Z kraju

Frans Timmermans stanie przed polską prokuraturą?

Czy Frans Timmermans będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej i stanie przed polskim wymiarem sprawiedliwości? Tego domaga się Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE.

20 lipca Stowarzyszenie złożyło do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceszefa Komisji Europejskiej noszącego znamiona art.224 KK – Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Co prawda pan Timmermans jest obcokrajowcem i przebywa za granicą, ale zgodnie z art.110 KK może być pociągnięty do takiej odpowiedzialności (Ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatela polskiego, polskiej osoby prawnej lub polskiej jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej oraz do cudzoziemca, który popełnił za granicą przestępstwo o charakterze terrorystycznym.)

Jak stwierdza Stowarzyszenie „Frans Timmermans w imieniu Komisji Europejskiej zapowiedział, że Komisja jest gotowa w przyszłym tygodniu rozpocząć procedurę przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa, jeśli przeprowadzane reformy wymiaru sprawiedliwości zostaną zaakceptowane w obecnym kształcie. Niezależnie jak oceniamy (pozytywnie czy negatywnie) ustawy procedowane i uchwalane w polskim parlamencie, nie ulega wątpliwości iż zgodnie z Konstytucją, jedynie polski parlament i prezydent mogą w trybie ustawy określić ustrój sądowniczy w Polsce. Grożąc Polsce procedurami o naruszenie prawa i ostatecznie sankcjami, Frans Timmermans próbuje wywrzeć niedopuszczalny wpływ na czynności urzędowe Sejmu, Senatu i Prezydenta co nosi znamiona czynu zabronionego określonego w art.224 KK. W naszej ocenie takie działanie nie znajduje żadnego umocowania albowiem nie widzimy żadnej przesłanki uzasadniającej wszczęcia procedury przeciw Polsce”.

Nie ma żadnych przesłanek do wszczęcia procedury art.7 Traktatu UE albowiem nie jest naruszony art.2 Traktatu UE, który w żadnym słowie nie odnosi się do sposobu konstrukcji ustroju sądowniczego (Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn).

W konkluzji Stowarzyszenie uważa, iż działania Fransa Timmermansa i innych komisarzy UE należy traktować jako groźby bezprawne.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

  • PROŚBA do administratora witryny prawy.pl

   24 lipca 2017 at 17:41

   PROSZĘ administratora witryny prawy.pl o bezwględne ZABLOKOWANIE dokonywania komentarzy powyższego osobnika podajacego się jako: „consultar abertura de empresa cnpj” i w podobny sposób się podpisujacy, który od kilku tygodni CELOWO ZAŚMIECA tą witrynę.
   Masowy charakter „komentarzy” tego osobnika w jakiś obcych językach to autentyczna komercyjna REKLAMA, których celem jest celowe ZAKŁUCANIE toczących się dyskusji niemal pod każdym artykułem zamieszczanym na tej witrynie.

   • Marian

    24 lipca 2017 at 18:52

    Olej gnoja

   • PolishPolackski

    24 lipca 2017 at 20:16

    To boty publikuja, nie ludzie.

    • niepisior

     25 lipca 2017 at 22:02

     I co z tego? Admin pownien blokować, bez względu kto jest autorem

   • orotg

    25 lipca 2017 at 02:05

    Tępak i nieuk

  • krzysztof m

   28 lipca 2017 at 13:41

   Podpisali umowę akcesyjną z państwem w którym odradza się faszyzm a chcą pouczać nas ??????
   NO BŁAGAM !!!!!! PRZYPOMINAĆ IM TE BREDNIE, JAKA W KOŃCU JEST UNIA ??????
   FASZYZM TO DEMOKRACJA ??????

 1. m

  24 lipca 2017 at 18:08

  To w Polsce jest polska prokuratura?!
  To dlaczego:
  „Z tej farsy, warto jednak wyprowadzić istotną lekcję i zadać sobie pytania: jaka jest prawda o „państwie prawa i demokracji” i dlaczego ten rząd nie reaguje na jawne zapowiedzi zamachu stanu, zaś prorządowe media tak usilnie nagłaśniają każdą wypowiedź i akcję targowicy?
  Przypomnę, że niejaki Frasyniuk deklaruje wprost – „mamy zamach stanu, ten protest musi się rozlewać”, pewna niszowa gazeta, o nazwie „wyborcza” nawołuje – „wyjdź na ulicę, sparaliżuj miasto”, zaś hołota wylegująca się przed Sejmem proponuje następcom Cyby – „Duda musi odejść z tego świata”.
  Jest oczywiste, że w każdym, normalnym (czyli szanującym się) kraju, tego rodzaju wypowiedzi i zachowania musiałby wywołać reakcję służb ochrony państwa. Nastąpiłyby aresztowania i procesy puczystów, zaś organizacje i media nawołujące do bezprawnych akcji, zostałyby natychmiast zlikwidowane. Taka reakcję podjęłoby państwo, które dba o bezpieczeństwo obywateli i w którym istnieją rządy prawa i demokracji.
  Nie ma przecież wątpliwości, że chodzi tu o poważne przestępstwa związane z próbą „zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej” oraz „podjęcia działania zmierzającego bezpośrednio do usunięcia przemocą organu konstytucyjnego”.
  Skąd więc taka niemoc rządzących i czym ją wytłumaczyć?”
  Aleksander Ścios – https://bezdekretu.blogspot.com/2017/07/cien.html#comment-form

  • hansi

   24 lipca 2017 at 18:19

   ZakłÓcanie 🙂
   To jest język hiszpański i nie jest to JEDEN tylko osobnik 🙂
   No, prawdopodobnie JEDEN, jakaś nasza, krajowa, ubecka swołocz, najprawdopodobniej bezmózga, choć obdarzona informatycznym talentem, albo znajomościami, bo pod zamieszczanymi linkami zaraz pojawiają się ostrzeżenia, że tam „niedźwiedź czyha, mospanie” 🙂
   Jak dotąd – brak chyba reakcji Admina, bo i ja – od kilku dni dopraszam się zwrócenia na ten fenomen Jego łaskawej uwagi 🙂

   • Robert B.

    24 lipca 2017 at 22:51

    Akurat to jest język portugalski…

  • hansi

   24 lipca 2017 at 18:27

   No, pytanie dobre 🙂
   Ale i odpowiedź na razie prosta 🙂
   Te krowy dużo ryczą, a mleka nie dają WCALE 🙂
   Włącznie z owczarkiem niemieckim Pani Merkel – Panem Timmermannsem, takim brukselskim Niesiołowskim 🙂
   Na razie żadnego zagrożenia NIE MA po prostu…
   No, CHYBA, że ze strony BANDEROWNI, która coś podejrzanie cicho siedzi, A BROŃ Z UKRAINY PŁYNIE nieprzerwanym strumieniem i KTOŚ JĄ W POLSCE ODBIERA…
   Mam nadzieję, ze stosowne służby tego pilnują…
   USraelskie, mam na myśli, czyli te podobno już 40 tysięcy agentów MOSSAD-u 🙂
   Bo POLSKIE ?.. Nie rozśmieszajmy się niepotrzebnie, bo dostaniemy zajadów…
   Mam nadzieję, że gdy ujawnią się wszystkie te przemycone, 4-lufowe działka 30-milimetrowe i tysiące zwykłych Kałachów (mam nadzieję, że uda mi się zdobyć chociaż JEDEN na wrogu i plecak pełnych magazynków do niego..), to Prezio będzie wiedział, co należy uczynić, razem ze swoim Macierewiczem 🙂 …

   Ale pomysł „WIECZYSTE”-go dosskonaały 🙂
   Jestem ZA ! 🙂
   Należy to czem prędzej wysłać do tych cyrkowców brukselsko-berlińskich 🙂
   I na całą Europę, niech się pośmieją za darmo 🙂
   A szczekanie Timmermansa – po prostu skropić – jak dotąd – ciepłym moczem, bo on tylko szczeka, więc niech sobie szczeka…

   • hansi

    24 lipca 2017 at 18:40

    OBY tylko nie była to broń dla tego nowego „WRON”-u, jaki utworzy z pewnością grono wywalonych przez Macierewicza i jego Misiaka, generałów.. Ale chyba przecież stosowne służby (Usraelskie) doskonale by o tym wiedziały ?..
    No dobra.. Przekonamy się..
    Obawiam się, że niebawem 🙁 …

  • HKM

   26 lipca 2017 at 11:32

   też chcę znać odpowiedź na te pytania

  • hansi

   24 lipca 2017 at 18:31

   ¿Podría la mierda y dejar de SPAM escribir aquí, hijo de puta?

 2. tomek

  24 lipca 2017 at 19:34

  gudłajstwo spamuje a propo prokuratury gdzie maja skierowac te sprawy jak 80 % sedziow to gudłaje 10 %to ubywatele i tylko 10% to ucziwi Polacy no gdzie karwasz pytam?

 3. kindys

  24 lipca 2017 at 22:09

  Debilom się wydaje że jak pis u władzy to z RPA będą wzywać i biegusiem przyjedzie wskazany przez naczelnego suskiego by dać odpowiedź co słychać u carycy Katarzyny .

 4. click here

  25 lipca 2017 at 09:57

  This is a very good tip especially to those fresh to the blogosphere. Brief but very accurate info… Thank you for sharing this one. A must read article!

 5. home page

  25 lipca 2017 at 09:57

  I every time spent my half an hour to read this web site’s articles or reviews every day along with a cup of coffee.

 6. 360 frontal

  27 lipca 2017 at 14:17

  Purchased 360 frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I for friend. She loves them! Not just the trendy motorcycle search but also the convenience. Worth the $$.

 7. Danka

  27 lipca 2017 at 18:13

  Wieczyste! Brawo! Tak trzymac! Jeszcze Polska nie zginela!

 8. EdBer

  28 lipca 2017 at 14:33

  JEŻELI UE ROZPOCZNIE PROCEDURĘ WEDŁUG KTÓREJ SĘDZIOWIE POLSKI SĄ SĘDZIAMI UE
  TO Frans Timmermans POWINIEN stanąć przed polską prokuraturą

 9. panda

  28 lipca 2017 at 17:26

  A kto go zmusi, by stanął? Najpierw osądżcie polskich zdrajców.

 10. PrawdziwyPolak

  29 lipca 2017 at 01:03

  No, to już ktoś przekroczył granice śmieszności. Takich głupot to nawet poseł Gówin nie opowiada

 11. JARO

  29 lipca 2017 at 09:14

  a nie można tego jewropejskiego pajaca, w ramach „ćwiczeń” oczywiście, dostarczyć do Polski i „przedstawić” go dobremu sędziemu? toż to z wrogiego Iraku nasi wywieźli kilku amerykanckich szpiegów, to nie poradzą sobie z jednym łach…tą? chyba nie wyszli z wprawy? a towarzysza Lenina – boga lewactwa, toż to przewieźli w tajemnicy przez pół Europy (wtedy jeszcze), co prawda w bydlęcym wagonie, ale jakaż to trafna była decyzja – idealnie dopasowany środek transportu do przewożonego towaru; to nie można zapakować go w skrzynię i nadać firmą kurierską? – w dzisiejszych czasach i przy tej konkurencji będzie na miejscu w max. 48 godzin; ech, nie wierzę, że się nie da; Polacy nie takie rzeczy potrafią; zwłaszcza jak jakaś menda nam grozi, a sam jest nikim, a raczej niczym;

 12. Retta Dorman

  29 lipca 2017 at 11:26

  Thank you for writing this awesome article.I really liked your site and will definitely share this on my Facebook.Thanks a ton for a great post.

 13. home page

  30 lipca 2017 at 05:22

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact used to be a entertainment account it. Glance complicated to more brought agreeable from you! However, how can we be in contact?
  home page http://www.lvyougongshe.com/home.php?mod=space&uid=603883&do=profile&from=space

 14. click here

  30 lipca 2017 at 05:22

  In fact no matter if someone doesn’t know after that its up to other users that they will help, so here it happens.
  click here http://pccaryk.com/home.php?mod=space&uid=73368&do=profile&from=space

 15. Hrabia von Paulus

  30 lipca 2017 at 07:50

  Zadziwia mnie jak to jest, że my niczego od nikogo nie chcemy, tylko ciągle ktoś chce czegoś od nas i cały czas o nas się”troszczy”…
  No cóż… UE pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Przed wejściem do unii otumaniano Polaków propagandą, jaka to fajna, kochająca się wspólnota, nie ingerująca w sprawy wewnętrzne i religijne. Niektórzy ulegli otumanieniu i twierdzą, że gdyby nie unia, to nie mieliby dziś starego samochodu po Niemcu i nie jeździliby kiepską ekspresówką. Patrząc w skali globalnej na unijne pieniądze, to trudno jest powiedzieć, co oni naprawdę z tym wspólnym workiem finansowym robią, bo opłacalność przynależności do UE jest dla wielu państw wątpliwa. Proletariusze wszystkich krajów są nadal połączeni, a po sowieckim układzie są już mądrzejsi. Cwaniacko zarządzają więc zebranymi od ludzi pieniędzmi z Brukseli i pazurami będą bronić swoich czerwonych interesów. Komunizm przyszedł tym razem z zachodu i krzewi marksizm w nowej, udoskonalonej, „atrakcyjnej i przystępnej” dla ludu formie.

 16. I’m a crazy fan of Game of Thrones.I’ve been watching it since it aired. It feels amazing watching it, isn’t it ? You just can’t tell what’s gonna happen next. You can’t tell whether your favourite character will be alive for the next season or not. And talk about the graphic violence! God it’s just shocking.My favourite character is Demon monkey. And not to forget the loads of „theories”lurking around the web about Game of Thrones lol 😛 . To be honest I really liked your article and will definitely share this on my social profiles i.e. Instagram etc.Thank you so much for a great article. http://season7gameofthronesonline.com

 17. kevin

  31 lipca 2017 at 19:30

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 18. home page

  1 sierpnia 2017 at 09:58

  You should be a part of a contest for one of the best websites online. I’m going to highly recommend this web site!
  home page http://i-house.gq/home.php?mod=space&uid=428806&do=profile&from=space

 19. fifa 18 coins

  1 sierpnia 2017 at 09:58

  Greetings I am so thrilled I found your webpage, I really found you by mistake, while I was researching on Google for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say many thanks for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the fantastic work.
  fifa 18 coins http://sigmabiotech.in/component/k2/itemlist/user/941609

 20. click here

  1 sierpnia 2017 at 09:58

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something which I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
  click here http://skyfon-varna.eu/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1119117

 21. Lachelle

  9 sierpnia 2017 at 22:40

  Extraordinary undertaking upon the compose up! I be expecting in the direction of look at go through even further against on your own!

 22. www.businessingeorgia.org

  23 sierpnia 2017 at 07:19

  Highly descriptive post, I loved that a lot. Will there be a part
  2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra