Z kraju

Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcje obalenia rządu w Polsce!

Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog opublikował 16-punktowy program obalenia w Polsce rządów PiS. Sposobem na to ma być przeprowadzenie Majdanu, na wzór ukraiński.

„Wszechogarniająca i podsycana ciągle polaryzacja społeczeństwa staje się nie do zniesienia i grozi skutecznymi prowokacjami; wybuchem niekontrolowanej agresji. Nieprzepracowana trauma smoleńska uczyniła nas zakładnikami chorej psychiki i urojonych krzywd tragikomicznego prezesa Polski” pisze we wstępie Kramek.

Co proponuje? Przede wszystkim ścisłą współpracę i koordynację szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Taką platformą miałby być – zdaniem Krameka – Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach.

Dodaje on, że „skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a – zanim to nastąpi – wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan)”.

Kolejnym proponowanym przez niego elementem pozbawiania PiS władzy miałby być strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych.

W ocenie Krameka „Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. Nie płacę na PiS”. Zaznacza on ponadto, że „w żadnym wypadku Sąd Najwyższy nie może skapitulować przed przemocą prawną”. „Sędziowie nie mogą dobrowolnie oddać gmachu sądu partyjnym nominatom. Przed przemocą fizyczną może chronić sędziów Straż Miejska i sznur obywateli” grzmiał Kramek, dodając, iż cały czas powinni dyżurować manifestanci.

„Presja społeczna w postaci protestów i manifestacji musi być ciągła i wysoka. Miasteczka namiotowe, czy też głośne i częste protesty mogą powstać i być prowadzone nie tylko pod Sejmem i Pałacem Namiestnikowskim, ale również Kancelarią Premiera i siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej oraz domem Jarosława Kaczyńskiego” kontynuował swój wywód. „Być może te obiekty i instytucje uda się z czasem całkowicie zablokować paraliżując ich pracę?” zastanawiał się.

Zaapelował przy tym, aby same protesty muszą zostały uatrakcyjnione i ożywione szerokim wsparciem artystów, jak i swoistą ofertą kulturalną (koncerty) i edukacyjną (wykłady i spotkania poświęcone historii parlamentaryzmu, konstytucji, rządom prawa etc.).

„Konieczne są konsekwencje personalne dla czołowych polityków i funkcjonariuszy PiS: ich celem jest społeczny ostracyzm. Metodami takimi jak protesty pod domami (nie pozwólmy spać Kaczyńskiemu kiedy niszczy Polskę!), czy wszechobecne ulotki, postery i billboardy obnażające ich hipokryzję i kompleksy; w tym z wykorzystaniem kompromitujących cytatów własnych (w tym Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach i kanaliach) docierające codziennie do ich rodzin i sąsiadów. Być może przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu powinny zawisnąć wielkie plakaty ze słowami Lecha Kaczyńskiego o konieczności respektowania konstytucji i wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Większość PiS-u jest nieznaczna, a silna presja i dyskomfort w życiu codziennym odczuwany przez jego parlamentarzystów może spowodować ich pęknięcie przejście na stronę obywateli” przekonywał.

Zaznaczył przy tym, iż należy bezwzględnie dbać o dobre relacje z policją i innymi siłami porządkowymi. „Policjantom należy dziękować za ciężką pracę i ochronę, przypominać i akcentować pokojowy charakter protestów, oferować im wodę i ciepłe napoje, zwracając jednocześnie uwagę na nakaz lojalności wobec konstytucji i prawa oraz konieczności odmowy wykonywania poleceń służbowych sprzecznych z nimi” radził.

Zaplanował także wielką akcję propagandową, w ramach której przeszkoleni wolontariusze -aktywiści staliby na stacjach metra i na rogu każdej większej ulicy z zestawem odpowiednich petycji, informacji o nadchodzących protestach, ulotek i informatorów tłumaczących zachodzące zmiany, „rozwiewających mity o rzekomej dekomunizacji sądownictwa”. Do tego celu miałyby zostać wykorzystane środki z budżetów partii politycznych. „Bardzo ważne: media (w tym social media) muszą w sposób przystępny tłumaczyć obywatelom przyczyny protestów i spowodowanych nimi niedogodności. Na Majdanie realizacją tego nurtu myślenia było umieszczone na barykadzie hasło: змінюємо країну, перепрошуємо за незручності (Zmieniamy państwo, przepraszamy za niedogodności)” napisał Kramek.

„Siłą Polski są samorządy. Szczególna rola przypaść powinna samorządowi m. st. Warszawy. Rada Miasta winna przyjąć uchwałę o niekonstytucyjności działań PiSu i zapewnieniu szerokiego wsparcia manifestującym. Służby miejskie powinny zabezpieczać miejsca protestów, wspierać nocujących w okolicy Sejmu (i ew. innych gmachów państwowych) w zapewnieniu odpowiedniego zaplecza higienicznego, wody i żywności itp. Miasta i gminy wspierające protest powinny rozważyć przyłączenie się do i charakter ewentualnych akcji strajkowych agend samorządowych” roztaczał swoją chorą wizję.

„Samorządy prawnicze mogą i powinny powołać specjalne zespoły zadaniowe wykorzystujące wszelkie możliwe instrumenty prawa cywilnego, karnego i administracyjnego w celu sabotowania bezprawnych poczynań rządu i wyciągania konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych (w tym urzędników realizujących bezprawne, niekonstytucyjne polecenia swoich zwierzchników). Należy wesprzeć próbujących stosować obstrukcję parlamentarną posłów i senatorów chociażby w produkcji nieskończonej liczy poprawek. Wykorzystane muszą zostać również wszelkie instrumenty nacisku, które daje nam prawo międzynarodowe. Jeśli możemy pozywać polskie władze przed trybunały międzynarodowe – róbmy to na potęgę. Ewentualni szykanowani przez PiS powinni mieć zagwarantowaną bezpłatną pomoc prawną” kontynuował swój wywód.

W walkę z PiS Kramek chce wciągnąć również zagranicę. Postuluje organizację misji obserwacyjnych do Polski, jak i wysłuchań nt. sytuacji w Polsce na forum Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, ale również – parlamentów narodowych najistotniejszych oraz zainteresowanych nami państw [sic!] – łatwo sobie wyobrazić, że taką debatę chętnie by u siebie gościł niemiecki Bundestag. „Polskę muszą odwiedzać (i być do tego zachęcani i wspierani organizacyjnie) parlamentarzyści krajów UE, amerykańscy kongresmeni, dziennikarze z całego świata. Prezes Kaczyński, premier Szydło, prezydent Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu powinni zostać zasypani nie tylko stanowczymi pismami, ale i prośbami o pilne spotkania ze strony kluczowych polityków UE i ambasadorów najważniejszych państw. Podobnie na dywanik powinni być wzywani do lokalnych MSZ-ów i szefów rządów ambasadorowie Polski za granicą” grzmiał dalej Kramek.

Zdaniem Kramka, przedstawiciele ambasad i organizacji międzynarodowych muszą spotykać się z protestującymi. Co więcej opcją w tej grze powinny być jego zdaniem międzynarodowe sankcje, w tym również mechanizm sankcji personalnych wobec decydentów politycznych i urzędników łamiących prawo.

„Że Orban zawetuje? A co stoi na przeszkodzie by rozpocząć w ramach mechanizmu ochrony praworządności procedurę sankcyjną jednocześnie wobec Polski i Węgier, pozbawiając tym samym obydwa rządy prawa głosu?” doradza eurokratom. „Polacy bardziej niż Kaczyńskiego kochają unijne dopłaty, drogi i otwarte granice” wyznaje.

Radzi również, by do obalenia rządów PiS wykorzystać Internet i media społecznościowe.

Wzywa też, aby środowiska zaangażowane, w szczególności biznes, samorządy, ale też ogół protestujących składały się na specjalny fundusz obywatelski służący finansowaniu ww. działań. „To kluczowe! Mając odpowiednie zasoby, możemy nieomal wszystko. Konieczne jest przy tym bezwzględne zapewnienie transparentności i uniknięcie nieprawidłowości, które podminowały reputację KOD-u” stwierdza Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

Opublikowany tekst stanowi ewidentne wezwanie do dokonania w Polsce zamachu stanu oraz do łamania prawa – obydwie te rzeczy mają swoje paragrafy w kodeksie karnym.

Fundacja Otwarty Dialog od 2010 r. definiuje się jako organizacja pozarządowa. Oficjalnie zajmuje się obroną praw człowieka, rządów prawa i demokracji w krajach postsowieckich. W latach 2014-2016 prowadziła w Warszawie centrum pomocy obywatelom Ukrainy w Polsce “Ukraiński Świat”. Tajemnicą poliszynela są jej powiązania z ukraińskim wywiadem. Może się zatem okazać, że rację mają niektórzy komentatorzy ostrzegający, iż Ukraińcy w Polsce – tak chętnie przyjmowani przez PiS – mogą posłużyć do obalenia legalnie wybranych rządów polityków z tego właśnie ugrupowania. Jedno jest pewne – sprawą w trybie przyspieszonym powinna zająć się ABW.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

184 komentarze

184 Komentarzy

 1. http://www.obin.de/

  22 lipca 2017 at 16:14

  Eu teria que fazer uma diferença abrindo uma escritório, qual procedimento correto para eu inclui-la.
  da edp em mansão a expressar que tinha de cortar a luz graças a falta de pagamento, eu digo a senhor http://www.obin.de/?EuPossoMudarDeContador306994

 2. Jazon59

  22 lipca 2017 at 16:33

  I co z takim skurwysnem zrobić – tylko powiesić
  Wojny domowej chce ten pomiot

  Cierpliwość powoli się wyczerpuje

  • teresa

   23 lipca 2017 at 20:50

   Wojny domowej domaga się Schetyna i Petru , bo ma nadzieje wrócić do koryta. A naród ma być mięsem armatnim. Obudżcie się dopóki nie jest za póżno. Wrócicie do pensji 1200 i emerytury 67,. bezrobocia, wyprzedaży majątku Polaków.Balcerowicz zafunduje wam obce banki z kredytów frankowym, Ludzie zacznijcie myśleć.

 3. gość

  22 lipca 2017 at 16:41

  AstroTurfing czyli kto organizuje Majdan w Warszawie

  W związku z tym co się ostatnio dzieje w Polsce, czyli eskalacją protestów na ulicy, spróbuje pokazać, siatkę powiązań ludzi odpowiedzialnych, czy też, organizatorów tychże, stymulowanych ręcznie „niepokoi społecznych”.

  Bo nic się nie dzieje spontanicznie.

  Po pierwsze do naszego słownika dotarło nowe słowo, określenie

  Astroturfing, co to jest? według definicji:

  Poprzez sztucznie napędzany rozgłos (astroturf marketing, buzz marketing) pozwala astroturferom stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, równocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Jest kuszącą metodą dla pragnących uzyskać szybkie efekty specjalistów od public relations i marketingu

  Fantazja? już nie

  Czytaj dalej:
  http://presspolityka.pl/astroturfing-czyli-organizuje-majdan-warszawie/

 4. jolo

  22 lipca 2017 at 16:44

  Ta „fundacja” jeszcze istnieje? Musi, ma wpływowych protektorów. A może POLSKI już nie ma? Trzeba jeszcze jaśniej, o co chodzi i kto to napisał?

  • jaro7

   22 lipca 2017 at 21:10

   Protektorem jest….Soros.To żadna tajemnica.

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 09:09

   Oczywiście, że Polski już nie ma. Jest rozbiór, który trwa od 39, albo nawet od przejęcia władzy przez żydoluba i socjalistę Piłsudskiego.

   • Joanna K.

    23 lipca 2017 at 21:09

    Pawełku, KTO pana zrobił? To duża szuka zrobić takiego tłuka.

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 22:47

     @Joanna K.

     Powtórzyłem słowa kogoś, Komu do pięt nie dorastasz idiotko.

   • XXXL

    24 lipca 2017 at 10:26

    Ojciec zrobił cię na próbę i zapomniał zniszczyć nieudany prototyp?!

    • Paweł

     24 lipca 2017 at 10:37

     Joasiu, swoje po probówkowe kompleksy racz leczyć gdzie indziej.

 5. gość

  22 lipca 2017 at 17:00

  Kolejnym etapem zrozumienia tego co się dzieje w Polsce będzie sprawdzenie darczyńców instytucjonalnych i indywidualnych fundacji Otwarty Dialog

  http://www.gazetawarszawska.com/images/jdhgf.jpg

 6. abc

  22 lipca 2017 at 18:02

  Czy u nas ABW w ogóle działa?
  Nasi jak małe dzieci wierzą w jakiś mityczny najazd ruskich czołgów, kupują rakiety, organizują OT, a prawdziwe i realne zagrożenie jest od środka przez agenturę.

  • Prawda Boli

   22 lipca 2017 at 18:55

   Od kiedy PiS wygrał wybory to w Polsce nikt nie rządzi, co najlepiej widać na ulicach. Jawnie łamane jest prawo a interweniujące służby są przez PiS krytykowane. Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.

   • Krzysiek

    22 lipca 2017 at 19:43

    prawda boli, to ty jesteś szwabkim pomiotem, chcesz należeć do szwabskiego kalifatu? Droga wolna…

   • abc

    22 lipca 2017 at 20:43

    A to całkiem jakbym słyszał Bolka. Macie te same instrukcje?

   • Paweł

    23 lipca 2017 at 09:11

    @Prawda Boli

    „Skończy się dokładnie tak jak na majdanie i tylko mam nadzieję że na Śląsku będzie referendum za przyłączeniem do Niemiec.”

    Zapomnij kundlu żydowski. Za coś takiego będzie kara śmierci.

    • Tomasz

     29 lipca 2017 at 10:58

     Paweł ile tobie Płacą z antypolskie wpisy Ukraińcy i Niemcy? 40 TYŚ euro?

  • Czarek

   23 lipca 2017 at 12:54

   … kupują rakiety ale także – trzy samoloty do przewozu VIP-ów. Czyżby mieli zamiar narozrabiać, napuścić nas na ruskich, a potem zwiać jak w 39 roku? Masoneria tak ma!

 7. Prawda Boli

  22 lipca 2017 at 18:57

  Publiczne nawoływanie do niepokojów oraz namawianie do popełnienia przestępstwa są ścigane z urzędu. Tyle Kodeks Karny.
  Realia? W Polsce Prawa (SIC!) i Sprawiedliwości nikt prawa nie przestrzega.

 8. gość

  22 lipca 2017 at 19:44

  W pierwszej chwili pomyślałem głupi, ale każdy głupi ma swój rozum, pozostaje mi wiec dywersant SBU.
  Majdanu nie organizuje się w pojedynkę.

 9. gość

  22 lipca 2017 at 20:52

  jedynym- moim zdaniem -wyjściem jest ,przeprowadzenie w najbliższym czasie -wzorem W Brytanii -referendum poparcia ,dla Rządu PIS i tym samym udowodnienia jeszcze raz poparcia większości społeczeństwa dla działań obecnego Rządu.Musi to natąpić jak najszybciej.

 10. finka

  22 lipca 2017 at 22:11

  Przepraszam, ale coś się „pokićkało” fragment z mojego komentarza „i eż są słabi” proszę pominąć.

 11. kowalski

  22 lipca 2017 at 22:50

  haha durniowi lewackiemu bolek w glowie,skurwysynie za uczciwa prace sie wez lewacka pierdolona nendo bo kiedym ktos ci kopa zasadzi po ktorym juz sie nie podniesiesz do podtarcia dupy nie nadaja sie te jego instrukcje,to jakis kutas z wsi-gru?,obalac to ty se mozesz flaszke ze zdrajca bolkiem ,w dodatku majdan szczylowi w lewackim lbie,mozesz stanac pierwszy na barykadzie skoro takis odwazny,a od ludzi sie odpierdol resortowy chuju

  • Polak

   23 lipca 2017 at 16:39

   100/100

 12. Robert B.

  23 lipca 2017 at 01:11

  No właśnie! Zły do szpiku kości Putin takie „otwarte dialogi” inwigilował, a jak któryś „otwarty dialog” za bardzo podskakiwał, to był częstowany pociskiem dum-dum…

 13. Michał

  23 lipca 2017 at 14:32

  Zamiast pierniczyć w internetach, zorganizujmy się jakoś i zamanifestujmy pokojowo przeciwko zdrajcom i Targowiczanom! Patrzę, co oni w tej chwili wyprawiają z Polską i cały się gotuję ze złości i bezsilności. Chyba, jak miliony innych ludzi. Dlaczego nikt nie rzuci hasła gdzie i o której? Gdzie wszyscy „patrioci” się pochowali? Teraz jest chwila próby, a nie raz na rok 11 listopada. Jeśli Targowica zrobi nam zamach stanu, to sami sobie będziemy winni z powodu bierności. A wtedy protesty już nic nie dadzą.

 14. Patryk

  23 lipca 2017 at 15:43

  Jeśli by Polska była państwem prawa,dupek by siedział w więzieniu.
  Za poprzednich rządów PIS też cały czas się kłócił z PO, oraz LPR i Samoobroną.Rząd jest nieudolny,albo udaje.Duda wywija spirale śmierci,albo działa na plecenie.
  Rządowi jakoś nic się nie udaje.Niby jest bardzo dobrze ,a jest źle.Tysiące dzieci co rok nie wyjeżdża na wakacje,a Duda i rząd lekką ręką przekazuje Ukrainie setki milionów euro.W dowód wdzięczności s.na Polskę i Polaków.
  Po wojnie z sowietami Polacy w kraju zrobili bardzo dużo.Od 1989 roku w kraju niewiele się zmieniło, zwłaszcza dla zwykłych ludzi. Komuniści się uwłaszczyli.PIS to nie jest
  dobra zmiana.

 15. Para motivar usuário a saldar seus débitos, saldar sua dívida, oferecendo totalidade isenção de juros, multa e
  correções para pagamento a vista. da edp em casa a expressar que tinha de cortar
  a iluminação devido a falta de pagamento, eu digo a senhor http://iliketoplay.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 16. krysztofiak

  23 lipca 2017 at 23:57

  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2017/07/dlaczego-kaczynski-w-ekspresowym-tempie.html Posiadając większość w Sejmie i Senacie oraz własnego prezydenta, Kaczyński i Ziobro nie muszą martwić się o akceptację i legalizację proponowanych rozwiązań. Dlaczego więc politycy PiS chcą wywołać ostry konflikt społeczny w Polsce, w którym adwersarze skaczą sobie do gardeł jak „wściekłe psy myśliwskie”? Procedując w ekspresowym tempie ustawy sądownicze, Kaczyńskiemu zależy na czasie? Jaki jest więc powód taktyczny tego, że trzy podpisane ustawy mają się jeszcze przed zakończeniem wakacji znaleźć na biurku Kaczyńskiego? Jeśli pewna grupa polityczna pacyfikuje sąd najwyższy danego kraju, to oznacza to, że chce się zabezpieczyć przed ewentualnością pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej. Co takiego planują Kaczyński i Macierewicz, że chcą zabezpieczyć się karnie, anektując Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy? /…/ 23 marca 2014 roku wpłynęła nota Dumy Rosyjskiej, sygnowana przez Żyrinowskiego, w której Rosja proponuje Polsce rozbiór Ukrainy. Ówczesny, polski rząd Ewy Kopacz zignorował dokument sygnowany przez wiceprzewodniczącego Dumy, bliskiego Putinowi polityka. Nie jest jednak wykluczone, że doszło do nieformalnej zmowy pomiędzy Macierewiczem i Żyrinowskim, w kwestii przygotowań do rozbioru Ukrainy. /…/ Samo spektakularne wygranie wyborów i posiadanie wyraźnej większości sejmowej nie wystarcza w Polsce na to, aby podjąć decyzję o napaści na ościenny kraj. Niezależna władza sądownicza byłaby właśnie tą siłą, która blokowałaby imperialne, wręcz napoleońskie, zapędy prezesa PiS w celu „odzyskania Lwowa.”

  • Paweł

   24 lipca 2017 at 10:17

   @krysztofiak

   Mam nadzieję, że stanie się tak jak jest opisane w artykule. W tej kwestii PiS ma moje poparcie. Lwów i połowa Ukrainy muszą wrócić do Polski. Analogicznie Wilno i cała „Litwa”.

 17. da edp em lar a manifestar que tinha de cortar a luz em consequência de
  falta de pagamento, eu digo a senhor http://heritagecigars.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.contabilidadesemfronteiras.com.br%2Fa-importancia-da-assessoria-contabil-de-qualidade%2F

 18. Slawomir Tomasz Roch

  24 lipca 2017 at 09:59

  Precz z demonicznym klamstwem! Ludzie wystepuja pod szyldem: otwarty dialog „, a wzywaja do atakow na demokratycznie ustanowiony Rzad RP! To podlosc, to pachnie zamachem!

 19. Pensem bem vários professores que são doutores em universidades não
  passam de frustados na vida profissional e foram para isso por que
  possui alguem que os ajudou a entrar ou nunca foram alêm do papel. http://Kelisky.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fcategory%2Fdicas-de-dissertacao%2F

 20. Esses documentos não substituem relatório científico final,
  que poderá ser encaminhado na forma de versão final da tese (dissertação). http://Visacc.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fredacao-dicas-para-escrever-dissertacao%2F

 21. mink lashes

  26 lipca 2017 at 12:57

  Hi, I check your new stuff regularly. Your story-telling style is awesome, keep doing what you’re doing!

 22. panda

  28 lipca 2017 at 17:24

  Czyżby pani AW była zmartwiona? Zauważyłam, że jest przeciw rządowi.

 23. Tomasz

  29 lipca 2017 at 11:07

  Paweł Przepraszam za ostatni wpis.To Ukraińcy są opłacani przez G Sorosa to oni mają wywołać zamieszki w Polsce by polała się krew Polaków.W fundacji otwarty dialog większość to Ukraińcy w akcji demokracja też Ukraińcy Nowoczesną opłaca niemiecka fundacja Audenaura .To Nowoczesna jest przewidziana przez Niemców do objęcia władzy na Premiera Donald Tusk tak algemine zitung opinotwórcza gazeta niemiecka.

 24. kevin

  31 lipca 2017 at 17:49

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 25. Temidda

  3 sierpnia 2017 at 18:53

  A czy Miasto St. Warszawa, Hanna Gronkiewicz Waltz przypadkiem nie udostępniła ZA DARMO ludziom z Fundacji Otwarty Dialog budynku o powierzchni 1.301.54m2 ( lokal za prawie pół milona ) przy ul. Nowy Świat na cele związane z prowadzeniem centrum Ukraiński Świat ? Fundacje, które pomagają biednym dzieciom wynajmują płacąc czynsze za lokale klitki o pow 20 m2, a tu taka hojność dla nich – fajnie mają.
  Fundacja Otwarty Dialog twierdzi, że koncesje na broń wykorzystywała do zakupu kamizelek kuloodpornych i hełmów by wspomóc Ukraine w czasie Majdanu. Koncesja posiada date 15.12.2014r a kiedy skończył się Majdan ?

 26. osmweb.com.ar

  3 sierpnia 2017 at 19:07

  Find out why people failed doing the same thing you propose to do.
  Don’t go into this blind: good information can prevent tens of 1000’s of dollars.(This is
  the massive one:) Do the mathematics!

 27. dm13

  4 sierpnia 2017 at 13:50

  Ta Fundacja miała kontakty z podejrzanym stowarzyszeniem Bojowego Hopaka w Polsce (prezes E. Sidoruk, student Politechniki i Akademii Wojskowej), nawet na ukraińskojęzycznym portalu harazd.net krytycznie na temat ich działalności wypowiadała się osoba, która kiedyś z nimi współpracowała

 28. projeto de pesquisa ifrn

  18 sierpnia 2017 at 00:22

  Admitindo q processo seja idôneo, atendendo os aspectos
  legais de projeto e também criterios de apreentacao e representacao apropriada as fases de projeto, tornasse difícil contestar este
  modo de comercialização de projetos. http://Www.sustainablecities.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.mundodamonografia.com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-niveis-academicos%2F

 29. http://www.samoasurf.com

  18 sierpnia 2017 at 21:23

  Se deveras for constatado que negócios na área são inexistentes, próximo passo é buscar afazeres correlatos (também com a ajuda de um bibliotecário). http://www.samoasurf.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.Mundodamonografia.Com.br%2Fprojeto-de-pesquisa-estrutura%2F

 30. tinyurl.com

  27 sierpnia 2017 at 23:49

  Ahaa, its nice discussion on the topic of this article here at this webpage,
  I have read all that, so now me also commenting at this place.

 31. tinyurl.com

  28 sierpnia 2017 at 11:41

  Informative article, exactly what I needed.

 32. free online casino uk

  31 sierpnia 2017 at 09:48

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 33. see my site

  31 sierpnia 2017 at 19:03

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I?d prefer to use some with the content on my blog whether you don?t mind. Natually I?ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 34. students

  1 września 2017 at 06:42

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 35. free mp3 skull

  1 września 2017 at 15:46

  I’m not sure exactly why but this web site is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 36. fashion

  2 września 2017 at 11:44

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 37. John Wycoff

  2 września 2017 at 13:12

  You produced some decent points there. I looked on the net to the problem and discovered many people goes together with along along with your web site.

 38. Budget Shopping

  2 września 2017 at 13:50

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 39. see my site

  2 września 2017 at 20:41

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 40. see my site

  2 września 2017 at 20:51

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 41. see my site

  2 września 2017 at 22:04

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 42. check out my website

  3 września 2017 at 19:55

  you have got an incredible blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?
  check out my website http://www.forumneurologiczne.pl/forum/prosze-o-wsparcie-przy-pracy/watek/1310136/1.html

 43. check more of my site

  4 września 2017 at 11:30

  The subsequent time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my option to read, however I actually thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you might fix when you werent too busy on the lookout for attention.
  check more of my site http://www.milionkobiet.pl/slub/slub-i-wesele-w-plenerze,23858,1,a.html

 44. porn

  4 września 2017 at 19:19

  This web page can be a stroll-by way of for the entire data you wished about this and didn’t know who to ask. Glimpse right here, and you’ll positively discover it.

 45. air canada flights to st lucia

  4 września 2017 at 20:07

  There are definitely quite a lot of particulars like that to take into consideration. That may be a great point to bring up. I supply the ideas above as common inspiration however clearly there are questions like the one you convey up the place an important thing shall be working in trustworthy good faith. I don?t know if greatest practices have emerged around issues like that, but I’m positive that your job is clearly identified as a fair game. Each girls and boys feel the influence of only a second’s pleasure, for the remainder of their lives.

 46. caribbean villa rentals all inclusive

  4 września 2017 at 20:16

  Good post. I be taught something more difficult on completely different blogs everyday. It should at all times be stimulating to learn content from other writers and practice slightly something from their store. I’d favor to use some with the content material on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link on your net blog. Thanks for sharing.
  caribbean villa rentals all inclusive http://wedding67776.ampblogs.com/Little-Known-Facts-About-Caribbean-Weddings–8300295

 47. full hd

  5 września 2017 at 08:32

  After examine a few of the blog posts on your website now, and I actually like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site checklist and might be checking back soon. Pls check out my site as properly and let me know what you think.

 48. 鞍山外汇开户

  6 września 2017 at 10:05

  Good post. I study one thing more difficult on completely different blogs everyday. It will all the time be stimulating to read content material from different writers and follow just a little something from their store. I’d prefer to use some with the content material on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a hyperlink on your net blog. Thanks for sharing.

 49. check out my website

  6 września 2017 at 18:41

  Aw, this was a very nice post. In concept I wish to put in writing like this moreover – taking time and actual effort to make a very good article… however what can I say… I procrastinate alot and under no circumstances seem to get one thing done.

 50. see my website

  6 września 2017 at 21:08

  You made some decent points there. I regarded on the internet for the issue and found most people will go along with along with your website.

 51. see my website

  6 września 2017 at 21:32

  I’m impressed, I need to say. Really not often do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me inform you, you might have hit the nail on the head. Your concept is excellent; the difficulty is one thing that not sufficient persons are speaking intelligently about. I’m very joyful that I stumbled across this in my search for something relating to this.

 52. check out my website

  6 września 2017 at 21:55

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to find any individual with some unique thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is wanted on the web, somebody with a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 53. check out my website

  7 września 2017 at 07:36

  After I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a remark is added I get 4 emails with the same comment. Is there any means you can take away me from that service? Thanks!

 54. check out my website

  7 września 2017 at 08:24

  A formidable share, I simply given this onto a colleague who was doing just a little evaluation on this. And he the truth is purchased me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to debate this, I feel strongly about it and love studying more on this topic. If attainable, as you change into expertise, would you mind updating your blog with extra details? It’s extremely helpful for me. Large thumb up for this blog put up!

 55. check out my website

  7 września 2017 at 10:32

  An interesting discussion is worth comment. I believe that you must write extra on this topic, it might not be a taboo subject however generally individuals are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 56. check out my website

  7 września 2017 at 11:12

  I was very pleased to search out this internet-site.I wanted to thanks on your time for this wonderful learn!! I definitely having fun with each little little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 57. îöåíêà áàíêîâ

  7 września 2017 at 12:35

  Spot on with this write-up, I truly think this web site needs much more consideration. I’ll probably be again to learn much more, thanks for that info.

 58. I used to be very happy to search out this net-site.I wished to thanks to your time for this wonderful learn!! I positively having fun with every little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 59. Aw, this was a very nice post. In concept I would like to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and certainly not appear to get one thing done.

 60. After study a number of of the blog posts in your web site now, and I really like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark website checklist and shall be checking back soon. Pls take a look at my web site as nicely and let me know what you think.

 61. îöåíêà òåõíèêè

  7 września 2017 at 15:44

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this subject, it won’t be a taboo subject however typically individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 62. instagram takipçi sayısı arttırma

  7 września 2017 at 16:33

  Aw, this was a really nice post. In idea I wish to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an excellent article… however what can I say… I procrastinate alot and under no circumstances seem to get one thing done.

 63. Issac Caple

  8 września 2017 at 02:46

  Highly descriptive post, I liked that bit. Will there be a part 2?

 64. You made some respectable points there. I appeared on the internet for the issue and found most individuals will associate with together with your website.

 65. An attention-grabbing dialogue is price comment. I think that it’s best to write extra on this topic, it won’t be a taboo topic however typically people are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

 66. drones

  14 września 2017 at 09:08

  Nice post. I study one thing more difficult on different blogs everyday. It’s going to all the time be stimulating to learn content material from other writers and observe a bit of something from their store. I’d favor to make use of some with the content on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a link on your net blog. Thanks for sharing.

 67. bitcoin to us dollar chart

  14 września 2017 at 10:18

  I’d should test with you here. Which isn’t something I often do! I enjoy studying a publish that will make folks think. Additionally, thanks for allowing me to remark!

 68. free adult webcams

  14 września 2017 at 12:09

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I’m experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss drawback? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 69. free live gay sex

  14 września 2017 at 14:19

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this topic, it might not be a taboo subject however usually people are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 70. There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure nice factors in options also.

 71. showbox on pc

  16 września 2017 at 11:09

  Good post. I be taught one thing more difficult on totally different blogs everyday. It is going to all the time be stimulating to learn content material from different writers and observe a bit one thing from their store. I’d desire to make use of some with the content on my weblog whether you don’t mind. Natually I’ll offer you a hyperlink in your net blog. Thanks for sharing.

 72. adonis golden ratio reviews

  17 września 2017 at 15:10

  After research a few of the weblog posts in your web site now, and I truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and shall be checking back soon. Pls try my website online as nicely and let me know what you think.

 73. bollywood songs

  18 września 2017 at 09:46

  You need to take part in a contest for the most effective blogs on the web. I will recommend this web site!

 74. Delmar Provencio

  19 września 2017 at 05:13

  We’re not going to let some unelected bureaucrats in Washington stop us from moving forward with our agenda, but at the end of the day, CBO is not the Holy Grail.

 75. Lovie Saez

  19 września 2017 at 07:09

  Forgiveness is a virtue of the brave.

 76. Li

  19 września 2017 at 16:36

  Appreciate wawa it the bomb diggity

 77. Taruhan Olahraga Online

  19 września 2017 at 16:50

  There are some attention-grabbing time limits on this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There’s some validity but I’ll take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we would like more! Added to FeedBurner as nicely

 78. Forbes Asia Luxury

  19 września 2017 at 21:49

  Can I simply say what a aid to find someone who really knows what theyre speaking about on the internet. You positively know the way to convey a difficulty to gentle and make it important. Extra people must learn this and perceive this aspect of the story. I cant consider youre not more fashionable since you definitely have the gift.

 79. best camera bags

  20 września 2017 at 08:40

  After research a number of of the weblog posts in your website now, and I actually like your manner of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site listing and might be checking again soon. Pls try my website as properly and let me know what you think.

 80. LED grow lights

  20 września 2017 at 14:52

  Would you be fascinated with exchanging links?

 81. oldest paying hyip programs

  20 września 2017 at 23:05

  An fascinating dialogue is price comment. I think that you need to write extra on this matter, it might not be a taboo topic but typically people are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 82. mr-jatt

  22 września 2017 at 12:20

  When I initially commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any means you’ll be able to take away me from that service? Thanks!

 83. piano lessons for kids chicago

  22 września 2017 at 17:27

  Spot on with this write-up, I truly suppose this web site needs much more consideration. I’ll in all probability be again to read way more, thanks for that info.

 84. Grammarly Promo

  22 września 2017 at 22:40

  This web site is really a walk-via for all the data you wished about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll undoubtedly discover it.

 85. Digital SLR camera

  23 września 2017 at 00:57

  You must take part in a contest for probably the greatest blogs on the web. I’ll recommend this website!

 86. Limo

  23 września 2017 at 15:09

  I’d must test with you here. Which isn’t one thing I usually do! I take pleasure in studying a put up that will make people think. Also, thanks for allowing me to remark!

 87. departamentos valeria del mar

  23 września 2017 at 19:10

  The subsequent time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I do know it was my choice to learn, but I really thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could possibly fix if you happen to werent too busy looking for attention.

 88. jual view youtube

  23 września 2017 at 20:55

  This really answered my downside, thanks!

 89. hack forums

  23 września 2017 at 23:16

  That is the precise blog for anybody who desires to seek out out about this topic. You understand so much its almost exhausting to argue with you (not that I really would need…HaHa). You definitely put a new spin on a subject thats been written about for years. Nice stuff, just nice!

 90. HaroLiavaife

  24 września 2017 at 21:23

  Zithromax Allergy Penicillin [url=http://cialtobuy.com ]cialis price[/url] Kamagra En Farmacias Acheter Du Cytotec Sur Internet Cialis Buy Online

 91. instagram follower kaufen

  25 września 2017 at 09:44

  Can I just say what a aid to search out somebody who truly is aware of what theyre talking about on the internet. You undoubtedly know easy methods to carry a difficulty to light and make it important. Extra people need to read this and understand this side of the story. I cant imagine youre no more in style because you definitely have the gift.

 92. Blockchain Engineer Jobs

  25 września 2017 at 11:34

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to search out any person with some authentic ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this web site is one thing that is wanted on the internet, someone with a little bit originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 93. love quotes images

  27 września 2017 at 10:56

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs rather more consideration. I’ll probably be again to learn way more, thanks for that info.

 94. leo woman and gemini man love horoscope

  27 września 2017 at 12:33

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 95. diabetes avoid sugar

  27 września 2017 at 15:09

  I am usually to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I’m going to bookmark your website and maintain checking for new information.

 96. 6eme chakra

  27 września 2017 at 18:01

  Can I simply say what a aid to search out somebody who really knows what theyre speaking about on the internet. You undoubtedly know easy methods to deliver a problem to gentle and make it important. More folks must learn this and understand this facet of the story. I cant believe youre not more fashionable because you undoubtedly have the gift.

 97. what does he see in me

  27 września 2017 at 18:44

  I’m often to running a blog and i actually recognize your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your website and preserve checking for new information.

 98. how to make him want you with a kiss

  27 września 2017 at 19:47

  I discovered your weblog website on google and check a couple of of your early posts. Proceed to keep up the excellent operate. I just additional up your RSS feed to my MSN Information Reader. Looking for ahead to studying extra from you in a while!…

 99. immer noch nicht schwanger nach fehlgeburt

  27 września 2017 at 21:31

  Aw, this was a really nice post. In concept I wish to put in writing like this moreover – taking time and actual effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and under no circumstances seem to get one thing done.

 100. make him fall in love instantly

  27 września 2017 at 22:52

  I’d must check with you here. Which isn’t one thing I usually do! I enjoy studying a submit that may make folks think. Also, thanks for allowing me to comment!

 101. ways to make a guy want you through text

  28 września 2017 at 00:22

  you’ve got an awesome weblog right here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 102. make married man fall in love with me

  28 września 2017 at 09:01

  Would you be excited by exchanging links?

 103. how to know if your aquarius man loves you

  28 września 2017 at 11:31

  Howdy! I simply wish to give a huge thumbs up for the nice data you will have here on this post. I will likely be coming back to your blog for more soon.

 104. how to make libra man cry

  28 września 2017 at 15:12

  There are some fascinating closing dates on this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There’s some validity but I will take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we wish extra! Added to FeedBurner as effectively

 105. virgo male love life

  28 września 2017 at 17:51

  An interesting dialogue is worth comment. I feel that you should write more on this topic, it won’t be a taboo topic however generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 106. hard trap

  28 września 2017 at 19:16

  Aw, this was a very nice post. In concept I wish to put in writing like this moreover – taking time and actual effort to make a very good article… however what can I say… I procrastinate alot and in no way appear to get one thing done.

 107. you might have an awesome weblog right here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 108. free shipping products

  28 września 2017 at 23:38

  I used to be very happy to seek out this internet-site.I needed to thanks in your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 109. I’m typically to running a blog and i actually respect your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your web site and preserve checking for brand spanking new information.

 110. love compatibility through zodiac signs

  29 września 2017 at 14:44

  I’m typically to blogging and i really recognize your content. The article has really peaks my interest. I’m going to bookmark your site and keep checking for brand spanking new information.

 111. HaroLiavaife

  30 września 2017 at 21:00

  Au Maroc Achat Clomid Zithromax And Strep Throat My Dr Prescribed Keflex For Boils [url=http://cheapestcial.com ]online pharmacy[/url] Cialis Cancer De La Prostate

 112. free iphone porn

  1 października 2017 at 18:20

  This really answered my problem, thanks!

 113. An attention-grabbing discussion is price comment. I feel that it’s best to write extra on this topic, it might not be a taboo subject however generally people are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 114. check my website

  1 października 2017 at 23:49

  This is the correct blog for anybody who needs to find out about this topic. You realize so much its almost laborious to argue with you (not that I truly would want…HaHa). You positively put a brand new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, simply nice!

 115. jual view youtube

  2 października 2017 at 07:38

  It is best to participate in a contest for the most effective blogs on the web. I will recommend this website!

 116. www.electricbikessale.org

  2 października 2017 at 11:50

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nevertheless I’m experiencing difficulty with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx

 117. bulk sms abudhabi

  2 października 2017 at 14:30

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to seek out any person with some original ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is wanted on the internet, somebody with just a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 118. Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So good to find anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is one thing that’s wanted on the net, somebody with a bit of originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 119. There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good factors in options also.

 120. bulk sms abudhabi

  2 października 2017 at 21:57

  I was very happy to seek out this net-site.I wished to thanks in your time for this glorious read!! I undoubtedly enjoying every little little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 121. fat diminisher system review

  3 października 2017 at 08:01

  I was very happy to search out this web-site.I needed to thanks on your time for this excellent learn!! I undoubtedly having fun with every little little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 122. make a aries guy fall in love

  3 października 2017 at 11:14

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting similar rss drawback? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 123. make capricorn man love you

  3 października 2017 at 14:43

  A formidable share, I just given this onto a colleague who was doing somewhat evaluation on this. And he in truth purchased me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love reading more on this topic. If doable, as you change into expertise, would you mind updating your blog with more particulars? It’s extremely useful for me. Large thumb up for this weblog put up!

 124. UK law essay writing service

  3 października 2017 at 17:09

  Your home is valueble for me. Thanks!…

 125. rigas satiksme

  4 października 2017 at 00:13

  I used to be very happy to find this net-site.I wanted to thanks to your time for this excellent learn!! I positively enjoying each little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 126. HaroLiavaife

  4 października 2017 at 12:13

  Cheap Bactrim No Rx Cialis Von Cipla [url=http://cialgeneri.com]cialis[/url] Cialis Acheter Farmacia Canada Online Cialis

 127. florist

  4 października 2017 at 21:00

  Would you be eager about exchanging links?

 128. car upholstery cleaning london

  5 października 2017 at 15:13

  I discovered your weblog site on google and verify a few of your early posts. Continue to keep up the excellent operate. I simply extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. Seeking forward to studying more from you later on!…

 129. floristeria en Argentina

  5 października 2017 at 23:09

  you’ve got an excellent blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 130. diwali poems

  6 października 2017 at 08:18

  An attention-grabbing discussion is value comment. I feel that it’s best to write extra on this subject, it won’t be a taboo subject but generally persons are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 131. love compatibility with aquarius

  6 października 2017 at 10:58

  There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain nice factors in features also.

 132. Yeast Infection No More

  6 października 2017 at 12:27

  I used to be very pleased to search out this web-site.I needed to thanks in your time for this glorious read!! I positively having fun with each little little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 133. https://www.ukbestessays.com

  6 października 2017 at 14:15

  I discovered your blog website on google and examine a number of of your early posts. Continue to keep up the excellent operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. In search of forward to studying more from you in a while!…

 134. essay writing UK company

  6 października 2017 at 15:44

  That is the proper weblog for anyone who desires to seek out out about this topic. You realize a lot its nearly hard to argue with you (not that I truly would need…HaHa). You positively put a new spin on a subject thats been written about for years. Nice stuff, simply great!

 135. top dissertation writing services UK

  6 października 2017 at 16:57

  There are actually a variety of details like that to take into consideration. That is a nice point to deliver up. I provide the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions just like the one you bring up where the most important thing will likely be working in sincere good faith. I don?t know if greatest practices have emerged around issues like that, but I am positive that your job is clearly recognized as a good game. Both girls and boys really feel the influence of only a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 136. HaroLiavaife

  6 października 2017 at 17:40

  Vosteran Comprare Kamagra [url=http://cheapviasales.com]viagra[/url] Propecia Hair Growth 5 Alpha Reductase Inhibitors Finax Generic Propecia

 137. Thiet ke website chuan seo google

  6 października 2017 at 18:37

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 138. HaroLiavaife

  7 października 2017 at 14:15

  Prevent Upset Stomach While Using Cephalexin Bestellen Levitra Online Free Shipping Dutasteride Find Secure Ordering Free Consultation Carlisle [url=http://levibuying.com]cheapest levitra 20mg[/url] Buy Sinemet Canada

 139. HaroLiavaife

  9 października 2017 at 16:41

  buy accutane generic Viagra Generique Le Moin Cher Viagra Wikipedia [url=http://cialtobuy.com]cheap cialis[/url] Viagra Ayuda Eyaculador Precoz Plavix Online Pharmacy Acheter Cialis En Ligne Avis

 140. Learn SEO in simple way

  9 października 2017 at 22:33

  The next time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I do know it was my option to read, however I really thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you might repair for those who werent too busy looking for attention.

 141. how to make an cancer man open up

  10 października 2017 at 09:22

  Hello! I just would like to give an enormous thumbs up for the great info you may have here on this post. I shall be coming back to your blog for more soon.

 142. Google new cheat hacklinks

  10 października 2017 at 11:00

  This is the precise blog for anyone who needs to seek out out about this topic. You understand a lot its virtually hard to argue with you (not that I really would need…HaHa). You undoubtedly put a new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, simply nice!

 143. mattress cleaning london

  10 października 2017 at 17:53

  Good post. I be taught one thing more difficult on completely different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content from different writers and apply just a little one thing from their store. I’d choose to make use of some with the content material on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a hyperlink on your web blog. Thanks for sharing.

 144. youtube networks for small channels

  11 października 2017 at 01:32

  Hiya! I simply would like to give a huge thumbs up for the nice info you’ve got right here on this post. I will likely be coming back to your weblog for extra soon.

 145. inka express bus

  11 października 2017 at 09:29

  Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it 😉 I am going to
  revisit once again since i have saved as a favorite it.

  Money and freedom is the best way to change,
  may you be rich and continue to help others.

 146. Google new cheat hacklinks

  11 października 2017 at 22:27

  There are some fascinating cut-off dates on this article however I don’t know if I see all of them heart to heart. There’s some validity but I will take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we would like more! Added to FeedBurner as nicely

 147. HaroLiavaife

  12 października 2017 at 04:12

  Tienda De Propecia [url=http://sildenaf100mg.com]online pharmacy[/url] Achat Kamagra Pharmacie Suisse Priligy Menarini

 148. studio table

  14 października 2017 at 20:47

  There are definitely a lot of details like that to take into consideration. That is a nice level to bring up. I offer the ideas above as common inspiration but clearly there are questions like the one you bring up the place crucial factor will likely be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged around issues like that, however I’m sure that your job is clearly identified as a good game. Both boys and girls really feel the impact of just a second’s pleasure, for the rest of their lives.

 149. HaroLiavaife

  15 października 2017 at 00:55

  Sky Pharmacy Online Drugstore Review Cephalexin What Is Generico Propecia Effetti Collaterali [url=http://tadalaf20mg.com]buy cialis[/url] Cheepest Viagra .Ca Buy Amoxicillin Capsules In Uk

 150. HaroLiavaife

  15 października 2017 at 11:41

  Medications Without Presciptions Progesterone Website Algodones Pharmacy Online [url=http://buygenericvia.com]viagra online prescription[/url] Medicamento Levitra Pink Amoxicillin Balding Propecia Hair Follicles

 151. tinder

  15 października 2017 at 17:03

  you are in point of fact a excellent webmaster. The website loading speed is incredible.
  It seems that you are doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterpiece.
  you’ve done a excellent activity on this matter!

 152. HaroLiavaife

  18 października 2017 at 21:15

  Dilantin Without A Prescription Viagra Para Hombres Venta [url=http://mailordervia.com]viagra online pharmacy[/url] Mupirocin Cream 5 Mail Order Canada Dapoxetine Pas Prescripton

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra