Z kraju

Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcje obalenia rządu w Polsce!

Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog opublikował 16-punktowy program obalenia w Polsce rządów PiS. Sposobem na to ma być przeprowadzenie Majdanu, na wzór ukraiński.

„Wszechogarniająca i podsycana ciągle polaryzacja społeczeństwa staje się nie do zniesienia i grozi skutecznymi prowokacjami; wybuchem niekontrolowanej agresji. Nieprzepracowana trauma smoleńska uczyniła nas zakładnikami chorej psychiki i urojonych krzywd tragikomicznego prezesa Polski” pisze we wstępie Kramek.

Co proponuje? Przede wszystkim ścisłą współpracę i koordynację szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Taką platformą miałby być – zdaniem Krameka – Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach.

Dodaje on, że „skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a – zanim to nastąpi – wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan)”.

Kolejnym proponowanym przez niego elementem pozbawiania PiS władzy miałby być strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych.

W ocenie Krameka „Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. Nie płacę na PiS”. Zaznacza on ponadto, że „w żadnym wypadku Sąd Najwyższy nie może skapitulować przed przemocą prawną”. „Sędziowie nie mogą dobrowolnie oddać gmachu sądu partyjnym nominatom. Przed przemocą fizyczną może chronić sędziów Straż Miejska i sznur obywateli” grzmiał Kramek, dodając, iż cały czas powinni dyżurować manifestanci.

„Presja społeczna w postaci protestów i manifestacji musi być ciągła i wysoka. Miasteczka namiotowe, czy też głośne i częste protesty mogą powstać i być prowadzone nie tylko pod Sejmem i Pałacem Namiestnikowskim, ale również Kancelarią Premiera i siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej oraz domem Jarosława Kaczyńskiego” kontynuował swój wywód. „Być może te obiekty i instytucje uda się z czasem całkowicie zablokować paraliżując ich pracę?” zastanawiał się.

Zaapelował przy tym, aby same protesty muszą zostały uatrakcyjnione i ożywione szerokim wsparciem artystów, jak i swoistą ofertą kulturalną (koncerty) i edukacyjną (wykłady i spotkania poświęcone historii parlamentaryzmu, konstytucji, rządom prawa etc.).

„Konieczne są konsekwencje personalne dla czołowych polityków i funkcjonariuszy PiS: ich celem jest społeczny ostracyzm. Metodami takimi jak protesty pod domami (nie pozwólmy spać Kaczyńskiemu kiedy niszczy Polskę!), czy wszechobecne ulotki, postery i billboardy obnażające ich hipokryzję i kompleksy; w tym z wykorzystaniem kompromitujących cytatów własnych (w tym Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach i kanaliach) docierające codziennie do ich rodzin i sąsiadów. Być może przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu powinny zawisnąć wielkie plakaty ze słowami Lecha Kaczyńskiego o konieczności respektowania konstytucji i wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Większość PiS-u jest nieznaczna, a silna presja i dyskomfort w życiu codziennym odczuwany przez jego parlamentarzystów może spowodować ich pęknięcie przejście na stronę obywateli” przekonywał.

Zaznaczył przy tym, iż należy bezwzględnie dbać o dobre relacje z policją i innymi siłami porządkowymi. „Policjantom należy dziękować za ciężką pracę i ochronę, przypominać i akcentować pokojowy charakter protestów, oferować im wodę i ciepłe napoje, zwracając jednocześnie uwagę na nakaz lojalności wobec konstytucji i prawa oraz konieczności odmowy wykonywania poleceń służbowych sprzecznych z nimi” radził.

Zaplanował także wielką akcję propagandową, w ramach której przeszkoleni wolontariusze -aktywiści staliby na stacjach metra i na rogu każdej większej ulicy z zestawem odpowiednich petycji, informacji o nadchodzących protestach, ulotek i informatorów tłumaczących zachodzące zmiany, „rozwiewających mity o rzekomej dekomunizacji sądownictwa”. Do tego celu miałyby zostać wykorzystane środki z budżetów partii politycznych. „Bardzo ważne: media (w tym social media) muszą w sposób przystępny tłumaczyć obywatelom przyczyny protestów i spowodowanych nimi niedogodności. Na Majdanie realizacją tego nurtu myślenia było umieszczone na barykadzie hasło: змінюємо країну, перепрошуємо за незручності (Zmieniamy państwo, przepraszamy za niedogodności)” napisał Kramek.

„Siłą Polski są samorządy. Szczególna rola przypaść powinna samorządowi m. st. Warszawy. Rada Miasta winna przyjąć uchwałę o niekonstytucyjności działań PiSu i zapewnieniu szerokiego wsparcia manifestującym. Służby miejskie powinny zabezpieczać miejsca protestów, wspierać nocujących w okolicy Sejmu (i ew. innych gmachów państwowych) w zapewnieniu odpowiedniego zaplecza higienicznego, wody i żywności itp. Miasta i gminy wspierające protest powinny rozważyć przyłączenie się do i charakter ewentualnych akcji strajkowych agend samorządowych” roztaczał swoją chorą wizję.

„Samorządy prawnicze mogą i powinny powołać specjalne zespoły zadaniowe wykorzystujące wszelkie możliwe instrumenty prawa cywilnego, karnego i administracyjnego w celu sabotowania bezprawnych poczynań rządu i wyciągania konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych (w tym urzędników realizujących bezprawne, niekonstytucyjne polecenia swoich zwierzchników). Należy wesprzeć próbujących stosować obstrukcję parlamentarną posłów i senatorów chociażby w produkcji nieskończonej liczy poprawek. Wykorzystane muszą zostać również wszelkie instrumenty nacisku, które daje nam prawo międzynarodowe. Jeśli możemy pozywać polskie władze przed trybunały międzynarodowe – róbmy to na potęgę. Ewentualni szykanowani przez PiS powinni mieć zagwarantowaną bezpłatną pomoc prawną” kontynuował swój wywód.

W walkę z PiS Kramek chce wciągnąć również zagranicę. Postuluje organizację misji obserwacyjnych do Polski, jak i wysłuchań nt. sytuacji w Polsce na forum Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, ale również – parlamentów narodowych najistotniejszych oraz zainteresowanych nami państw [sic!] – łatwo sobie wyobrazić, że taką debatę chętnie by u siebie gościł niemiecki Bundestag. „Polskę muszą odwiedzać (i być do tego zachęcani i wspierani organizacyjnie) parlamentarzyści krajów UE, amerykańscy kongresmeni, dziennikarze z całego świata. Prezes Kaczyński, premier Szydło, prezydent Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu powinni zostać zasypani nie tylko stanowczymi pismami, ale i prośbami o pilne spotkania ze strony kluczowych polityków UE i ambasadorów najważniejszych państw. Podobnie na dywanik powinni być wzywani do lokalnych MSZ-ów i szefów rządów ambasadorowie Polski za granicą” grzmiał dalej Kramek.

Zdaniem Kramka, przedstawiciele ambasad i organizacji międzynarodowych muszą spotykać się z protestującymi. Co więcej opcją w tej grze powinny być jego zdaniem międzynarodowe sankcje, w tym również mechanizm sankcji personalnych wobec decydentów politycznych i urzędników łamiących prawo.

„Że Orban zawetuje? A co stoi na przeszkodzie by rozpocząć w ramach mechanizmu ochrony praworządności procedurę sankcyjną jednocześnie wobec Polski i Węgier, pozbawiając tym samym obydwa rządy prawa głosu?” doradza eurokratom. „Polacy bardziej niż Kaczyńskiego kochają unijne dopłaty, drogi i otwarte granice” wyznaje.

Radzi również, by do obalenia rządów PiS wykorzystać Internet i media społecznościowe.

Wzywa też, aby środowiska zaangażowane, w szczególności biznes, samorządy, ale też ogół protestujących składały się na specjalny fundusz obywatelski służący finansowaniu ww. działań. „To kluczowe! Mając odpowiednie zasoby, możemy nieomal wszystko. Konieczne jest przy tym bezwzględne zapewnienie transparentności i uniknięcie nieprawidłowości, które podminowały reputację KOD-u” stwierdza Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

Opublikowany tekst stanowi ewidentne wezwanie do dokonania w Polsce zamachu stanu oraz do łamania prawa – obydwie te rzeczy mają swoje paragrafy w kodeksie karnym.

Fundacja Otwarty Dialog od 2010 r. definiuje się jako organizacja pozarządowa. Oficjalnie zajmuje się obroną praw człowieka, rządów prawa i demokracji w krajach postsowieckich. W latach 2014-2016 prowadziła w Warszawie centrum pomocy obywatelom Ukrainy w Polsce “Ukraiński Świat”. Tajemnicą poliszynela są jej powiązania z ukraińskim wywiadem. Może się zatem okazać, że rację mają niektórzy komentatorzy ostrzegający, iż Ukraińcy w Polsce – tak chętnie przyjmowani przez PiS – mogą posłużyć do obalenia legalnie wybranych rządów polityków z tego właśnie ugrupowania. Jedno jest pewne – sprawą w trybie przyspieszonym powinna zająć się ABW.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

196 komentarzy

196 Komentarzy

 1. http://www.obin.de/

  22 lipca 2017 at 16:14

  Eu teria que fazer uma diferença abrindo uma escritório, qual procedimento correto para eu inclui-la.
  da edp em mansão a expressar que tinha de cortar a luz graças a falta de pagamento, eu digo a senhor http://www.obin.de/?EuPossoMudarDeContador306994

 2. Jazon59

  22 lipca 2017 at 16:33

  I co z takim skurwysnem zrobić – tylko powiesić
  Wojny domowej chce ten pomiot

  Cierpliwość powoli się wyczerpuje

  • teresa

   23 lipca 2017 at 20:50

   Wojny domowej domaga się Schetyna i Petru , bo ma nadzieje wrócić do koryta. A naród ma być mięsem armatnim. Obudżcie się dopóki nie jest za póżno. Wrócicie do pensji 1200 i emerytury 67,. bezrobocia, wyprzedaży majątku Polaków.Balcerowicz zafunduje wam obce banki z kredytów frankowym, Ludzie zacznijcie myśleć.

 3. gość

  22 lipca 2017 at 16:41

  AstroTurfing czyli kto organizuje Majdan w Warszawie

  W związku z tym co się ostatnio dzieje w Polsce, czyli eskalacją protestów na ulicy, spróbuje pokazać, siatkę powiązań ludzi odpowiedzialnych, czy też, organizatorów tychże, stymulowanych ręcznie „niepokoi społecznych”.

  Bo nic się nie dzieje spontanicznie.

  Po pierwsze do naszego słownika dotarło nowe słowo, określenie

  Astroturfing, co to jest? według definicji:

  Poprzez sztucznie napędzany rozgłos (astroturf marketing, buzz marketing) pozwala astroturferom stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, równocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Jest kuszącą metodą dla pragnących uzyskać szybkie efekty specjalistów od public relations i marketingu

  Fantazja? już nie

  Czytaj dalej:
  http://presspolityka.pl/astroturfing-czyli-organizuje-majdan-warszawie/

 4. jolo

  22 lipca 2017 at 16:44

  Ta „fundacja” jeszcze istnieje? Musi, ma wpływowych protektorów. A może POLSKI już nie ma? Trzeba jeszcze jaśniej, o co chodzi i kto to napisał?

  • jaro7

   22 lipca 2017 at 21:10

   Protektorem jest….Soros.To żadna tajemnica.

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 09:09

   Oczywiście, że Polski już nie ma. Jest rozbiór, który trwa od 39, albo nawet od przejęcia władzy przez żydoluba i socjalistę Piłsudskiego.

   • Joanna K.

    23 lipca 2017 at 21:09

    Pawełku, KTO pana zrobił? To duża szuka zrobić takiego tłuka.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 22:47

     @Joanna K.

     Powtórzyłem słowa kogoś, Komu do pięt nie dorastasz idiotko.

   • XXXL

    24 lipca 2017 at 10:26

    Ojciec zrobił cię na próbę i zapomniał zniszczyć nieudany prototyp?!

    • Paweł

     24 lipca 2017 at 10:37

     Joasiu, swoje po probówkowe kompleksy racz leczyć gdzie indziej.

 5. gość

  22 lipca 2017 at 17:00

  Kolejnym etapem zrozumienia tego co się dzieje w Polsce będzie sprawdzenie darczyńców instytucjonalnych i indywidualnych fundacji Otwarty Dialog

  http://www.gazetawarszawska.com/images/jdhgf.jpg

 6. abc

  22 lipca 2017 at 18:02

  Czy u nas ABW w ogóle działa?
  Nasi jak małe dzieci wierzą w jakiś mityczny najazd ruskich czołgów, kupują rakiety, organizują OT, a prawdziwe i realne zagrożenie jest od środka przez agenturę.

  • Prawda Boli

   22 lipca 2017 at 18:55

   Od kiedy PiS wygrał wybory to w Polsce nikt nie rządzi, co najlepiej widać na ulicach. Jawnie łamane jest prawo a interweniujące służby są przez PiS krytykowane. Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.

   • Krzysiek

    22 lipca 2017 at 19:43

    prawda boli, to ty jesteś szwabkim pomiotem, chcesz należeć do szwabskiego kalifatu? Droga wolna…

   • abc

    22 lipca 2017 at 20:43

    A to całkiem jakbym słyszał Bolka. Macie te same instrukcje?

   • Paweł

    23 lipca 2017 at 09:11

    @Prawda Boli

    „Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.”

    Zapomnij kundlu żydowski. Za coś takiego będzie kara śmierci.

    • Tomasz

     29 lipca 2017 at 10:58

     Paweł ile tobie Płacą z antypolskie wpisy Ukraińcy i Niemcy? 40 TYŚ euro?

  • Czarek

   23 lipca 2017 at 12:54

   … kupują rakiety ale także – trzy samoloty do przewozu VIP-ów. Czyżby mieli zamiar narozrabiać, napuścić nas na ruskich, a potem zwiać jak w 39 roku? Masoneria tak ma!

 7. Prawda Boli

  22 lipca 2017 at 18:57

  Publiczne nawoływanie do niepokojów oraz namawianie do popełnienia przestępstwa są ścigane z urzędu. Tyle Kodeks Karny.
  Realia? W Polsce Prawa (SIC!) i Sprawiedliwości nikt prawa nie przestrzega.

 8. gość

  22 lipca 2017 at 19:44

  W pierwszej chwili pomyślałem głupi, ale każdy głupi ma swój rozum, pozostaje mi wiec dywersant SBU.
  Majdanu nie organizuje się w pojedynkę.

 9. gość

  22 lipca 2017 at 20:52

  jedynym- moim zdaniem -wyjściem jest ,przeprowadzenie w najbliższym czasie -wzorem W Brytanii -referendum poparcia ,dla Rządu PIS i tym samym udowodnienia jeszcze raz poparcia większości społeczeństwa dla działań obecnego Rządu.Musi to natąpić jak najszybciej.

 10. finka

  22 lipca 2017 at 22:11

  Przepraszam, ale coś się „pokićkało” fragment z mojego komentarza „i eż są słabi” proszę pominąć.

 11. kowalski

  22 lipca 2017 at 22:50

  haha durniowi lewackiemu bolek w glowie,skurwysynie za uczciwa prace sie wez lewacka pierdolona nendo bo kiedym ktos ci kopa zasadzi po ktorym juz sie nie podniesiesz do podtarcia dupy nie nadaja sie te jego instrukcje,to jakis kutas z wsi-gru?,obalac to ty se mozesz flaszke ze zdrajca bolkiem ,w dodatku majdan szczylowi w lewackim lbie,mozesz stanac pierwszy na barykadzie skoro takis odwazny,a od ludzi sie odpierdol resortowy chuju

  • Polak

   23 lipca 2017 at 16:39

   100/100

 12. Robert B.

  23 lipca 2017 at 01:11

  No właśnie! Zły do szpiku kości Putin takie „otwarte dialogi” inwigilował, a jak któryś „otwarty dialog” za bardzo podskakiwał, to był częstowany pociskiem dum-dum…

 13. Michał

  23 lipca 2017 at 14:32

  Zamiast pierniczyć w internetach, zorganizujmy się jakoś i zamanifestujmy pokojowo przeciwko zdrajcom i Targowiczanom! Patrzę, co oni w tej chwili wyprawiają z Polską i cały się gotuję ze złości i bezsilności. Chyba, jak miliony innych ludzi. Dlaczego nikt nie rzuci hasła gdzie i o której? Gdzie wszyscy „patrioci” się pochowali? Teraz jest chwila próby, a nie raz na rok 11 listopada. Jeśli Targowica zrobi nam zamach stanu, to sami sobie będziemy winni z powodu bierności. A wtedy protesty już nic nie dadzą.

 14. Patryk

  23 lipca 2017 at 15:43

  Jeśli by Polska była państwem prawa,dupek by siedział w więzieniu.
  Za poprzednich rządów PIS też cały czas się kłócił z PO, oraz LPR i Samoobroną.Rząd jest nieudolny,albo udaje.Duda wywija spirale śmierci,albo działa na plecenie.
  Rządowi jakoś nic się nie udaje.Niby jest bardzo dobrze ,a jest źle.Tysiące dzieci co rok nie wyjeżdża na wakacje,a Duda i rząd lekką ręką przekazuje Ukrainie setki milionów euro.W dowód wdzięczności s.na Polskę i Polaków.
  Po wojnie z sowietami Polacy w kraju zrobili bardzo dużo.Od 1989 roku w kraju niewiele się zmieniło, zwłaszcza dla zwykłych ludzi. Komuniści się uwłaszczyli.PIS to nie jest
  dobra zmiana.

 15. Para motivar usuário a saldar seus débitos, saldar sua dívida, oferecendo totalidade isenção de juros, multa e
  correções para pagamento a vista. da edp em casa a expressar que tinha de cortar
  a iluminação devido a falta de pagamento, eu digo a senhor http://iliketoplay.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 16. krysztofiak

  23 lipca 2017 at 23:57

  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2017/07/dlaczego-kaczynski-w-ekspresowym-tempie.html Posiadając większość w Sejmie i Senacie oraz własnego prezydenta, Kaczyński i Ziobro nie muszą martwić się o akceptację i legalizację proponowanych rozwiązań. Dlaczego więc politycy PiS chcą wywołać ostry konflikt społeczny w Polsce, w którym adwersarze skaczą sobie do gardeł jak „wściekłe psy myśliwskie”? Procedując w ekspresowym tempie ustawy sądownicze, Kaczyńskiemu zależy na czasie? Jaki jest więc powód taktyczny tego, że trzy podpisane ustawy mają się jeszcze przed zakończeniem wakacji znaleźć na biurku Kaczyńskiego? Jeśli pewna grupa polityczna pacyfikuje sąd najwyższy danego kraju, to oznacza to, że chce się zabezpieczyć przed ewentualnością pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej. Co takiego planują Kaczyński i Macierewicz, że chcą zabezpieczyć się karnie, anektując Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy? /…/ 23 marca 2014 roku wpłynęła nota Dumy Rosyjskiej, sygnowana przez Żyrinowskiego, w której Rosja proponuje Polsce rozbiór Ukrainy. Ówczesny, polski rząd Ewy Kopacz zignorował dokument sygnowany przez wiceprzewodniczącego Dumy, bliskiego Putinowi polityka. Nie jest jednak wykluczone, że doszło do nieformalnej zmowy pomiędzy Macierewiczem i Żyrinowskim, w kwestii przygotowań do rozbioru Ukrainy. /…/ Samo spektakularne wygranie wyborów i posiadanie wyraźnej większości sejmowej nie wystarcza w Polsce na to, aby podjąć decyzję o napaści na ościenny kraj. Niezależna władza sądownicza byłaby właśnie tą siłą, która blokowałaby imperialne, wręcz napoleońskie, zapędy prezesa PiS w celu „odzyskania Lwowa.”

  • Paweł

   24 lipca 2017 at 10:17

   @krysztofiak

   Mam nadzieję, że stanie się tak jak jest opisane w artykule. W tej kwestii PiS ma moje poparcie. Lwów i połowa Ukrainy muszą wrócić do Polski. Analogicznie Wilno i cała „Litwa”.

 17. da edp em lar a manifestar que tinha de cortar a luz em consequência de
  falta de pagamento, eu digo a senhor http://heritagecigars.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 18. Slawomir Tomasz Roch

  24 lipca 2017 at 09:59

  Precz z demonicznym klamstwem! Ludzie wystepuja pod szyldem: otwarty dialog „, a wzywaja do atakow na demokratycznie ustanowiony Rzad RP! To podlosc, to pachnie zamachem!

 19. Pensem bem vários professores que são doutores em universidades não
  passam de frustados na vida profissional e foram para isso por que
  possui alguem que os ajudou a entrar ou nunca foram alêm do papel. http://Kelisky.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fcategory%2Fdicas-de-dissertacao%2F

 20. Esses documentos não substituem relatório científico final,
  que poderá ser encaminhado na forma de versão final da tese (dissertação). http://Visacc.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fredacao-dicas-para-escrever-dissertacao%2F

 21. mink lashes

  26 lipca 2017 at 12:57

  Hi, I check your new stuff regularly. Your story-telling style is awesome, keep doing what you’re doing!

 22. Tomasz

  29 lipca 2017 at 11:07

  Paweł Przepraszam za ostatni wpis.To Ukraińcy są opłacani przez G Sorosa to oni mają wywołać zamieszki w Polsce by polała się krew Polaków.W fundacji otwarty dialog większość to Ukraińcy w akcji demokracja też Ukraińcy Nowoczesną opłaca niemiecka fundacja Audenaura .To Nowoczesna jest przewidziana przez Niemców do objęcia władzy na Premiera Donald Tusk tak algemine zitung opinotwórcza gazeta niemiecka.

 23. kevin

  31 lipca 2017 at 17:49

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 24. Temidda

  3 sierpnia 2017 at 18:53

  A czy Miasto St. Warszawa, Hanna Gronkiewicz Waltz przypadkiem nie udostępniła ZA DARMO ludziom z Fundacji Otwarty Dialog budynku o powierzchni 1.301.54m2 ( lokal za prawie pół milona ) przy ul. Nowy Świat na cele związane z prowadzeniem centrum Ukraiński Świat ? Fundacje, które pomagają biednym dzieciom wynajmują płacąc czynsze za lokale klitki o pow 20 m2, a tu taka hojność dla nich – fajnie mają.
  Fundacja Otwarty Dialog twierdzi, że koncesje na broń wykorzystywała do zakupu kamizelek kuloodpornych i hełmów by wspomóc Ukraine w czasie Majdanu. Koncesja posiada date 15.12.2014r a kiedy skończył się Majdan ?

 25. osmweb.com.ar

  3 sierpnia 2017 at 19:07

  Find out why people failed doing the same thing you propose to do.
  Don’t go into this blind: good information can prevent tens of 1000’s of dollars.(This is
  the massive one:) Do the mathematics!

 26. dm13

  4 sierpnia 2017 at 13:50

  Ta Fundacja miała kontakty z podejrzanym stowarzyszeniem Bojowego Hopaka w Polsce (prezes E. Sidoruk, student Politechniki i Akademii Wojskowej), nawet na ukraińskojęzycznym portalu harazd.net krytycznie na temat ich działalności wypowiadała się osoba, która kiedyś z nimi współpracowała

 27. projeto de pesquisa ifrn

  18 sierpnia 2017 at 00:22

  Admitindo q processo seja idôneo, atendendo os aspectos
  legais de projeto e também criterios de apreentacao e representacao apropriada as fases de projeto, tornasse difícil contestar este
  modo de comercialização de projetos. http://Www.sustainablecities.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-niveis-academicos%2F

 28. http://www.samoasurf.com

  18 sierpnia 2017 at 21:23

  Se deveras for constatado que negócios na área são inexistentes, próximo passo é buscar afazeres correlatos (também com a ajuda de um bibliotecário). http://www.samoasurf.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.Mundodamonografia.Com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-estrutura%2F

 29. tinyurl.com

  27 sierpnia 2017 at 23:49

  Ahaa, its nice discussion on the topic of this article here at this webpage,
  I have read all that, so now me also commenting at this place.

 30. tinyurl.com

  28 sierpnia 2017 at 11:41

  Informative article, exactly what I needed.

 31. free online casino uk

  31 sierpnia 2017 at 09:48

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 32. students

  1 września 2017 at 06:42

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 33. fashion

  2 września 2017 at 11:44

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 34. Budget Shopping

  2 września 2017 at 13:50

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 35. see my site

  2 września 2017 at 20:41

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 36. see my site

  2 września 2017 at 20:51

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 37. see my site

  2 września 2017 at 22:04

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 38. check out my website

  3 września 2017 at 19:55

  you have got an incredible blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?
  check out my website http://www.forumneurologiczne.pl/forum/prosze-o-wsparcie-przy-pracy/watek/1310136/1.html

 39. check more of my site

  4 września 2017 at 11:30

  The subsequent time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my option to read, however I actually thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you might fix when you werent too busy on the lookout for attention.
  check more of my site http://www.milionkobiet.pl/slub/slub-i-wesele-w-plenerze,23858,1,a.html

 40. check out my website

  6 września 2017 at 21:55

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to find any individual with some unique thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is wanted on the web, somebody with a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 41. check out my website

  7 września 2017 at 10:32

  An interesting discussion is worth comment. I believe that you must write extra on this topic, it might not be a taboo subject however generally individuals are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 42. îöåíêà áàíêîâ

  7 września 2017 at 12:35

  Spot on with this write-up, I truly think this web site needs much more consideration. I’ll probably be again to learn much more, thanks for that info.

 43. îöåíêà òåõíèêè

  7 września 2017 at 15:44

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this subject, it won’t be a taboo subject however typically individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 44. Issac Caple

  8 września 2017 at 02:46

  Highly descriptive post, I liked that bit. Will there be a part 2?

 45. An attention-grabbing dialogue is price comment. I think that it’s best to write extra on this topic, it won’t be a taboo topic however typically people are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 46. bitcoin to us dollar chart

  14 września 2017 at 10:18

  I’d should test with you here. Which isn’t something I often do! I enjoy studying a publish that will make folks think. Additionally, thanks for allowing me to remark!

 47. free adult webcams

  14 września 2017 at 12:09

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I’m experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss drawback? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 48. free live gay sex

  14 września 2017 at 14:19

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this topic, it might not be a taboo subject however usually people are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 49. There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure nice factors in options also.

 50. bollywood songs

  18 września 2017 at 09:46

  You need to take part in a contest for the most effective blogs on the web. I will recommend this web site!

 51. Delmar Provencio

  19 września 2017 at 05:13

  We’re not going to let some unelected bureaucrats in Washington stop us from moving forward with our agenda, but at the end of the day, CBO is not the Holy Grail.

 52. Lovie Saez

  19 września 2017 at 07:09

  Forgiveness is a virtue of the brave.

 53. Li

  19 września 2017 at 16:36

  Appreciate wawa it the bomb diggity

 54. LED grow lights

  20 września 2017 at 14:52

  Would you be fascinated with exchanging links?

 55. oldest paying hyip programs

  20 września 2017 at 23:05

  An fascinating dialogue is price comment. I think that you need to write extra on this matter, it might not be a taboo topic but typically people are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 56. piano lessons for kids chicago

  22 września 2017 at 17:27

  Spot on with this write-up, I truly suppose this web site needs much more consideration. I’ll in all probability be again to read way more, thanks for that info.

 57. Digital SLR camera

  23 września 2017 at 00:57

  You must take part in a contest for probably the greatest blogs on the web. I’ll recommend this website!

 58. Limo

  23 września 2017 at 15:09

  I’d must test with you here. Which isn’t one thing I usually do! I take pleasure in studying a put up that will make people think. Also, thanks for allowing me to remark!

 59. departamentos valeria del mar

  23 września 2017 at 19:10

  The subsequent time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I do know it was my choice to learn, but I really thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could possibly fix if you happen to werent too busy looking for attention.

 60. jual view youtube

  23 września 2017 at 20:55

  This really answered my downside, thanks!

 61. HaroLiavaife

  24 września 2017 at 21:23

  Zithromax Allergy Penicillin [url=http://cialtobuy.com ]cialis price[/url] Kamagra En Farmacias Acheter Du Cytotec Sur Internet Cialis Buy Online

 62. Blockchain Engineer Jobs

  25 września 2017 at 11:34

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to search out any person with some authentic ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this web site is one thing that is wanted on the internet, someone with a little bit originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 63. love quotes images

  27 września 2017 at 10:56

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs rather more consideration. I’ll probably be again to learn way more, thanks for that info.

 64. make him fall in love instantly

  27 września 2017 at 22:52

  I’d must check with you here. Which isn’t one thing I usually do! I enjoy studying a submit that may make folks think. Also, thanks for allowing me to comment!

 65. ways to make a guy want you through text

  28 września 2017 at 00:22

  you’ve got an awesome weblog right here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 66. make married man fall in love with me

  28 września 2017 at 09:01

  Would you be excited by exchanging links?

 67. how to know if your aquarius man loves you

  28 września 2017 at 11:31

  Howdy! I simply wish to give a huge thumbs up for the nice data you will have here on this post. I will likely be coming back to your blog for more soon.

 68. virgo male love life

  28 września 2017 at 17:51

  An interesting dialogue is worth comment. I feel that you should write more on this topic, it won’t be a taboo topic however generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 69. free iphone porn

  1 października 2017 at 18:20

  This really answered my problem, thanks!

 70. jual view youtube

  2 października 2017 at 07:38

  It is best to participate in a contest for the most effective blogs on the web. I will recommend this website!

 71. www.electricbikessale.org

  2 października 2017 at 11:50

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nevertheless I’m experiencing difficulty with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx

 72. bulk sms abudhabi

  2 października 2017 at 14:30

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to seek out any person with some original ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is wanted on the internet, somebody with just a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 73. Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So good to find anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is one thing that’s wanted on the net, somebody with a bit of originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 74. There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good factors in options also.

 75. make a aries guy fall in love

  3 października 2017 at 11:14

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting similar rss drawback? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 76. UK law essay writing service

  3 października 2017 at 17:09

  Your home is valueble for me. Thanks!…

 77. HaroLiavaife

  4 października 2017 at 12:13

  Cheap Bactrim No Rx Cialis Von Cipla [url=http://cialgeneri.com]cialis[/url] Cialis Acheter Farmacia Canada Online Cialis

 78. florist

  4 października 2017 at 21:00

  Would you be eager about exchanging links?

 79. floristeria en Argentina

  5 października 2017 at 23:09

  you’ve got an excellent blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 80. diwali poems

  6 października 2017 at 08:18

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this subject, it won’t be a taboo subject but generally persons are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 81. love compatibility with aquarius

  6 października 2017 at 10:58

  There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain nice factors in features also.

 82. essay writing UK company

  6 października 2017 at 15:44

  That is the proper weblog for anyone who desires to seek out out about this topic. You realize a lot its nearly hard to argue with you (not that I truly would need…HaHa). You positively put a new spin on a subject thats been written about for years. Nice stuff, simply great!

 83. HaroLiavaife

  6 października 2017 at 17:40

  Vosteran Comprare Kamagra [url=http://cheapviasales.com]viagra[/url] Propecia Hair Growth 5 Alpha Reductase Inhibitors Finax Generic Propecia

 84. Thiet ke website chuan seo google

  6 października 2017 at 18:37

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 85. HaroLiavaife

  7 października 2017 at 14:15

  Prevent Upset Stomach While Using Cephalexin Bestellen Levitra Online Free Shipping Dutasteride Find Secure Ordering Free Consultation Carlisle [url=http://levibuying.com]cheapest levitra 20mg[/url] Buy Sinemet Canada

 86. HaroLiavaife

  9 października 2017 at 16:41

  buy accutane generic Viagra Generique Le Moin Cher Viagra Wikipedia [url=http://cialtobuy.com]cheap cialis[/url] Viagra Ayuda Eyaculador Precoz Plavix Online Pharmacy Acheter Cialis En Ligne Avis

 87. Learn SEO in simple way

  9 października 2017 at 22:33

  The next time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I do know it was my option to read, however I really thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you might repair for those who werent too busy looking for attention.

 88. how to make an cancer man open up

  10 października 2017 at 09:22

  Hello! I just would like to give an enormous thumbs up for the great info you may have here on this post. I shall be coming back to your blog for more soon.

 89. youtube networks for small channels

  11 października 2017 at 01:32

  Hiya! I simply would like to give a huge thumbs up for the nice info you’ve got right here on this post. I will likely be coming back to your weblog for extra soon.

 90. HaroLiavaife

  12 października 2017 at 04:12

  Tienda De Propecia [url=http://sildenaf100mg.com]online pharmacy[/url] Achat Kamagra Pharmacie Suisse Priligy Menarini

 91. HaroLiavaife

  15 października 2017 at 00:55

  Sky Pharmacy Online Drugstore Review Cephalexin What Is Generico Propecia Effetti Collaterali [url=http://tadalaf20mg.com]buy cialis[/url] Cheepest Viagra .Ca Buy Amoxicillin Capsules In Uk

 92. HaroLiavaife

  15 października 2017 at 11:41

  Medications Without Presciptions Progesterone Website Algodones Pharmacy Online [url=http://buygenericvia.com]viagra online prescription[/url] Medicamento Levitra Pink Amoxicillin Balding Propecia Hair Follicles

 93. tinder

  15 października 2017 at 17:03

  you are in point of fact a excellent webmaster. The website loading speed is incredible.
  It seems that you are doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterpiece.
  you’ve done a excellent activity on this matter!

 94. HaroLiavaife

  18 października 2017 at 21:15

  Dilantin Without A Prescription Viagra Para Hombres Venta [url=http://mailordervia.com]viagra online pharmacy[/url] Mupirocin Cream 5 Mail Order Canada Dapoxetine Pas Prescripton

 95. Pingback: My Homepage

 96. JcCyd7ZfWVKO

  21 października 2017 at 02:09

  478334 45728Some really nice stuff on this internet site , I enjoy it. 837462

 97. tinder dating site free

  25 października 2017 at 07:00

  Hey very interesting blog!

 98. Matt Tysinger

  28 października 2017 at 09:46

  You do not have to do everything disagreeable that you have a right to do.

 99. Renda Venancio

  28 października 2017 at 11:01

  When our vices leave us, we like to imagine it is we who are leaving them.

 100. Micah Mullinax

  28 października 2017 at 11:32

  Cliches about supporting the troops are designed to distract from failed policies, policies promoted by powerful special interests that benefit from war, anything to steer the discussion away from the real reasons the war in Iraq will not end anytime soon.

 101. tinder

  28 października 2017 at 12:52

  Great post. I’m dealing with some of these issues as well..

 102. Tomas Speziale

  28 października 2017 at 20:10

  Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.

 103. HaroLiavaife

  29 października 2017 at 05:15

  Red Cephalexin Side Affects Propecia Paginas Amarillas Cialis Hypertension Arterielle [url=http://cheapvia50mg.com]viagra prescription[/url] Viagra Aus Der Turkei Diflucan Without A Prescription

 104. Alva Clapsaddle

  5 listopada 2017 at 00:05

  Is it really true that political self-interest is nobler somehow than economic self-interest?

 105. HaroLiavaife

  5 listopada 2017 at 10:44

  Buy Zithromax 1.0 Gm Generique Priligy Inde [url=http://cialtobuy.com]online pharmacy[/url] Que Es Cialis Y Como Se Toma

 106. Toshiko Darley

  9 listopada 2017 at 16:17

  All too often when liberals cite statistics, they forget the statisticians' warning that correlation is not causation.

 107. Tommye Trasher

  20 listopada 2017 at 03:25

  The next time some academics tell you how important diversity is, ask how many Republicans there are in their sociology department.

 108. Irish Sweetin

  20 listopada 2017 at 05:23

  The most important single central fact about a free market is that no exchange takes place unless both parties benefit.

 109. Rey Shorette

  21 listopada 2017 at 12:23

  Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.

 110. HaroLiavaife

  28 listopada 2017 at 15:50

  Amoxicillin Competitive Inhibitor Viagra Avant Apres Keflex Pregnancy [url=http://leviinusa.com]levitra 10 mg generic[/url] Delicate Rx Support Cialis Mal De Tete

 111. Co To Jest Pozycjonowanie Marketing

  3 grudnia 2017 at 12:10

  Very interesting details you have remarked, appreciate it for putting up. „Death is Nature’s expert advice to get plenty of Life.” by Johann Wolfgang von Goethe.

 112. HaroLiavaife

  5 grudnia 2017 at 01:02

  Lasix Side Effect [url=http://ciali20mg.com]cialis price[/url] Paxil On The Internet Cheap Amoxicilina Website Tablet Visa Honolulu Purchase Generic Propecia

 113. News

  5 grudnia 2017 at 07:08

  wonderful points altogether, you simply received a logo new reader. What would you suggest in regards to your post that you made a few days in the past? Any positive?

 114. Pozycjonowanie Stron Cena

  5 grudnia 2017 at 17:21

  I got what you mean , thankyou for posting .Woh I am glad to find this website through google. „I would rather be a coward than brave because people hurt you when you are brave.” by E. M. Forster.

 115. News

  5 grudnia 2017 at 23:41

  I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days..

 116. Skuteczne Pozycjonowanie 2018

  6 grudnia 2017 at 00:35

  I conceive this internet site contains some real fantastic information for everyone. „Billy T-T-T-T-Today, Junior” by Billy Madison.

 117. Fashion

  6 grudnia 2017 at 05:54

  you are in point of fact a just right webmaster. The site loading velocity is incredible. It seems that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you’ve performed a great activity on this topic!

 118. News

  6 grudnia 2017 at 12:49

  Simply wanna say that this is very helpful , Thanks for taking your time to write this.

 119. News

  7 grudnia 2017 at 07:13

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 120. dr lee cambridge realself

  7 grudnia 2017 at 12:29

  Hi! I simply would like to offer you a big thumbs up for your excellent info you have right here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 121. Tworzenie Stron Internetowych Cennik

  8 grudnia 2017 at 00:24

  I’ll immediately seize your rss as I can’t in finding your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you’ve any? Please let me recognise in order that I may subscribe. Thanks.

 122. hammer of thor forex

  8 grudnia 2017 at 07:45

  Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 123. Halloween Gifts For Adults

  9 grudnia 2017 at 05:03

  The subsequent time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I know it was my choice to learn, but I actually thought youd have something fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you would repair in the event you werent too busy in search of attention.

 124. Home Improvement

  9 grudnia 2017 at 13:43

  fantastic points altogether, you just gained a new reader. What may you recommend about your put up that you made some days ago? Any certain?

 125. Home Improvement

  9 grudnia 2017 at 13:51

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for posting .

 126. Travel

  10 grudnia 2017 at 03:13

  You have mentioned very interesting points! ps decent internet site.

 127. Fashion

  10 grudnia 2017 at 10:03

  I got what you mean , thanks for posting .Woh I am pleased to find this website through google. „Wisdom doesn’t necessarily come with age. Sometimes age just shows up by itself.” by Woodrow Wilson.

 128. Health

  10 grudnia 2017 at 16:54

  I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You’re amazing! Thanks!

 129. cool t shirts for guys

  12 grudnia 2017 at 03:40

  Right now it sounds like Movable Type is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 130. Web Design

  12 grudnia 2017 at 11:23

  I will immediately take hold of your rss feed as I can not in finding your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Please allow me know so that I may subscribe. Thanks.

 131. Holidays

  12 grudnia 2017 at 14:10

  You could definitely see your enthusiasm in the work you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 132. Auto

  12 grudnia 2017 at 22:51

  you’re in reality a excellent webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you’re doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterwork. you’ve done a fantastic process in this subject!

 133. discover here

  13 grudnia 2017 at 04:53

  Surprisingly informative suggestions that you have said, warm regards for publishing.

 134. more helpful hints

  13 grudnia 2017 at 09:48

  I was very pleased to find this website. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!! I definitely savored every part of it and I have you saved as a favorite to check out new stuff in your site.

 135. visit their website

  13 grudnia 2017 at 11:28

  I simply desire to inform you that I am new to online blogging and genuinely loved your report. Quite possibly I am inclined to bookmark your blog post . You really have outstanding article materials. Appreciate it for discussing with us your main internet report

 136. health magazine

  13 grudnia 2017 at 12:33

  Very efficiently written information. It will be supportive to anyone who usess it, as well as me. Keep up the good work – looking forward to more posts.

 137. here

  13 grudnia 2017 at 12:49

  It really is nearly extremely difficult to come across well-informed people on this issue, however , you look like you understand the things that you’re preaching about! Appreciate It

 138. Education

  14 grudnia 2017 at 02:28

  I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thank you, I’ll try and check back more often. How frequently you update your site?

 139. rental mobil bandung

  14 grudnia 2017 at 03:57

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 140. Education

  14 grudnia 2017 at 07:38

  You could definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe. At all times follow your heart. „What power has law where only money rules.” by Gaius Petronius.

 141. Health Plus

  14 grudnia 2017 at 08:18

  Definitely, what a great blog and revealing posts, I will bookmark your site.Have an awsome day!

 142. Tech News

  14 grudnia 2017 at 08:20

  Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I am very glad to see such great information being shared freely out there.

 143. Legal

  14 grudnia 2017 at 13:06

  I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my web site :).

 144. Flights

  14 grudnia 2017 at 15:06

  I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days..

 145. House To Home

  14 grudnia 2017 at 15:08

  Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such excellent information being shared freely out there.

 146. Web Design

  14 grudnia 2017 at 17:51

  I together with my pals happened to be going through the great guides located on your web blog and so then developed an awful suspicion I never expressed respect to the blog owner for those tips. Most of the young men were definitely as a consequence passionate to read all of them and now have unquestionably been taking advantage of those things. I appreciate you for indeed being really kind as well as for using variety of tremendous guides millions of individuals are really wanting to be informed on. My sincere apologies for not expressing appreciation to sooner.

 147. Health

  15 grudnia 2017 at 03:19

  Hey, you used to write wonderful, but the last few posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little bit out of track! come on!

 148. Cheap Custom Made T shirts

  15 grudnia 2017 at 04:10

  I am often to running a blog and i actually recognize your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 149. business ideas

  15 grudnia 2017 at 05:15

  I¡¦ll immediately grasp your rss as I can’t find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you’ve any? Please let me recognize in order that I may just subscribe. Thanks.

 150. dealership

  15 grudnia 2017 at 05:16

  I was just searching for this info for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what’s the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative websites in top of the list. Normally the top websites are full of garbage.

 151. home values

  15 grudnia 2017 at 05:17

  I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this site. I’m hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own website now. Actually the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a great example of it.

 152. Travel

  15 grudnia 2017 at 08:22

  I precisely desired to say thanks all over again. I’m not certain the things I could possibly have tried without the entire tips documented by you relating to such a area. It absolutely was the horrifying case for me, nevertheless seeing a new specialized tactic you handled that took me to cry with fulfillment. Now i am happy for your work as well as hope you realize what a great job your are putting in teaching many people with the aid of your web page. I know that you haven’t got to know any of us.

 153. Nutrition

  15 grudnia 2017 at 10:06

  Hello very cool blog!! Man .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your blog and take the feeds additionally¡KI am glad to seek out a lot of helpful info right here within the post, we need work out more techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 154. Airline Tickets

  15 grudnia 2017 at 10:14

  Generally I don’t learn post on blogs, but I would like to say that this write-up very pressured me to check out and do so! Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice article.

 155. Home Improvement

  15 grudnia 2017 at 13:02

  It is actually a great and helpful piece of information. I am satisfied that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 156. Education

  15 grudnia 2017 at 17:46

  Thanks for sharing superb informations. Your site is very cool. I am impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and just could not come across. What a perfect site.

 157. like this

  15 grudnia 2017 at 18:31

  You’ll find it almost close to impossible to come across well-educated women and men on this matter, however , you appear like you realize what exactly you’re writing about! Bless You

 158. i loved this

  15 grudnia 2017 at 18:44

  I’m pretty pleased to uncover this great site. I need to to thank you for your time for this wonderful read!! I definitely savored every part of it and I have you book marked to check out new information on your web site.

 159. Full Article

  15 grudnia 2017 at 22:22

  Highly compelling elements you have said, thanks for setting up.

 160. Health Magazine

  15 grudnia 2017 at 23:00

  I want to show appreciation to this writer for bailing me out of such a instance. Just after looking out throughout the the web and coming across tricks that were not beneficial, I thought my life was done. Living devoid of the approaches to the difficulties you have fixed through your good report is a crucial case, and the ones that might have badly damaged my entire career if I hadn’t discovered your website. That capability and kindness in maneuvering all areas was crucial. I don’t know what I would’ve done if I hadn’t come across such a point like this. It’s possible to at this moment relish my future. Thanks very much for this reliable and sensible guide. I will not hesitate to refer your web blog to any individual who requires counselling on this problem.

 161. Home Decor Websites

  15 grudnia 2017 at 23:01

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you aided me.

 162. look here

  16 grudnia 2017 at 02:42

  I really wish to reveal to you that I am new to posting and extremely liked your article. Quite possibly I am probably to bookmark your blog post . You seriously have excellent article content. Delight In it for sharing with us your own domain page

 163. visit this site

  16 grudnia 2017 at 04:16

  Howdy there, just got aware of your blogging site through Search engines like google, and realized that it is truly entertaining. I will take pleasure in should you decide retain this post.

 164. Free Shopping

  16 grudnia 2017 at 07:19

  I¡¦ve been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site. Studying this information So i am glad to convey that I have an incredibly good uncanny feeling I found out just what I needed. I such a lot indubitably will make sure to don¡¦t disregard this website and give it a look regularly.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra