Ciekawe spotkania patriotyczne na najbliższy tydzień od 29 lipca do 4 sierpnia

Wojenna odyseja Antka Srebrnego – wakacyjne warsztaty komiksowe. Spacer śladami KL Warschau. Totalna mobilizacja przeciw „totalnej opozycji”. Sprzątanie Powstańczych Grobów. Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Marsze Powstania Warszawskiego. Przelej krew za Powstańców – Akcja krwiodawstwa. Społeczne obchody wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze. Marsze Powstania Warszawskiego. Wykład – Gazeta Wyborcza kontra Powstanie Warszawskie. Pokaz filmu „Miasto 44” w reż. Jana Komasy.

 

Warszawa i Mazowsze

Wojenna odyseja Antka Srebrnego – wakacyjne warsztaty komiksowe

lipiec – sierpień 2017

IPN zaprasza do udziału w bezpłatnych wakacyjnych warsztatach komiksowych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej opartych na historii Antka Srebrnego. Dzieci będą miały możliwość zapoznania się z przygodami głównego bohatera, który przemierza szlak bojowy wraz z II Korpusem Polskim, a także jego dalszymi powojennymi losami. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową z wykorzystaniem komiksów z serii Wojenna odyseja Antka Srebrnego, wydawanych przez warszawski Oddział IPN. Skierowane są do uczniów, którzy chcieliby połączyć zainteresowania II wojną światową i komiksem. Termin i godzina do uzgodnienia. Grupy do 30 osób. Zapisy: Ewa Dyngosz ewa.dyngosz@ipn.gov.pl, Edyta Gula edyta.gula@ipn.gov.pl

Sobota 29 lipca

Warszawa

Spacer śladami KL Warschau

12:00 – 15:00

Cmentarz Wojskowy na Powązkach, przed bramą główną Cmentarza Wojskowego na Powązkach nieopodal miejsca spoczynku Szanownego Pana Generała Ryszarda Kuklińskiego.

Kraków

Totalna mobilizacja przeciw „totalnej opozycji”

18:00 – 19:00

Wieża ratuszowa w Krakowie, Rynek Główny 1

Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą czerwonych zniczy (i niezapalanie ich dopóki prowadzący o to nie poproszą)! Spotykamy się aby wyrazić swój sprzeciw wobec radykalnych postulatów rzekomych „obrońców demokracji” coraz śmielej nawołujących do organizacji „polskiego majdanu”, obalenia legalnego rządu i destabilizacji państwa. Nie zgadzamy się na ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski europejskich elit i finansowanych z zagranicy, podejrzanych organizacji.

W życiu państwa, Narodu i człowieka są sprawy ważne i ważniejsze. Sprawa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski zawsze pozostawać będzie kwestią kluczową. Pozostawiając na uboczu dyskusję na temat reformy sądownictwa w formie zaproponowanej przez obecną władzę, sprzeciwiamy się coraz radykalniejszym działaniom podejmowanym przez część obozu opozycyjnego.

Utrzymywanie emocji na wysokim poziomie oraz dezorganizacja funkcjonowania państwa przez dłuższy czas nie służy Polsce, ale jedynie jej ewentualnym wrogom. Kto realizując własne ambicje polityczne zapomina o tej prawdzie, nie działa dla dobra wspólnego.

Sprzeciwiamy się nawoływaniom do organizowania „Majdanu”, pamiętając jak wiele nieszczęść „wojna domowa” przyniosła naszym sąsiadom. Kto lekkomyślnie nawołuje do rozlewu Polskiej krwi, wykazuje brak elementarnej odpowiedzialności i szacunku dla naszego Narodu. Sprzeciwiamy się obłudnemu wzywaniu do „obrony demokracji” w wykonaniu tych, którzy przez 8 lat swych rządów chętnie łamali elementarne prawa i swobody obywatelskie.

Organizatorzy: Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis, Małopolscy Patrioci, Pobudka, ONR Brygada Małopolska, Ruch Narodowy Małopolska

Niedziela 30 lipca

Warszawa

Sprzątanie Powstańczych Grobów

12:00 – 18:00

Cmentarz Wojskowy Powązki

Skupiamy się głównie na pojedynczych, rozproszonych po całym cmentarzu mogiłach, z tego względu, że te większe (alejki brzozowych krzyży itd.) są zadbane. My natomiast chcemy dotrzeć do tych najbardziej zaniedbanych i zapomnianych grobów Powstańców Warszawskich, o których nikt już nie pamięta i o które nikt już nie dba…

Co się nam przyda? Zmiotki, szczotki, grabki, łopatki, rękawiczki, worki, szmatki, wiaderka, gąbki, środki czyszczące, konewki, szpachelki, permanentne markery wodoodporne (czarne), preparaty do usuwania mchu, baniaki na wodę itp. Bierzcie po prostu co macie, co możecie i tyle 🙂

Do tego na każdym grobie po sprzątaniu zostawiamy biało-czerwoną taśmę rypsową i znicz (np. z symbolem Polski Walczącej).

Znicze można kupić gdzieś wcześniej lub na miejscu – pod bramą cmentarza.

Jeśli chodzi o taśmy rypsowe to mamy jeszcze trochę zapasu, ale gdyby ktoś z Was również miał i mógł wziąć ze sobą to… tego typu materiałów nigdy za wiele… 🙂

Spotykamy się o g.12 przed główną bramą cmentarza, od strony ulicy Powązkowskiej, a potem razem idziemy do jakiejś konkretnej kwatery i tam szukamy powstańczych grobów.

Na bieżąco będziemy wszystko ustalać, nie martwcie się o to 🙂

Warszawa

Śpiewajmy razem piosenki powstańcze

20:30 – 21:30

Plac przed kościołem pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101

Podczas koncertu wystąpią członkowie ursynowskich chórów: Ars Chori, Ursynowski Chór Iuvenis i Chór URSYNOVIA CANTABILE. Organizator: Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy

Poniedziałek 31 lipca

Wtorek 1 sierpnia

Warszawa

Marsz Powstania Warszawskiego

17.00

Rondo Dmowskiego, Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl Krasińskich

Po marszu koncert

Warszawa

Przelej krew za Powstańców – Akcja krwiodawstwa

11:00 – 16:00

Plac Defilad w Warszawie

Organizatorzy: Marsz Niepodległości

Warszawa

Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze

Organizatorzy: Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury

Skwer Płk. Antoniego Żurowskiego

15.00 – Koncert piosenek powstańczych

16.30 – Przemówienia okolicznościowe, krótka prelekcja historyka

17.00 – Godzina „W”, minuta ciszy

17.05 – Złożenie wieńców, zapalenie zniczy pod głazem płk. Żurowskiego

17.30 – Inscenizacja historyczna „Atak na koszary”, „Obrona barykady”

18.00 – Poczęstunek, wojskowa grochówka

Przez cały czas odbywać się będzie prezentacja wyposażenia, umundurowania oraz broni historycznej.

Ciechanów

III Marsz Powstania Warszawskiego

Organizatorzy: Narodowy Ciechanów i kibice Legi

16:30 – 18:00

ulica Warszawska

Zgierz

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

17:00 – 17:30

ul. ks. Skargi 28

Zaprasza Klub imienia Romana Dmowskiego

Wszystkie ofiary powstania uczcimy o 17:00 minutą ciszy, a potem nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach: porucznika Stanisława Pieczyraka, por. Barbary Rygiel, ppor. Wacława Bryszewskiego, Agnieszki Gajowczyk, Stanisława Kościelskiego, ks. kapitana Michała Kliszki, Jerzego Kliszki, Albina Kliszki oraz kapitana Mieczysława Roli-Danielewicza, którzy spoczywają na Cmentarzu pw. śś. Józefa i Wawrzyńca w Zgierzu przy ul. ks. Skargi 28.

Środa 2 sierpnia

Warszawa

Gazeta Wyborcza kontra Powstanie Warszawskie

18:30 – 21:00

W Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone roli „Gazety Wyborczej” w kształtowaniu narracji dotyczącej historii Powstania Warszawskiego. Pretekstem do spotkania będzie książka o kpt. Wacławie Stykowskim „Halu” jednym z poszkodowanych manipulacji Gazety Wyborczej.

W debacie wokół publikacji udział wezmą: Jacek Stykowski, Leszek Żebrowski, Stanisław Michalkiewicz

Czwartek 3 sierpnia

Piątek 4 sierpnia

Sanok

Pokaz filmu „Miasto 44” w reż. Jana Komasy

Uprzejmie informuje, iż Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Urząd Miasta

Sanoka, Powiat Sanocki, Muzeum Historyczne w Sanoku, Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro

Wystaw Artystycznych w Sanoku zapraszają do udziału w cyklu plenerowych pokazów filmowych pod nazwą „Sanockie Piątki Filmowe”. Pokazy odbywać się będą na dziedzińcu Zamku w Sanoku

20.30.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

346 komentarzy

346 Komentarzy

  1. timex watches make

    15 listopada 2017 at 19:15

    Stunning quest there. What happened after?
    Take care!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra