Z zagranicy

Zięć Donalda Trumpa zaprzecza istnieniu zmowy z Rosjanami

Jared Kushner powie podczas przesłuchania w Senacie, że ani on ani żaden członek sztabu wyborczego Donalda Trumpa nie spiskował z Rosjanami w sprawie wyborów w USA – wynika z oświadczenia, które wydał do mediów.

Powie również, że nie utrzymywał nieodpowiednich kontaktów i nie korzystał z rosyjskich funduszy w celu sfinansowania swojej działalności biznesowej.

Wszystkie te informacje znalazły się w specjalnie wydanym jeszcze przed przesłuchaniem oświadczeniu. Senat wraz z Izbą Reprezentantów oraz specjalną radą prowadzą dochodzenie odnośnie do ewentualnego mieszania się Rosjan w wybory w Stanach Zjednoczonych.

Kushner (l. 36) jest starszym doradcą prezydenta, który wcześniej stał na czele kampanii i był odpowiedzialny za strategię w mediach. Prywatnie jest mężem córki Donalda Trumpa Ivanki.

Kushner będzie zeznawał w poniedziałek przed Senacką Komisją ds. Wywiadu, a następnie – we wtorek – stanie przed analogiczną komisją w Izbie Reprezentantów.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu do obydwu komisji stwierdził: „Nie spiskowałem, ani nie znam nikogo ze sztabu wyborczego, który by to robił, z jakimkolwiek zagranicznym rządem”.

„Odnośnie do moich kontaktów z Rosją czy Rosjanami podczas kampanii wyborczej, były one bardzo nieliczne” – oświadczył, by wspomnieć krótki kontakt z ambasadorem Rosji Siergiejem Kislyakiem oraz odnieść się do spotkania z rosyjską prawniczką Natalią Veselnitskay’ą w czerwcu zeszłego roku, która obiecała mu materiały kompromitujące Hillary Clinton.

Kushner napisał, że spóźnił się na to spotkanie, dowiedział się, o czym rozmawiano i że „nie był to czas dobrze spędzony”.

Przyznał, że wysłał mejla z tego spotkania do swojej asystentki po 10 minutach swojej tam obecności, aby zadzwoniła na jego komórkę, by mógł wymówić się ze spotkania.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

  1. Miguneingzep

    21 listopada 2017 at 13:47

    Levitra Vardenafil Amoxicillin Allergic Reactions For Dogs Levitra Al Miglior Prezzo cialis Se Utiliza La Propecia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra