Z kraju

IPN przypomina, że Rosjanie nie byli wyzwolicielami a okupantami

W opublikowanym na stronie IPN komentarzu „w związku z publikacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej http://poland1944.mil.ru „Wyzwolenie Polski. Cena zwycięstwa” Instytut Pamięci Narodowej stwierdza, iż materiały te nie przyczyniają się do poważnej i otwartej dyskusji o roli Armii Czerwonej w Polsce w końcowym okresie II wojny światowej.

 

Publikowanie starannie wyselekcjonowanych dokumentów, by udowodnić z góry przyjętą tezę (o uznawaniu przez Polaków żołnierzy Armii Czerwonej wyłącznie za „wyzwolicieli”), wyrwanych z kontekstu, opatrzonych nieobiektywnym komentarzem, fałszuje historię. Taki nieprawdziwy obraz przynosi także wstęp, którym poprzedzono publikowane dokumenty. Czytamy w nim: „Latem 1944 roku wojska Frontu Białoruskiego podeszły w rejonie Brześcia do granicy Związku Sowieckiego. Rozpoczęło się wyzwolenie Polski spod niemiecko-faszystowskiej okupacji.”

Autorzy publikacji zapominają, że latem 1944 r. obowiązywała granica przedwojenna, a Armia Czerwona przekroczyła ją już w styczniu 1944 r. Od tej chwili rozpoczęło się „wyzwolenie” Polski, którego symbolem stały się niesławne wydarzenia w Wilnie. Po wyparciu z miasta Niemców Armia Czerwona i NKWD otoczyły i rozbroiły ok. ośmiu tysięcy uczestniczących w walkach o oswobodzenie miasta żołnierzy Armii Krajowej, których następnie wywieziono do Kaługi. Oficerów AK aresztowano i wywieziono do obozów w ZSRS. Tak wyglądało „wyzwolenie” Kresów – w stylu sowieckim.

Opublikowane dokumenty, mówiące o wkroczeniu Armii Czerwonej na centralne ziemie Polski, nie przynoszą żadnego novum: tego typu źródła z archiwum Ministerstwa Obrony FR – mówiące o reakcjach ludności polskiej na wkroczenie Armii Czerwonej, zbrodniach niemieckich na Narodzie Polskim czy działaniach bojowych Armii Czerwonej na tym terenie – były wcześniej publikowane. Chociaż dokumenty te przenikał duch niechęci do legalnych władz Rzeczypospolitej (pisali je bowiem wykonawcy stalinowskiego planu zniewolenia Polski) – dochodziły w nich do głosu krytyczne opinie społeczeństwa polskiego związane z wkroczeniem Armii Czerwonej do Polski, obawy z tym związane, a nawet protesty – przeciwko represjom i ograniczaniu wolności obywatelskich, jakie przyniosło zajęcie ziem polskich przez Sowiety. W zamieszczonych na stronie resortu dokumentach niczego takiego nie odnajdziemy – prezentują jedynie idylliczny obraz „wyzwolenia”.

Można zrozumieć odnotowane w publikowanych dokumentach epizodyczne czy lokalne reakcje umęczonej pięcioletnią okupacją niemiecką ludności na wkroczenie Armii Czerwonej do Polski. Spodziewano się, że przyniesie ona wolność, często nie wiedziano, jakie plany mają Sowieci wobec Rzeczypospolitej. Rzeczywistość szybko przyniosła rozczarowanie: Armia Czerwona wprawdzie usuwała Niemców z ziem polskich, ale jednocześnie odgrywała rolę parasola ochronnego dla procesu siłowego zaprowadzenia w Polsce komunistycznej dyktatury. Nie bez powodu Józef Stalin jesienią 1944 r. powiedział polskim komunistom: „Gdyby nie było Armii Czerwonej – w tydzień nie byłoby was.”

Przytłaczającej większości Polaków wkroczenie Armii Czerwonej przyniosło nie wyzwolenie, ale nowe, choć niewątpliwie nieporównywalne z okupacją niemiecką zniewolenie. Usiłując postawić stronę polską w pozycji „wdzięczności” za „wyzwolenie” spod okupacji niemieckiej, strona rosyjska powinna pamiętać, że ziemie polskie dostały się pod tę najbardziej chyba brutalną w historii okupację w wyniku układów, zawartych przez Związek Sowiecki i III Rzeszę w sierpniu i wrześniu 1939 r., a istotą tych porozumień było zniszczenie Polski przez oba te totalitarne państwa. Strona rosyjska powinna też zadać sobie pytanie: czy istotnie Polska ma powody do „wdzięczności” wobec stalinowskiej Rosji?”

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

40 komentarzy

40 Komentarzy

 1. Paweł

  29 lipca 2017 at 13:19

  Co do tego chyba nikt normalny nie ma wątpliwości? Ciekawi mnie natomiast dlaczego IPN milczy na temat żydowskiego okupanta? Mało tego, Kaczyński przyczynił się do budowy dla niego muzeum. Analogicznie powinniśmy wybudować muzea Niemców i Sowietów, w których będziemy ukazani jako bandyci i agresorzy. Z kolei Niemcy i Sowieci jako wyzwoliciele i budowniczy jaśnie oświeconych cywilizacji.

  • Robert B.

   29 lipca 2017 at 13:45

   To ty nie wiesz, że Żyd = niepokalane niewiniątko, które „tyyyleee pszeeecieeehpiaaałooo”, i nic więcej?

   Słyszałeś, jaki klangor się podniósł ostatnio, gdy Magdalena Ogórek napisała, że Borowski to Berman? Okazuje się, że o żydostwie nie wolno nawet słowa powiedzieć. Nawet nie wolno powiedzieć, że „są”. Wiesz dlaczego? Bo to utrudnia im osiągnięcie ich celu, a tym celem jest polityczna władza nad światem.

   • stan

    29 lipca 2017 at 13:56

    Nie wiadomo jak wymawiać słowo żyd, żeby nikogo nie urazić. Byli jako nadreprezentacja w armiach Hitlera i Sowietów.

    • Paweł

     29 lipca 2017 at 17:01

     @stan

     Mało tego. Żydostwo to okupant Polski od zamierzchłych czasów.

     Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wojna żydów z Polską”).

     1. Wydać poufny manifest, wzywający żydów świata całego do walki z Polską celem zmuszenia tego państwa do zabezpieczenia żydom praw narodowych i żeby się Polacy pogodzili z faktem istnienia na ziemiach polskich licznego narodu żydowskiego, mającego takie same prawa do tych ziem, jak i naród polski. Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzona we wszystkich państwach Europy, Azji, Ameryki.

     2. Założyć komitety, któreby się zajęły zbieraniem wszystkich zarzutów obciążających Polskę i zniesławiających ją w oczach świata cywilizowanego.

     3. Zorganizować stałych korespondentów, którzy z podróży po Polsce, pisaliby do najpoczytniejszych dzienników świata najnieprzychylniej.

     4. Użyć wszelkich wpływów, aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza.

     5. Starać się usilnie o to, by w Polsce rządzili ludzie żydom najzupełniej oddani. Chodzi tu o ministerium spraw zagranicznych i wojskowych.

     6. Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją.

     7. Użyć wszelkich środków, aby marka polska spadła na rynkach świata i żeby nic nie była warta a przez to zmusić Polaków do zaciągnięcia pożyczki u bankierów żydowskich w zamian za polityczne i finansowe ustępstwa i przywileje dla żydów w Polsce.

     8. Popierać i szerzyć w Polsce komunizm (!).

     Z polskich żydów byli: I. Grunbaum, poseł na Sejm warszawski oraz J. Jackan, redaktor żargonówki warszawskiej „Hajnt”.

 2. Robert B.

  29 lipca 2017 at 13:40

  Czekam na ocenę niepokalanych holokałstników. Czym oni są?

 3. Prawiczek

  29 lipca 2017 at 14:39

  Właśnie przez takie chore brednie już NIGDY nie zagłosuję na partię która fałszuje historię, a z morderców oraz zdrajców (wyklęci i Kukliński) robi bohaterów. Nigdy więcej PiS!

  • Paweł

   29 lipca 2017 at 16:53

   @prawiczek

   Zdrajcą to ty jesteś a sądząc po nicku nie jesteś nawet mężczyzną. Niezłomni byli bohaterami.

 4. Hania

  29 lipca 2017 at 16:13

  Strona rosyjska powinna też zadać sobie pytanie: czy istotnie Polska ma powody do „wdzięczności” wobec stalinowskiej Rosji?”

  Nie wiem czy Bodakowski ogarnie moją myśl, ale…

  Wdzięczności wobec Stalina nie mamy żadnej, ale pamiętać o żołnierzach poległych na naszych ziemiach powinnismy jak dwa razy dwa!

  Jest różnica pomiędzy chrześcijańską pamięcią i modlitwą ” Swiętych obcowanie” a wdzięcznością wobec tyrana, który wpierw wymordował własny naród

  Rozumie to Bodakowski?
  A może tylko wykonuje zlecenie z dalekiego kraju by szczuć?!

  • Szpok

   30 lipca 2017 at 04:56

   NIE!!! bodakowski nierozumie.Ten osobnik to chory pisarczyk,ktory za okupacji rosyjskiej ukonczyl studia
   i wypisuje rozne szczucia na zlecenie. Dzisiaj w Polsce jest moda na rusofobie i z tego dzisiaj zyje,
   jutro w Polsce poprawnosc polityczna bedzie inna ( nam to bardzo latwo przychodzi,zalezy kto nami kieruje) ten bodakowski nie zasluzy nawet na przezwisko pozyteczny idiota.Nazwisko bodakowski
   sugeruje pochodzenie ukrainskie.

  • Baśka

   30 lipca 2017 at 12:22

   Ten Bodakowski to kompletny idiota i V kolumna! Dlaczego nie napisał całej prawdy? Stalin miał plany co do Polski, ale kto faktycznie Polskę sprzedał? Przecież to zrobili angole i amerykanie! Przecież za obronę angoli przez NASZYCH polskich żołnierzy rządzący Polską musieli im zapłacić! Bodakowski, doucz się trochę. Radzę też wszystkim przeczytać: Aldona Zaorska – „Sąsiedzi – najbardziej okrutni oprawcy polskich patriotów” – Wyd. Bollinari Publishing House z 2014 r. Od lat rządzą nami okupanci, a ci ostatni udają wielkich patriotów, a działają na rzecz naszych wrogów.

  • IGO

   1 sierpnia 2017 at 14:42

   Do Pani Hani. Droga Pani to pytanie winna zadać sobie samej czy cokolwiek rozumie.Ale śpieszę Pani z pomocą w zrozumieniu tego czego Pani nie rozumie, dlaczego tego nie wiem, ale jak zabiera się głos publicznie to trzeba przynajmniej logicznie rozumować. I tak:1. „strona rosyjska powinna itd”. Zapewniam, że Rosjanie (rząd) doskonale wiedzą jak nas „wyzwalali”: najpierw mordując, kogo to chyba wiadome z tekstu Pana Bodakowskiego, grabiąc, gwałcąc, a na końcu okupując.Więc z tego musieliby się rozliczyć, przynajmniej moralnie nie mówiąc o wypłacie odszkodowań.Dziwię się panu Bodakowskiemu, że zadaje tak naiwne pytanie. 2.” pamięć o żołnierzach poległych itd”.Toć, przecież mają swoje cmentarze zadbane przez Polskę, tego Pani Hania nie wie?. Żeby tylko ruskie tak dbały o nasze cmentarze jak my o ich mogiły. O Smoleńsku i poszanowaniu ofiar katastrofy? Pani zapomniała, sumienie nic Pani nie podpowiada?. A gdzież kobieca wrażliwość na taką podłość.3.Jest różnica itd.” Rosyjscy żołnierze spoczywają w zadbanych przez nas mogiłach, gdzie może się Pani modlić za ich dusze i grzechów odpuszczenie, za popełniane zbrodnie na polskim narodzie.Tyran Stalin nie był sam i jednoosobowo nie wymordował swego narodu i to jest problem narodu rosyjskiego. Więc pytam, czy to my Polacy mamy usprawiedliwiać Stalina za mordy na naszym narodzie bo mordował również swój naród.Na koniec zadam pytanie, czy to przypadkiem Pani nie realizuje czyjeś zlecenie?

   • myślę sobie że

    3 sierpnia 2017 at 22:08

    ZSRR to było państwo komunistów. Założone przez Żyda Lenina. Siłą. Wymordował i jego następca, Stalin, od 60 do 90 mln Rosjan. Oraz miliony innych narodowości.
    Po to w 1920 zatakował Polskę, by komunizm zaprowadzić w całej Europie…

    A Stalin był Gruzinem żydowskiego pochodzenia.

 5. Soroka

  29 lipca 2017 at 17:50

  Ale pod tym wątkiem zaszumiał kąkol zasiany w polskiej pszenicy przez ruskich barbarzyńców okupujących Polskę!

  • Paweł

   29 lipca 2017 at 19:43

   A jakieś konkrety żydowski propagandysto?

   • Soroka

    29 lipca 2017 at 21:33

    Masz oczy z knefli? Przecież wiesz co piszecie!

    • Paweł

     29 lipca 2017 at 22:33

     @Soroka

     Tak, samą prawdę. Coś jeszcze propagandysto? Argumentów brak jak na trolla przystało.

     • Soroka

      30 lipca 2017 at 09:55

      Nawet nie wiesz, albo udajesz że nie wiesz co to jest prawda!
      PRAWDĄ JEST WSZELKA RZECZYWISTOŚĆ!!! A w naszym materialnym świecie wszystko co było i jest.

     • Paweł

      30 lipca 2017 at 12:22

      @Soroka

      Super, ale gdzie te Twoje argumenty? Bełkotać każdy może.

  • Hania

   30 lipca 2017 at 00:43

   @Soroka

   Z pana to Polak z dziada pradziada.
   Antyrosyjskość wyssał z mlekiem krowy, którą pasając uczył mazurków Fryderyka 🙂

   • Soroka

    30 lipca 2017 at 14:08

    Tak! Polak z dziada pradziada! Moją babcię gwałcili ruscy okupanci, a dziadek walczył w Powstaniach Ślaskich i z całą rodziną był przeznaczony do planowego wykończenia w Auschwitz.
    Żydzi owszem wysysali krew Polakom swoimi mafijnymi działaniami, ale ludobójczy proceder uprawiali tylko Niemcy i Rosja i nie wiadomo które z tych zbrodniczych państw wymordowało więcej Polaków.

    • Mareczek

     30 lipca 2017 at 16:24

     @ Soroka; „…Niemcy i Rosja RĘKAMI ZATRUDNIONYCH ŻYDÓW, RZĄDZĄCYCH OBOK STALINA…”

    • Szpok

     3 sierpnia 2017 at 04:06

     A znasz jakies obozy koncentracyjne na terenie kacapii gdzie wywozono Polakow.
     Czy czytales jakies pamietniki, zaszyty obozowe,jakies zdjecia czy przekazy ustne wiezniow.
     Jesli tak to prosze o przekaz albo linki internetowe.
     Jesli klamiesz albo wymyslasz to sie wylacz!

   • Soroka

    30 lipca 2017 at 14:14

    Od Rusów, tak jak i od Niemców, do Polski jeszcze nigdy nic dobrego nie przyszło!

    • Paweł

     30 lipca 2017 at 23:12

     To jest fakt, ale od żydów tym bardziej.

 6. Zona

  29 lipca 2017 at 20:29

  6 mln zamordowanych przez niemców Polaków. Kolejne prawie 4 mln „zaginęły” w rozpętanej przez niemcy zbrodniczej zawierusze dziejowej. W tym ponad 200 tys zostało wręcz „zarżniętych” przez OUNowsko UPAowskich ukraińców. 2 mln zostało wywiezione do niemieckich domów i zakładów pracy gdzie służyło jako niewolnicy. Całą „resztę” narodu Polskiego niemcy zepchnęli na krawędź zagłady i zbydlęcenia. I dziś kiedy nie minęły nawet 72 lata od tamtych zbrodni, jakieś łyse pały opowiadają „historię” tak by wydawało się że to wina Rosjan. Na dodatek tępe łyse pały bo nie wiedzą że Rosja nie istniała w latach 1922 (a de facto 1917) – 1991. Ale cóż się dziwić jak się kręci wokół kołowrotów i jest subtelnym apologetą czarno-czerwonej ukrainy (bo tylko taka dziś istnieje) bo „walczy z Rosją”. Czemu to służy poza wiadomymi celami politycznymi? Temu by Polski palec nie wskazał prawdziwych organizatorów i sprawców różnej maści nieprawości które tu miały miejsce… Haniebne.

 7. Skrajny ukrainski RUSOFOB bodakowski KŁAMIE i to jakiś PSYCHOPATA !

  30 lipca 2017 at 02:13

  Władzę w Warszawie w 1945 objęli ŻYDZI-komuniści z polskim obywatelstwem WYZNACZENI przez ŻYDÓW rządzących na Kremlu z obywatelstwem ZSRR nazywani sovietami, którzy NIE byli NARODOWOŚCI Rosyjskiej !
  Polska utraciła swoją SUWERENNOŚĆ po 1945 roku, gdyż tak USTALILI w Jałcie, a potem w Teheranie ŻYDY-masoni: Churchill, Roosevelt i Stalin !
  PIERWOTNĄ i podstawową PRZYCZYNĄ rozpętania 2-j Wojny Światowa było porozumie i podpisanie tzw. „Układu Monachijskiego”(dyktat monachijski) – czyli porozumienia zawartego na konferencji w Monachium w dniach 29–30 września 1938 w której uczestniczyli rządy Wielkiej Brytanii, Niemiec Hitlerowskich, Włoch i Francji czemu przeklasnoł rząd USA !
  „Układ Monachijski” był ZIELONYM światłem do zajęcia Czech i Austri przez Niemcy, a następnie Polski, ZSRR … itd. a następnie NAPADU Niemców na inne państawa w Europie !
  Porozumienie czyli „Pakt Ribbentrop-Mołotow” zawarty przez Związek Sowiecki i III Rzeszę w sierpniu 1939 było i jest POKŁOSIEM czyli WTURNĄ przyczyną wcześniej podpisanego „Układu Monachijskiego” z 1938r !!!
  RUSOFOB Jan Bodakowski wypisuje BREDNIE: ” …że ziemie polskie dostały się pod tę najbardziej chyba brutalną w historii okupację w wyniku układów, zawartych przez Związek Sowiecki i III Rzeszę … gdyż faktyczne NAPAD na II RP przez Niemcy Hitlera i ZSRR było też WTÓRNYM wynikiem „Układu Monachijskiego” z 1938r.
  Rusofobiczny OSZOŁOMIE Janie Bodakowski czy do ciebie nie dociera fakt, że gdyby to Armia Radziecka nie wyzwoliła Polski z pod okupacji niemiecko-hitlerowskiej to dzisiaj Polski i Polaków by prawie NIE było, a z BYŁEJ II RP z granic 1938 roku by jedynie coś pozostało, co by się nazywało „Generalną Gubernią” czy coś w tym rodzaju . . . !

  Czy to do Was wy MOTŁOCHU zamieszkały w III RP dalej to nie dociera, że ci FAŁSZYWCY żydo-masony „waszyngtońscy” rządzący w USA czy UK w czasch 2-j wojny Światowej oni NIE mieli nawet najmniejszego zamiaru UMIERAĆ w milionach ich żołnierzy za wyzwolenie JAKIEJŚ tam „polski” na drugim końcu świata, który mają w „nosie”.
  Ci chciwcy z USA czy Zachodnie Europy ZAWSZE Polskę traktowali INSTRUMENTALNIE, a jakiś tam Polaków z ich panstewkiem głęboko mieli w DUPIE.
  Podpuszczanych Polaków używali i dalej używają jedynie w swoich gierkach politycznych, tak aby się NAKRAŚĆ na krzywdzie innych mniejszych Narodów !
  Jak się czyta książki historyczne w USA to ileż tam jest płaczu i lamentów, że na froncie zachodnim w latach 1942-1945 zgineło aż 150 tysięcy tzw. „żołnierzy amerykańskich” z ganieniem rządu amerykańskiego, że jacy byli okrutni, aby pozwolić na taką OFIARĘ w Europie tylu amerykanów !
  Ówczesne żydo-masońskie rządy waszyngtońskie, które ZAWSZE były i są egoistyczne celowo tak USTAWIALI batalIę obalenia władzy Hitlera i OPÓŹNIALI swoje bezpośrednie zaangażowanie się w 2-ą Wojnę Światową, aby nie wysyłać swoich żołnierzy amerykańskiej i wg. nich NIE-POTRZENIE NIE ginęli żołnierze US Army.

  ZATEM, gdyby nie OFIARA życia ZAPŁACONA przez tych co najmniej 1 milion żołnierzy Armii Radzieckiej w przegnaniu Niemców hitlerowskich z Polski w latach 1944 – 1946 to Polski by dzisiaj po prostu NIE BYŁO !!!
  Polska być może by przetrwała do dzisiaj, najwyżej jako jakąś tam „Generalna Gubernia” lub by jej w ogóle NIE było, nic nie zostało. Gdyby naziole Niemccy by prztrwali to najprawdopodobniej by się może „dogadali” z żydo-masonami finansistami złodziejami z New Yorku, Waszyngtonu lub może z tymi z Londynu ?
  Ten kto dzisiaj dalej w Polsce NAIWNIE myśli, że MOŻE by przyszła wyzwalać Polskę z pod okupacji niemieckiej w latach 1944-1945 jakaś MITYCZNA „amerykańska armia wyzwoleńcza” i jakoby by ta MITYCZNA US Army by wyzwalała „Polaków” od ludobujców hitlerowców, to jest autentycznym IMBECYLEM bez rozumu jak ten RUSOFOB Bodakowski, który nic do tej pory się NICZEGO nie uczył z przeszłej historii Świata.
  Amerykańcy NIE angażowali się właśnie dlatego w 2-ą WŚ i NIE mieli najmniejszego zamiaru walczyć w ZDOBYCIU Berlina, aby obalić rząd Hitlera w samym zarodku, wiedząc że taka walka uliczna będzie kosztować przypłaceniem SETEK tysięcy a nawet MILIONÓW zabitych żołnierzy amerykańskich lub innych, którzy by chcieli uciąć leb hydrze niemieckiej Hitlera!
  Obecna wykołowana głupota lemingów polskich, czyli ten OBOJNACKI wykołowany PLANKTON propagandą żydo-niemieckej w III RP, jak ten głuptas Bodakowski wogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby wyzwolić Polskę i całą Wschodnią Europę z zajęciem Berlina w celu 100% UCIĘCIA łba bezkarnej ludobujczej hydry niemieckiej oraz wyzwolenia Polski i innych krajów z pod okupacji niemieckiej.
  Aby wyzwolić Europę z jarzma hitlerowskiego była bezwględną KONIECZNOŚCIĄ potrzeba WALKI ręcznej z okrutnymi Niemcami i bez tej OFIARY walki i z pośieceniem życia ludzkiego właśnie tych Ruskich w liczbie co najmniej 4-5 milionów jakiegoś zwykłych żołnierzy było NIZBEDNE, aby siłą PRZEGNAĆ z użyciem żelaza niemców z Polski przez jakąś armię.
  Przecież sama w pojedynkę jakaś tam „Polska Armia” której faktycznie już NIE było, gdyż została ROZBITA i faktycznie NIKT NIE chciał finansować jej powstanie z zewnątrz.
  Przecież by ta „polska samotna PODZIEMIA armia” NIE dała by rady przegnać z polski tych uzbrojonych po zęby Niemców, którzy napadli na Polaków, aby z nich uczynić niewolników, ich WYKOŃCZYĆ i metodycznie rabować.
  Obecnie około 25% całego społeczeństwa „amerykańskiego” GŁODUJE, na co dzień, a na takich żebraków absolutnie NIE można liczyć, którzy są zarzadzani przez żydowskich złodzeju, którzy drukują żydoskie zielo US $ bez pokrycia. Oni wszyscy żywią się jak kraluchy na ŚMIETNIKU jakś tam tanim sztucznie wytwarzanym śmieciem pięknie opakowanym nazywanym „żywnością”, czyli sztucznie na siłę WYGONINĄ z ziemi za pomocą chamskiej chemii jak GMO, przez co chorując masowo na RAKA
  Co ty Bodakowski nie wiesz o tym, że 60% obywateli USA nie ma jakich kolwiek ubespieczeń zdrowotnych i UMIERA powolną śmiercią na różne dziwne choroby, gdyż nie stać ich na leczenie po tych CELOWO 10-kroś WYGUROWANYCH cenach w USA, żyją po 2 rodziny lub więcej w jednym mieszkaniu tak jak to było w PRL-u, gdyż ich nie stać na samodzielne mieszkanie itd. itp.!
  Taki jest obecny ten „dobrobyt amerykański”… Te szklane wieżowce z żydowskiego złodziejskiego New Yorku są w 50% puste, nikt teraz nie mieszka gdyż to jest kurwsko drogie i stoją jako takie ATRAPY udające „dobrobyt” które oglądacie w III RP otwierając gęby w polsko-języcznej telewizornii !

  Na dodatek tego wszystkiego ta obecna zdemoralizowana demokratyczna „policja amerykańska” jest zwykła zgrają przekupionych POPYCHADEŁ wynajętych przez mała grupke NIE tykalnych ZALEGALIZOWANYCH złodzeji-bandytów miliarderów, którym ta „amerykańska policja” faktycznie jedynie służy w strzeżeniu NAKRADZIONEGO mienia przez tych miliarderów NOWOBOGACKICH lub powstałej nowej warstwy kolorowych WYZYSKIWACZY oszustów celybrytów wylansowanych w KŁAMLIWYCH anty-amerykańskich żydowskich telewizorniach jak CNN, MSN, ABC lub CBS … itp., a do przeciętnych amerykanów ta policja często i gęsto strzela bez powodu jak na polowaniu na kaczki …
  Wizja obecnego NIBY „bogatego” USA, który NIBY będzie „bronić” polskich interesów to zwykła wymyślona BZDURA dla NAIWNYCH lemingów w III RP, jakiś kolejny zmyślony MIT w rozumowaniu przeciętnych ociemniałych emerytów czy rencistów głosujących w wolnych wyborach na ANTY-polskich CHCIWCÓW zwykłych złodzeji z przestępczych gangów PO-PiS-PSL jak ta anty-polskie prze-qurwy pokroju tusek, schetyna czy Komorowski, petru, TW bolki … itp. zamieszkałych w III RP.
  To jest obalające z nóg obserwować z dystansu jako stary Polonus z lewackiej Kanady jak głosują w wolnych wyborach do władz lokalnych/państwowych na takich ANTY-polaków WIKOŁAKÓW złodzeji ci wykołowani ZWAPNIALCY w zamieszkali w III RP czyli zestarzały motłoch OGŁUPIONY przez żydoskie telewizornie typu TVN … itp. w tej żydo-mafijnej III RP lub inne żydo-masońskie lub NIEMIECKIE polsko-języczne brukowce lub szczekaczki.
  Dzisiaj polscy MŁODZI obywateli zamieszkali w III RP coś sobie też UBZDURALI, że od kogoś coś dostana za DARMO … Pukniejcie w w sfoje puste głowy i NIE liczcie na jaka kolwiek pomoc z zewnątrz! Liczcie tylko na SAMYCH siebie – BRONCIE się żelazem przed ordynarnym RABUNKIEM z zewnątrz i wewnątrz!
  Młodemu polskiemu PLANKTONOWI coś pląta w MŁODYCH wykołowanych tych swoich ZAKUTYCH łepetynach, wyobrażając sobie, że już jutro będą żyli jak FILMOWY „amerykanin” w USA ten widziany w OSZUKAŃCZYM filmidle np. „Pogoda dla bogaczy” z żydowskiego KŁAMLIWEGO Hollywoodu.
  Coś Wam się UBZDURAŁO tam zamieszkałym w III RP, że ZABIJAKI z USA czyli Armia USA będzie stacjonować w III RP… i was „obroni” … SIĆ!
  Przeciętni obywatele zamieszkali w III RP słuchający tych głupich bredni o „demokratycznej armii” tych zabijaków US Army sprowadzonych do III RP przez tych żydo-ukrainskich KRĘTACZY jak Macierewicza, Kaczyński, Duda … itp. czy tego łajdaka mordercę Tusk z gangu PO, lub zdradzieckiego żyda Schetyne.
  Oni WMÓWILI temu głupiemu motłochowi w III RP, że ta US Army stacjonująca w III RP to jakaś gwarancja na „bogactwo” i zapewnienie szczęście i bezpieczeństwa … dla polskich lemingów, tego wykołowanego motłochu … SIĆ!
  Faktycznie, ta US Army sprowadzona do III RP przez mafiozów PiS to jedynie „dupochron” i asekuracja tych SPRZEDWACZYKÓW zarządców „warszawki” biracych ŁAPÓWKI od złodzeji zagranicznych rabujących polskiego podatnika i bojących się, aby etniczny Polski Naród nie dobrał się do dupy tym sprzedwaczykom PO-PiS w pełni oddanych zewnętrznym siłom RABUSIÓW żydo-neoconów złodzeji waszyngtonskich lub tego pedalstwa z Brukseli dla których ta obecna władza „warszawki” PiS razem z mafiozami gangsterami PO dalej DOŁUJE ekonomicznie i gospodarczo etnicznych Polaków.
  Ten anty-polski przestępczy gang PO-PiS stały się jeszcze większa MARINETKĄ pod lufami czołgów tych żydo-amerykańskich SIEPACZY skumanych z żydo-masonami niemieckimi wilkołakami grasującymi po Europie.
  Czy wy CIEMNOTO zamieszkała w Kraju nie znająca faktycznej historii Polski, żeście rozebrali i ZNISZCZYLI pomnik sowieckiego marszałka Iwana Koniewa, za to że właśnie Koniew włożył wiele wysiłku, aby tak WYGNAĆ Niemców-hitlerowców z Krakowa , aby NIE zniszczyć tego Krakowa jak Warszawę czy inne miasta w Polsce w latach 1944-1945 w czsie ich wyzwalania ?
  Ty CIEMNIAKU Jan Bodakowski przestan wypisywać te swoje rusofobiczne BREDNIE ”
  Ośmieszasz się na tej witrynie wspieraniem takiego innego żydowskiego ROSOFOBA psychopatę jak ten OSZOŁOMA z gównianego KPN Adam Słomka, który niby uważa się za patriotę, gdyż jeździ po całej III RP i POLEWA olejną farbą grobowce i pomniki żołnierzy armii czerwonej, którzy zgineli za to, aby Polska nie była niemiecka „Genarlna Gubernią” lecz nawet tym pokracznym PRL-em w którym rządzili ŻYDO-komuniści czyli soviety, a nie jakieś tam „ruskie”.
  Najbardziej krnąbrnych Ruskich to wyrżnęli ŻYDY komuniści nazywani sovietami zamieszkali w Rosji-ZSRR, którzy założyli to ZSRR, a potem wytżneli ZYDY tych Ruskich w liczbie 50 milonów, aby te Ruskie nie byli ich politycznymi adwersarzami w tym ZSRR kiedy ŻYDY bolszewicy-sowiety okupowali Kreml do 1991 roku.
  Ty głupi CIEMNIAKU Bodakowski nie afiszuj się symbolami NSZ, ani symbolami OSZUKANYCH „Żołnierzy Wykletych” gdyż to tym wszystkim NIE masz zielonego pojęcia !!!
  „Bogusław Wolniewicz 90 HEROIZM TRAGICZNIE BEZSENSOWNY” niech ci ciemniaku WYJAŚNI na czym polegała faktyczna TRAGEDIA „Żołnierzy Wyklętych” i jak zostali oszukani dlatego zgineli, a potem przez 70 lat NIE było komu się przeciwstawić rządzącym ŻYDOM w Polsce do dzisiaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=YXhFI-A6cwo&feature=youtu.be

  • gosc

   30 lipca 2017 at 11:33

   Nie umiem czytać tekstu naszpikowanego wyrazami pisanymi dużymi literami, męczy to mój wzrok, więc omijam takie komentarze.
   I może dużo tracę.
   Moja prośba, może bez dużych liter w tekstach pisanych, prócz kropek kończących zdanie.
   Z góry dziękuję.

  • Baśka

   30 lipca 2017 at 12:27

   Brawo, popieram w 100 %.

 8. Baśka

  30 lipca 2017 at 12:29

  … oczywiście popieram P. „Skrajny ukraiński RUSOFOB…”.

 9. IPN w momencie powstania został NASZPIKOWANY ukraincami i żydami z polskim obywatelstwem - IPN jest NIE wiarogodny !

  30 lipca 2017 at 21:20

  IPN od momentu jego powołania w 1999 roku przez rządzących „okrągło-stołowców” czyli żydowskich, ukraińskich-neobanderowskich i masonów kosmopolitów AKTYWISTÓW z polskim obywatelstwem zajadle zawalczających polskość ZAWSZE brali łapówki od „fundacji niemieckich” oraz zachodnich agentów służb specjalnych grasujących w III RP.
  Od samego początku ta „kadra IPN” generowała KŁAMLIWĄ „historię” Polski wg DURNOWATYCH doktryn tego litewskiego MASONA Jerzego Giedroycia, który faktycznie był „OBROTOWYM polakiem” tzn. kręcił się na piecie wokół swojej własnej osi i jak się znalazł wśród żydów, to mówił że jest żydem, a jak się znalazł wśród litwinów to gadał że jest litwinem, wsród ukrainców też bredził że jest ukraincem … itd.
  MASON Giedroyć „przeleciał” 4 żony… Podawał się całe życie za AGNOSTYKA czyli człowieka NIE religijnego, a na 3 dni przed śmiercia ŻEBRAŁ aby jego pochować w rytuale religijnym … Gedroyc był potrójnym agentem – żył z żołdu służb specjanych 3-ch państw, wypisywał brednie na ich ZAMÓWIENIA aby się im przypodobać, aby jemu płacili.
  Jezy Gedryć ODMÓWIŁ przyjęcia polskiego najwyższego Orderu Orła Białego, ale przyjmował najwyższe odznaczenia od żydów rzadzacych na Litwie i neobanderowców ukraińskich w Kijowie !
  I taka MASOŃSKA nijaka „persona” jaką był J.Gedroyc była gloryfikowana przez IPN jako „polskiego bohatera” przez ukrainców-NEOBANDEROWCÓW prezesów IPN czyli przez Leona Kieresa i Janusza Kurtyke. To bagno wspierali mafiozi anty-polskich post-komunistycznych gangów PO-PiS-PSL-SLD.
  Od samego początku głównym ideologicznym narzuconym nurtem „prac” tego IPN było zajadłe ZWALCZANIE polskości w III RP i ZWALCZANIE poprawnych relacji Polski z powstała Rosją, czyli generowanie skrajnej RUSOFOBI w III RP na zamówienie żydo-neokonów waszyngtońskich, którzy byli wściekli na powstałą Rosję, dlatego że od władzy na Kremlu w Moskwie w 1991 roku przegnano sovietów czyli ŻYDÓW z rosyjskim obywatelstwem.
  Dlaczego np. Kanada nie zawalczą swojego sąsiada USA, pomimo że USA i Kanada mają ze sobą wiele różnych konfliktów natury politycznej, gospodarczej i nawet granicznej – spory o terytoria ???
  Dlaczego nikt nie podpuszcza Kanady, aby „napadła” na wiele silniejsze militarnie USA, tak jak są głupio PODPUSZCZANI Polacy na Rosję, aby nawet zaczęła Polska wojnę z Rosją !
  Bodakowski jest za GŁUPI aby to pojąc, że z bezpośrednimi POTĘŻNYMI sąsiadami się NIE wojuje, bo to jest bez sensu i JEDYNIE na tym można TYLKO stracić.
  Pierwszym prezesem IPN został neo-banderowski ukrainiec Leon Kieres z polskim obywatelstwem, wcześniej aktywista żydowskiej Unii Wolności, który zatrudniał do tego IPN wszystkich tych co afiszowali się anty-polskością czyli polskich obywateli ale NIE polskiej narodowości.
  Ta anty-polska zgraja zatrudniona do dzisiaj wg. takiego „klucza” niszczyła z premedytacją dokumentacje dotyczącą ludobójstwa ukraińskiego i żydowskiego na etnicznych Polakach, generowała skrajną, wręcz chorą nienawiść do największego sąsiada czyli do Rosji przypisując „ruskim” wszelkie niepowodzenia wygenerowane przez skorumpowane „polskie” elity(żydów z polskim obywatelstwem) czyli identycznie jak ten GŁUPI sztucznie sfabrykowany przez niemców „naród ukraiński” za swoim PROSTACTWEM oraz swoje własne lenistwo też oskarża „ruskich” i Rosję generując chorą skrajną RUSOFOBĘ której uległa cząść hodowanego OSZUKANEGO młodszego pokolenia w III RP, do której należy też ten łysy burak ukrainiec Jan Bodakowski.

  • IPN to kłamliwy generator chorej RUSOFOBI i fałszowania historii w III RP

   30 lipca 2017 at 21:51

   Nie zapominać jak z-ukarinizowany i za-żydzony zafałszowny IPN w Warszawie i III RP, który od początku jego zarzadzania przez ukraińców nie-uczciwch oszustów Kieresa, Kurtyki czy tego OBOJNAKA Łukasza Kamiński ZASREASZONEGO przez neobanderowców Kaczynskiego, Tuska, Korowskiego po chamsku WYBIELALI tego kapusia komunistycznego TW bolka wałęse i innych podszywanych „solidaruchów” którzy wyzarli się na polityków wylansowanych za FORSĘ Sorosa czyli „fundacji zagranicznych” niszczących polskość i polską gospodarke!
   Aby patrzeć, jak dalej z-ukrainizowany i za-żydzony IPN zacznie wypisywać wstrętne kłamstwa, że tych 1 milion „czerwono-armistów” z ZSRR, którzy oddali swoje życie w walce o wyzwolenie Polski 1944-1945 z pod okupacji niemieckiej, że oni wszyscy 1 milin popełniło „samobójstwo”, a wyzwolenie Polski „spadło z nieba” !
   Zaraz potem taka witryna jak prawy.pl z takim głupim nie wiarogodnym pajacem Bodakowskim będą powielać te chamskie kłamstwa IPN służące ideoligicznym imperialnym celom rządzących dalej żydów z USA, UK i Niemiec.

 10. kevin

  31 lipca 2017 at 22:33

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 11. fifa 18 coins

  1 sierpnia 2017 at 14:08

  I enjoy reading through a post that can make people think. Also, many thanks for allowing for me to comment!
  fifa 18 coins http://www.printmagic.ug/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=10937

 12. fifa 18 coins

  1 sierpnia 2017 at 14:08

  Its like you learn my mind! You seem to understand a lot about this, such as you wrote the guide in it or something. I think that you just can do with some p.c. to pressure the message home a little bit, but other than that, that is fantastic blog. A fantastic read. I will definitely be back.
  fifa 18 coins http://www.333200.com/club/home.php?mod=space&uid=799731&do=profile

 13. fifa 18 coins

  1 sierpnia 2017 at 14:08

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later. Many thanks
  fifa 18 coins http://de-meelmuis.nl/UserProfile/tabid/57/UserID/652369/Default.aspx

 14. myślę sobie że

  1 sierpnia 2017 at 18:37

  Zgadza się w tym punkcie, że SOWIECI byli okupantami.
  Natomiast byli „mniejszym złem”. Hitlerowskie Niemcy chcieli Polaków wyrżnąć, ew.cprzeznaczyć na niewolników w okresie przejściowym.
  A sowieci to było państwo komunistyczne stworzone przez Żyda Lenina.
  Mordowało z tą samą bezwzględnością Polaków i Rosjan. Oraz inne nacje.
  A szeregowi żołnierze po prostu gineli walcząc z naszym największym wrogiem, Niemcami.
  Do tego Rosjanie są bardzo czuli na punkcie ich Woj u Ojczyźnianej.
  I choćby z uwagi na ten czuły punkt Polacy powinni to szanować.
  Bo to nie ginęli komuniści, tylko konkretni żołnierze różnych narodowości, w większości Rosjanie.
  Czy wiecie buraki pisowskie, że przeciętny Rosjanin bardziel lubi Polaków niż np. Niemiec?
  Agenci banderstanu i neokonów robią wszystko byśmy nienawidzili się z Rosjanami.
  Zgadnijcie po co?

  • Leszek1

   1 sierpnia 2017 at 23:46

   Nikt nie ma pretensji do szeregowych zolnierzy. Naturalnie oprocz tych, ktorzy kradli i gwalcili. W Polsce polowali na zegarki, jednak kradzierze na wieksza skale i gwalty nie byly tak powszechne jak na terenie Mazur, Pomorza i Slaska. Natomiast po przekroczeniu przedwojennej zachodniej granicy Polski, molojcy rozpoczeli zabawe na naprawde duza skale.

   • Leszek1

    1 sierpnia 2017 at 23:51

    Pretensje mamy do NKWD, SMIERSZ i Systemu Stalinowskiego, ktory gnebil, uciskal i likwidowal wlasny narod w jeszcze wiekszym stopniu niz Polakow.

 15. Julia

  2 sierpnia 2017 at 13:55

  Pan Bodakowski przekazał dużo prawdy.prawiczek ,Hania,szpak,Baśka,Paweł to pewnie lewactwo.Włączcie myślenie.Niemcy byli,są i pewnie będą największym wrogiem Polski.
  Po zniszczeniach i okupacji sowieckiej nie możemy, jak do tej pory wrócić na drogę prawidłowego rozwoju.Mimo upływu 28 lat dla przeciętnych Polaków b. niewiele się zmieniło.To bardzo smutna konkluzja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra