Z kraju

Ruch Narodowy zajął oficjalne stanowisko ws. kryzysu politycznego wokół reformy sądownictwa

Publikujemy stanowisko Ruchu Narodowego ws. kryzysu politycznego wokół reformy sądownictwa.

Podjęta przez rząd próba reformy wymiaru sprawiedliwości stała się w ostatnich tygodniach przyczyną ostrego konfliktu społecznego i politycznego. W związku z tym Zarząd Ruchu Narodowego prezentuje poniższe stanowisko polityczne.

 1. W swoim programie politycznym, zaprezentowanym w grudniu 2016 roku, Ruch Narodowy pisał: „Naprawa wymiaru sprawiedliwości jest zadaniem nie na lata, lecz na dziesięciolecia. Problemy trzeciej władzy są głęboko zakorzenione i bardzo trudne do pokonania. Nie da się ich rozwiązać w drodze pojedynczej, drastycznej reformy – konieczna jest długotrwała, konsekwentna praca nad kadrami, instytucjami i prawem. Nic nie usprawiedliwia jednak rządu, który nie podejmie choćby próby takich działań.” Wśród propozycji reform sądownictwa, które należy podjąć, Ruch Narodowy w swoim programie wskazał m.in.:

– przeciwdziałanie selekcji negatywnej do zawodu sędziego
– zwiększenie wymogów wobec kandydatów na sędziów
– wstrzymanie reprodukcji postkomunistycznych układów personalnych w sądownictwie
– zwiększenie liczebności personelu pomocniczego w sądach
– wzmocnienie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów
– eliminowanie z sądów osób skompromitowanych
– skrócenie czasu postępowań sądowych
– szersze korzystanie z pomocy sądowej przy przesłuchaniach
– zmniejszenie liczby zamawianych opinii i skrócenie terminów dostarczenia ich przez biegłych
– skrócenie terminów doręczeń pism i informatyzacja tego procesu
– zwiększenie udziału czynnika społecznego we współsprawowaniu władzy sądowniczej

 1. Reformy przygotowane nieoficjalnie przez rząd tylko w skromnej części realizują powyższe postulaty programowe Ruchu Narodowego. Zakres i kształt zaproponowanych reform, a także styl ich forsowania i uchwalania, nie przekonały Ruchu Narodowego do ich poparcia, dlatego głos prezesa Ruchu Narodowego w debacie Sejmowej był głosem krytycznym, a stanowisko wyrażone w głosowaniu – wstrzymujące się.

 1. Jesteśmy przekonani, że prawdziwa reforma sądownictwa musi być przygotowana w perspektywie, jaką opisaliśmy w swoim programie: długotrwałej i konsekwentnej pracy, a nie jednej, skokowej i drastycznej reformy. Nie oznacza to, że jesteśmy przeciwni głębokim zmianom kadrowym na szczycie polskiego sądownictwa, ale muszą być one częścią jasnej i zrozumiałej długofalowej koncepcji, która jest poważnie uzasadniona, poddana zwyczajowym konsultacjom i w normalnym tempie uchwalana w parlamencie i wdrażana w życie. Nie mamy złudzeń co do oporu z jakim spotka się jakakolwiek próba reformy szczytów polskiego sądownictwa i właśnie dlatego uważamy, że proces takiej reformy nie może być realizowany w nieprzemyślany sposób i w tempie uniemożliwiającym prawidłową pracę legislacyjną.

 1. Pragniemy podkreślić, że niezawisłe i sprawiedliwe sądy, kultura prawna oparta na uniwersalnej moralności chrześcijańskiej i przywiązanie do praworządnego państwa są częścią polskiej tradycji politycznej, wpisującej nasz kraj w dziedzictwo kulturowe cywilizacji łacińskiej. Niezwykle groźna dla naszej narodowej tradycji i tożsamości jest sytuacja, w której kojarzony z prawicą rząd zdaje się lekceważyć wartość praworządności i niezawisłości sądów, zaś wartości te deklarują wyłącznie uczestnicy protestów gromadzących się pod hasłami „demokracji liberalnej” i „zachodnich standardów”. Ruch Narodowy wzywa partię rządzącą do potraktowania tych zagadnień z należytą powagą, tak aby było jasne, że niezawisłość sądów i praworządność są dla rządu wartością, a reformy sądownictwa mają służyć ich umocnieniu i odbudowie. Wymaga to odpowiedniej komunikacji ze społeczeństwem, której nie da się prowadzić próbując realizować reformy chaotycznie i z zaskoczenia.

 1. Weto prezydenta RP Andrzeja Dudy dla ustaw reformujących KRS i SN jest szansą na ponowne i spokojne przemyślenie celów i kształtu zmian, a także na ich dobre przygotowanie i normalne przedyskutowanie. Ruch Narodowy wzywa wszystkie partie widzące potrzebę poprawy stanu polskiego sądownictwa do przedstawienia własnych pozytywnych propozycji zmian. Sami również włączymy się w tę dyskusję.

 1. Ruch Narodowy z zaniepokojeniem przyjmuje naciski zagraniczne na polskie państwo, mające na celu ochronę status quo w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jest dla nas oczywiste, że żadne czynniki zagraniczne nie mają prawa wpływać na wewnętrzny ustrój polskiego życia zbiorowego i dynamikę polskich procesów społecznych. Jeszcze bardziej niepokojące są płynące z zagranicy inspiracje, by dotychczas pokojowe protesty społeczne przeciw działaniom partii rządzącej przekształcić w tzw. majdan, czyli wzorowane na wydarzeniach z Kijowa próby okupacji i paraliżu instytucji państwowych poprzez duże grupy obywateli. Zwracamy uwagę, że mimo pozornie pokojowej retoryki takie zamiary są sprzeczne z prawem, a próba ich realizacji w oczywisty sposób musi prowadzić do konfrontacji fizycznej. Propozycje takie są więc próbą zainfekowania polskiej polityki rzeczywistym i groźnym ekstremizmem politycznym, mającym na celu destabilizację państwa.

 1. Apelujemy do wszystkich opozycyjnych sił politycznych o odrzucenie strategii walki politycznej, opierającej się o szukanie legitymacji i poparcia dla własnych działań w zagranicznych mediach, partiach i organizacjach. Jedynym akceptowanym w Polsce sposobem walki politycznej musi być szukanie poparcia u Polaków i przekonywanie ich do swych racji. Na zewnątrz mamy dbać o dobre imię naszej Ojczyzny, a nie prześcigać się w rozpowszechnianiu opinii niekorzystnych dla rządu, którego politykę kontestujemy. Pragniemy przypomnieć, że kiedy rząd PO łamał nasze prawa obywatelskie i dopuszczał się różnych nadużyć Ruch Narodowy nigdy nie kolportował informacji na ten temat zagranicą, natomiast starał się uświadamiać Polaków o potrzebie zmiany władzy. Wzywamy polityków opozycji do analogicznej postawy i definitywnego odrzucenia balansującego na granicy zdrady narodowej hasła „Ulica i zagranica”.

Zarząd Główny Ruchu Narodowego

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Szukający Drogi

  25 lipca 2017 at 19:55

  Proszę ilu teraz mądrych się znalazło. 27 lat nikt nie miał odwagi tknąć układu, a teraz sami mądrale. To niech dostaną się do sejmu, zdobędą większość, utworzą rząd i przeprocesują tę swoją idealną ustawę nie powodując niepokoi społecznych pobudzonych kwikiem świń odrywanych od koryta. Tylko jest małe ALE. Nic z tych rzeczy RN nie jest w stanie zrobić. Więc niech zamkną swoje wyidealizowane buziuchny i niech nie pierniczą jak zrobić coś idealnie, skoro sami nigdy tego nie zrobią nawet w połowie tak jak PIS. Nie mówiąc już o ich szklanych domach w propozycji powyżej. Wszystkich WON!

  • @Marynika9

   26 lipca 2017 at 14:37

   Zgadzam się!!!

 2. pidzio

  25 lipca 2017 at 19:56

  NA MIŁY BÓG PO TYCH WYPOCINACH A ZWŁASZCZA PUNKT NR. 5 ZADAJĘ PYTANIE PANU KOWALSKIEMU I PANU BOSACKIEMU CZY W RUCHU NARODOWYM MAMY PRZYNAJMNIEJ KILKU „TW BOLKÓW”?. CZY WY NIE JESTEŚCIE KONTROLOWANI PRZEZ SŁUŻBY? NIC DZIWNEGO, ŻE NIE DOCHODZICIE DO 5% POPARCIA I NIE MA WAS W SEJMIE I SENACIE. JAK MOŻNA PIEPRZYĆ,ŻE POTRZEBA WIELU LAT NA ZMIANĘ W REFORMIE SĄDOWNICTWA?. KIM WY JESTEŚCIE?

  NA CHWILĘ OBECNĄ POZOSTAJE TYLKO OBÓZ NARODOWO RADYKALNY!!! JAKO OSTATNI BASTION POLSKOŚCI. POLECAM BLOOG PANA PROF JERZEGO ROBERTA NOWAKA ORAZ TYGODNIK, O KTÓRYM NAWET PREZES TVP NIC NIE MÓWI PT. „WARSZAWSKA GAZETA”. PRZY OKAZJI PREZESEM TVP POWINIEN ZOSTAĆ PAN MAX KOLONKO, KTÓRY SIĘ ŻYDOM NIE KŁANIA BO MÓWI O NICH PRAWDĘ.

  • Szukający Drogi

   25 lipca 2017 at 20:07

   Ten co z bukietem leciał przez całą salę do Bezy Kwaśniewskiej? Litości.

  • idzpodprad

   25 lipca 2017 at 20:09

   PAN MARIAN KOWALSKI NIE JEST W RUCHU NARODOWYM JUZ OD 2 LAT , JEST REDAKTOREM TELEWIZJI idzpodprad.pl

   • Darek

    25 lipca 2017 at 21:46

    „idzpodprad.pl” jest skrajnie antykatolickim medium prowadzonym przez pastora.Kowalski swoimi ostatnimi obraźliwymi epitetami obrażającymi Święty Kościół
    Katolicki sam się wyrzucił poza nawias…

   • Husarzowy

    1 sierpnia 2017 at 14:15

    Telewizji wulgarnego antykatolickiego trolla, psychopastora Chojeckiego, który uważa że Ziemia powstała kilka tysięcy lat temu, a geologowie to głupcy czerpiący wiedzę z ‚głupich książek’.

  • @Marynika9

   26 lipca 2017 at 14:40

   Miałam inne zdanie o tej organizacji!!!Wstydżcie się!!!

 3. andrewss515

  25 lipca 2017 at 20:14

  „Naprawa wymiaru sprawiedliwości jest zadaniem nie na lata, lecz na dziesięciolecia.” jajcarze
  granatowa policja w dwa lata zniknęla – komuniści dali przyklad

  Od wielu wieków największym zagrożeniem dla Rzeczypospolitej jest obca agentura

  Przed uczciwie przeprowadzonym wariografem niczym przed Najświętrzym Sakramentem każde ubeckie kolano się zgina
  Każdy kandydat do jakichkolwiek wyborów na wariograf, tylko pilnować żeby techników nie przejęli

  Szczerze powiedziawszy nie jestem wskazać tych bez lojalki na prawicy, a sytuacja dynamiczna, haki zbiera się każdego dnia …

 4. Adam

  25 lipca 2017 at 20:56

  ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ ? https://youtu.be/_QMhGEXFY-Q?t=535

 5. pidzio

  25 lipca 2017 at 21:21

  Ciekawy filmik dający dużo do myślenia.
  Ja ufam bardzo profesorowi Jerzemu Robertowi Nowakowi i polecam bloog w/w.

 6. Hania

  25 lipca 2017 at 21:29

  @Adam

  Doskonały komentarz.
  Te wszystkie ustawki to nic tylko teatr dla ludu…
  Jabłonowski doskonale to pokazał, wszak on aktor 🙂
  Gdyby PISowi czy panu Dudzie choć trochę zależało na odnowie sądownictwa w Polsce, to
  Po pierwsze, rozmawialiby z ludźmi, a nie ustalali coś nockami
  Po drugie, gdyby panu Dudzie choć trochę zależało odpowiedziałby na List Otwarty kilku posłów niezrzeszonych, którzy od lat zajmują się ludźmi poszkodowanymi przez sądy:

  http://sanocki.neon24.pl/post/139343,list-otwarty-do-pana-prezydenta

  …ale on wolał rozmawiać z Romaszewską….
  Analogicznie do czasów prezydenta Kaczyńskiego, który po rozmowie z senatorem Romaszewskim rozjechał Ustawę Lustracyjną!

  Ale kto o tym pamięta?!

  • Marian

   25 lipca 2017 at 22:27

   Też mam podobne skojarzenia z tymi sądami, jak było z lustracją. To tylko takie pogrożenie palcem w bucie, żeby sędziowie przypomnieli sobie o mieczu Damoklatesa.
   Poza tym, zreformowanie sądów wzmocniłoby Ziobrę, a tego nie chce ani Kaczyński, ani Duda. Więc wszystko skończy się wesołym oberkiem.
   No i są jeszcze loże – powołanie się Dudy na Romaszewską, wyjaśnia sprawę.
   No i powiedzmy sobie szczerze, końcówka roku zapowiada się niepewnie.
   II w.ś. zaczęła się w Polsce, ale III przecież nie musi. Pas, pas, pas, pas. Nie mamy w tym żadnego interesu. 😉

 7. wiesscar

  25 lipca 2017 at 23:13

  maslo maslane, kto pisal te punkty bo to jakies intelektualne pierdoly ogolnikowe, niby ladne, niby dobre,
  chodzi o to ze ZP chce zrobic reforme sądownictwa i Ziobro sie do tego nadaje,
  zadne zwlekanie, trzeba szybko jak nozem chirurgicznym wycinac nowotwor a nie bawic sie w dobieranie slowek jak w tych punktach, zapiszcie sie do wyksztalciuchow bo nadajecie sie po takim tekscie, gratuluje sztuki pisarskiej maslo maslane ale na polityce to sie nie znacie, dzieciniada jak ten RAZ,

  • wiesscar

   25 lipca 2017 at 23:15

   sądownictwo polskie kosztuje ponad 3X tyle co srednia unijna – powiedzieli teraz w programie o sądach w TVP INFO,

   • wiesscar

    25 lipca 2017 at 23:16

    sie ustawili od 1944r

 8. wiesscar

  25 lipca 2017 at 23:29

  ziobrysci z Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy maja najlepsze kadry prawnikow by sie reforma sądownictwa zajac pod kierownictwem Ziobry /sa tez prawnicy z innych partii ktorzy moga wesprzec ziobrystow/, J.Kaczynski Ziobrze w tym zakresie ufa, cala antymagdalenka powinna to poprzec wg mnie,

 9. Andrzej

  25 lipca 2017 at 23:36

  Ruch Narodowy? No, to ja się pytam, po przeczytaniu tego ich tam „programu”, który skończyłem na punkcie 5, bo dalej szkoda było mojej uwagi, iż jeśli owi harcownicy, rodem od wściekłego pastorka, chcą naprawiać Polskę, to ja im serdecznie podziękuję. Polska jeśli nie będzie katolicka, to nie będzie jej wcale. A tak w ogóle, to jaki oni Naród reprezentują? Ktoś może wie?

  • Paweł

   26 lipca 2017 at 00:42

   Odkąd podpięli się pod pastorka reprezentują przeklęty izrael i USA.

 10. Kasia

  26 lipca 2017 at 01:08

  to oswiadczenie to jakiś gniot.
  28 lat wystarczyło na powolne reformy.
  więc teraz trzeba błyskawicznie,bo znowu minie 28 lat i nic

 11. gość

  26 lipca 2017 at 02:58

  „Naprawa wymiaru sprawiedliwości jest zadaniem nie na lata, lecz na dziesięciolecia.” Najlepiej od razu na pokolenia lub stulecia. Dziesięciolecia już minęły, kasta nie dokonała oczyszczenia, patologia postępuje. Tu potrzebna jest radykalna reforma, a jak widać RN chce by było tak jak było.
   

  Strasznie są w tym oświadczeniu niespójni… Inny przykład: „Reformy przygotowane nieoficjalnie przez rząd tylko w skromnej części realizują powyższe postulaty programowe Ruchu Narodowego. ” – czyli zbyt SKROMNA reforma, ale wstrzymał się od głosu bo zbyt DRASTYCZNA?
   

  „zwiększenie liczebności personelu pomocniczego w sądach”. Skoro mamy nadmiar sędziów, to niech biurokracja kwitnie. Tyko kto będzie pracował na tych urzędników…
   

  Bonus – język polski… wypadałoby znać, jeśli to polski ruch narodowy.
  „Ruch Narodowy nigdy nie kolportował informacji na ten temat zagranicą”
  Tu akurat należało napisać oddzielnie, za granicą.

 12. JARO

  26 lipca 2017 at 06:59

  fajnie napisali, ogólnikowo, o wszystkim i o niczym, uniwersalnie; ten ich memoriał pasuje i do Polski, i do Niemiec, i do każdego kraju na ziemi, a nawet do planet; żal d…ę ściska, jak się czyta takie wypociny; nie mogę uwierzyć, że tak nisko upadli; faktycznie okazuje się, że można liczyć na „kiboli” i ONR, i może jeszcze paru innych, ale ci zawiedli jeżeli reprezentują taki poziom jak przedstawili;

  • pidzio

   26 lipca 2017 at 09:24

   JARO bardzo dobra wypowiedź. Popieram.

 13. Marek Chrapan

  26 lipca 2017 at 07:14

  Widzę wyraźnie tu rękę WSIoków (powtórka z 1992 r kiedy znaleźli też „prawicowca” JKM do zagrania roli „lustratora” który niczego nie zlustruje, podobną rolę dzisiaj gra Kukiz na uługach WSIoków prowadzących Schetynę i jego ale okazuje się, ze i „narodowcy” sejmowi chodzą na tym samym pasku – czyżby koniec paska R. Winnickiego trzymał nadal R. Opara?
  Niezależnie od tego czy PiS obsadzi swoimi KRS i SN żydokomuszą, poststalinowską (a czasami jeszcze i stalinowcy tam są) mafię w togach należy natychmiast i każdym sposobem usunąć,a później wymusić na PiS zmiany w kierunku obywatelskiego nadzoru nad tymi instytucjami. Nowa PiSowska „mafia” nie utworzy się w ciagu jednej czy dwóch kadencji – stara kształtowała się przez 70 lat.

 14. antyPOPiS

  26 lipca 2017 at 08:21

  Nie jestem rzecznikiem RN, i sam mam wiele zastrzezen. Ale jak krytykujecie RN, to powstrzymajcie sie od elementarnych bredni. Kowalski to kryptoparch, wrogi wobec RN. ONRowcom brak cywilnej odwagi by przyznac ze rzeczony cwok, rozwalil najlepszy do tej pory projekt konsolidacji srodowisk narodowych. Nie ma sensu wymyslania kola na nowo, albo rozne nurty narodowe beda szukaly wspolnej drogi, i tu poki co RN jest najlepiel zorganizowanym projektem, albo beda folklorem do wycierania sobie geby przez zydolewactwo i syjonistyczne prawactwo.

  • wiesscar

   26 lipca 2017 at 10:13

   sa folklorem – taki jest fakt,
   kilku weszlo do Sejmu – nawet nie o wlasnych silach – a na charyzmie Kukiza,
   kicha i tyle,

   • antyPOPiS

    26 lipca 2017 at 11:18

    @wiesscar, dobrymi intencjami pieklo jest wybrukowane. Polska pisiorska, to skrzyzowanie izraela z Meksykiem, szukanie wrogow na okolo i baza taniej sily roboczej, dla Europy i obcych montowni. Przy czym ja sam wybralem eksport, co by nie sluchac ciagle pisraelskich wymiocin, jak to jest „dobrze”. Mnie uwiera kilka spraw z RN, ale skoro w dzisiejszej rzeczywistosci mamy do wyboru tylko mniejsze zlo… Co do wymiaru „spawiedliwosci”, to degeneracja degeneracji, ale tez problem ktory partactwem mozna tylko poglebic, a nie naprawic.

 15. z-k

  26 lipca 2017 at 09:27

  Zarząd Główny Polakom przypomniał, że istnieje i …dał głos

 16. wiesscar

  26 lipca 2017 at 09:51

  chodzi o to ze kaczysci i ziobrysci z fodarkiem gowinowcow i Jurka reformuja panstwo, mozecie ich nazywac syjonistyczne prawactwo – w czesci sie zgadza, te reformy bez reformy sądownictwa nie wkomponuja sie trwale w system panstwa,
  fakt ze reforma polega na rotacji: dadza uczciwych na gore a obecnych odsuna w stan spoczynku – bo inaczej sie nie da,
  ale to najlepsze co mozna zrobic w obecnym sytstemie – bo wiekszosci konstytucyjnej nie maja,
  endecja za slaba na przeprowadzenie reform systemu panstwa a RAZ to duzy dzieciak, nim wyksztalci elity panstwo sie rozleci,
  dlatego powinnismy poprzec reformy „syjonistycznej prawicy”,
  od siebie dodam ze magdalenke skutecznie zwijaja w systemie ale red.Targalski i tak napisal ze za malo i za wolno,

  bez tej reformy inne reformy nie zaskocza w systemie prawidlowo,
  prezydent Duda z Romaszewska rozmemla te reforme sadownictwa na gorze, a powinnismy gore odeslac w stan spoczynku i uczciwych, konserwatywnych sedziow dac na gore systemu sądownictwa do SN i do KRS, uczciwych – z tych z ktorych musimy wybrac ale i tak jakosciowa zmiana etyczna nastapi,
  prezydeny Duda wymiekl,
  systemy w stylu Kukiza mozna wprowadzac jak magdalenka nie bedzie grozna,
  czyli za n lat, teraz to by pozwolilo magdalence na otumanienie i rozegranie elementu obywatelskiego w instytucjach,

  najpierw kaczysci i ziobrysci niech magdalenke pokonaja, J.Kaczynski jest pewny bo jego brat i bratowa stracili zycie wiec to wrog magdalenki,
  a nie przeszkadzanie bo PiS sie umocni,
  niech sie umocni,
  widzicie jak rzadza, poprawa w panstwie postepuje bo wzieli sie do pracy a nie szkodza jak Tusk i Michnik,

  • wiesscar

   26 lipca 2017 at 10:16

   troche bledow w tekscie – jakies literowki glownie bo lubie puscic pierwszy tekst pisany z glowy bez redagowania potem, by byl luznym tokiem myslenia bez autocenzury,

 17. hansi

  26 lipca 2017 at 10:41

  „Problemy trzeciej władzy są głęboko zakorzenione i bardzo trudne do pokonania. Nie da się ich rozwiązać w drodze pojedynczej, drastycznej reformy – konieczna jest długotrwała, konsekwentna praca nad kadrami, instytucjami i prawem”
  CZYŻBY ?!..
  Co za ONR ?..
  Grupa pedałów i ciot, czy co ?…
  Kolejna BANDA DO KORYTA ?..
  Już zinfiltrowani skutecznie przez ŻYDOWNIĘ, że wolno im już publikować „PROGRAMY” ?..
  TAKIE {programy”, które NICZYM się NIE różnią od „programów” pozostałych żydowskich Band „TKM” u Koryta ?..
  Buuuu !…
  KAŻDY WIE, JAK należy zrobić „reformę” sądownictwa, NAWET CEJROWSKI 🙂
  Tylko ONR nie wie, to znaczy – „wie”, a jakże 🙂
  Tak, żeby nie naruszyć Magdalenki, prawda / 🙂

  • antyPOPiS

   26 lipca 2017 at 12:01

   @hansi, to nie jest tak ze ONR, MW, RN, 3droga, itd. satanowia dla siebie alternatywy. To roznice ideowe, w zasadniczo tym samym obozie, ktorych negatywnym rozgrywaniem zajmuje sie lewactwo i wszelka zydownia. Mozna marzyc, ale realnych zmian dokonuje sie przez pragmatyzm, a fakty sa takie ze PiS przegral podpisujac traktat lizbonski, poddajacy Polske UE dyktaturze.

   • wiesscar

    26 lipca 2017 at 12:29

    glosowalem w referendum przeciwko wejsciu Polski do UE, zrobili referendum dwudniowe zeby 50% uzyskac,
    to trudna sprawa, bez uczestnictwa w UE Polska bylaby w szarej strefie a na to jestesmy jako panstwo za slabi, nie utrzymamy sie,
    obecnie na Zachodzie Europy nastepuje potop islamu i za kilka dekad – jezeli polityka sie nie zmieni radykalnie – beda kalifaty islamskie,

 18. home page

  30 lipca 2017 at 08:06

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!
  home page http://thegamespro.com/profile/brockledbet

 19. kevin

  31 lipca 2017 at 15:18

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 20. lace frontal

  31 lipca 2017 at 22:56

  envoi soigné! lace frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I impeccable! rien a redire vendeur plus que sérieux! indulgence

 21. Dobrze poinformowany

  1 sierpnia 2017 at 14:31

  Prezydenckie 3/5..Trzeba zmienić wszystko, żeby nic się nie zmieniło. W dniu 22 grudnia 2015 Sejm uchwalił ustawę o TK, a w niej znalazł się zapis zmieniający art. 10 ust. 1:

  1. Zgromadzenie Ogólne podejmuje uchwały większością 2/3 głosów, w obecności co najmniej 13 sędziów Trybunału, w tym Prezesa lub Wiceprezesa Trybunału, chyba że ustawa stanowi inaczej.

  TK ocenił w dniu 9 marca 2016 proponowany w/w sposób głosowania inny niż zwykłą większością:

  7. Art. 1 pkt 3 ustawy z 22 grudnia 2015 r. powołanej w punkcie 1 i zmieniony art. 10 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 2015 r. powołanej w punkcie 2 są niezgodne z art. 2 i art. 173 w związku z preambułą Konstytucji oraz art. 10 Konstytucji przez to, że uniemożliwiając organowi konstytucyjnemu, którym jest Trybunał Konstytucyjny, rzetelne i sprawne działanie oraz ingerując w jego niezależność i odrębność od pozostałych władz, naruszają zasady państwa prawnego.

  Powoływanie się na „sprawne działanie” TK nie ma tu żadnego uzasadnienia, gdyż w przypadku braku większej większości niż 1/2 i tak TK podejmuje uchwałę. Czym innym jest ustawowy obowiązek wyboru jakichkolwiek kandydatów na jakiekolwiek stanowiska, które Sejm musi obsadzić. Tym bardziej propozycja PAD o wyborze większością 3/5 głosów w przypadku wyboru sędziów do KRS jest niekonstytucyjna, gdyż czym innym jest przeprowadzenie głosowania nad czymś, co zakończy się i tak jakimś dopuszczalnym stanem końcowym, a czym innym jest konieczność dokonania fizycznego wyboru. 3/5 w tym momencie powoduje paraliż decyzyjny organu jakim jest Sejm, a Sejm nie powinien być inaczej traktowany niż TK i nie powinien być ograniczony w swoim działaniu inaczej niż standardowo(poza innymi kwestiami określonymi w konstytucji).

  Reasumując propozycja PAD wygląda jak 3/5 przez dziesiąte. Kolejną sprawą jest fakt, że cokolwiek zaproponowałby prezydent i tak nie ma to żadnego znaczenia. Zawsze będzie źle i totalna opozycja nigdy już nie będzie zadowolona. Obecnie ma znaczenie każdy dowolny pretekst do obalenia rządu, obalenia koniecznie przed 25 luty 2018. Wróżbita ze mnie, czy co? Nie. Absolutnie nie. Dzień 25 luty 2018 jest dniem, od którego to rząd przejmie całkowitą kontrolę nad obrotem gospodarczym Polski. Moim zdaniem nie żadne sądy, piaskownice czy też zabawki są ważne. Najważniejsze są pieniądze i wiedza kto z kim dokonuje operacji finansowych. Od 2018 dzięki ustawie przygotowanej przez Szczurka w marcu 2014(art. 193a ustawa o ordynacji podatkowej z późniejszymi zmianami w ustawie o podatku od towarów i usług(art.109 ust. 3 i 8a w związku z art. 82 § 1b o.p.)) każdy podmiot będzie zobligowany do elektronicznego przesyłania rejestru VAT a także na życzenie US innych rejestrów w formie elektronicznej, co spowoduje kolosalne przychody dla budżetu za rok 2018. Na podstawie danych uzyskanych przez MF stosowne organy będą mogły w prosty sposób dokonywać kontroli wszelkiego typu łapówkarzy, zaś takie przypadki jak z byłym liderem KOD będą mogły zakończyć się solidną kontrolą już 26 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczy przesłana deklaracja JPK_VAT. Kompletna wiedza MF o obrocie gospodarczym spowoduje, raczej na pewno, następujące efekty:

  1. Niebezpieczne zmniejszenie deficytu budżetowego.
  2. Wzrost samodzielności państwa niezgodny z założeniami komunistycznej Unii Europejskiej(manifest ojca założyciela Altiero Spinelli), która mówi, że:

  „Państwa totalitarne to te, które z wielką konsekwencją dążą do zjednoczenia wszystkich sił w celu osiągnięcia maksymalnej koncentracji i najwyższego stopnia samowystarczalności.”

  3. Naruszenie podziału władzy pomiędzy państwem a instytucjami finansowymi, co będzie uznane za złamanie konstytucji art. 220 ust. 2 , który stanowi, że:

  Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa co w dosłownym tłumaczeniu na język polski brzmi:

  Ustawa budżetowa musi przewidywać deficyt, który należy pokrywać poprzez zaciąganie zobowiązania u Eskimosa*.

  4. Niezgodność z preambułą, na którą często powołuje się Rzepliński:
  „zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponadtysiącletniego dorobku” bo przecież wiadomo, że chodzi tu wyłącznie o skarpetki lub co najwyżej ogromne długi, czyli dorobek, ich dorobek ma się rozumieć.

  A przecież tak być nie może, jak się zapowiada, że PiS doprowadzi do zaburzenia wdrażania tak szczytnych marksistowsko-leninowskich ideologii Unii Europejskiej, na czele której stoi nasz genialny Krul Europy.

  Szanowni Państwo, tu idzie o walkę z psychopatami, którzy za wszelką cenę będą próbować nie dopuścić do zniszczenia planu zniszczenia. Wyrażam głębokie zaniepokojenie dużym ciśnieniem komunistycznej hołoty, która poza złodziejstwem, oszustwem i destrukcją nie potrafi nic innego robić. PiS i PAD muszą przygotować się na totalną wojnę. Niestety, Polacy także.

  * narodowość bliżej nieznana z powodu kilkukrotnego zmieniania nazwisk, ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra