Z zagranicy

Kanclerz Austrii nazywa Polskę i Węgry reżimami i grozi obcięciem funduszy UE

Kanclerz Austrii Christian Kern w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zagroził w czwartek Polsce i Węgrom obcięciem funduszy w przyszłym budżecie UE. Socjaldemokrata ocenił pozytywnie decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw.

 

– Cieszę się i odczuwam ulgę z tego powodu, że prezydent (Duda) po naciskach ze strony społeczeństwa obywatelskiego wykonał ten krok. Jednak problem nadal istnieje.Polska i Węgry to dwa kraje, które wykazują niewielką gotowość do przestrzegania europejskich reguł. Oba wymienione kraje „całkowicie się uchylają” od udziału w podziale uchodźców.Uważam, że ta sytuacja jest na dłuższą metę nie do utrzymania. Nie można też zaakceptować mówienia o istnieniu w Europie nieliberalnej demokracji czy nieliberalnego modelu społeczeństwa. To sprzeczność sama w sobie. Demokracja zawsze musi się opierać na liberalizmie i pluralizmie. Mamy w domu podpalaczy. Cieszę się, że Komisja Europejska powiedziała w tym miejscu zdecydowane nie. Albo te reżimy czy rządy przegrają w wyborach – wtedy problem sam się rozwiąże. Biorąc jednak pod uwagę to, co dzieje się z opozycją i z wolnością prasy, nie należy jednak mieć nadmiernych nadziei. Wtedy powstaje pytanie: Jak skłonić te kraje do zmiany stanowiska, by włączyły się znów do wspólnej europejskiej polityki. Całkowicie podzielam opinię szefa SPD Martina Schulza: D-Day (dniem rozpoczęcia operacji) stanie się następny budżet. Kto nie przestrzega reguł, ten nie może dostawać netto 14 mld czy 6 mld euro jak Polska i Węgry. Niemcy i Austriacy nie będą w tym uczestniczyć — zapowiedział Kern.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Robert B.

  27 lipca 2017 at 14:54

  On tu ma gówno do cieszenia się. Ktoś go prosił o taką troskę? Niech się zajmie swoją dupą.

 2. Paweł

  27 lipca 2017 at 15:04

  Może najwyższy czas wysłać wojsko do Niemiec i Francji, bo najwyraźniej państwa te straciły kontrolę nad sytuacją i stanowią zagrożenie dla całej Europy? Mając polski rząd z pewnością podjęlibyśmy dyskusję na ten temat na forum europejskim. Niestety, rządzą nami zdrajcy i tchórze, którym nawet przez myśl to nie przejdzie.

  • Paweł

   27 lipca 2017 at 15:05

   Dodam jeszcze, że z ryja wygląda jak żyd.

 3. Staś

  27 lipca 2017 at 15:06

  Austria i Wiedeń to zawsze było gniazdo szerszeni, czyli ośrodek masonerii, żydowskiej myśli i miejscem spotkań wszelakich agentów.
  Niech ten wyraźnie wiedeński globalny cwaniaczek zajmie się swoimi rodakami jakimi oni nie są a nie nami Polakami.
  Oni tak zawsze mieli że zajmują się z troską innymi a nie samymi sobą, no i potem gotowe tragedie narodu prześladowanego a jakże przecież niewinnego. Ten austryjacki produkt niech sobie najpierw popatrzy w lustro zanim zacznie wypowiadać się o nas Polakach.

 4. hansi

  27 lipca 2017 at 15:25

  No Soros mobilizuje wszystkie możliwe sprężynki, w zmasowanym ataku przeciw TRÓJMORZU, które pogrzebie niemieckie mrzonki o zbudowaniu wreszcie Czwartej Rzeszy, według prawie ściśle, idei Bismarcka i z granicami prawie Ribbentrop-Mołotow 🙂
  Mało się nie posrają.. Mściwa satysfakcja ?..
  Że NIE POMOŻE mobilizowanie Ostatnich Kohort swołoczy żydoubeckiej, nawet z Austrii, bo Orban się nie ugnie, ani Czesja.
  A i „polskie” PO-PiS-y wszystkie mają szampański humor i tryskajOM energiOM, czując za plecami „Trumpa”… Który „nas” obroni przed agresją niedoszłej Czwartej Rzeszy…
  KTÓRA banda tej swołoczy jest GORSZA ? DLA NAS – POLAKÓW ?..
  Rzecz to wielce tajemnicza…
  Najprawdopodobniej – NIEROZWIĄZYWALNA…
  Bo zarówno jedna, jak i druga Banda – to ŻYDOWNIA, w efekcie finalnym 🙁 ..
  Dobranoc Polsko.. Na kolejne 100 lat ?..
  Bynajmniej…
  Bo, wraz z przejściem na Drugą Stronę mocy – pod skrzydełka USraela – wpadliśmy z gówna – w szambo 🙁 ..
  I cieszyć się nie ma z czego…
  Tak czy owak – ale sierżant Nowak 🙁 ..

 5. crova

  27 lipca 2017 at 15:27

  Brawo Prawy.pl, niedługo tak się zagalopujecie w używaniu marksistowskiej nomenklatury, że będziecie musieli się zastanowić nad wykupieniem domeny lewy.pl. // Dla wszystkich niezorientowanych – reżim oznacza tyle samo co rząd (nie w odniesieniu do systemu parlamentarno-gabinetowego, a w odniesieniu do władzy jako takiej) i utożsamianie słowa reżym/reżim z frazą „reżim totalitarny” jest tym samym co utożsamianie krzesła z krzesłem elektrycznym. PS. Niestety nawet SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO bierze udział w tworzeniu tego typu chaosu semantycznego.

 6. Slawomir Tomasz Roch

  27 lipca 2017 at 17:13

  Co Austriacy znow sie marzy ponownie nad cala Europa srodkowa?! Mozecie zapomniec, juz tacy glupi nie bedziemy!!! Pewnie ze najlatwiej by przejac w przyszlosci tzw. Idee Miedzymorza, no oczywiscie Wy byscie tylko tym kierowali!!!
  Wierze ze moj narod drugi raz nie da sie zrobic w bambuko!!!

 7. stan

  27 lipca 2017 at 19:17

  1. Austriackie gadanie.
  2. Dziękujemy Austrii za rozbiory Polski.
  3, Austriacy – półszwaby.
  3. Kern, to ozdobne nazwisko żydowskie, występujące dawniej na terenach dawnego zaboru austriackiego, a obecnie Niemiec i Austrii – znaczy tyle co: ziarno, jądro.

 8. ale

  27 lipca 2017 at 19:33

  Ziemia austriacka wydała już na świat typa z wąsikiem, który stworzył w Europie najbardziej śmiercionośny REŻIM w ostatnim stuleciu
  WIĘC NIECH TEN KANCLERZYNA SKORZYSTA Z OKAZJI I SIĘ PRZYMKNIE !!!!!

  • Robert B.

   27 lipca 2017 at 23:21

   Nieprawda. Najbardziej śmiercionośny reżim wszech czasów wydała ziemia rosyjska, ale nie zrobili tego Rosjanie, tylko Żydzi w formie tzw. komunizmu. Dlatego bardzo szybko za to zapłacili krwią za krew. Oto wielka tajemnica świętego, bo żydowskiego, holokaustu…

 9. Soroka

  27 lipca 2017 at 22:23

  Cysarski przydupas Sorosa się odezwał!

 10. niepisior

  28 lipca 2017 at 11:16

  Wy tam w tej Austrii lepiej uważajcie, bo raz już jednego kanclerza daliście światu.
  I zginęło od tego ponad 50 milionów ludzi, a setki milionów straciły dobytek, zdrowie i bliskich!

 11. home page

  30 lipca 2017 at 08:06

  Wow! Finally I got a web site from where I be capable of genuinely get valuable information regarding my study and knowledge.
  home page http://www.ra-poeschl.at/ActivityFeed/MyProfile/tabid/57/UserId/112117/Default.aspx

 12. home page

  30 lipca 2017 at 08:06

  Great delivery. Great arguments. Keep up the good spirit.
  home page http://ncfproject.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1230413

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra