Felieton

Niemcy uderzają w „sanację”

Ponieważ po udzieleniu przez prezydenta Donalda Trumpa wsparcia dla projektu Trójmorza, Niemcy nie mogą już dłużej czekać z przeciwdziałaniem, Polska stała się widownią „walki o praworządność”.

Rozpoczęła się ona już w początkach marca, zanim jeszcze do Sejmu trafiły projektu ustaw dotyczących sądownictwa, które obecnie są pretekstem klangoru. Jak pamiętamy, w początkach marca do Jana Klaudiusza Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej, wystąpiły wszystkie organizacje broniące praw człowieka na świecie z apelem, by zrobił z Polską porządek, bo poziom ochrony praw człowieka urąga tu wszelkim standardom. Zaraz zaktywizowała się pani prezes Małgorzata Gersdorf i bojownicy o praworządność drobniejszego płazu, wzywając „nadzwyczajną kastę” do buntu przeciwko rządowi. Ten bunt się troszkę ślimaczył, bo najwyraźniej w Berlinie nie wiedziano, czego się spodziewać po lipcowej wizycie prezydenta Trumpa w Warszawie. Kiedy jednak okazało się, że obiecał on „wsparcie” dla projektu Trójmorza, a jednocześnie prezes Jarosław Kaczyński poszedł na totalną konfrontację z „kastą”, kierując do Sejmu ustawy zapewniające rządowi ręczne sterowanie sądownictwem, w Berlinie najwyraźniej uznano, że nie ma co czekać, tylko trzeba rozpocząć kolejna kombinację operacyjną, która pod pretekstem „walki o praworządność”, doprowadzi wreszcie do przesilenia politycznego, w następstwie którego na pozycję lidera politycznej sceny powróci ekspozytura Stronnictwa Pruskiego, czyli Platforma Obywatelska i wykonując w podskokach wszystkie rozkazy Naszej Złotej Pani, w imieniu Polski wycofa się z projektu Trójmorza.

Projekt ten bowiem podważyłby niemiecka hegemonię w Europie i zablokował budowę IV Rzeszy, w którą Niemcy już tyle przecież zainwestowali. Dlatego zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby ten projekt zablokować, a najlepszym sposobem będzie doprowadzenie do zmiany rządu w Polsce – bo bez Polski Trójmorze nie ma racji bytu.

W tym celu BND zmobilizowała w naszym nieszczęśliwym kraju wszystkich folksdojczów, którzy z kolei zmobilizowali agenturę nie tylko obsadzającą stanowiska w aparacie państwowym, ale przede wszystkim – w mediach, które porzuciły wszelkie pozory i nawet z pewną ostentacją włączają się w działania Propaganda Abteilung. W awangardzie znajduje się oczywiście żydowska gazeta dla Polaków, w której na czele redakcyjnego Judenratu stoi pan red. Adam Michnik, potomek żydokomunistycznej familii Szechterów.

„Ty Żydu, gestapowcze!” – tak w jednym ze swoich reportaży Anna Strońska wspomniała o kobiecie, która w tych słowach zamknęła „dwie największe nienawiści swojego życia”. Ciekawe, że akurat w naszych czasach ta paradoksalna zbitka nabrała nie tylko jaskrawej, ale nawet złowieszczej aktualności. Na tym bowiem etapie doszło do koordynacji żydowskiej polityki historycznej z polityką historyczną niemiecką. Celem niemieckiej polityki historycznej jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, zaś celem historycznej polityki żydowskiej jest zagwarantowanie żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu oraz Izraelowi możliwości materialnego eksploatowania holokaustu. W sytuacji, gdy kanclerz Schroeder w 2000 roku oświadczył, że „okres niemieckiej pokuty dobiegł końca”, możliwość ekonomicznej eksploatacji holokaustu można osiągnąć przerzucając odpowiedzialność za wojnę i jej zbrodnie na winowajcę zastępczego, na którego została wytypowana Polska. Dlatego organizowane są imprezy w Jedwabnem, dlatego światowe media popełniają freudowskie pomyłki z „polskimi obozami koncentracyjnymi” i dlatego żydowska gazeta dla Polaków aplikuje mniej wartościowemu narodowi tubylczemu tzw. „pedagogikę wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów.

Dzięki temu żydowscy okupanci Polski nie będą musieli uciekać się nieustannie do terroru, by utrzymać mniej wartościowy naród tubylczy w uległości i bezlitośnie eksploatować go ekonomicznie. Nic zatem dziwnego, że kiedy BND rozpoczęła realizację kolejnej kombinacji operacyjnej w Polsce, żydowska gazeta dla Polaków, realizując zapamiętane przez pana red. Michnika z rodzinnego domu leninowskie dyrektywy o „organizatorskiej funkcji prasy”, przejęła rolę koordynatora protestów, w których folksdojcze, ich agentura i tabuny pożytecznych idiotów, którzy myślą, że z tą praworządnością to wszystko naprawdę, na użytek zagranicy, a przede wszystkim – na użytek niemiecki przedstawiają tu „zagniewany lud”.

Poddanie sądownictwa ręcznemu sterowaniu przez rząd jest fragmentem rekonstrukcji przedwojennej sanacji, która najwyraźniej jest ideałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Sanacja była ruchem etatystycznym, którego ideologię wyrażał najpełniej art. 4 ust. 1 konstytucji z 1935 roku, tzw. konstytucji kwietniowej: „W ramach państwa i w oparciu o nie kształtuje się życie społeczeństwa”. Z tego przepisu konstytucji wynika, że poza „państwem” nie ma i nie może być życia. Poza „państwem”, a więc konkretnie poza czym? Ano – poza biurokratycznymi strukturami państwa. Toteż sądownictwo, które przez ostatnie 25 lat wyemancypowało się z wszelkiej zależności od konstytucyjnych organów państwa, teraz ma zostać podporządkowane rządowi.

To oczywiście jest numer kozacki, ale lamenty, jakoby do tej pory panowała w Polsce praworządność, są nieprawdziwe, Brak podległości sądownictwa konstytucyjnym organom państwa nie oznaczał bowiem, że nie było ono podległe komukolwiek. Podlegało ono bowiem Wojskowym Służbom Informacyjnym, tej najgroźniejszej organizacji przestępczej o charakterze zbrojnym, które w ramach operacji „Temida” dokonały werbunku agentury właśnie wśród sędziów, a następnie, pieczołowicie plasując swoich agentów w Krajowej Radzie Sądownictwa i kierownictwach sądów wszystkich rodzajów i szczebli, ręcznie sterowały całym wymiarem sprawiedliwości. Potwierdza to analiza wszystkich afer, które nie byłoby w ogóle możliwe bez parasola ochronnego, jaki przez cała lata rozpościerały nad ich sprawcami między innymi „niezawisłe” sądy. W tej sytuacji z dwojga złego lepsze jest już podporządkowanie sądownictwa rządowi, bo rząd, w odróżnieniu od WSI czyli starych kiejkutów, jest przynajmniej znany z imienia i nazwiska. Ale jeszcze lepsze byłoby podporządkowanie sędziów Suwerenowi, czyli obywatelom. W tym celu trzeba by przynajmniej na 50 lat odstąpić od zasady nieusuwalności sędziów w ten sposób, by każdy sędzia co 5 lat poddawał się testowi wyborczemu w powszechnym głosowaniu. Jeśli nie zostałby wybrany, to nie byłoby od tego żadnego odwołania. W tej sytuacji obywatele odzyskaliby kontrolę nad obsadzaniem stanowisk sędziowskich, z której zostali wyzuci przez polityczne gangi, które teraz spierają się o to, kto będzie te stanowiska obsadzał – ale ani myślą o oddaniu tej możliwości obywatelom.

Stanisław Michalkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

153 komentarze

153 Komentarzy

 1. Kazimierz S

  23 lipca 2017 at 21:33

  Od ostatnich wyborów, temat Polski jest wciąż obecny w niemieckich mediach. Jesteśmy – razem z Turcją i Węgrami – dyżurnym obiektem krytyki tak bardzo, że od roku to nie pamiętam już tygodnia w którym by się nie atakowało jednego z tych 3 krajów. Od czasu Brexit – Wlk.Brytania, Trump i Putin, są dopiero dalsi w kolejce.

  • Kazimierz S

   23 lipca 2017 at 21:47

   Obecna sprawa (sądownictwo) jest od kilku dni nieprzerwanie we wszystkich niemieckich serwisach informacyjnych – każdego jednego dnia. A nawet lokalne rozgłośnie radiowe (nie informacyjne i to w dalekiej Badenii-Wirtembergii) organizują audycje „specjalistów” i „analityków” na temat „poważnego kryzysu” oraz „wykluczenia politycznego” Polski.

   • Robert B.

    23 lipca 2017 at 23:24

    Do @Kazimierz S:

    „Wykluczenie polityczne Polski” czytaj: „Polska może wymsknąć się nam z łapsk”…

 2. Robert B.

  23 lipca 2017 at 21:42

  „Dzięki temu żydowscy okupanci Polski nie będą musieli uciekać się nieustannie do terroru, by utrzymać mniej wartościowy naród tubylczy w uległości i bezlitośnie eksploatować go ekonomicznie.”

  A jak to było z tymi Żydami w przedwojennych Niemczech? Tak samo. Też im się wydawało, że Niemców będą „eksploatować bezlitośnie”… Tak im się wydawało, tak się krzątali, aż się w końcu dokrzątali… świętego, bo żydowskiego, holokaustu… Tylko idiota wierzy w to, że wszystko miało swoje przyczyny oprócz świętego, bo żydowskiego, holokaustu… Otóż, święty, bo żydowski, holokaust miał swoje przyczyny. Są one jasne jak słońce…

  • hansi

   23 lipca 2017 at 21:54

   Niestety, wymordował ze dwa miliony żydów, ale NIEWINNYCH…
   Za to żydzi, którzy byli SPRAWCAMI zagłady swoich „współplemieńców” – dzisiaj intensywnie przygotowują powody i podstawy NOWEGO, miejmy nadzieję, tym razem SKUTECZNEGO „holocaustu”..Który wykończy – módlmy się do Bozi – ICH SAMYCH…
   A co do artykułu – to po Panu Michalkiewiczu nie pozostaje już NIC do dodania, czy ujęcia… 🙂
   „W samo mientkie”, jak zawsze 🙂

   • Robert B.

    23 lipca 2017 at 22:05

    Cóż, nie wiem, nie wiem… Jeżeli mowa o bombardowaniu Drezna, to często słychać głosy, że „Owszem, wielka tragedia, ale Niemcy wywołały wojnę”. A co z Żydami? Jaki był ich udział w rozpętaniu II wojny światowej? Jeżeli mowa o Hiroszimie i Nagasaki, to często słychać głosy, że „Owszem, wielka tragedia, ale to było konieczne”, albo wręcz „zbawienne”… Co było „konieczne” czy też „zbawienne”? Dlaczego wszystko może zostać zracjonalizowane tylko nie święty, bo żydowski, holokaust? Jak to jest, że jeżeli za agresję popełnianą w imieniu własnego plemienia płaci niewinny Niemiec czy Japończyk, to to jest wytłumaczalne? A jeżeli płaci Żyd, to nie? Co im się wydaje? Że są nietykalni? Że wszyscy mogą ginąć tylko nie oni? Jeżeli tak im się wydawało, to się pomylili. Za agresję „Izraela” (tak, bo oni cali stanowią „Izrael” – państwo położone w łonach innych państw) zapłacili tak samo jak Niemcy w Dreźnie czy Japończycy w Hiroszimie i Nagasaki.

  • Aiwaj

   23 lipca 2017 at 21:58

   Ale ty chlopie madrze prawisz, daj mi jakis namiar

 3. Soroka

  23 lipca 2017 at 21:54

  Zgadzam się z panem Michalkiewiczem i dodałbym jeszcze, że nie na 50 lat wybory na sędziów, tylko na zawsze, a poza tym jeżeli sędziami są prawnicy, to werdykt powinni wydawać sędziowie przysięgli, wybierani z ludzi dojrzałych i którzy wykazali swoim życiem że ludźmi uczciwymi.

 4. Marecki

  23 lipca 2017 at 22:02

  T E S T. Jeżeli uważasz, że zagranica naprawdę interesuje się sprawami Polski, np. Trybunałem, p. Szydło, czy Kaczyńskim – sprawdź się, jaka jest Twoja wiedza o… innych państwach. Pytanie 1. Jak ma na nazwisko premier… Japonii? 2. Kto jest prezydentem… Bułgarii? 3. Wymień chociaż jednego Noblistę z… Rumunii. /a teraz trochę łatwiejsze/: 4. Kto jest premierem… Estonii? 5. Wymień jedną partię polityczną w… Szwecji. /no to jeszcze łatwiejsze/: 6. Wymień chociaż jedną partię polityczną w… Słowacji. 7. Kto jest liderem największej partii… Czech? 8. Wymień nazwisko prezydenta… /nie premiera!/ Węgier. 9. Wymień nazwisko jednego polityka z… Litwy. /i najłatwiejsze/: 10. Jak nazywa się prezydent… Niemiec? (podaj nazwisko prezydenta, a nie premiera!). WYNIK testu: uwaga, tyle – ile TY interesujesz się światem, tyle samo inni – interesują się sprawami Polski. Podsumowanie: ludzie na świecie mają w… nosie, jaką brochę nosi Szydło, kto kręci Trybunałem i jakiego prezes ma kota!!! Zagranicą o Polsce ŹLE piszą tylko… Polacy!

  • Marian

   23 lipca 2017 at 22:28

   Ładnie powiedziane, za wyjątkiem ostatniego słowa. Lepiej byłoby „polskojęzyczne gnidy”.

  • Paweł

   23 lipca 2017 at 23:03

   „Podsumowanie: ludzie na świecie mają w… nosie, jaką brochę nosi Szydło, kto kręci Trybunałem i jakiego prezes ma kota!!! Zagranicą o Polsce ŹLE piszą tylko… Polacy!”

   Nie Polacy, ale żydy:

   Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wojna żydów z Polską”).

   1. Wydać poufny manifest, wzywający żydów świata całego do walki z Polską celem zmuszenia tego państwa do zabezpieczenia żydom praw narodowych i żeby się Polacy pogodzili z faktem istnienia na ziemiach polskich licznego narodu żydowskiego, mającego takie same prawa do tych ziem, jak i naród polski. Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzona we wszystkich państwach Europy, Azji, Ameryki.

   2. Założyć komitety, któreby się zajęły zbieraniem wszystkich zarzutów obciążających Polskę i zniesławiających ją w oczach świata cywilizowanego.

   3. Zorganizować stałych korespondentów, którzy z podróży po Polsce, pisaliby do najpoczytniejszych dzienników świata najnieprzychylniej.

   4. Użyć wszelkich wpływów, aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza.

   5. Starać się usilnie o to, by w Polsce rządzili ludzie żydom najzupełniej oddani. Chodzi tu o ministerium spraw zagranicznych i wojskowych.

   6. Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją.

   7. Użyć wszelkich środków, aby marka polska spadła na rynkach świata i żeby nic nie była warta a przez to zmusić Polaków do zaciągnięcia pożyczki u bankierów żydowskich w zamian za polityczne i finansowe ustępstwa i przywileje dla żydów w Polsce.

   8. Popierać i szerzyć w Polsce komunizm (!).

   Z polskich żydów byli: I. Grunbaum, poseł na Sejm warszawski oraz J. Jackan, redaktor żargonówki warszawskiej „Hajnt”.

   • Robert B.

    23 lipca 2017 at 23:22

    Do @Paweł:

    Bardzo ciekawe są też informacje na temat działań żydostwa na terenie Niemiec po I wojnie światowej… Dużo rzeczy staje się wtedy jasnych…

    • Paweł

     23 lipca 2017 at 23:33

     Owszem! Powyżej podałem link do bardzo ciekawej publikacji „Księga win judy”. Bardzo obszerny i cenny materiał.

   • hansi

    24 lipca 2017 at 07:04

    Wystarczy popatrzeć na rozbawione, pełne pogardliwego politowania miny Michaela Schudricha i innych żydków w tle, na corocznych fotkach z polskiego Belwederu. gdy kolejny „polski” pajac na stanowisku Prezydenta, zapala kolejną świecę chanukową na Menorze… Wystarczy popatrzeć w bezczelne oczka Pani Hajki Grundbaum, gdy Warszawiacy próbują ją wreszcie zdjąć z Prezydentury ich miasta 🙂 „I CO mi, kuhwa, zhobicie ?..”

 5. Wojciech

  24 lipca 2017 at 13:01

  Bardzo panu dziękuję za bardzo dobry ,celnie punktujący naszą rzeczywistość felieton.

 6. jacek

  24 lipca 2017 at 16:06

  Nadchodzi godzina TW.O czym ostatnio mówi TW Bolek.

 7. online casino las vegas

  31 sierpnia 2017 at 09:00

  Would you be interested in exchanging links?

 8. fashion

  2 września 2017 at 11:54

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 9. Budget Shopping

  2 września 2017 at 14:01

  I?m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that?s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this.

 10. check more of my site

  4 września 2017 at 11:48

  Aw, this was a very nice post. In idea I want to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and not at all seem to get one thing done.
  check more of my site http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/ogloszenie.php?id=324744

 11. Saint lucia weather

  4 września 2017 at 20:28

  you have got a fantastic blog right here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?
  Saint lucia weather http://gregoryxgmsa.blog2learn.com/4939575/a-secret-weapon-for-caribbean-weddings

 12. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:28

  Excellent blog here! Also your web site quite a bit up very
  fast! What host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink to your
  host? I wish my web site loaded up as quickly
  as yours lol

 13. personal loan providers

  7 września 2017 at 02:53

  Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be at the internet the easiest factor
  to consider of. I say to you, I certainly get annoyed while other
  folks consider issues that they just don’t know about.
  You controlled to hit the nail upon the highest and also defined out the whole thing
  with no need side-effects , people can take a signal. Will likely be again to get
  more. Thanks

 14. personal loan

  7 września 2017 at 07:54

  It’s an awesome piece of writing in favor of all the web visitors;
  they will get benefit from it I am sure.

 15. things you need to know about chuck norris

  8 września 2017 at 06:17

  It’s very simple to find out any matter on net as compared to books, as I found this article
  at this web page.

 16. https://www.thesun.co.uk/

  8 września 2017 at 17:48

  Very good article. I certainly appreciate this website.
  Keep writing!

 17. delphi 2014.3 скачать

  8 września 2017 at 20:46

  Great, bing took me stright here. thanks btw for info. Cheers!

 18. pt.wikipedia.org

  9 września 2017 at 09:37

  Valuable information. Lucky me I found your site by chance, and
  I’m stunned why this twist of fate didn’t happened in advance!

  I bookmarked it.

 19. Basil

  9 września 2017 at 10:43

  Hi friends, good article and fastidious arguments commented here, I am genuinely
  enjoying by these.

 20. geek

  9 września 2017 at 10:48

  There are some fascinating cut-off dates in this article but I don’t know if I see all of them middle to heart. There may be some validity however I’ll take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as properly

 21. getting education loans

  9 września 2017 at 19:35

  Hmm is anyone else experiencing problems with
  the images on this blog loading? I’m trying
  to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.

  Any responses would be greatly appreciated.

 22. classic gaming strategy

  12 września 2017 at 13:41

  As the admin of this web page is working, no hesitation very
  shortly it will be renowned, due to its feature contents.

 23. personal loan providers

  12 września 2017 at 23:19

  I feel this is one of the such a lot vital information for me.
  And i’m glad reading your article. However should commentary on some general issues, The site style is
  ideal, the articles is in reality nice : D. Just
  right task, cheers

 24. tutu app for mac

  13 września 2017 at 09:16

  This helps. Thanks!

 25. crack itools 4.2.3.7

  13 września 2017 at 15:22

  Hi, yahoo lead me here, keep up great work.

 26. fm 2017 serial For MAC

  16 września 2017 at 17:00

  This is good. Cheers!

 27. adventure capitalist speed hack For MAC OS

  16 września 2017 at 18:19

  I like, will read more. Thanks!

 28. macau tourism presents

  17 września 2017 at 04:30

  Hello, I enjoy reading all of your article post.
  I like to write a little comment to support you.

 29. adare golf course

  17 września 2017 at 06:16

  I’m really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A number of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.

  Do you have any recommendations to help fix this issue?

 30. It’s amazing designed for me to have a site,
  which is useful designed for my experience. thanks admin

 31. soccer jerseys

  19 września 2017 at 00:03

  This piece of writing is truly a nice one it assists new the web users, who are wishing for blogging.

 32. well-known dating

  19 września 2017 at 01:26

  Hi my loved one! I wish to say that this post is awesome, great written and include approximately all vital infos.
  I would like to see extra posts like this .

 33. Nada

  19 września 2017 at 12:39

  Oh I require in the direction of get this therefore inadequately & view 2 superior Discover Cooks!

 34. bigger butt

  19 września 2017 at 13:45

  What i do not understood is in truth how you
  are now not really much more well-liked than you may be now.
  You are so intelligent. You know therefore significantly in relation to
  this topic, produced me individually imagine it from numerous numerous angles.
  Its like men and women don’t seem to be fascinated except it’s something to
  accomplish with Woman gaga! Your individual stuffs nice. Always deal with it up!

 35. dpj168.com

  20 września 2017 at 20:29

  Thanks for the auspicious writeup. It if truth be told was a entertainment account it.
  Glance complicated to far brought agreeable from you!
  However, how could we be in contact?

 36. hotspot shield 7.0.5 crack

  21 września 2017 at 16:13

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 37. download msm8x39

  21 września 2017 at 23:47

  Hello, glad that i stumble on this in bing. Thanks!

 38. qnantong.com

  22 września 2017 at 00:33

  It’s very easy to find out any topic on net as compared
  to books, as I found this piece of writing at this website.

 39. cubase pro torrent

  22 września 2017 at 02:07

  This i like. Thanks!

 40. https://donations.nmra.org/

  22 września 2017 at 06:42

  Great blog here! Also your website loads up fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as fast as yours lol

 41. backpacking travel

  22 września 2017 at 08:44

  I have to thank you for the efforts you’ve put in penning
  this blog. I am hoping to view the same high-grade content by you
  later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my very own website now 😉

 42. Edna

  22 września 2017 at 14:35

  Thanks a bunch for sharing this with all folks you really
  realize what you’re speaking approximately! Bookmarked.
  Please additionally seek advice from my web site =).
  We can have a link exchange arrangement between us

 43. corel draw x7 keygen

  22 września 2017 at 14:52

  This i like. Cheers!

 44. travel cover

  22 września 2017 at 19:31

  This page truly has all the info I wanted concerning this subject and
  didn’t know who to ask.

 45. Avis

  22 września 2017 at 21:06

  Thanks to my father who told me concerning this weblog, this webpage is actually
  awesome.

 46. 119.46.144.74

  23 września 2017 at 14:24

  This is a topic which is near to my heart… Thank you!
  Exactly where are your contact details though?

 47. nullsoft.altervista.org

  23 września 2017 at 20:09

  You are so awesome! I do not believe I’ve truly read through something like
  this before. So great to discover somebody with a few genuine thoughts on this subject.

  Really.. many thanks for starting this up. This site is something that is needed on the internet, someone with some originality!

 48. Annett

  24 września 2017 at 09:33

  Hi friends, how is the whole thing, and what you want to say concerning this article, in my view its in fact amazing in support of me.

 49. bbs.huiontablet.com

  24 września 2017 at 19:15

  It’s really a great and helpful piece of info. I’m glad that you simply shared this helpful
  information with us. Please keep us informed like this.

  Thanks for sharing.

 50. how to hack head soccer mac

  25 września 2017 at 13:36

  Great, this is what I was browsing for in google

 51. alumni.sjms.org

  25 września 2017 at 15:13

  I’m really impressed with your writing skills and also
  with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one nowadays.

 52. best pron

  26 września 2017 at 11:29

  miW12n Very good article post.Really thank you! Really Cool.

 53. fatal heart attacks

  26 września 2017 at 14:05

  Hi there friends, nice article and pleasant arguments commented at this
  place, I am genuinely enjoying by these.

 54. http://wfitness-heath.com/xe/cu03/2177434

  27 września 2017 at 02:40

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems
  as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why
  waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you
  could be giving us something informative to read?

 55. sigmabiotech.in

  27 września 2017 at 05:32

  First off I would like to say superb blog! I had a quick question which I’d
  like to ask if you do not mind. I was curious to know
  how you center yourself and clear your thoughts before writing.

  I’ve had a tough time clearing my thoughts in getting my ideas out there.
  I do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be wasted just trying to
  figure out how to begin. Any recommendations or tips? Appreciate it!

 56. Ian

  27 września 2017 at 11:48

  I have read so many content about the blogger
  lovers except this piece of writing is really a nice piece of writing, keep it
  up.

 57. getting heart disease

  27 września 2017 at 22:48

  Hi there, I enjoy reading all of your article.
  I like to write a little comment to support you.

 58. apj.in.th

  28 września 2017 at 04:16

  I’m not certain where you’re getting your information, however good topic.
  I must spend a while studying much more or understanding
  more. Thanks for magnificent information I used to be on the lookout for this info for my mission.

 59. Link exchange is nothing else however it is only placing the other person’s weblog link on your
  page at suitable place and other person will also do similar in support
  of you.

 60. Kenia Burlington

  29 września 2017 at 16:19

  yahoo brought me here. Thanks!

 61. Nina Kirkey

  29 września 2017 at 17:18

  Me enjoying, will read more. Thanks!

 62. Eugena Maurais

  29 września 2017 at 19:50

  Awesome, this is what I was searching for in google

 63. travel around

  30 września 2017 at 14:00

  I am genuinely grateful to the holder of this website who has shared this great post at here.

 64. travel tips

  30 września 2017 at 15:24

  Hello, Neat post. There’s an issue with your web site in web explorer, may
  check this? IE nonetheless is the marketplace leader and a
  big section of people will leave out your excellent writing due to this problem.

 65. This is the perfect website for anyone who wants to find out about this topic.
  You understand so much its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa).
  You certainly put a fresh spin on a topic which has been discussed for
  ages. Wonderful stuff, just excellent!

 66. travel around

  1 października 2017 at 01:29

  Thanks on your marvelous posting! I quite enjoyed reading
  it, you are a great author. I will make certain to bookmark your blog and
  may come back in the foreseeable future. I want to encourage you to ultimately continue your great
  writing, have a nice day!

 67. Adam

  1 października 2017 at 08:09

  Useful info. Lucky me I found your site accidentally, and I’m surprised why this accident
  did not took place earlier! I bookmarked it.

 68. Isabella

  1 października 2017 at 17:10

  I do trust all the concepts you’ve introduced in your post.
  They’re very convincing and can definitely work.
  Still, the posts are very short for beginners. May you please lengthen them a little from next time?
  Thank you for the post.

 69. Larzews

  3 października 2017 at 07:15

  Cialis Para Disfuncion Erectil best prices for legal levitra Foros Cialis Buy Metronidazole 750 Mg Without A Prescription

 70. Your style is unique compared to other people I’ve read stuff from.
  Many thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just
  book mark this web site.

 71. ballbio.com

  4 października 2017 at 10:12

  Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding something entirely, however this paragraph presents fastidious understanding even.

 72. Lonnie

  4 października 2017 at 12:00

  It’s very simple to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found
  this paragraph at this website.

 73. www.nordex-transport.pl

  5 października 2017 at 06:46

  Hello to every one, it’s really a good for me to pay
  a quick visit this web site, it consists of
  important Information.

 74. soccer shoes

  5 października 2017 at 18:06

  Thanks for the auspicious writeup. It in reality used to be a entertainment account it.
  Look complex to more delivered agreeable from you!
  By the way, how could we communicate?

 75. Larzews

  6 października 2017 at 17:57

  Viagra 100mg Filmtabletten Wirkung Propecia Side Effects In Children viagra online pharmacy fedex isotretinoin 10mg cash delivery amex accepted – isotretinoin website Achat Cialis 20 France Acheter Priligy Au Royaume

 76. route travel

  7 października 2017 at 03:26

  An intriguing discussion is definitely worth comment.
  I believe that you ought to write more about this subject matter, it might not be a taboo matter but generally people don’t talk
  about such topics. To the next! All the best!!

 77. web dating

  7 października 2017 at 12:49

  If some one wishes expert view about blogging afterward i
  recommend him/her to visit this webpage, Keep
  up the nice job.

 78. asbestos study

  7 października 2017 at 13:09

  Hello to every body, it’s my first pay a visit of this blog; this blog consists of remarkable
  and genuinely fine data in favor of visitors.

 79. right timex look

  7 października 2017 at 20:43

  WOW just what I was searching for. Came here
  by searching for purchasing timex

 80. backpacking travel

  8 października 2017 at 01:48

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what
  all is required to get set up? I’m assuming having a blog
  like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not
  100% certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Many thanks

 81. travel tips

  8 października 2017 at 06:23

  Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme.
  Thank you

 82. holiday travel

  9 października 2017 at 17:08

  An intriguing discussion is definitely worth comment.
  There’s no doubt that that you need to publish more
  on this subject, it may not be a taboo subject but generally folks don’t discuss these topics.
  To the next! Many thanks!!

 83. Larzews

  9 października 2017 at 23:26

  Cialis Wirkung Nicht Propecia Side Effects Long Term Discount Cheapeast Direct Elocon Worldwide Us Amex Online viagra prescription Amoxil Side Affects Amoxicillin For Dental Abscess Precio Levitra 10

 84. browsec firefox

  10 października 2017 at 09:44

  good posts,the good article haha!the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF, download free pc cleaner now ,speed up your pc 500%
  browsec firefox http://www.airysoftware.com/info/browsec-firefox.htm

 85. reverse phone number

  10 października 2017 at 22:21

  I’d like to thank you for the efforts you’ve put in writing this
  website. I’m hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as
  well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to
  get my own, personal website now 😉

 86. For mac os

  11 października 2017 at 03:41

  Hey, bing lead me here, keep up great work.

 87. Video lesbiennes sexe porno ladies Also visit my blog post sexshop

 88. Alarmanlagen Berlin

  12 października 2017 at 18:18

  Really appreciate you sharing this article post.Much thanks again. Great.

 89. Larzews

  13 października 2017 at 01:24

  Buy Finasteride Citrate Liquid online pharmacy Antibiotics For Sale Uk Walmart Price For Viagra Cialis Dose Quotidienne

 90. confer heart protection

  13 października 2017 at 08:15

  You’ve made some really good points there. I looked on the web to learn more about the issue and found most people will
  go along with your views on this web site.

 91. download bokep terbaru

  13 października 2017 at 10:02

  long time watcher and I just thought IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžd drop by and say hi there there for your really initially time.

 92. jav sex 18

  13 października 2017 at 13:57

  Lovely blog! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also

 93. streaming bokep indo

  13 października 2017 at 17:57

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is excellent, let alone the content!

 94. travel news

  13 października 2017 at 18:49

  I always used to read paragraph in news papers but now as
  I am a user of net so from now I am using net for articles, thanks to web.

 95. binary options daily

  13 października 2017 at 21:57

  This awesome blog is no doubt interesting and besides informative. I have found helluva interesting things out of this amazing blog. I ad love to go back every once in a while. Thanks a lot!

 96. excelfence.com

  13 października 2017 at 22:59

  Hi! I’m at work browsing your blog from my new iphone
  3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look
  forward to all your posts! Keep up the outstanding
  work!

 97. https://racelanecentral.com

  14 października 2017 at 03:48

  My brother recommended I might like this website.
  He was totally right. This post truly made my day. You cann’t
  imagine simply how much time I had spent for this info!

  Thanks!

 98. Osvaldo

  14 października 2017 at 04:25

  Great blog you have here but I was wanting to know if you knew of any message boards
  that cover the same topics talked about here?
  I’d really like to be a part of group where I can get advice from other experienced individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know. Bless
  you!

 99. free online logo maker

  14 października 2017 at 06:08

  Well I definitely liked reading it. This post procured by you is very useful for accurate planning.

 100. Fitness blog

  14 października 2017 at 10:18

  posts from you later on as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get

 101. contract phones encapsulate

  14 października 2017 at 13:06

  Fantastic beat ! I wish to apprentice even as you amend your
  web site, how could i subscribe for a blog site? The account helped me a
  appropriate deal. I were a little bit acquainted of this your broadcast offered vivid clear
  idea

 102. Real Estate investing Nationwide

  14 października 2017 at 14:27

  Thanks-a-mundo for the article post.Thanks Again. Want more.

 103. Larzews

  14 października 2017 at 17:55

  Amoxicillin Gg 250 848 cheapest generic levitra Silagra Without Prescription Ceclor Amoxicillin Comprar Cialis Por Internet

 104. GYM School

  14 października 2017 at 18:33

  When someone writes an piece of writing he/she keeps the plan of a

 105. Thank you for sharing this fine write-up. Very interesting ideas! (as always, btw)

 106. Rebecca

  15 października 2017 at 03:40

  Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering
  if you get a lot of spam feedback? If so how do
  you prevent it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me mad so
  any support is very much appreciated.

 107. timex observe

  15 października 2017 at 05:48

  It is not my first time to visit this website, i am visiting this web page
  dailly and obtain pleasant facts from here every day.

 108. Gym Expert

  15 października 2017 at 07:00

  so I guess I all just sum it up what I wrote and say, I am thoroughly

 109. Larzews

  15 października 2017 at 18:57

  Mestinon Cialis Rezeptfrei In Deutschland viagra Baclofen For Sale Tadalafil Generico Prezzo Farmacia

 110. carfted in briti

  16 października 2017 at 11:30

  to shoot me an email. I look forward to hearing from you!

 111. Lélio Vieira Carneiro Junior

  16 października 2017 at 13:46

  This post will assist the internet viewers
  for creating new webpage or even a blog from start to end.

 112. rc modely

  16 października 2017 at 15:37

  It as in reality a great and helpful piece of info. I am happy that you just shared this useful tidbit with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 113. musically followers

  16 października 2017 at 16:13

  I’m typically to running a blog and i really respect your content. The article has really peaks my interest. I’m going to bookmark your website and hold checking for new information.
  musically followers http://freemusicallyfollowers.site/

 114. Learning

  16 października 2017 at 17:28

  After examine a number of of the blog posts on your web site now, and I actually like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website record and shall be checking again soon. Pls take a look at my web site as effectively and let me know what you think.
  Learning https://www.universallearningacademy.com/

 115. kiteboarding school squamish

  16 października 2017 at 23:40

  Muchos Gracias for your blog.Really looking forward to read more. Fantastic.

 116. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Article writing is also a fun, if you be familiar with afterward you can write or else it is difficult to write.|

 117. How To Lose 10 Pounds In A Week Without Exercise

  17 października 2017 at 07:48

  I think this is a real great article.Much thanks again. Will read on

 118. Apartments in Bangalore

  17 października 2017 at 08:20

  I found your blog site on google and verify a number of of your early posts. Proceed to maintain up the very good operate. I simply extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking ahead to studying extra from you later on!…
  Apartments in Bangalore https://goo.gl/hUdmDW

 119. dispensary

  17 października 2017 at 11:53

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I ave shared your web site in my social networks!

 120. Booster seat cover

  17 października 2017 at 15:59

  I really liked your post.Much thanks again. Cool.

 121. men's clothing

  17 października 2017 at 16:37

  Good day! I just would like to give a huge thumbs up for the good data you have got right here on this post. I will be coming again to your weblog for more soon.
  men’s clothing https://www.fanmerchstore.com/costumes/

 122. Black Friday Hostgator

  17 października 2017 at 16:55

  Spot on with this write-up, I truly assume this web site needs much more consideration. I’ll probably be once more to read rather more, thanks for that info.
  Black Friday Hostgator https://hostgatorblackfriday.xyz

 123. Grupo Coral presidios

  17 października 2017 at 16:57

  whoah this weblog is magnificent i like reading your posts. Keep up the great work! You recognize, many persons are searching around for this information, you could help them greatly. |

 124. computer program

  17 października 2017 at 17:15

  A powerful share, I just given this onto a colleague who was doing just a little evaluation on this. And he the truth is bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you grow to be experience, would you mind updating your blog with extra particulars? It’s highly useful for me. Massive thumb up for this weblog post!
  computer program http://shadowfight2hackmod.com/privacy-policy/index.html

 125. how to make up with an taurus man after a fight

  17 października 2017 at 19:01

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss drawback? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

 126. High chair cover

  17 października 2017 at 20:04

  Modular Kitchens have changed the idea of kitchen these days because it has provided household women with a comfortable yet an elegant place through which they can spend their quality time and space.

 127. exhibition minecraft client

  17 października 2017 at 21:58

  Good, this is what I was looking for in bing

 128. Dadado Veig

  18 października 2017 at 02:01

  Great post.

 129. High chair cover

  18 października 2017 at 05:01

  Thanks you\аЂ аЂа›Buy Generic Viagra\аЂ аЂа›.

 130. timber

  18 października 2017 at 09:10

  Thanks-a-mundo for the article.Thanks Again. Will read on

 131. Uber code

  18 października 2017 at 13:17

  Well I sincerely enjoyed reading it. This post offered by you is very practical for proper planning.

 132. scripture tee shirts

  18 października 2017 at 21:15

  Very good blog article.Really thank you! Really Cool.

 133. missourivolunteermovement.com

  19 października 2017 at 02:58

  hello!,I love your writing so so much! percentage we be in contact more about your article on AOL?
  I require a specialist on this area to resolve my problem.
  May be that is you! Looking forward to look you.

 134. Grupo Coral presidios

  19 października 2017 at 04:01

  You can certainly see your enthusiasm within the article
  you write. The sector hopes for even more passionate
  writers like you who are not afraid to say how they believe.
  At all times go after your heart.

 135. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  19 października 2017 at 07:29

  This piece of writing will assist the internet viewers for creating new web site or even a blog from
  start to end.

 136. iptv m3u

  19 października 2017 at 09:29

  Thanks for the article.Thanks Again. Great.

 137. loftconversion

  19 października 2017 at 13:35

  Last week I dropped by this internet site and as usual wonderful content and suggestions. Enjoy the lay out and color scheme

 138. Umanizzare presidios

  19 października 2017 at 17:48

  hello!,I like your writing very so much! proportion we communicate more about your post on AOL?
  I need a specialist in this area to solve my problem.
  Maybe that is you! Taking a look forward to see you.

 139. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 17:52

  Its like you read my mind! You appear to know a
  lot about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you could do with some pics to drive the message home
  a bit, but instead of that, this is wonderful blog. An excellent read.
  I will definitely be back.

 140. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 19:39

  Its such as you learn my thoughts! You seem to know so much about
  this, like you wrote the book in it or something. I think that you just can do with a few % to force the message home a bit, however
  instead of that, this is magnificent blog.
  A fantastic read. I will definitely be back.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra