Polskość

Duda pękł

Widać wyraźnie, jak prezydent Duda bardzo chce się wszystkim podobać. Jednak choćby stawał na głowie i tak nie będzie prezydentem wszystkich Polaków, bo ta część totalniaków, która przyszła pod pałac prezydencki z transparentem „Ch..u wetuj”, najwyżej przyjdzie z następnym „Ch..j zawetował”.

To nie jest mój język, czy jak to się dziś mówi, moja „narracja”, lecz tych, którzy z pogardą odnoszą się do obecnej władzy tylko dlatego – że choć demokratycznie wybrana – nie jest „ich”. Ktoś z PSL skomentował z radością, że w społeczeństwie została wyzwolona „pozytywna energia”. Myślę, że tą „pozytywną” energię najlepiej ilustruje zacytowany przeze mnie transparent i kopanie barierek przez leżące pokotem przed Sejmem rozhisteryzowane kobiety, łkające w transie nienawiści.

Mamy silne polityczne przesilenie, które wbrew temu, co umyślił sobie prezydent, wcale nie skończy się w chwili zgłoszenia weta do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, bo zbyt silnie grają tu nie tylko ambicje lokatorów Pałacu na Krakowskim Przedmieściu, ale i interesy prawniczej kasty, która dotąd sama siebie wybierała, namaszczała i (nie) kontrolowała. Stąd nie wyjaśnienie do dziś afery Amber Gold, czy reprywatyzacyjnej, w której kasta uczestniczyła. Obowiązujący dotąd system sądowniczy, niezmieniony od dziesięcioleci, gwarantował bezkarność sędziom na telefon i tym uwikłanym w korupcyjne zależności.

Dlatego, gdy słyszę, że specjalnej „kaście” chodzi o niezawisłość i zahamowanie powrotu do PRL-u, chce mi się śmiać, bo w większości zależna była –tak jak w PRL-u- od polityków, układów korporacyjnych i korupcyjnych. Sędziego Milewskiego, który przez telefon obiecał dziennikarzowi, podszywającemu się pod wysłannika Tuska, korzystny skład sędziowski, kolesie nie wywalili z zawodu, ale przenieśli do Białegostoku.

Dziś oponenci wszelkich zmian w systemie prawnym piszą, że „tak katoliccy-faszyści złamali konstytucje i nagięli prawo, jak ePiSkopat i PiSkupi złamali dół krzyża i nagięli jego ramiona!”.

Prezydent Duda mówi, że konieczne są zmiany w prawie, które zadowolą wszystkich. Zadowolenie wszystkich jest nierealne, mimo że zapisy prawne skonstruowano w ustawach na wzór prawa niemieckiego, hiszpańskiego czy duńskiego. Totalna opozycja zapowiedziała przecież obalenie rządu i walkę uliczną do skutku, gotowa wyprowadzić ludzi nawet w kwestii krzywizny banana. Zapowiedziała jasno: ulica i zagranica. I za granicą mamy w mediach artykuły reprezentujących ”totalniaków” polskich dziennikarzy, obrazy noblisty Wałęsy, który znów stoi na czele demokracji (KOD) i ludzi ze świecami gotowych ginąć za wolną Polskę.

Jeśli poczytać zagraniczną prasę i z uwagą pooglądać telewizję, widać jak na dłoni, że wobec Polski, która chce przestać być kondominium, realizowany jest konkretny plan. Przypadkiem na jednym z kanałów obejrzałam biograficzny film o belgijskim pisarzu, który pisał kryminały i stworzył postać komisarza Maigreta. Z ust Georges`a Simeona – bo o nim mowa – pada zdanie, że politykom tylko się zdaje, że decydują, bo w istocie światem rządzą banki i korporacje.

Jeśli wziąć pod uwagę, w czyich rękach są najbardziej wpływowe media na całym świecie, otwierają się oczy na to, co można zrobić z prawdą.

Można rzec, że prezydent Duda wbił nóż w plecy nie tylko swojemu elektoratowi, ale też elektoratowi PiS, który głosował na zmiany w sądownictwie. Zrobił w balona sędziego Kruszyńskiego, sędzię Przyłęcką, a nawet Barbarę Piwnik, którzy narażając się własnemu środowisku mówili wprost o konieczności sanacji wymiaru sprawiedliwości, wskazując, jakie mają to być zmiany, a w przypadku sędziów: Kruszyńskiego i Przyłęskiej była mowa o dobrych zapisach zawetowanych przez prezydenta ustaw.

Wychodzi na to, że słowa Jerzego Buzka z PO, byłego polskiego premiera i byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który straszył Polaków, że: „wyroki na telefon będą mogły być regułą” a „reforma PiS odda całkowicie nasze sądownictwo we władzę jednej partii”, po wecie prezydenta zostaną uznane przez część ludzi za prawdziwe, choć przecież to bzdura, skoro w Sejmie uwzględniono prezydencki wymóg wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa większością 3/5 głosów. Uwzględniono, aby nikt nie mógł postawić zarzutu upartyjnienia. A że wymóg 3/5 głosów w obecnym Sejmie może stanowić blokadę i doprowadzić do paraliż wyboru – nikt tego specjalnie nie podnosił. Konstytucjonalista sędzia Ryszard Balicki stwierdził podczas protestu we Wrocławiu, ,że „PiS właśnie udowodnił, że jest zdolny do fałszerstw wyborczych. Arsenał do nadużyć jest spory”.

W jaki sposób „PiS udowodnił, że jest zdolny do fałszerstw”? Co to za figura logiczna? Takie manipulacje podważają kwalifikacje sędziego Balickiego do uprawiania zawodu

„Tak katoliccy-faszyści złamali konstytucje i nagięli prawo – jak ePiSkopat i PiSkupi złamali dół krzyża i nagięli jego ramiona!” –komentuje inny antyPiSowiec. To jest płaszczyzna dyskusji o zmianie modelu prawa? Kogo z kim chce prezydent Duda łączyć i w jaki sposób? Takich posłów jak Piotr Misiło wiceprezes klubu Nowoczesnej, który podczas prac w komisji stał na krześle i rzucał kartki na głowę prowadzącego obrady, z takim np. Kornelem Morawieckim połączyć się nie da, choć kindersztuba jako wspólny mianownik reprezentantów społeczeństwa w polskim parlamencie powinna obowiązywać. Z jednego aż kipi chamstwo, z drugiego bije osobista kultura.

Ciężko przychodzi wywrócić okrągły stół i jego magdalenkowe ustalenia. Coraz mniej we mnie nadziei, że i tym razem się uda. Polska jest zbyt łakomym kąskiem nie tylko dla „totalniaków”, ale i różnej maści zagranicznych interesantów o nieposkromionych apetytach.

Wszystko zależy od nas, czy się połknąć pozwolimy.

Alicja Dołowska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

49 komentarzy

49 Komentarzy

  1. hop over to these guys

    23 grudnia 2017 at 15:26

    Incredible piece of assistance

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra