Wiara

Jezus Chrystus musiał nie raz się załamywać. Przez nas

Medytacje ewangeliczne z dnia 24 lipca 2017, Poniedziałek – (Mt 12,38-42)

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Znaki… znaki… znaki… Jak nie zobaczymy, nie przeżyjemy, to nic nie będzie z naszej relacji z Bogiem?

Zobaczmy z innej strony.

Za co sami chcielibyśmy być kochani przez tych, których ogromnie kochamy? Za zasługi? Za dowody miłości? Za doskonałość, którą nie jesteśmy? Za spełnianie oczekiwań? Za co?

Czy czasem jednak nie jest tak, że chcielibyśmy być kochani… po prostu za darmo? Pokochani, bo… jesteśmy?

Wielokrotnie życiowo nie dajemy rady, nie zaspokajamy oczekiwań ludzi, nie można nam zaufać w wielu sprawach… Tak! Tacy jesteśmy. Słabi. Ale chcemy tylko jednego: żeby nas… kochano. Bo… jesteśmy!

I Bóg tak właśnie kocha!

Nie musimy Mu nic udowadniać. On nie ma oczekiwań, bo to jedyna Osoba, która prawdziwie nie ma względem nas żadnych oczekiwań! On tak właśnie kocha! Nie wymaga dawania znaków, nie żąda wypełnienia planu, ale bierze ten plan na Siebie samego! Dokonuje tego w Jezusie Chrystusie!

Syn Boga – Jezus Chrystus – Który jest w zjednoczeniu z Bogiem Ojcem, zna Miłość, jaką Bóg kocha człowieka. Oni są tą Miłością! I będąc właśnie doskonałą Miłością, kochając każdego człowieka nieskończenie, widzi jak… ludzie traktują Boga! Jego Ojca, który jest naszym Ojcem.

Przecież Jezus Chrystus, będąc świadkiem tych ludzkich zachowań, niejednokrotnie musiał przechodzić ogromne załamanie. Wiedząc doskonale jak wspaniała jest Miłość Ojca do ludzi, staje przy ludziach, którzy krzyczą: „Znaku chcemy! Daj nam jakiś znak!”

To musiało być straszne przeżycie dla Jezusa Chrystusa, doświadczać obcowania z tą ludzką głupotą, nieustannie chcącą sprawdzać Boga Ojca! Jego Ojca, który tak nieskończenie kocha każdego człowieka!

I zobaczmy co się dzieje! Jezus Chrystus odczuwa gniew, z pewnością smutek, przecież nikt uradowany nie mówiłby: „Plemię przewrotne i wiarołomne…”

Ale te uczucia nie zmieniły nic w Jego bezwarunkowej Miłości do każdego człowieka!

Można kochać wbrew emocjom. Można kochać wbrew uczuciom. Jest to możliwe. To jest możliwe w Jezusie Chrystusie. Sami z siebie tego nie potrafimy.

Kochać wbrew własnym uczuciom, bez oczekiwań, to znaczy tracić swoje życie. A kto straci swoje życie z powodu Chrystusa – to znaczy z powodu Miłości, ten… wiadomo!

Obyśmy nie stawali się nigdy powodem do smutku Chrystusa. On nas nie przestanie kochać, nawet gdy Go zasmucimy, ale nie możemy Mu dokładać smutku. Ukrzyżowanie wszak dokonało się, bo my wszyscy chcieliśmy na różne sposoby sprawdzać Boga, to znaczy nie uwierzyliśmy w Jego Miłość.

Boże Ojcze – wybaczaj!

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. click here

  26 lipca 2017 at 15:36

  Every weekend i used to visit this web page, because i want enjoyment, for the reason that this this web page conations actually good funny data too.

 2. my blog

  26 lipca 2017 at 15:36

  It’s an amazing piece of writing in support of all the internet viewers; they will get advantage from it I am sure.

 3. lace frontal

  27 lipca 2017 at 05:48

  lace frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I compfort was the most beneficial….and trendy too! i recieved alot of compliments

 4. home page

  30 lipca 2017 at 08:06

  Hello Dear, are you really visiting this site daily, if so after that you will without doubt obtain fastidious know-how.
  home page http://fazhijingjibao.com/bbs/home.php?mod=space&uid=468994&do=profile

 5. click here

  30 lipca 2017 at 08:06

  My brother recommended I may like this blog. He was totally right. This submit actually made my day. You can not believe just how so much time I had spent for this info! Thank you!
  click here http://www.youngzonejewelry.com/userinfo.php?uid=1289199

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra