Z zagranicy

Orban: UE musi odzyskać niepodległość od imperium Sorosa

Unia Europejska musi odzyskać niepodległość od imperium miliardera George’a Sorosa – powiedział premier Viktor Orban podczas przemówienia na letnim uniwersytecie Tusnádfürdő w Rumunii.

Tłumaczył, że w Brukseli uformował się „sojusz między europejską biurokratyczną elitą a imperium Sorosa, który stoi w opozycji do ludzi”. Zwrócił uwagę, że przyjęcie miliona migrantów rocznie do państw UE i danie każdemu z nich po 15 tys. euro było planem Sorosa. Co więcej, migranci mieli być rozmieszczeni w krajach członkowskich wspólnoty za pośrednictwem nowej unijnej agencji.

Odnosząc się do wypowiedzi niektórych niemieckich polityków oskarżających Węgry o bycie nielojalnym względem pozostałej części wspólnoty, Orban stwierdził, że Węgry wydały równo 260 mld forintów na obronę granic przed falą migracyjną i dodał, że „UE nie powinna mówić o solidarności zanim nie zapłaci Węgrom tego, co jest im winna za ochronę Europy”.

– Europa musi odzyskać swoją niepodległość i przejść reformy, aby przetrwać i pozostać europejska – dodał. W jego ocenie owe reformy należałoby zacząć od ukrócenia migracji oraz zniesienia strefy Schengen, aby każdy kraj członkowski strzegł swoich granic.

– Promowanie migracji nie stanowi adekwatnej odpowiedzi na problemy ekonomiczne – mówił szef węgierskiego rządu. Dokonał przy tym analogii do rozbitka pijącego słoną wodę morską. – To jest woda, ale ona jedynie pogłębi problem – zauważył. Zaznaczał, że kultura tych migrantów stoi w ostrym kontraście z kulturą europejską.

Zwrócił uwagę, że muzułmańskie społeczności postrzegają się jako silniejsze względem chrześcijaństwa. – Silniejszy nigdy nie dostosuje się do słabszego – mówił, podkreślając, iż z tego właśnie względu o jakiejkolwiek integracji nie może być mowy. – Nigdy nie wolno nam być lojalnym względem idei, ludzi czy grup, których działania są obliczone na zmianę kultury europejskiej – apelował.

Orban stoi na stanowisku, że zamiast sprowadzać migrantów państwa UE powinny raczej zainwestować w politykę pronatalistyczną.

Mówiąc o przyszłości Europy, Orban stwierdził, że kardynalnym pytaniem będzie pytanie o to, czy „Europa będzie nadal należała do Europejczyków oraz czy Węgry nadal pozostaną ziemią Węgrów”.

Cytując wyniki europejskiego badania sfinansowanego przez węgierski rząd powiedział, że 64 proc. obywateli państw europejskich uważa, że wraz z napływem migrantów wzrosła przestępczość, natomiast 79 proc. uważa, że migracja doprowadzi do zmian kulturowych. 81 proc. respondentów jest przekonanych, że migracja stanowi poważny problem, który w ocenie 36 proc. ankietowanych powinna rozwiązać Unia Europejska. 61 proc. sądzi, że problem migracji powinny rozwiązać państwa członkowskie we własnym zakresie. Orban poinformował przy tym, że 25 proc. węgierskich respondentów jest przeciwnych dawaniu UE dalszych autoryzacji, podczas gdy 61 proc. domaga się ograniczenia prerogatyw Brukseli i przeniesienia ich z powrotem do państw członkowskich.

– Tu w Europie Wschodniej 27 lat temu sądziliśmy, że Europa będzie naszą przyszłością. Dzisiaj sądzimy, że to my będziemy przyszłością Europy – ocenił premier Węgier. Dodał, że uważa, iż „brukselscy biurokraci” i Soros są zainteresowani w osłabieniu centralnej Europy „postrzeganej jako przeszkoda” we wprowadzeniu planu Sorosa. – Są w Europie siły, które chciałyby nowego rządu na Węgrzech, ponieważ to osłabiłoby Grupę Wyszehradzką – zauważył. – Węgry nigdy wcześniej nie były bliżej stania się silnym i dobrze prosperującym państwem od czasu traktatu w Trianon” przekonywał. Ostrzegł, iż „ta historyczna szansa może zostać zaprzepaszczona na dziesięciolecia, jeżeli Węgry będą miały nowy rząd służący globalnym interesom”.

Źródło: dailynewshungary.com

Fot. Gergely Botá

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  23 lipca 2017 at 20:07

  Tak wyglada swiat, https://www.youtube.com/watch?v=FZaVgC3GqVw
  Wiedza w pigulce.Nie wystarczy uwolnic sie od Sorosa, trzeba uwaolic sie od 13 raodzin chazarskich ktorzy zarzadzaja Sorosem i do tego odchazarzyc rzady ponad 100 panstw, w ktorych ta grzybnia znalazla sobie exponowane miejsca i zaangazowala agenture gojowska z uzytecznych idiotow za pare „wygranych w totolotka”Trzba sie tez uwolnic od trucicieli ludzi chemikaliami w artykulach spozywczych i wodzie pitnej (fluor) i sadownictwie ,i sluzbach.

 2. ale

  23 lipca 2017 at 21:04

  I zapakować do paki wszystkich astroturferów – po naszemu płatnych pachołków i zdrajców

 3. IGO

  23 lipca 2017 at 21:04

  Viktor Orban to mąż stanu, a nasi politycy to zasrancen – w większości.Atak Berlina tj. IV Rzeszy na Polskę trwa, Węgrzy dzielnie się bronią, ale czy reszta państw Międzymorza się przyłączy? czy też da się spacyfikować? jak zrobiono to z Jugosławią, zresztą przy haniebnej pomocy NATO. Czas pokaże czy zwycięży kundlizm polityczny czy mądrość zbiorowa narodów Europy Środkowej.Wykorzystajmy wizytę Trumpa i Jego przesłanie bo drugiej takiej szansy możemy nie mieć przez następne pokolenia, bo raz utracona zemści się okrutnie. Obecny stan polityczny Polski do złudzenia przypomina rozbiorową recydywę saską.

 4. abc

  23 lipca 2017 at 22:24

  Gdyby tak nasi mieli choć połowę mądrości Orbana…
  Gość rządzi drugą kadencję i przymierza się do trzeciej, a nasi znowu zaczynają się przewracać już w połowie pierwszej.
  W kółko to samo i za każdym razem absolutne zero wniosków.

 5. Robert B.

  24 lipca 2017 at 10:12

  Jak to możliwe, że „UE musi odzyskać niepodległość od imperium Sorosa”? Jeden on miliarder na świecie? Nie. Tu chodzi o co innego. Tu chodzi o ŻYDÓW i o ich MAFIJNĄ SIATKĘ, którą zarzucili na świat Zachodu. Jeżeli ktoś będzie walczył z figurami, a nie uderzy w fundament, to jest skazany na porażkę. Jeżeli ktoś będzie udawał, że „Żydów nie ma” i jednocześnie bił przed nimi pokłony z racji ich rzekomego „wielkiego cierpienia”, to jest przegrany. Tu trzeba wiedzieć, z KIM ma się do czynienia, z jak bezwzględnym wrogiem pozbawionym jakichkolwiek skrupułów.

 6. jacek

  24 lipca 2017 at 16:10

  Brawo Orban!Brawo Węgry!Polska powinna brać od nich przykład i iść tą samą drogą.

 7. statystyczny

  24 lipca 2017 at 16:16

  na poczatek list gonczy za starym capem,pozniej sfinalizowac mu zabieg medyczny w tej samej klinice co ostatnio byl kulczyk,a pozniej bierzemy sie za te 13 szatanskich chazarskich rodzin ktore najwiecej nakradly i niszcza za srebniki szatanskie chrzescijan na calym swiecie!!!!

 8. fifa 18 coins

  25 lipca 2017 at 09:57

  You can certainly see your enthusiasm in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. At all times follow your heart.

 9. click here

  25 lipca 2017 at 09:57

  Hi there just wanted to give you a quick heads up. The text in your post seem to be running off the screen in Chrome. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The design and style look great though! Hope you get the problem fixed soon. Many thanks

 10. klioes vel pislamista

  25 lipca 2017 at 19:33

  Ali, co o nim w GW nie napisali

  Temat zaiste to wspaniały!
  Ahmed Diriye czyli Ali
  Znał multi-kulti ideały.
  Więc Szwedzi nie raz oglądali
  Somalijczyka w telewizji…
  Aby nie było hipokryzji

  Wobec islamu (islamskiego
  Związku jest preziem) gwałcił w nocy.
  Nie szczędząc też …potomstwa swego!
  Za dnia narzekał, że „przemocy
  I strasznej nienawiści mowy
  Sam jest ofiarą…” Idol nowy!

  W nocy gwałceniem szwedzkich dzieci
  Trudnił się. Żona pomagała.
  Naima więc przykładem świeci,
  Bo męża nie zakapowała,
  (Choć gwałcił także ich potomstwo…
  Islam potępia wiarołomstwo!)

  A więc pochwalić to wyznanie
  Należy w końcu, a sąd zganić!
  Jak można za niekapowanie
  Naimę wsadzić?! I tak zranić
  Alego: przez lat ponad szóstkę
  Będzie za dziećmi cierpiał pustkę!…

  Nieludzkie, straszne i bezduszne
  Są dalej szwedzkie sądy, które
  Kogoś, kto ma poglądy słuszne
  (Antyksenofob!), w swą kulturę
  (Szlachetną, antyrasistowską!)
  Też szwedzkie dzieci włączył… z troską!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra