Z zagranicy

Franciszek przekazał 25 tys. euro na pomoc głodującym w Afryce

Papież Franciszek w symbolicznym geście jedności z głodującymi przekazał 25 tys. euro organizacji ONZ dożywiającej głodujących w Afryce (FAO). O darowiźnie Franciszek poinformował w liście do dyrektora generalnego FAO José Graziano da Silva’y a dostarczonym przez stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ Chica Arellano.

Papież stwierdził, że fundusze te są „symbolicznym wsparciem dla programu FAO, który dostarcza nasion rolniczym rodzinom, które muszą mierzyć się z suszą oraz konfliktami zbrojnymi”. „Ten gest dokłada się do pracy prowadzonej przez Kościół zgodnie z jego własnym powołaniem, by być blisko ubogich ziemi i wspierać czynne zaangażowanie wszystkich na ich rzecz” napisał. Ma to też być zachęta dla rządów innych państw, aby bardziej zaangażowały się w pomoc głodującym.

Jak alarmuje FAO, klęska głodu we wschodniej Afryce objęła przynajmniej 22 mln ludzi. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Sudanie Południowym, gdzie 6 mln osób walczy o przetrwanie. Klęska suszy i nieurodzaju objęła także Somalię, Etiopię, Kenię, Tanzanię i Ugandę, gdzie liczba zagrożonych głodem wzrosła od końca ubiegłego roku o jedną trzecią.

Źródło: FAO

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

119 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra