Felieton

Duch Magdalenki wiecznie żywy?

Obserwując lata wzajemnych zmagań PiS i PO, można dojść do wniosku, że ludzie z tych ugrupowań od lat mieli niepisany układ, polegający na przerzucaniu się władzą, przy jednoczesnym „nie robieniu krzywdy” interesom politycznego adwersarza. Układem tym zachwiała katastrofa smoleńska, kiedy okazało się, że politycy PO mogą się posunąć nawet do współpracy z Rosjanami w celu tuszowania tej zbrodni (ich ewentualny w niej udział nigdy nie został wyjaśniony). Wówczas dla polityków PiS musiało stać się jasne, że ich oponenci są dosłownie zdolni do wszystkiego i nie będą przebierać w środkach.

Stąd zapewne, kiedy PiSowi udało się wreszcie dojść do władzy, postanowił platformerskie towarzystwo nieco przydusić, odciąć od strumieni rządowych pieniędzy, a najbardziej ewidentne przykłady złodziejstwa – rozliczyć i ukarać. Przy okazji zyskując dodatkowe poparcie zmęczonego ciągłym okradaniem społeczeństwa. Nie oszukujmy się, podczas rządów PiS zakończonych w 2006 r. kontynuowano rozkradanie państwa pod płaszczykiem prywatyzacji. Kaczyńskim już zresztą wcześniej nie przeszkadzało rozgrabianie polskiego majątku. Gdzie byli, kiedy wdrażano plan Balcerowicza? Gdzie byli, kiedy doprowadzano do upadłości zakłady? Jaki był ich stosunek do pomysłów całkowitej dekomunizacji? I teraz Jarosław Kaczyński chce, aby wyborcy uwierzyli, że „się nawrócił” i będzie działał wraz ze swoją partią zgodnie z dobrze pojętą polską racją stanu.

Wszystko wskazuje na to, że rzeczywistych reform PiS po prostu nie chce, przy czym stosuje sprawdzony już schemat: parlament przyjmuje ustawę, która później jest „rozbrajana” przez prezydenta i ze zmian pozostają nici.

Przypomnijmy ustawę lustracyjną z 2006 r., która decyzją ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego została tak zliberalizowana, że de facto „wyrwano jej zęby”. Obecnie mamy powtórkę z rozrywki. Nie twierdzę, że przegłosowana przez Sejm i Senat ustawa o Sądzie Najwyższym była doskonała, niemniej mogła stanowić pewien przełom w postaci odsunięcia od wydawania wyroków ludzi związanych z komunistycznymi i postkomunistycznymi układami, ludzi, którzy swoimi wyrokami chronili komunistycznych zbrodniarzy przed odpowiedzialnością za dokonane zbrodnie.

Zaproponowany w ustawie sposób wyboru sędziów (większością kwalifikowaną 3/5 głosów) był rozwiązaniem zupełnie przyzwoitym i wcale nie doprowadziłby do upartyjnienia sądów, a pozwolił usunąć z nich komunistyczną pajęczynę. Prezydent Andrzej Duda w zasadzie ukręcił łeb jakiejkolwiek reformie sądownictwa, a przynajmniej odsunął ją daleko w czasie. Czerwona, sędziowska „kasta” może już spać spokojnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Kwal

  24 lipca 2017 at 19:22

  To jest skurwysyn…

  • panMarek

   24 lipca 2017 at 20:07

   Wszystko wiadomo.
   Zofia Romaszewska i Kachał jest suwerenem a nie jakiś tam niedobity w IIWŚ „naród polski”.
   Śmieszny człek.
   Zapytał niekumatą staruszkę-żydówkę Zofię Romaszewską a nie zapytał o zdanie Stanisława Michalkiewicza który jest wybitnym prawnikiem.
   Śmieszny człek.
   Wszystko wiadomo. Żaden bandzior z sadownictwa opanowanego przez Kachał i jego zbrojne ramie WSI nie będzie nawet tknięty.
   Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.
   Wszystkie te „afery” dają jasny obraz działania tych łachudrów jako ścisłej kontynuacji w ich postępowaniu, tych potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44, na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Zmiana „władzy” nie ma tu żadnego znaczenia.
   Wszystko jest na pokaz dla ciemnego ludu.

  • panMarek

   24 lipca 2017 at 20:13

   Śmieszny człek.
   Wszystko wiadomo. Żaden bandzior z sadownictwa opanowanego przez Kachał i jego zbrojne ramie WSI nie będzie nawet tknięty.
   Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.
   Wszystkie te „afery” dają jasny obraz działania tych łachudrów jako ścisłej kontynuacji w ich postępowaniu, tych potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44, na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Zmiana „władzy” nie ma tu żadnego znaczenia.
   Wszystko jest na pokaz dla ciemnego ludu.

 2. Kwal

  24 lipca 2017 at 20:12

  Przykro to czytać Panie Marku co Pan napisał ale niestety tak jest ! Strasznie to osobiście przeżywam…zmarnowano kolejną szansę na wolną Polskę.

 3. Soroka

  24 lipca 2017 at 20:14

  Tak, pani Anno! Też tak uważam.

 4. Kwal

  24 lipca 2017 at 20:41

  Duda ty pachole żydowski, Ty gnoju zniewieściały…możesz być co najwyżej ministrantem i to na prowincji a nie politykiem a tym bardziej prezydentem 40 milionowego Narodu.

 5. Hania

  24 lipca 2017 at 21:37

  „Stąd zapewne, kiedy PiSowi udało się wreszcie dojść do władzy, postanowił platformerskie towarzystwo nieco przydusić, odciąć od strumieni rządowych pieniędzy, a najbardziej ewidentne przykłady złodziejstwa – rozliczyć i ukarać”

  Pani Wiejak zapoda nazwiska ukaranych złodziei z PO!?

 6. Janek

  24 lipca 2017 at 22:20

  Co za ironia losu, nawet ukraińscy „bracia” PIS występują przeciw rządowi, przeciw Prezesowi?
  No cóż, przesilenie na prawej stronie, pewnie Prezes PIS wystąpi o poparcie dla rządu do Kresowiaków.
  Znalezione w sieci,
  „Igor Isajew, ukraiński dziennikarz powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, zaprezentował na fb wulgarne przypinki z napisem „PiS, idź w ch..j”.
  Isajew deklaruje, że za pomocą tych przypinek chce „poszerzać ukraińską soft power w świat” podczas protestów przeciw reformie sądownictwa.”
  więcej na,
  http://wprawo.pl/2017/07/24/ukrainski-dziennikarz-w-polsce-wulgarnie-atakuje-pis-i-neguje-ludobojstwo-na-wolyniu/

 7. sternik2

  24 lipca 2017 at 22:27

  Cóż powiedzieć..”prezydent” się sprawdził.. tak jak „stanął” w obronie Kresowian,tak „stanął” w obronie dobrych (nie mówię bezbłędnych) ustaw ,które wreszcie miały REALNĄ szansę wyrwać zęby czerwonej bandyckiej hydrze w togach. Określenie bydłem tego czegoś jest ewidentną ujmą na „honorze” tego pierwszego..

 8. Magdalenka i "Okragły Stół" to ZMOWA aktywistów MNIEJSZOŚCI narodowych z polskim obywatelstwem PRZECIW etnicznym Polakom czyli rabunkiem WIEKSZOŚCI

  24 lipca 2017 at 22:46

  Najmłodsze pokolenie etnicznych Polaków zamieszkałych w III RP dalej NIE wiedzą z tego spotkania w Magdalence w , a potem „okrągły stół” w 1989 roku to była autentyczna ZMOWNA i UKŁADY aktywistów MNIEJSZOŚCI narodowych jak żydów, ukrainców, niemców … itp. z polskim obywatelstwem zamieszkałych wtedy w PRL-u FINANSOWANYCH z zagranicy, aby ONI mogli dla SIEBIE sobie ZGWARNATOWAĆ ciągłą władze nad etnicznymi Polakami czyli WIEKSZOŚCIĄ.
  W Magdalence i przy „okrągłym stole” w 1989 roku ci aktywiści MNIEJSZOSCI narodowych ustalili miedzy sobą ZASADY jak będą WYKLUCZAĆ i eliminować z piedestałów centralnej władzy w Warszawie aktywistów etnicznych Polaków lub Polskich Narodowców.
  To w Magdalence i przy „okrągłym stole” w 1989 roku ci aktywiści MNIEJSZOSCI narodowych zamieszkałych w Polsce wspierani z zagranicy DOGADALI się miedzy sobą oraz ustalili zorganizowanie ZBRODNI BANICJI najbardziej KRNĄBRNYCH etnicznych Polaków NARODOWCÓW czyli ponad 15 tysiecy etnicznych Polaków, którzy stanowili NARODOWE Polskie SKRZYDŁO w tej tzw. NZZ Solidorności.

  Jak już dzisiaj DOSKONALE WIEMY z odszukanych szafach UB protokołów przesłuchań tego LEWAKA komunistę żydowskiego Jacka Kuronia, który prowadził UZGODNIENIA z pośrednictwem apartyczyka żydo-komunistycznego płk. Jana Lesiaka przedstawiciela PZPR-wszczyków, jak żydo-komunista Jacek Kuroń z KPN w roku 1985 i latach następnych za pośrednictwem tego oficera PRZEDSTAWIŁ w imieniu KOR-u ówczesnej PZPR-wskiej władzy politycznej nastepujacą OFERTĘ:

  „ (. . .) jeśli obecna władza dyskretnie pomoże lewicy laickiej w WYELIMINOWANIU z podziemnych struktur wszelkiej „EKSTREMY NARODOWEJ” to to lewica laicka ze swej strony udzieli ludziom władzy gwarancji zachowania pozycji społecznej w nowych warunkach ustrojowych oraz gwarancji zachowania ‘zdobyczy’, którymi komunistyczna nomenklatura właśnie się uwłaszczała, rabując majątek państwowy i zakładając stare rodziny . . . „.

  NIE zapominać, że do grona założycieli KOR należał też A.Macierewicz, Michnik itp.

  Eliminacja „EKSTREMY NARODOWEJ”, czyli KONKURENTÓW politycznych do władzy w koncówce PRL-u po 1982 roku, było potrzebne lewicy laickiej (synalkowie i córy żydo-komuny stalinowskiej, NKWD) nie tylko gwoli zaspokojenia ambicji uznania jej za JEDYNĄ reprezentantkę polskiego społeczeństwa, ale również – przeprowadzenia DRASTYCZNEJ operacji WYELIMINOWANIA tej „EXTRMY NARODOWEJ” w sferze tzw. nadbudowy w społeczeństwie polskim oraz nowej władzy w przyszłej Polsce po 1989 roku.

  Kto był tą – EKSTREMĄ NARODOWĄ dla KOR-u, żyda Kuronia, Macierewicza, Gieremka, Borusewicza, TW bolka wałesy, Kaczynskich i wogóle lewicy laickiej ich żydo post-komunistów TOWARZYSZY z obywatelstwem polskim ?

  ”EXTREMĄ NARODOWĄ” dla żydów Kuronia, TW bolka, Gieremka, Borusewicza, Mazowieckiego, Kaczynskich, Macierewicza, Tuska … i innych żydów, niemców i ukrainców z obywatelstwem polskim zamieszkałych w Polsce byli przedstawiciele NSZZ Solidarność czy innych organizacji, którzy byli ze skrzydeła POLSKIEGO czyli Narodowo-PATRIOTYCZNYCH organizacji istniejących w tamtym okresie.
  Kuron, Wałesa czy Borusewicz czy Macierewicz nie mieli wtedy takiej władzy, aby zorganizować takie WIĘZIENIA jak kiedyś np. w Berezie Kartuskiej dla NARODOWCÓW polskich tych co się nie zgadzali, aby żydzi z obywatelstwem polskim byli JEDYNYMI REPREZENTATAMI wszystkich Polaków zamieszkałych w Polsce.

  Otóż żydzi z obywatelstwem polskim czyli LEWICA LAICKA co po 13 grudnia 1981 roku byli „internowani” w domach wczasowych WSW, DOGADALI się z bandytami PZPR-wcami jak Kiszczakiem, czy Jaruzelskim, aby działaczy z opozycji politycznej z nurtu NARODOWO-PATRIOTYCZNEGO całkowicie WYSIEDLIĆ przymusem z Polski, WYGNAĆ na BANICJE zagraniczną, POZBAWIĆ bezkarnie polskiego obywatelstwa i następnie FIZYCZNIE wyeliminować z krajobrazu politycznego przyszłej Polski po 1989 roku, tak aby NIE stanowili konkurencji dla aktywistów MNIEJSZOSCI narodowych jak żydów czy Ukraińców itp.
  Właśnie wtedy po 1981 roku internowanym ok. 15 tysiącom najbardziej aktywnym działaczom o orientacji NARODOWO-PATRIOTYCZNEJ pod groźbami i pogróżkami dalszego więzienia, a nawet ZABICIA … itp. zmuszono pod wpływem tego ZASTRASZANIA do wyjazdu z Polski, czyli WYGNIONO z Polski na zagraniczna BANICJĘ po przez wciskanie im paszportów BEZ WYPEŁNIANIA JAKICHKOLWIEK PODAŃ, przyszła władza III RP wręczała Polskim NARODOWCOM paszport ze stęplem: „BEZ PRAWA POWROTU DO POLSKI” z tzw. „PASZPORTAMI w JEDNĄ STRONĘ” ! ! !

  Maltretowanie psychiczne i fizyczne osób z nurtu NARODOWO-PATRIOTYCZNEGO Polskiego, straszenie ZABICIEM i wymuszanie tym sposobem do wyjazdu z Polski po przez wciskanie do rąk takich paszportów BEZ prawa powrotu do Polski do dzisiejszego dnia NIGDY NIE było NAPIETNOWANE i UZNANE jako ZBRODNIA przeciwko Narodowi Polskiemu !

  Ale KTO może się teraz WSTAWIĆ za etnicznymi Polakami wygnanymi z Polski na zgarniczna BANICJĘ
  W gankstersko-mafijnej żydoskiej III RP, gdzie władza w po 1990 roku została przejeta przez aktywistów MNIEJSZOŚci jak zydów czy ukrainców lub niemców, a oni sprzyjali INTRYGOM politycznym oraz finasowaniu kosmopolitów w III RP przez globalistyczną mafię, których celem tez było wyrugowanie Polskich NARODOWCÓW z polskiej polityki w Kraju. Globalisci z zewnątrz wspierali partie żydowskie jak Unia Wolnosci zyda Gieremka, a potem anty-polskie gangi polityczne PO-PiS-PSL-SLD prześladujace Polskich patriotycznych działczy w III RP.

  Ci kryminalisci z KPN i NSZZ solidarność po 1981 roku, którzy uknuli ten spisek przeciw etnicznym Polakom, to tylko po to, aby wszelkiej maści DEGENERATOM politycznym DESPOTOM co mienili się nazwą „opozycjoniści demokratyczni” NIE POLSKIEJ NARODOWOŚCI, po to aby było łatwiej kiedyś OKRADAĆ i ZMALTRETOWAĆ etnicznych Polaków w Kraju po 1982 roku, aby etnicznych Polaków nie mogli bronić ci najaktywniejsi etniczni Polacy z nurtu NARODOWO-PATRIOTYCZNEGO.

  Tak naprawdę to właśnie ci działacze ze skrzydła NARODOWO- PATRIOTYCZNEGO NSZZ Solidarność, TYLKO oni zawzięcie BRONILI interesów Polskiej Racji Stanu i interesu WIEKSZOŚCI czyli etnicznych rdzennych Polaków, gdyż tacy bezpaństwowiecy żydoskiego pochodzenia z KOR jak Kuroń, Wałesa, Borusewicz, Macierewicz ….itp z lewicy laickiej bez tożsamosci polskiej ze swoimi kumplami żydo-masonami nie identyfikujacy się polskim interesem ZAPLANOWALI brutale WYELIMINOWANIE z polskiej centralnej władzy etnicznych rdzennych Polaków.
  Czas i fakty które wyszły na jaw w ostatnich 30 latach potwierdza niezaprzeczalnie, że w wyrzuceniu z Polski najlepszych synów Narodu Polskiego, którzy byli aktywistami politycznymi z nurtu NARODOWEGO, a tym samym konkurentami do władzy w RP po 1981 roku, przedstawiciele lewicy laickej z KOR-u czyli żydzi zamieszkali w Polsce byli zamieszani, a nawet byli inspiratorami WYGNANIA na banicje aktywistów o orientacji NARODOWEJ.
  Lewicę laicką zamieszkałą w PRL-u NIE POLSKIEJ NARDOWOŚCI reprezentowali tacy osobnicy jak Kuron, Wałesa, Borusewicz, Gieremek, Mazowiecki, Macierewicz … itp. którzy po 1989 roku zostali posłami, senatorami, ministrami, premierami, prezydentami w tych tzw. „rządach polskich” III RP nad sponiewieranymi i bitymi oraz brutalnie OKRADANYMI do dzisiaj etnicznymi Polakami do dzisiaj.

  Ci wszyscy co którzy INSPIROWALI, podejmowali ZBRODNICZE DECYZJE, aby najbardziej aktywnych działaczy PATRIOTYCZNO-NARODOWEGO skrzydła NSZZ Solidarność w liczbie co najmniej 15 tysiecy WYGNAĆ z Polski po 1981 roku na BANICJĘ zagraniczną po przez zmuszanie do przyjecia „PASZPORTÓW w JEDNĄ STRONĘ” muszą być w KONCU wykryci i ROZLICZENI !

  Czy do tych kryminalistów co inspirował do wreczania „PASZPORTÓW w JEDNĄ STRONĘ” też należy Borusewicz, Schetyna udajacy dzisiaj „przyjacieli” Polski ?
  Borusewicz otwarcie zajadle ZWALCZA Polonię NARODOWĄ na całym Świecie i to doskonale wiemy ale ta gnida jest dalej sanatorem …

  Ci BANDYCI zydo-komuniści finansowani przez zagranicznych globalistów, którzy WYGNALI Polaków z Polski na zagraniczna BANICJĘ zrobili to po to, aby w przyszłości podzielić się władzą z żydo-postkomunistami i NIE MIEĆ konkurencji politycznej w postaci NARDOWCÓW polskich.
  Teraz ci kapusie z KOR i laickiego skrzydła NSZZ Solidarnośc co wyganiali DZIESIATKI TYSIECY Polaków na BANICJĘ z Kraju, dalej stoją na piedestałach najwyższych centralnych urzedów w tej post-komunistyczno-ganksteskiej Warszwie i sami siebie kreują o ZGROZO jako „autorytety moralne” majac czelnoś domagać się uznawania ich za „patriotów”.
  Ci żydzi z obywatelestwem polskim, którzy wyjechali z PRL-u po ruchawce żydo-komunistycznej w PZPR w 1968 roku NIKT NIE WYRZUCAŁ z PRL-u przemocą, nikt tym żydom nie wręczał „PASZPORTÓW w JEDNĄ STRONĘ”.

  Ci żydo-komunisci po 1968 roku w 99.9% wyjeżdzali z Polski na SWOJE WŁASNE ŻYCZENIE, WYPEŁNIALI SAMODZELNIE WNIOSKI o paszporty, następnie wyjeżdzali za granicę i z POGARDĄ do niewinnych POLAKÓW oficjalnie POZBYWALI się polskiego obywatelstwa !!!

  Teraz CI ANTYPOLACY, którzy GARDZILI niewinnymi etnicznymi Polakami, którzy ZAWSZE GARDZILI Panstwem Polskim pozbywając się Polskiego obywatelstwa otrzymali SPECJALNE PRZYWILEJE w III RP o które zabiegli ZDRAJCY Kwasniewski, Kaczynski, Komorowski i ich wspierał Borusewicz, Michnik itp !

  Warto się zastanowić jak spowodować w tej „demokratycznej” mafijno-ganksterskiej III RP ROZLICZENIE takich KOR-ców i tych ganksterów żydo-postkomunistów, którzy w CYNICZNY sposób zorganizowali ekonomiczną BANICJĘ 10 MILIONÓW etnicznych Polaków za granicę w poszukiwaniu chleba i pracy po ZLIKWIDOWANIU za łapówki 2500 wielkich zakładów wybudowanych w PRL-u !

  KTO PRZYWRÓCI OBYWATELSTWO Polskie 500 tysiacom NAJLEPSZYM SYNOM NARODU Polskiego z AK, WIN, NSZ-u i innych PATRIOTYCZNYCH FORMACJI BRONIACYCH NAJŻYWOTNIEJSZYCH INTERESÓW NARODU POLSKIEGO, etnicznych Polaków, którzy po 1945 roku ratowali swoje życie ucieczką z Polski przez „zieloną granicę” których ścigał w PRLu i usiłował ZAMORDOWAĆ ŻYDO-KOMUNISTA Jakub Berman i jego żydo-komunistyczna bandycka mafia, która wtedy też nazywała siebie „rządem w Polsce” o ZGROZO !!!!!

  NALEŻY zatem ustalić cały ten KRYMINALNY mechanizm tą ZBRODNIĘ wyganiania Polaków na BANICJĘ z Kraju oraz ustalić WINNYCH, a następnie z tego ROZLICZYĆ, tych którzy tą ZBRODNIE przeciw Narodowi Polskiemu organizowali i DALEJ realizują.

 9. PO-PiS

  24 lipca 2017 at 22:53

  Duda-cuda się dzieją. Już mieli zreformować sądownictwo, tak było blisko, a tu trach. Tak bardzo Duda chciał reformy sądownictwa, że aż ją rozwalił.
   
  Działania PiSu też bardzo wątpliwe, choćby bierność i nieporadność (znowu!) wobec prób wywołania zamieszek i siłowego przejęcia władzy „majdanem”.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2017/07/cien.html?showComment=1500671728163#c2145019543426186819
   
  Optymiści mówią by poczekać te 2 miesiące… Tylko czy PiS zaakceptuje ustawy „by było jak było”, wytworzone przez doradców Dudy? Czy totalna targowica nie dostała właśnie paliwa do działań…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra