Z kraju

Odlot „GW”- Policja i ABW tworzą bazę danych osób obecnych na antyrządowych protestach

„Gazeta Wyborcza” znowu odleciała. Po artykule o inwigilacji Petru tym razem wpadła na kolejny spisek. Rzekomo Policja i ABW tworzą bazę danych osób obecnych na antyrządowych protestach. – – Policja do spółki z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego tworzy bazę danych o demonstrantach aktywnych podczas antyrządowych protestów  – ogłosiła „Gazeta”.
Rzekomo chodzi o łączenie zdjęcia twarzy z danymi osobowymi, a także rejestracją samochodu. Dzięki systemowi można bez legitymowania zdobyć informację, kto i ile razy brał udział w zgromadzeniu. Można także dołączyć wizerunek takiej osoby do zasobu poszukiwanych, tak by wyłapywał go monitoring miejski.Policja w przesłanym do „GW” oświadczeniu napisała, że nie gromadzi takich danych, a jedynie monitorowała „przemieszczanie się pojazdów, w tym organizatorów (np. samochodów z nagłośnieniem) w rejonie prowadzonych działań z uwagi na bezpieczeństwo uczestników.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Paweł

  28 lipca 2017 at 10:35

  Chyba autor artykułu odleciał, albo jest pisowskim propagandystą. Jest bardzo prawdopodobne, że tak robią.

  • niepisior

   28 lipca 2017 at 11:11

   Uważam, że jeżeli policja i ABW tego NIE robią, to znaczy, że nie wykonują swoich obowiązków!
   Państwo MUSI wiedzieć, kto knuje, kto zmierza do obalenia rządu SIŁĄ, kto generalnie bruździ!

   A ja bardzo pragnę, żeby wreszcie „prawicowa” prasa (media) zaczęły publikować źródła finansowania różnych „organizacji pozarządowych”, żeby zaczęła GŁOŚNO I PUBLICZNIE domagać się od np. Gernsdorf ujawnienia, jak ze skromnej sędziowskiej pensji dorobiła się wielomilionowego majątku!

   • Maciek

    28 lipca 2017 at 11:37

    (półpisior) Problemem jest także , że ABW nie powinna tworzyć szafy Lesiaka „na abarot” .Strasznie koronkowo subtelna granica .

    • Maciek

     28 lipca 2017 at 12:08

     Obawiam się ,że relacje Państwo „nowe inicjatywy polityczne” odbywa się według

     htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/oblawa/
     htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/oblawa-ii-z-helikopterow/
     htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/oblawa-iii-potrzask/
     htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/oblawa-iv/
     htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/psy/

     Raczej uniwersalne i niezależne ,kto rządzi . Może musi tak być .
     To pewnie jest główna przyczyna tzw. zabetonowania systemu 🙂

     • panMarek

      28 lipca 2017 at 15:03

      Pójdą do likwidacji?

    • niepisior

     28 lipca 2017 at 21:57

     Agencje bezpieczeństwa państwa nie są od subtelności, tylko do SKUTECZNEJ OBRONY PAŃSTWA!

   • Paweł

    28 lipca 2017 at 12:16

  • hansi

   28 lipca 2017 at 12:27

   Właśnie chciałem coś takiego zapodać 🙂
   „Paweł” mnie ubiegł 🙂
   Baza danych INDECT rośnie systematycznie, NIE TYLKO za sprawą fotografowania manifestacji, OBOJĘTNIE czyich, pod jakim obiektem i w imię czego 🙂 …
   Gratką dla Systemu jest KAŻDEGO rodzaju spęd, oraz rampy kamer nad autostradami i WSZELKIE kamery, nawet na wiosce, jeśli są podłączone do najgłupszego „OPTOSCAN”-u, czy innej „legalnej” bandziorni „K2”, czy podobnych 🙂
   Nawet te w autobusach, windach i na deptakach 🙂
   Nie należy też zapominać o „prywatnym” terminalu Wielkiego Brata, który dzisiaj (prawie..) każdy baranek nosi przy sobie i wesoło fotografuje i nagrywa wszystko, co się nawinie, nawet własną kupę, czy zawartość talerza, że przypomnę akcję „łapania pokemonów 🙂 ..
   Na terenie polskiego Sejmu, przez (p)osłów RP 🙂
   Że aż w sieci nazwano Sejm RP – „Wielki Magazyn Pokemonów” 🙂
   😀 …
   Więc Pan Miłosz mi tutaj zabrzmiał, jakby się nagle z chuinki urwał 😀 …
   A swoją drogą – JA – NA PEWNO uwieczniałbym pieczołowicie i skwapliwie archiwizował (dla późniejszych sądów o ZDRADĘ STANU, z Karą Śmierci..) wszystkie te krzykliwe twarze, oraz ostentacyjne OBECNOŚCI (np. p. gen. Marka Dukaczewskiego, czy towarzysza Włodka Cimoszewicza..), na czele z arogancką facjatą Tomasza Lisa, czy Krystyny Jandy 🙂
   byłoby karygodnym błędem – NIE ZROBIENIE TEGO, Panie Miłosz 🙂
   A że zapodała to Gazeta Żydorcza, to CO Z TEGO ? 🙂
   KTO to jeszcze czyta dzisiaj ? 🙂 …
   Shalom ! 🙂

 2. menel

  28 lipca 2017 at 10:38

  Każda osoba naruszająca prawo powinna być zidentyfikowana i doprowadzona do osądzenia czynów przez wymiaru sprawiedliwość (obecnie jeszcze niesprawiedliwości)!
  Nawet dla mnie, tj. menela, jest to oczywiste!
  Skoro można karać za pospolite przestępstwa każdego naruszającego prawo w każdej gminie i miasteczku, to nie wiem dlaczego nie można tego robić w stolicy Polski, w Warszawie, i w innych dużych miastach.
  Nie dość, że nie stać mnie na mandaty, to jeszcze są one skrupulatnie egzekwowane!
  My, Polacy, czujemy się dyskryminowani przez służby ścigania!

 3. Maciek

  28 lipca 2017 at 10:41

  Panie redaktorze Michnik , a ładnie to tak było nagrywać Rywina 🙂 .

 4. miperl

  28 lipca 2017 at 12:40

  Czy to że nie lubie pisu czyni mnie przestępcą? Czy to ze uważam kaczora za mała kur… i zakompleksionego pedał… pozwala policji na inwigilowanie mojej osoby ? Blaszczak jeszcze sie doigrasz .Jestes tylko lachonem prezesa i pozostaniesz az do smierci twojej lub jego.

  • Paweł

   28 lipca 2017 at 13:21

   @miperl

   Nie lubisz PiS? Przecież zawsze jesteś za żydkami. Cóż za hipokryzja!!!

   • miperl

    28 lipca 2017 at 13:36

    Nie za tylko w pozycji do idiotów. A ludzi dziele na mądrych i głupich a nie na żydów i nie żydów pochodzenie, wiara i orientacja nie ma dla mnie znaczenia nie lubię porostu debili.

    • Paweł

     28 lipca 2017 at 14:34

     @miperl

     Tyle, że żydostwo dzieli ludzi na żydów i nie-żydów. W związku z tym chyba naturalne jest uznać je za wrogie?

     • miperl

      28 lipca 2017 at 15:11

      Ale ja jestem Polakiem nie żydem. A za wrogie Polsce uznaje rządy pisu.

     • Paweł

      28 lipca 2017 at 17:22

      @miperl

      W tej kwestii się zgadzamy.

  • Tomasz

   2 sierpnia 2017 at 22:46

   miperl To są groźby karalne są odpowiednie paragrafy W Kodeksie Karnym .Nie boisz się namierzenia przez ABW I CBŚ .Oraz wizyty w twoim domu funkcjonariuszy ABW Lub CBŚ ,Pucz wam się nie udał ABW już siedzi fundacji Otwarty Dialog nie długo wezmą się z akcję demokracja.Majdanu dokonanego rękami banderowców Ukraińców nie będzie krew Polaków nie poleje się na ulicach Polski .Próba zbrojnego obalenia legalnych władz przy pomocy obcych jest karalna .Chcieliście by polała się krew Polaków,

 5. nnnn

  28 lipca 2017 at 13:52

  chyba to jednak będzie prawda działania inwigilacyjne jak za PRL to juz nie można wyjść na ulice i protestować co to ma byc , jak wygrażała się prof Krystyna z Pisu ze na jęsień wezma sie za wszystkich z mediów i beda je repolonizować co to za Państwo które sciga wszystkich którzy są przeciwko rządowi.

 6. Soroka

  28 lipca 2017 at 15:04

  A co? Wrogowie Polski z ruskiego nadania mogli kontrolować i spisywać uczestników marszów patriotycznych, a kto rozwala Polskę, to tego już nie wolno spisywać?
  Popatrzcie się jak ruskie dziadostwo chce sie w Polsce rządzić!

  • Tomasz

   3 sierpnia 2017 at 08:10

   mipre mmm Jesteście wrogami Polski I Polaków gdyż za judaszowe srebniki G Sorosa chcieliście zbrojnie obalić legalne władze Rzczypospolitej Polskiej chcieliście by polała się Polska krew rękami Ukraińców chcieliście wywołać krwawe zamieszki .Jesteście niemiecką V Kolumną .

 7. z-k

  28 lipca 2017 at 17:11

  Gazeta do ogłupiania tubylczych gojów jak zwykle swoje trele ale rzeczą naturalną jest, że policja powinna posiadać rozeznanie co do składu takiej demonstracji, kto należy do grupy pożytecznych idiotów, kto do grupy ogłupieńców polskojęzycznych mediów, kto broni sądowego koryta, kto jest wynajętym wrzaskunem a kto agentem Makreli Złotej tudzież rozlicznych służb opoką III-j żydolewackiej okrągłostołowej będących.

 8. Consuela Hummell

  29 lipca 2017 at 11:38

  Thanks a lot for publishing this awesome article.I really liked your article and will definitely share this on my Twitter.Thank you for a great post!

 9. watch got season 7 online

  30 lipca 2017 at 13:12

  I’m a badass fan of Game of Thrones.I’ve been seeing it since it came. It feels crazy watching it, isn’t it ? You just can’t expect what’s gonna happen next. You can’t tell whether your favourite character will be alive for the next season or not. And talk about the graphic violence! God it’s just shocking.My favourite character is Cersei Lannister. And not to forget the loads of „theories”lurking around the web about Game of Thrones lol 😛 . To be honest I really liked your site and will definitely share this on my social profiles i.e. Twitter etc.Thank you so much for a great post! http://season7gameofthronesonline.com

 10. kevin

  31 lipca 2017 at 19:47

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

  • Tomasz

   3 sierpnia 2017 at 08:14

   Soroka to Banderowcy Ukraińcy robią zdjęcia swoim potencjalnym wrogom czyli uczestnikom Marszu Niepodległości a nie Rosjanie.Niemcy Ukraina Rosja są wrogami Polski i Polaków .

 11. Tomasz

  3 sierpnia 2017 at 18:19

  ostatni wpis korekta bez NIE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra