Z zagranicy

Franciszek przekazał 25 tys. euro na pomoc głodującym w Afryce

Papież Franciszek w symbolicznym geście jedności z głodującymi przekazał 25 tys. euro organizacji ONZ dożywiającej głodujących w Afryce (FAO). O darowiźnie Franciszek poinformował w liście do dyrektora generalnego FAO José Graziano da Silva’y a dostarczonym przez stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ Chica Arellano.

Papież stwierdził, że fundusze te są „symbolicznym wsparciem dla programu FAO, który dostarcza nasion rolniczym rodzinom, które muszą mierzyć się z suszą oraz konfliktami zbrojnymi”. „Ten gest dokłada się do pracy prowadzonej przez Kościół zgodnie z jego własnym powołaniem, by być blisko ubogich ziemi i wspierać czynne zaangażowanie wszystkich na ich rzecz” napisał. Ma to też być zachęta dla rządów innych państw, aby bardziej zaangażowały się w pomoc głodującym.

Jak alarmuje FAO, klęska głodu we wschodniej Afryce objęła przynajmniej 22 mln ludzi. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Sudanie Południowym, gdzie 6 mln osób walczy o przetrwanie. Klęska suszy i nieurodzaju objęła także Somalię, Etiopię, Kenię, Tanzanię i Ugandę, gdzie liczba zagrożonych głodem wzrosła od końca ubiegłego roku o jedną trzecią.

Źródło: FAO

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Jacek

  23 lipca 2017 at 17:07

  To się wysilił 100.000 zł dla Watykanu to jak20 gr dla mnie

 2. Slawomir Tomasz Roch

  24 lipca 2017 at 04:55

  Jak dla papieza Franciszka, to chyba nie az taka porazajaca suma pomocy ale dobre i to! Faktycznie dobry przyklad dla bogaczy, gdyz lepsze cos niz nic!!!
  Zarazem prosze Cie pokornie papiezu Franciszku, bys wypelnial swoje obowiazki i zdecydowanie potepil demoniczna ideologia gender, legalizowanie smiertelnego grzechu homoseksualizmu, legalizowanie eutanazji w Europie, ktora w b. szybkim tempie przez te czyny, stacza sie na samo dno piekla. Papiezu Franciszku ja nie chce zyc w europejskim piekle, ja chce zyc po Bozemu! Znaczy jak Pan Bog przykazal.

 3. xyz

  24 lipca 2017 at 13:25

  Wystarczyłoby, aby sprzedał jednego Rubensa lub Moneta z Muzeum Watykańskiego… ehhh. Skompiradło z tego Franciszka. Skoro taki przykład płynie z góry, to ja też dam 20 gr „na tacę”….

 4. kevin

  31 lipca 2017 at 17:54

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra