Z kraju

SLD manifestuje przed pomnikiem ks. Popiełuszki

Zarząd Regionu świętokrzyskiej Solidarności wydał oświadczenie, w którym protestuje przeciwko organizowaniu przez lewicowe ugrupowania politycznych manifestacji przed pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki męczennika, patrona NSZZ Solidarność w Kielcach.

Związkowcy są szczególnie zbulwersowani zachowaniem działaczy SLD, partii która jest spadkobiercą systemu komunistycznego, winnego śmierci ks. Popiełuszki. Członkowie świętokrzyskiej Solidarności tak piszą w swoim oświadczeniu „Złożenie wieńca m.in. przez przywódców SLD – spadkobierców PZPR jest wysoce niestosowne, naruszające autentyczne uczucia religijne. Figura Błogosławionego Księdza Jerzego dotychczas otaczana modlącymi się ludźmi nie może stać się przedmiotem politycznych rozgrywek”.

Pomnik błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Kielcach stał się ostatnio dla przeciwników rządu miejscem organizowania wieców. Biorą w nich udział członkowie m.in. SLD, PO, PSL, KOD. Przedstawiciele SLD i PO tłumaczą, że ks. Popiełuszko jest dla nich postacią ważną, bo bronił demokracji, której zasady, ich zdaniem, łamie teraz PiS. W odpowiedzi lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec mówi „Kim są ci, którzy teraz kładą się na ulicach, zapalają świece, powołują się na dziedzictwo Solidarności, którą ordynarnie zdradzili i ks. Popiełuszki, z nauczania którego niewiele zrozumieli.”
Źródło: radio.kielce.pl

Adam Białous

Fot. SLD

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

247 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra