Z kraju

Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcje obalenia rządu w Polsce!

Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog opublikował 16-punktowy program obalenia w Polsce rządów PiS. Sposobem na to ma być przeprowadzenie Majdanu, na wzór ukraiński.

„Wszechogarniająca i podsycana ciągle polaryzacja społeczeństwa staje się nie do zniesienia i grozi skutecznymi prowokacjami; wybuchem niekontrolowanej agresji. Nieprzepracowana trauma smoleńska uczyniła nas zakładnikami chorej psychiki i urojonych krzywd tragikomicznego prezesa Polski” pisze we wstępie Kramek.

Co proponuje? Przede wszystkim ścisłą współpracę i koordynację szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Taką platformą miałby być – zdaniem Krameka – Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach.

Dodaje on, że „skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a – zanim to nastąpi – wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan)”.

Kolejnym proponowanym przez niego elementem pozbawiania PiS władzy miałby być strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych.

W ocenie Krameka „Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. Nie płacę na PiS”. Zaznacza on ponadto, że „w żadnym wypadku Sąd Najwyższy nie może skapitulować przed przemocą prawną”. „Sędziowie nie mogą dobrowolnie oddać gmachu sądu partyjnym nominatom. Przed przemocą fizyczną może chronić sędziów Straż Miejska i sznur obywateli” grzmiał Kramek, dodając, iż cały czas powinni dyżurować manifestanci.

„Presja społeczna w postaci protestów i manifestacji musi być ciągła i wysoka. Miasteczka namiotowe, czy też głośne i częste protesty mogą powstać i być prowadzone nie tylko pod Sejmem i Pałacem Namiestnikowskim, ale również Kancelarią Premiera i siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej oraz domem Jarosława Kaczyńskiego” kontynuował swój wywód. „Być może te obiekty i instytucje uda się z czasem całkowicie zablokować paraliżując ich pracę?” zastanawiał się.

Zaapelował przy tym, aby same protesty muszą zostały uatrakcyjnione i ożywione szerokim wsparciem artystów, jak i swoistą ofertą kulturalną (koncerty) i edukacyjną (wykłady i spotkania poświęcone historii parlamentaryzmu, konstytucji, rządom prawa etc.).

„Konieczne są konsekwencje personalne dla czołowych polityków i funkcjonariuszy PiS: ich celem jest społeczny ostracyzm. Metodami takimi jak protesty pod domami (nie pozwólmy spać Kaczyńskiemu kiedy niszczy Polskę!), czy wszechobecne ulotki, postery i billboardy obnażające ich hipokryzję i kompleksy; w tym z wykorzystaniem kompromitujących cytatów własnych (w tym Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach i kanaliach) docierające codziennie do ich rodzin i sąsiadów. Być może przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu powinny zawisnąć wielkie plakaty ze słowami Lecha Kaczyńskiego o konieczności respektowania konstytucji i wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Większość PiS-u jest nieznaczna, a silna presja i dyskomfort w życiu codziennym odczuwany przez jego parlamentarzystów może spowodować ich pęknięcie przejście na stronę obywateli” przekonywał.

Zaznaczył przy tym, iż należy bezwzględnie dbać o dobre relacje z policją i innymi siłami porządkowymi. „Policjantom należy dziękować za ciężką pracę i ochronę, przypominać i akcentować pokojowy charakter protestów, oferować im wodę i ciepłe napoje, zwracając jednocześnie uwagę na nakaz lojalności wobec konstytucji i prawa oraz konieczności odmowy wykonywania poleceń służbowych sprzecznych z nimi” radził.

Zaplanował także wielką akcję propagandową, w ramach której przeszkoleni wolontariusze -aktywiści staliby na stacjach metra i na rogu każdej większej ulicy z zestawem odpowiednich petycji, informacji o nadchodzących protestach, ulotek i informatorów tłumaczących zachodzące zmiany, „rozwiewających mity o rzekomej dekomunizacji sądownictwa”. Do tego celu miałyby zostać wykorzystane środki z budżetów partii politycznych. „Bardzo ważne: media (w tym social media) muszą w sposób przystępny tłumaczyć obywatelom przyczyny protestów i spowodowanych nimi niedogodności. Na Majdanie realizacją tego nurtu myślenia było umieszczone na barykadzie hasło: змінюємо країну, перепрошуємо за незручності (Zmieniamy państwo, przepraszamy za niedogodności)” napisał Kramek.

„Siłą Polski są samorządy. Szczególna rola przypaść powinna samorządowi m. st. Warszawy. Rada Miasta winna przyjąć uchwałę o niekonstytucyjności działań PiSu i zapewnieniu szerokiego wsparcia manifestującym. Służby miejskie powinny zabezpieczać miejsca protestów, wspierać nocujących w okolicy Sejmu (i ew. innych gmachów państwowych) w zapewnieniu odpowiedniego zaplecza higienicznego, wody i żywności itp. Miasta i gminy wspierające protest powinny rozważyć przyłączenie się do i charakter ewentualnych akcji strajkowych agend samorządowych” roztaczał swoją chorą wizję.

„Samorządy prawnicze mogą i powinny powołać specjalne zespoły zadaniowe wykorzystujące wszelkie możliwe instrumenty prawa cywilnego, karnego i administracyjnego w celu sabotowania bezprawnych poczynań rządu i wyciągania konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych (w tym urzędników realizujących bezprawne, niekonstytucyjne polecenia swoich zwierzchników). Należy wesprzeć próbujących stosować obstrukcję parlamentarną posłów i senatorów chociażby w produkcji nieskończonej liczy poprawek. Wykorzystane muszą zostać również wszelkie instrumenty nacisku, które daje nam prawo międzynarodowe. Jeśli możemy pozywać polskie władze przed trybunały międzynarodowe – róbmy to na potęgę. Ewentualni szykanowani przez PiS powinni mieć zagwarantowaną bezpłatną pomoc prawną” kontynuował swój wywód.

W walkę z PiS Kramek chce wciągnąć również zagranicę. Postuluje organizację misji obserwacyjnych do Polski, jak i wysłuchań nt. sytuacji w Polsce na forum Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, ale również – parlamentów narodowych najistotniejszych oraz zainteresowanych nami państw [sic!] – łatwo sobie wyobrazić, że taką debatę chętnie by u siebie gościł niemiecki Bundestag. „Polskę muszą odwiedzać (i być do tego zachęcani i wspierani organizacyjnie) parlamentarzyści krajów UE, amerykańscy kongresmeni, dziennikarze z całego świata. Prezes Kaczyński, premier Szydło, prezydent Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu powinni zostać zasypani nie tylko stanowczymi pismami, ale i prośbami o pilne spotkania ze strony kluczowych polityków UE i ambasadorów najważniejszych państw. Podobnie na dywanik powinni być wzywani do lokalnych MSZ-ów i szefów rządów ambasadorowie Polski za granicą” grzmiał dalej Kramek.

Zdaniem Kramka, przedstawiciele ambasad i organizacji międzynarodowych muszą spotykać się z protestującymi. Co więcej opcją w tej grze powinny być jego zdaniem międzynarodowe sankcje, w tym również mechanizm sankcji personalnych wobec decydentów politycznych i urzędników łamiących prawo.

„Że Orban zawetuje? A co stoi na przeszkodzie by rozpocząć w ramach mechanizmu ochrony praworządności procedurę sankcyjną jednocześnie wobec Polski i Węgier, pozbawiając tym samym obydwa rządy prawa głosu?” doradza eurokratom. „Polacy bardziej niż Kaczyńskiego kochają unijne dopłaty, drogi i otwarte granice” wyznaje.

Radzi również, by do obalenia rządów PiS wykorzystać Internet i media społecznościowe.

Wzywa też, aby środowiska zaangażowane, w szczególności biznes, samorządy, ale też ogół protestujących składały się na specjalny fundusz obywatelski służący finansowaniu ww. działań. „To kluczowe! Mając odpowiednie zasoby, możemy nieomal wszystko. Konieczne jest przy tym bezwzględne zapewnienie transparentności i uniknięcie nieprawidłowości, które podminowały reputację KOD-u” stwierdza Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

Opublikowany tekst stanowi ewidentne wezwanie do dokonania w Polsce zamachu stanu oraz do łamania prawa – obydwie te rzeczy mają swoje paragrafy w kodeksie karnym.

Fundacja Otwarty Dialog od 2010 r. definiuje się jako organizacja pozarządowa. Oficjalnie zajmuje się obroną praw człowieka, rządów prawa i demokracji w krajach postsowieckich. W latach 2014-2016 prowadziła w Warszawie centrum pomocy obywatelom Ukrainy w Polsce “Ukraiński Świat”. Tajemnicą poliszynela są jej powiązania z ukraińskim wywiadem. Może się zatem okazać, że rację mają niektórzy komentatorzy ostrzegający, iż Ukraińcy w Polsce – tak chętnie przyjmowani przez PiS – mogą posłużyć do obalenia legalnie wybranych rządów polityków z tego właśnie ugrupowania. Jedno jest pewne – sprawą w trybie przyspieszonym powinna zająć się ABW.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

107 komentarzy

107 Komentarzy

 1. http://www.obin.de/

  22 lipca 2017 at 16:14

  Eu teria que fazer uma diferença abrindo uma escritório, qual procedimento correto para eu inclui-la.
  da edp em mansão a expressar que tinha de cortar a luz graças a falta de pagamento, eu digo a senhor http://www.obin.de/?EuPossoMudarDeContador306994

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 09:07

   Niech zrobią majdan to będzie okazja, żeby raz na zawsze pozbyć się jednej i drugiej żydowskiej bandy. PiS, PO, Nowoczesna itd. to wszystko to antypolskie, zdradzieckie partie. Nie mają prawa rządzić tym krajem.

   • ss-20

    23 lipca 2017 at 12:27

    ks.dr Stanisław Trzeciak TALMUD O GOJACH a kwestia żydowska w Polsce.Czytać i myślec,przed II wojna ksieza mieli posłuch wsród ludzi,a dzis… ogłupianie ludzi.Żebyście czytali i słuchali kosciół II RP to wy dzisiaj tego nie było.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 22:46

     @ss-20

     Może mieli posłuch, bo nie byli zdrajcami i żydolubami jak dzisiaj. Przynajmniej w większości. Ks. prof. Józef Kruszyński „Stanisław Staszic a kwestia żydowska”, „Dlaczego występuję przeciwko żydostwu”, „Talmud – czym jest i czego naucza”, a szczególnie „Rola światowa żydostwa”.

   • Wraith.

    23 lipca 2017 at 14:14

    Pozbyć to można się ciebie raz na zawsze z Polski.Tacy jak ty nie mają prawa żyć w tym kraju.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 22:43

     @Wraith

     Pozbędziemy się, ale śmieci twojego pokroju.

 2. Mika

  22 lipca 2017 at 16:18

  Jak tMika banda strasznie się boi Same szuje

 3. Jazon59

  22 lipca 2017 at 16:33

  I co z takim skurwysnem zrobić – tylko powiesić
  Wojny domowej chce ten pomiot

  Cierpliwość powoli się wyczerpuje

  • and justice for all

   23 lipca 2017 at 11:23

   Może wystarczyłoby wylać na niego randap?

  • teresa

   23 lipca 2017 at 20:50

   Wojny domowej domaga się Schetyna i Petru , bo ma nadzieje wrócić do koryta. A naród ma być mięsem armatnim. Obudżcie się dopóki nie jest za póżno. Wrócicie do pensji 1200 i emerytury 67,. bezrobocia, wyprzedaży majątku Polaków.Balcerowicz zafunduje wam obce banki z kredytów frankowym, Ludzie zacznijcie myśleć.

 4. gość

  22 lipca 2017 at 16:41

  AstroTurfing czyli kto organizuje Majdan w Warszawie

  W związku z tym co się ostatnio dzieje w Polsce, czyli eskalacją protestów na ulicy, spróbuje pokazać, siatkę powiązań ludzi odpowiedzialnych, czy też, organizatorów tychże, stymulowanych ręcznie „niepokoi społecznych”.

  Bo nic się nie dzieje spontanicznie.

  Po pierwsze do naszego słownika dotarło nowe słowo, określenie

  Astroturfing, co to jest? według definicji:

  Poprzez sztucznie napędzany rozgłos (astroturf marketing, buzz marketing) pozwala astroturferom stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, równocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Jest kuszącą metodą dla pragnących uzyskać szybkie efekty specjalistów od public relations i marketingu

  Fantazja? już nie

  Czytaj dalej:
  http://presspolityka.pl/astroturfing-czyli-organizuje-majdan-warszawie/

 5. jolo

  22 lipca 2017 at 16:44

  Ta „fundacja” jeszcze istnieje? Musi, ma wpływowych protektorów. A może POLSKI już nie ma? Trzeba jeszcze jaśniej, o co chodzi i kto to napisał?

  • jaro7

   22 lipca 2017 at 21:10

   Protektorem jest….Soros.To żadna tajemnica.

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 09:09

   Oczywiście, że Polski już nie ma. Jest rozbiór, który trwa od 39, albo nawet od przejęcia władzy przez żydoluba i socjalistę Piłsudskiego.

   • Joanna K.

    23 lipca 2017 at 21:09

    Pawełku, KTO pana zrobił? To duża szuka zrobić takiego tłuka.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 22:47

     @Joanna K.

     Powtórzyłem słowa kogoś, Komu do pięt nie dorastasz idiotko.

   • XXXL

    24 lipca 2017 at 10:26

    Ojciec zrobił cię na próbę i zapomniał zniszczyć nieudany prototyp?!

    • Paweł

     24 lipca 2017 at 10:37

     Joasiu, swoje po probówkowe kompleksy racz leczyć gdzie indziej.

 6. gość

  22 lipca 2017 at 17:00

  Kolejnym etapem zrozumienia tego co się dzieje w Polsce będzie sprawdzenie darczyńców instytucjonalnych i indywidualnych fundacji Otwarty Dialog

  http://www.gazetawarszawska.com/images/jdhgf.jpg

 7. Szczepko

  22 lipca 2017 at 17:52

  To ukraińscy banderowcy przyjęci pod polską strzechę organizowali Polakom majdan razem ze żydowskimi sponsorami kijowskiego majdanu i przy wsparciu potomków akcji Wisła.
  Co dowodzą ilustracje w poniższym linku,
  http://presspolityka.pl/2017/07/astroturfing-czyli-organizuje-majdan-warszawie/
  Poza tym, zdjęcie obok artykułu jest co najmniej dziwne bowiem brakuje na nim ukraińskich i banderowskich flag.
  Co znaczy przyjaźń, czy też „braterstwo” z ryzunami zapytajcie tych, co im udało się uciec spod banderowskiej ręki.
  Poza tym, nie ma co się wypowiadać w temacie bo i tak prawy.pl kasuje wpisy czytelników.

 8. abc

  22 lipca 2017 at 18:02

  Czy u nas ABW w ogóle działa?
  Nasi jak małe dzieci wierzą w jakiś mityczny najazd ruskich czołgów, kupują rakiety, organizują OT, a prawdziwe i realne zagrożenie jest od środka przez agenturę.

  • Prawda Boli

   22 lipca 2017 at 18:55

   Od kiedy PiS wygrał wybory to w Polsce nikt nie rządzi, co najlepiej widać na ulicach. Jawnie łamane jest prawo a interweniujące służby są przez PiS krytykowane. Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.

   • Krzysiek

    22 lipca 2017 at 19:43

    prawda boli, to ty jesteś szwabkim pomiotem, chcesz należeć do szwabskiego kalifatu? Droga wolna…

   • abc

    22 lipca 2017 at 20:43

    A to całkiem jakbym słyszał Bolka. Macie te same instrukcje?

   • Paweł

    23 lipca 2017 at 09:11

    @Prawda Boli

    „Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.”

    Zapomnij kundlu żydowski. Za coś takiego będzie kara śmierci.

    • Tomasz

     29 lipca 2017 at 10:58

     Paweł ile tobie Płacą z antypolskie wpisy Ukraińcy i Niemcy? 40 TYŚ euro?

  • Krzysiek

   22 lipca 2017 at 19:42

   ABW chroni u nas takie organizacje jak Otwarty Dialog i inne banderowskie, lewackie, żydowskie itd. Może nie wszyscy w ABW mają takie poglądy, ale górka na pewno. Reszta to pioneczki i nie chcą się wysilać. Zresztą widać, że na zachodzie służby też są bezradne wobec islamistów i działają jak widzą działaczy prawicy i ostatnie bastiony patriotyzmu.

   • abc

    22 lipca 2017 at 20:50

    Bo takie mają rozkazy z góry.
    Natomiast u nas to po prawdzie nie wiem skąd się to bierze – może to jednak jakaś skrajna głupota, której PiS już niestety wielokrotnie dawał dowody. I co gorsza nie potrafi wyciągać absolutnie żadnych wniosków ze swoich błędów.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 09:17

     @abc

     Skąd założenie, że PiS popełnia błędy? Ostatnio, gdy był u władzy dobrowolnie ją oddał, żeby wyjść na męczennika, który „nie chcem, ale muszem”. Analogicznie było z traktatem lizbońskim i analogicznie jest dzisiaj. PiS to cyniczni i podli zdrajcy, którzy odgrywają rolę patriotów męczenników prześladowanych przez straszną opozycję. Wszystko po to, żeby uśpić Polaków i zabetonować układ. PiS nie wprowadził ŻADNYCH pozytywnych zmian! Podatki, szkolnictwo, sprowadzenie Polaków z emigracji, dekomunizacja.. Sprowadził za to miliony Ukraińców i oddaje im oraz żydostwu „mieszkania dla młodych”. Do tego wybudowali muzeum żydów polskich za 300 milionów złotych, w którym jesteśmy szkalowani, pozwolił na obchodzenie chanuki w Sejmie itd.

     • moherowy beret

      23 lipca 2017 at 12:29

      To wszystko prawda co pisze Paweł,ale zmiany w wymiarze sprawiedliwości muszą wejść w życie.Teraz sitwa sędziowska jest pod nadzorem WSI i są poza zasięgiem
      Polaków.Jest teraz jedyna okazja,żeby ich odsunąć od koryta i sprawdzić ich majątki.Oni czują,że mogą stracić władzę.PIS popełnia błędy,a może to nie są błędy?Nie będę oceniać.Ale znalazłam tekst,który dużo wyjaśnia.
      https://medianarodowe.com/telewizja-republika-lansowala-dywersantow-sorosa/

     • abc

      23 lipca 2017 at 15:16

      Moim zdaniem ze wszystkich sił mogących reprezentować i kanalizować stronę patriotyczną wybrano po prostu tą możliwie najbardziej naiwną i nieporadną. Na ich miejscu sam bym tak zrobił.

  • Czarek

   23 lipca 2017 at 12:54

   … kupują rakiety ale także – trzy samoloty do przewozu VIP-ów. Czyżby mieli zamiar narozrabiać, napuścić nas na ruskich, a potem zwiać jak w 39 roku? Masoneria tak ma!

 9. Kot

  22 lipca 2017 at 18:27

  Tak wygląda wdzięczność ukraińskich noebandrowców dla rządów PIS.
  Tak się spłaca dług wdzięczności za obfitą pomoc finansową dla Ukrainy.
  Jak stwierdził Bartosz Kramek przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, założonej przez Ukrainkę Lyudmylę Kozlovską, prywatnie jego żonę, spodziewał się „zagrożenia zewnętrznego ze strony putinowskiej Rosji, ale nigdy – zamachu na konstytucję i rządy prawa ze strony demokratycznie wybranego polskiego rządu”.
  http://wpolityce.pl/polityka/349913-ujawniamy-16-krokow-ktore-maja-sparalizowac-polske-i-odsunac-pis-inzynierowie-zbiorowej-histerii-maja-tajny-plan-wylaczmy-rzad

 10. cayt-london

  22 lipca 2017 at 18:39

  a moze by tak ABWera zlikwidowala te banderowska jaczejke i tego chwasta wolnosc slowa wolnoscia ale sa granice najlepiej jak w ,,psach,,do wora i do wisly za kumulatorem na jajach

 11. Prawda Boli

  22 lipca 2017 at 18:57

  Publiczne nawoływanie do niepokojów oraz namawianie do popełnienia przestępstwa są ścigane z urzędu. Tyle Kodeks Karny.
  Realia? W Polsce Prawa (SIC!) i Sprawiedliwości nikt prawa nie przestrzega.

  • Krystyna

   23 lipca 2017 at 01:09

   Właśnie o to chodzi. W państwie prawa już postawiono by mu zarzuty. Nie wolno tolerować nawoływania do wojny domowej!

 12. gość

  22 lipca 2017 at 19:44

  W pierwszej chwili pomyślałem głupi, ale każdy głupi ma swój rozum, pozostaje mi wiec dywersant SBU.
  Majdanu nie organizuje się w pojedynkę.

 13. Antoni

  22 lipca 2017 at 19:55

  Pierwszą czynnością PAD w poniedziałek rano powinno być podpisanie ustaw bowiem spełnione zostały postulaty Prezydenta – bardzo bym sobie tego życzył!

 14. gość

  22 lipca 2017 at 20:52

  jedynym- moim zdaniem -wyjściem jest ,przeprowadzenie w najbliższym czasie -wzorem W Brytanii -referendum poparcia ,dla Rządu PIS i tym samym udowodnienia jeszcze raz poparcia większości społeczeństwa dla działań obecnego Rządu.Musi to natąpić jak najszybciej.

 15. finka

  22 lipca 2017 at 22:08

  Mnie się to łączy z tym, o czym mówił red. Michalkiewicz w rozmowie z M.Rolą posłuchajcie od ok. 15-tej min. co mówi o możliwości zaangażowania Ukraińców w przewrót w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=PE3s8AfCVcs Poza tym tylko ktoś o inteligencji Kubusia Puchatka nie widzi medialnej manipulacji i eż są słabiscenariusza protestów rozpisanych dokładnie na role za duże pieniądze odrywanych od koryta i ich sponsorów. Przykre tylko, że PiS nie potrafi (może ma wewnątrz wrogów) zorganizować równie dobrych piarowców, jak opozycja. TVP to propaganda tak prymitywna, że ręce opadają, TVP Info lepsze, ale to za mało.

 16. finka

  22 lipca 2017 at 22:11

  Przepraszam, ale coś się „pokićkało” fragment z mojego komentarza „i eż są słabi” proszę pominąć.

 17. kowalski

  22 lipca 2017 at 22:50

  haha durniowi lewackiemu bolek w glowie,skurwysynie za uczciwa prace sie wez lewacka pierdolona nendo bo kiedym ktos ci kopa zasadzi po ktorym juz sie nie podniesiesz do podtarcia dupy nie nadaja sie te jego instrukcje,to jakis kutas z wsi-gru?,obalac to ty se mozesz flaszke ze zdrajca bolkiem ,w dodatku majdan szczylowi w lewackim lbie,mozesz stanac pierwszy na barykadzie skoro takis odwazny,a od ludzi sie odpierdol resortowy chuju

  • Polak

   23 lipca 2017 at 16:39

   100/100

 18. F/X

  22 lipca 2017 at 22:50

  Kramek wysuwając takie postulaty i nawołując do obalenia legalnie wybranych władz,łamie prawo. Dlaczego nie został jeszcze zatrzymany ? PiS powinien działać jak Erdogan w Turcji, przynajmniej byłoby odniesienie względem szkalowania obu państw przez KE i prasę lewacką.

  • LSED

   23 lipca 2017 at 16:43

   Dlaczego nie został zatrzymany? Bo Kramek i jego banderowska fundacyjka jest finansowana m.in. przez PiSowski (nie)rząd via MSZ.

 19. warszawiANKA

  22 lipca 2017 at 23:12

  PiSowcy i zwolennicy PiS. Nadal uważacie, że „strategiczny sojusz” z Ukrainą to dobry pomysł? Nadal uważacie, że masowe wpuszczanie Ukraińców do naszego kraju to dobry pomysł? PiS uczestnicząc w burdach na Majdanie i pomagając obalić Janukowycza wypuścił dżina z butelki, bo teraz KODziarze, Nowoczesna, PO i inne Zandbergi powiedzą Wam, że można obalić na ulicy rząd, bo politycy tego rządu sami popierali na Majdanie siłowe obalenie legalnie i demokratycznie wybranego Janukowycza. Janukowycz to wiadomo, że był i jest łobuz, ale należało wówczas się trzymać od tej rozróby z daleka. A teraz sami wszyscy ci „spontanicznie protestujący” wypomną Wam PiSowcom, że popieraliście siłowe obalenie demokratycznej władzy. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie szanowny PiSie.

 20. Robert B.

  23 lipca 2017 at 01:11

  No właśnie! Zły do szpiku kości Putin takie „otwarte dialogi” inwigilował, a jak któryś „otwarty dialog” za bardzo podskakiwał, to był częstowany pociskiem dum-dum…

 21. Lublinianka

  23 lipca 2017 at 04:21

  Kto popierał, to popierał, proszę mówić za siebie, a nie uogólniać. Miejmy nadzieję, że neosanacja PIS pójdzie po rozum do głowy i zlikwiduje te ogniska banderyzmu w Polsce oraz przykręci śrubę UPAinie. Przed wojną, zamiast powywieszać bandytów ukraińskich, trzymali swołocz w więzieniach, gdzie w spokoju, utrzymywani na koszt RP szlifowali swoje specyficzne umiejętności i przygotowywali się do ludobójstwa. Gdyby nie było przywódców, czerń ukraińska spaliłaby pewnie dwory i zamordowała tu i ówdzie wycofujących się polskich żołnierzy we wrześniu, ale nie doszłoby do ludobójstwa. Niestety, PIS nic nie robiąc w sprawie napływu ukraińskiej czerni do Polski szykuje sobie majdan, a nam ludobójstwo.

 22. Anna

  23 lipca 2017 at 09:00

  Przez lata Polską rządziła banda złodziei !
  „PO było grupą przestępczą!”
  Nocne koszmary w PO i właścicieli III RP. „Nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” .
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

 23. JARO

  23 lipca 2017 at 09:39

  a może jest tak jak pisał JKM, że te miernoty z PiS-u wiedząc o tym, że Polska to kraj teoretyczny, postanowili tylko wprowadzić religię smoleńską i pięknie potem upaść, żeby w przyszłości poczytać sobie w książkach z historii jak to dobry PiS chciał dobrze, a źli mu przeszkodzili; zaręczam im, że ci co przyjdą po nich to już całkowicie zamkną projekt POLSKA, a w podręcznikach do historii, o ile w ogóle będą, nie będzie nic dobrego o nich, jeżeli w ogóle coś ktoś o nich wspomni; to są mrzonki; mając poparcie znacznej części Polaków i wygrane wybory demokratyczne, bawią się jak dzieci w piaskownicy; co jest grane? skąd ta nieudolność? zamierzona? a co dotyczy się gostka nawołującego do obalenia rządu, to w krajach poważnych, jak np. Turcja, Rosja, Chiny, Izrael i jeszcze parę takich krajów, to już dzisiaj mimo niedzieli (służby chyba nie mają wolnego dnia?) powinien leżeć w lochu i jęczeć po intensywnym przesłuchaniu na okoliczność; a cała ta bandycka organizacja powinna być przekopywana z góry na dół i z powrotem; a ponadto czemu, a raczej komu, służy totalne rozbrojenie Polaków przez PiS – czyżby też brali udział w spisku? pytań od pyty, jak mówi młodzież, tylko odpowiedzi nie możem się doczekać żadnej i znikąd; i te głosy o oderwaniu Śląska od Polski pojawiające się w komentarzach? czyżby oprócz tego bandyty Sorosa przykładała do tego rękę Makrela (epitety na razie pominę)? o udziale w tym Chazarów ze wschodu nie ma co nawet wspominać; jest to rzecz oczywista; a może znowu PiS puści nam bajeczkę, że to ten znienawidzony Putin zaintonował, lub przynajmniej maczał w tym palce?

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 09:41

   Oderwać Śląsk chcieli żydzi:

   Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wojna żydów z Polską”).

   4. Użyć wszelkich wpływów, aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza.

   • JARO

    23 lipca 2017 at 10:40

    to ci co obecnie chodzą w manifestacjach na Śląsku w sprawie przyłączenia się Śląska do obecnej Rzeszy Niemieckiej to też Żydzi?

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 11:06

     @Jaro

     Kto wie, ale bardziej prawdopodobne jest, że żydzi ich podjudzają, bo żydzi chcą, żeby granice Polski „były jak najszczuplejsze”. Przed wojną Niemcy w zasadzie należały do żydów. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że jest podobnie:

     Castle (żyd angielski). „Księga win Judy”. str. 15.

     „Rzeczywiście zjawił się pogląd, że najnowsze fazy rozwoju państwa niemieckiego są zjawiskiem specyficznie żydowskiem, wcale nie niemieckiem. Banki niemieckie są niemal wyłącznie w ręku żydów, i ta rasa jest zakwasem handlu. Pan Baltin, budowniczy linji Hamburg-Ameryka, największego towarzystwa żeglugi na świecie; pan Rathenau, organizator A.E.G., naczelnego w Europie przedsiębiorstwa elektrycznego, Loewesy z rozgłosem międzynarodowym w gałęzi broni niemieckiej i maszyn, są to żydzi, a listę możnaby ciągnąć w nieskończoność. Żydzi są masowo reprezentowani wśród wybitnych przedstawicieli niemieckiej jurysprudencji, medycyny, sztuki, muzyki, literatury, dramatu, dziennikarstwa. Znajdujemy ich wszędzie działających, jako doskonale wyczuwających życzenia publiczności, z ich podziwu godną zdolnością organizacyjną. W rzeczywistości cały Berlin jest ich własnością.

     • Robert B.

      23 lipca 2017 at 11:29

      Do @Paweł:

      A potem… A potem był święty, bo żydowski, holokaust. Ryki, krzyki i rwanie kudłów… Tylko idiota nie widzi tu związku przyczynowo-skutkowego…

     • Paweł

      23 lipca 2017 at 22:50

      @Robert B.

      Jeszcze jeden z czynników, które przyczyniły się do rzekomego holocaustu:

      Castle (żyd angielski). „Księga win Judy”. str. 15.

      „Rzeczywiście zjawił się pogląd, że najnowsze fazy rozwoju państwa niemieckiego są zjawiskiem specyficznie żydowskiem, wcale nie niemieckiem. Banki niemieckie są niemal wyłącznie w ręku żydów, i ta rasa jest zakwasem handlu. Pan Baltin, budowniczy linji Hamburg-Ameryka, największego towarzystwa żeglugi na świecie; pan Rathenau, organizator A.E.G., naczelnego w Europie przedsiębiorstwa elektrycznego, Loewesy z rozgłosem międzynarodowym w gałęzi broni niemieckiej i maszyn, są to żydzi, a listę możnaby ciągnąć w nieskończoność. Żydzi są masowo reprezentowani wśród wybitnych przedstawicieli niemieckiej jurysprudencji, medycyny, sztuki, muzyki, literatury, dramatu, dziennikarstwa. Znajdujemy ich wszędzie działających, jako doskonale wyczuwających życzenia publiczności, z ich podziwu godną zdolnością organizacyjną. W rzeczywistości cały Berlin jest ich własnością.

     • Paweł

      23 lipca 2017 at 22:52

      @Robert B.

      Wybacz, powtórzyłem powyższy cytat.

      Moritz Cohn. W „Księdze win Judy”. Str. 123.

      „Nie dawszy się wessać, duch żydowski panuje dziś tam, gdzie dawniej był zaledwie cierpiany. Nie mamy potrzeby z pokorą średniowieczną ukrywać, że oddawna posiadamy władzę nam przyobiecaną. Bez nas żaden potentant świata nie może nic przedsięwziąć, bo panujemy nad rynkiem pieniężnym. Żaden wyraz, którego sobie nie życzymy, nie dostanie się do publiczności, bo panujemy nad prasą. Żadna myśl nam niemiła nie dojdzie do koła wykształconych, bo panujemy nad książkami… Duch żydowski podbił świat”.

 24. Michał

  23 lipca 2017 at 14:32

  Zamiast pierniczyć w internetach, zorganizujmy się jakoś i zamanifestujmy pokojowo przeciwko zdrajcom i Targowiczanom! Patrzę, co oni w tej chwili wyprawiają z Polską i cały się gotuję ze złości i bezsilności. Chyba, jak miliony innych ludzi. Dlaczego nikt nie rzuci hasła gdzie i o której? Gdzie wszyscy „patrioci” się pochowali? Teraz jest chwila próby, a nie raz na rok 11 listopada. Jeśli Targowica zrobi nam zamach stanu, to sami sobie będziemy winni z powodu bierności. A wtedy protesty już nic nie dadzą.

 25. Patryk

  23 lipca 2017 at 15:43

  Jeśli by Polska była państwem prawa,dupek by siedział w więzieniu.
  Za poprzednich rządów PIS też cały czas się kłócił z PO, oraz LPR i Samoobroną.Rząd jest nieudolny,albo udaje.Duda wywija spirale śmierci,albo działa na plecenie.
  Rządowi jakoś nic się nie udaje.Niby jest bardzo dobrze ,a jest źle.Tysiące dzieci co rok nie wyjeżdża na wakacje,a Duda i rząd lekką ręką przekazuje Ukrainie setki milionów euro.W dowód wdzięczności s.na Polskę i Polaków.
  Po wojnie z sowietami Polacy w kraju zrobili bardzo dużo.Od 1989 roku w kraju niewiele się zmieniło, zwłaszcza dla zwykłych ludzi. Komuniści się uwłaszczyli.PIS to nie jest
  dobra zmiana.

 26. Polak

  23 lipca 2017 at 16:41

  Wiecie o co w tym wszystkim chodzi ? Przeczytajcie uważnie ze zrozumieniem. Ludzie nie mają pojęcia o tym, że SB założył Władysław Gomułka, robiąc czystkę po stalinowcach. Ludzie nie mają pojęcia, że dzieci prominentów z czasów Stalina, których Gomułka odsunął od władzy, stanowiły trzon opozycji antykomunistycznej (sic) i to oni założyli KOR oraz Solidarność !” 
  Pamiętam owe czasy i tę ogromną euforię w 1956 r. , gdy Gomułka (po śmierci Stalina w 1953 r.) wyszedł z więzienia stalinowskiego UB, i te wielotysięczne wiece i wielką nadzieję Polaków! Zrobił wówczas, co mógł w tych warunkach geopolitycznych zrobić, ale zaczął od likwidacji UB, tej „katowskiej” ręki Stalina, która i jego omal życia nie pozbawiła! Wiedział doskonale, kto tam był, kto tam naprawdę rządził w UB , kto na Polaków wydawał wyroki śmierci, i kto je wykonywał! On doskonale znał to całe, przywiezione z Moskwy, „środowisko” przeznaczone do zniewolenia i mordowania Polaków! Wiedział też, że nie może ich ukarać tak, jak sobie na to zasłużyli, bo jednak dalej są pod „kuratelą” Moskwy! Uważał pewnie, że rozwiązując stalinowski UB, a powołując w to miejsce polską Służbę Bezpieczeństwa (SB), problem udało mu się rozwiązać! Zatrzymał ten dotychczasowy stalinowski terror, ale postawiony przez niego warunek przyjmowania do pracy w SB tylko Polaków, okazał się bardzo niewygodny dla osób z rodzin i środowisk o stalinowskich, o antypolskich poglądach, z których część, w obawie o przyszłość swoją i swoich rodzin, zaczęła natychmiast organizować tzw. „opozycję”! Był to czas „zimnej wojny”, więc wywiady państw zachodnich tylko „na to” czekały i wzięły taką „opozycję” pod swoje „skrzydła” i na swój „garnuszek”! A dalej już się to potoczyło niby spontanicznie, ale zgodnie z cudzymi planami i wcale nie w interesie Polski i Polaków, chociaż oczywiście głoszone hasła były piękne i nośne, bo jakże to, kto nie chciałby walczyć o wolność i demokrację, czy „z komuną”? Tyle, że, jak to już dzisiaj widać, nie było żadnej korelacji tych haseł z celami i skutkami!

 27. Para motivar usuário a saldar seus débitos, saldar sua dívida, oferecendo totalidade isenção de juros, multa e
  correções para pagamento a vista. da edp em casa a expressar que tinha de cortar
  a iluminação devido a falta de pagamento, eu digo a senhor http://iliketoplay.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 28. krysztofiak

  23 lipca 2017 at 23:57

  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2017/07/dlaczego-kaczynski-w-ekspresowym-tempie.html Posiadając większość w Sejmie i Senacie oraz własnego prezydenta, Kaczyński i Ziobro nie muszą martwić się o akceptację i legalizację proponowanych rozwiązań. Dlaczego więc politycy PiS chcą wywołać ostry konflikt społeczny w Polsce, w którym adwersarze skaczą sobie do gardeł jak „wściekłe psy myśliwskie”? Procedując w ekspresowym tempie ustawy sądownicze, Kaczyńskiemu zależy na czasie? Jaki jest więc powód taktyczny tego, że trzy podpisane ustawy mają się jeszcze przed zakończeniem wakacji znaleźć na biurku Kaczyńskiego? Jeśli pewna grupa polityczna pacyfikuje sąd najwyższy danego kraju, to oznacza to, że chce się zabezpieczyć przed ewentualnością pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej. Co takiego planują Kaczyński i Macierewicz, że chcą zabezpieczyć się karnie, anektując Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy? /…/ 23 marca 2014 roku wpłynęła nota Dumy Rosyjskiej, sygnowana przez Żyrinowskiego, w której Rosja proponuje Polsce rozbiór Ukrainy. Ówczesny, polski rząd Ewy Kopacz zignorował dokument sygnowany przez wiceprzewodniczącego Dumy, bliskiego Putinowi polityka. Nie jest jednak wykluczone, że doszło do nieformalnej zmowy pomiędzy Macierewiczem i Żyrinowskim, w kwestii przygotowań do rozbioru Ukrainy. /…/ Samo spektakularne wygranie wyborów i posiadanie wyraźnej większości sejmowej nie wystarcza w Polsce na to, aby podjąć decyzję o napaści na ościenny kraj. Niezależna władza sądownicza byłaby właśnie tą siłą, która blokowałaby imperialne, wręcz napoleońskie, zapędy prezesa PiS w celu „odzyskania Lwowa.”

  • Paweł

   24 lipca 2017 at 10:17

   @krysztofiak

   Mam nadzieję, że stanie się tak jak jest opisane w artykule. W tej kwestii PiS ma moje poparcie. Lwów i połowa Ukrainy muszą wrócić do Polski. Analogicznie Wilno i cała „Litwa”.

 29. da edp em lar a manifestar que tinha de cortar a luz em consequência de
  falta de pagamento, eu digo a senhor http://heritagecigars.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 30. homepage

  24 lipca 2017 at 05:56

  Hello there, You have done an excellent job. I’ll definitely digg it and personally suggest to my friends. I’m sure they will be benefited from this website.

 31. click here

  24 lipca 2017 at 05:56

  If you are going for best contents like me, simply visit this site everyday since it gives quality contents, thanks

 32. Slawomir Tomasz Roch

  24 lipca 2017 at 09:59

  Precz z demonicznym klamstwem! Ludzie wystepuja pod szyldem: otwarty dialog „, a wzywaja do atakow na demokratycznie ustanowiony Rzad RP! To podlosc, to pachnie zamachem!

 33. Pensem bem vários professores que são doutores em universidades não
  passam de frustados na vida profissional e foram para isso por que
  possui alguem que os ajudou a entrar ou nunca foram alêm do papel. http://Kelisky.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fcategory%2Fdicas-de-dissertacao%2F

 34. Esses documentos não substituem relatório científico final,
  que poderá ser encaminhado na forma de versão final da tese (dissertação). http://Visacc.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fredacao-dicas-para-escrever-dissertacao%2F

 35. home page

  25 lipca 2017 at 07:29

  Hello, i think that i saw you visited my blog thus i got here to return the prefer?.I am trying to to find things to improve my web site!I assume its ok to use a few of your concepts!!

 36. click here

  25 lipca 2017 at 07:29

  I was suggested this website by means of my cousin. I’m now not certain whether or not this submit is written by means of him as no one else recognise such detailed about my problem. You’re incredible! Thanks!

 37. mink lashes

  26 lipca 2017 at 12:57

  Hi, I check your new stuff regularly. Your story-telling style is awesome, keep doing what you’re doing!

 38. Alina

  27 lipca 2017 at 09:22

  Najwyższy czas zabrać za d. banderowca Krameka i do więzienia.
  Paweł ma rację.

 39. finka

  28 lipca 2017 at 09:06

  Ks Isakowicz Zalewski napisał na swoim blogu:
  „Najbardziej szokujące są indywidualne „darowizny”. Dla przykładu, Bartosz Kramek, bardzo młody człowiek, wpłacił w ciągu dwóch lat lat 175 tys.! Skąd miał taką fortunę? Czy to jakiś Rothschild z USA czy Kołomojski z Ukrainy? Inna sprawa, że wśród „darczyńców” co druga osoba to Ukrainiec. Przypadek? Z pewnością nie”
  Kto w rządzie chroni tę fundację ? takie przelewy i skarbówka też się nie interesuje ?

 40. panda

  28 lipca 2017 at 17:24

  Czyżby pani AW była zmartwiona? Zauważyłam, że jest przeciw rządowi.

 41. Sacha Larman

  29 lipca 2017 at 10:08

  Thanks a ton for posting this awesome article.I really liked your blog and will definitely share this on my Twitter.Thank you so much for a great post!

 42. Tomasz

  29 lipca 2017 at 11:07

  Paweł Przepraszam za ostatni wpis.To Ukraińcy są opłacani przez G Sorosa to oni mają wywołać zamieszki w Polsce by polała się krew Polaków.W fundacji otwarty dialog większość to Ukraińcy w akcji demokracja też Ukraińcy Nowoczesną opłaca niemiecka fundacja Audenaura .To Nowoczesna jest przewidziana przez Niemców do objęcia władzy na Premiera Donald Tusk tak algemine zitung opinotwórcza gazeta niemiecka.

 43. home page

  30 lipca 2017 at 05:22

  I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Exceptional work!
  home page http://www.video-igrice.com/igre/profile/263098/gildacuster

 44. click here

  30 lipca 2017 at 05:22

  After going over a few of the articles on your website, I truly like your way of blogging. I saved as a favorite it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please visit my website as well and tell me what you think.
  click here http://ashawlofhope.org/index.php/component/k2/itemlist/user/33514

 45. click here

  30 lipca 2017 at 05:22

  Fantastic website. Plenty of useful info here. I’m sending it to a few pals ans also sharing in delicious. And obviously, thank you to your effort!
  click here http://comicconsocial.com/groups/no-sew-printable-onesie-iron-on-patterns/

 46. hbo game of thrones season 7 stream

  30 lipca 2017 at 12:53

  I’m a crazy fan of Game of Thrones.I’ve been seeing it since it came. It feels crazy watching it, isn’t it ? You just can’t expect what’s gonna happen next. You can’t tell whether your favourite character will be alive for the next episode or not. And talk about the graphic violence! God it’s just unbelievable.My favourite character is Ned Stark. And not to forget the loads of „theories”lurking around the web about Game of Thrones lol 😛 . To be straight forward I really liked your article and will definitely share this on my social profiles i.e. Facebook etc.Thanks for a great post! http://season7gameofthronesonline.com

 47. kevin

  31 lipca 2017 at 17:49

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 48. Temidda

  3 sierpnia 2017 at 18:53

  A czy Miasto St. Warszawa, Hanna Gronkiewicz Waltz przypadkiem nie udostępniła ZA DARMO ludziom z Fundacji Otwarty Dialog budynku o powierzchni 1.301.54m2 ( lokal za prawie pół milona ) przy ul. Nowy Świat na cele związane z prowadzeniem centrum Ukraiński Świat ? Fundacje, które pomagają biednym dzieciom wynajmują płacąc czynsze za lokale klitki o pow 20 m2, a tu taka hojność dla nich – fajnie mają.
  Fundacja Otwarty Dialog twierdzi, że koncesje na broń wykorzystywała do zakupu kamizelek kuloodpornych i hełmów by wspomóc Ukraine w czasie Majdanu. Koncesja posiada date 15.12.2014r a kiedy skończył się Majdan ?

 49. osmweb.com.ar

  3 sierpnia 2017 at 19:07

  Find out why people failed doing the same thing you propose to do.
  Don’t go into this blind: good information can prevent tens of 1000’s of dollars.(This is
  the massive one:) Do the mathematics!

 50. dm13

  4 sierpnia 2017 at 13:50

  Ta Fundacja miała kontakty z podejrzanym stowarzyszeniem Bojowego Hopaka w Polsce (prezes E. Sidoruk, student Politechniki i Akademii Wojskowej), nawet na ukraińskojęzycznym portalu harazd.net krytycznie na temat ich działalności wypowiadała się osoba, która kiedyś z nimi współpracowała

 51. google.es

  9 sierpnia 2017 at 19:22

 52. pacto lucifer ficar rico

  16 sierpnia 2017 at 22:03

  Mas pacto não tem ser na presença do pactuante. http://Www.Templodequimbanda.Com.br/tag/vender-alma-lucifer/

 53. projeto de pesquisa ifrn

  18 sierpnia 2017 at 00:22

  Admitindo q processo seja idôneo, atendendo os aspectos
  legais de projeto e também criterios de apreentacao e representacao apropriada as fases de projeto, tornasse difícil contestar este
  modo de comercialização de projetos. http://Www.sustainablecities.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-niveis-academicos%2F

 54. shopweb.com

  18 sierpnia 2017 at 04:15

  Quem encavalgar companhia de games tem que estar
  disposto a fazer jogo sobre tudo, também sobre que não gosta. http://shopweb.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=templodequimbanda.com.br

 55. http://www.samoasurf.com

  18 sierpnia 2017 at 21:23

  Se deveras for constatado que negócios na área são inexistentes, próximo passo é buscar afazeres correlatos (também com a ajuda de um bibliotecário). http://www.samoasurf.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.Mundodamonografia.Com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-estrutura%2F

 56. Francis Cipolloni

  20 sierpnia 2017 at 18:41

  Excellent gpdinvvdddd site you have here but I was curious about if you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about in this article? I’d really love to be a part of online community where I can get responses from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Thank you!

 57. Heike Centi

  20 sierpnia 2017 at 20:02

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 58. Tianna Gross

  21 sierpnia 2017 at 05:08

  I would like to know if PROJECT HOMELESSS RECONECT wiil give me a voucher to get my WA IDENTIFICATION. I’m having a problem getting itcuz I used the DSHS one but never got mailed the plastic one. I NEED HELP WITH ID AND WORK CLOTHES ANS SHOES

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra