://2ch-ranking.net/redirect.php?url=http://appsplit.com/users/buddd1

 142. Pingback: Sanitär

 143. Pingback: anchor

 144. Pingback: it company directory

 145. Pingback: Airport Transfer Warwickshire

 146. Pingback: Withdraw Bitcoin to Bank Account

 147. Pingback: Visit This Link

 148. Pingback: Free MILF Porn

 149. Pingback: sydney photography

 150. Pingback: local carpet cleaning

 151. Pingback: mutui online

 152. Pingback: Bourn hall clinic delhi

 153. Pingback: free porn sites

 154. Pingback: Lisa Ann Porn Comeback

 155. Pingback: http://pornofollies.com/

 156. Pingback: Crypto Currency

 157. Pingback: take surveys for cash info

 158. Pingback: Asbestos Watch Sydney Service Asbestos Testing

 159. Pingback: 123 webportal

 160. Pingback: fuck tapes

 161. Pingback: find this

 162. Pingback: original site

 163. Pingback: รับทำวีซ่าเชงเก้น

 164. Pingback: Login Help Account Setup and Company Contacts

 165. Pingback: cheap travels

 166. Pingback: over here

 167. Pingback: ray ban sunglasses sydney australia

 168. Pingback: you can check here

 169. Pingback: click here

 170. Pingback: Pokies

 171. Pingback: Pokies

 172. Pingback: PDF Files

 173. Pingback: abogado de accidente de auto

 174. Pingback: how to remove inquiries

 175. Pingback: wedding photographer CT

 176. Pingback: Pot O'Dongs Eva Notty Carolina Sweets

 177. Pingback: Pussy Pressure Points Julia Ann

 178. Pingback: MILF Amber Jayne What's Good For The Goose

 179. Pingback: david sammon

 180. Pingback: Web Site

 181. Pingback: matthew pillmore

 182. Pingback: he said

 183. Pingback: Get More Info

 184. Pingback: replica christian louboutin paypal

 185. mixtape download app

  17 marca 2018 at 02:29

  I do not drop a ton of responses, however i did some searching and wound up here Niemcy rozpoczynają masowo
  osiedlać się w Polsce – Prawy.pl. And I actually do have some questions for you if
  you tend not to mind. Could it be just me or does it give the impression like a few of these remarks appear like
  written by brain dead folks? 😛 And, if you are writing on other
  online social sites, I would like to follow anything fresh you have to
  post. Would you make a list of all of your shared pages
  like your linkedin profile, Facebook page
  or twitter feed?

 186. Pingback: architekt wnetrz

 187. Pingback: melia

 188. Pingback: instagram unfollow bot

 189. Pingback: http://www.eyekonik.com

 190. Pingback: escort in lahore

 191. Pingback: Click This Link

 192. Pingback: visit this web-site

 193. Pingback: go

 194. Pingback: payday loan bad credit

 195. Aram

  22 marca 2018 at 23:44

  hi thanks you for good site
  http://arammusic.ir/

 196. Pingback: กล้องวงจรปิด

 197. Pingback: learn more

 198. Pingback: fun day ideas

 199. Pingback: 15 Minute Manifestation Reviews

 200. Pingback: website audit seo

 201. Pingback: วิธีทําให้ขาว

 202. Pingback: locksmith near me

 203. Pingback: beach iphone case

 204. Pingback: read more

 205. Pingback: loan without credit check

 206. Pingback: Home Page

 207. Pingback: ray ban wayfarer canada online

 208. Pingback: https://photographytrading.jimdo.com/

 209. Pingback: here

 210. Pingback: watch movies online

 211. Pingback: porn

 212. Pingback: wilhelm willeke balmaceda

 213. Pingback: Jeanene

 214. Pingback: Nona

 215. Pingback: shopping hints

 216. Pingback: imp source

 217. Pingback: David Guiel

 218. Pingback: Elroy

 219. Pingback: montat demontat aer conditionat pret

 220. Pingback: https://disqus.com/by/johnmekio/

 221. Pingback: DraftKings NBA DFS Picks

 222. Pingback: Fake Oakleys Fuel Cell

 223. Pingback: discoteche versilia

 224. Pingback: ameriprise quote

 225. Pingback: p0rn

 226. Pingback: healthy diet

 227. Pingback: best colon cleanse

 228. Pingback: weight loss system

 229. Pingback: putas

 230. Pingback: here

 231. Pingback: N Sharma

 232. Pingback: Ivo Ignatov Blog

 233. Pingback: twittbot.net/userinfo.php?uid=3214335&ml_lang=ja

 234. Pingback: groundcoverplate.com/UserProfile/tabid/95/UserID/486023/Default.aspx

 235. Pingback: Malayalamrockers

 236. Pingback: amolatina blog

 237. Pingback: michael kors outlet eagan

 238. Pingback: new board games uk

 239. Pingback: Exchange Cryptocurrency to US Dollars

 240. Pingback: it recycling

 241. www.office.com/setup

  18 kwietnia 2018 at 12:35

  Great read here…the best way to lose belly fat and tone up is by eating the right foods before you even think about exercising…Thanks!

 242. Pingback: best clubs barcelona

 243. Pingback: online coupons

 244. Pingback: Phẫu Thuật Hàm Hô JW

 245. Pingback: double three price structure

 246. Pingback: jake burgess springfield mo

 247. Pingback: Analisa Market

 248. Pingback: mom

 249. Pingback: stormy's secret stormy daniels keiran lee

 250. Pingback: Go Here

 251. دانلود آهنگ

  24 kwietnia 2018 at 23:18

  Who stated backyard bridges have to attach something?

 252. Pingback: moms teach sex katya rodriguez lucas frost tia cyrus share with mommy

 253. Pingback: Alfred

 254. Pingback: stormy's secret stormy daniels keiran lee

 255. Pingback: Here

 256. Pingback: navigate to this website

 257. Pingback: jake burgess springfield mo

 258. Pingback: Clairvoyance

 259. Pingback: oakley radar australia

 260. Pingback: Bengali movies download

 261. Pingback: taxi

 262. Pingback: click here

 263. Pingback: recomiendame una puta

 264. Pingback: bulk computer disposal

 265. Pingback: Recommended Reading

 266. Pingback: Web Site

 267. Pingback: Promotional products australia

 268. Pingback: Motorcycles Jacket in UK

 269. Pingback: buy viagra

 270. Pingback: canadian goose cartoon

 271. Pingback: learn more here

 272. Pingback: drone works zac

 273. Pingback: aaron woodman los angeles

 274. Pingback: matthew pillmore

 275. Pingback: Email Scraper

 276. Pingback: Kitchen Bar Mops with Stripes - Select Color : White

 277. Pingback: travel social

 278. Pingback: real instagram likes

 279. Pingback: Chiropractors in Lincoln park Chicago

 280. Pingback: Electrician Elk Grove Village

 281. Pingback: Herpes symptom information

 282. Pingback: https://www.acheinabaixada.com.br/

 283. Pingback: Brawl Stars Hack

 284. Pingback: check this out

 285. namiweb

  14 maja 2018 at 23:08

  This post is helpful.

 286. Pingback: Feroz Shah Kotla Fort, Delhi

 287. Pingback: scam befollowers

 288. Pingback: examine

 289. Pingback: crap

 290. Pingback: Esquerra

 291. Pingback: elvis impersonator

 292. Pingback: discoteche in versilia

 293. Pingback: capodanno versilia

 294. Pingback: Review of WPX hosting

 295. Pingback: Cheap Baby Toys Australia

 296. Pingback: House for sale in Oak lawn, IL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra