Z zagranicy

Pierwszy odwet Rosji za sankcje USA

Rosyjski MSZ wydał w piątek specjalne oświadczenie w sprawie amerykańskich obiektów dyplomatycznych i liczby dyplomatów w Rosji. Moskwa zaproponowała Waszyngtonowi do września ograniczyć liczbę dyplomatów w Rosji. 

 

Waszyngton będzie mógł pozostawić w Rosji 455 pracowników placówek dyplomatycznych i konsularnych. Tyle samo rosyjskich dyplomatów przebywa w Stanach Zjednoczonych. „W przypadku nowych jednostronnych działań ze strony amerykańskich władz w zakresie ograniczenia liczby naszych dyplomatów w USA, nastąpi lustrzana odpowiedź” – napisano w komunikacie rosyjskiego MSW.

 

Amerykańska ambasada nie będzie mogła też korzystać z niektórych obiektów, do których do tej pory miała prawa. Chodzi o dom wypoczynkowy w Sieriebrianym Borze i magazynu na ul. Dorożnej w Moskwie.

 

„Ponadto Rosja pozostawiła sobie prawo do zastosowania dodatkowych środków, które uderzą w interesy Stanów Zjednoczonych.” – napisano w komunikacie. Takie decyzje podjęły władze Rosji po przyjęciu przez amerykański Kongres ustawy wprowadzającej nowe antyrosyjskie sankcje. Senat Stanów Zjednoczonych przyjął w czwartek ustawę, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Aby była ważna musi ją jeszcze podpisać prezydent Donald Trump.

 

Źródło – sputniknews.com

A.B.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. stan

  29 lipca 2017 at 14:18

  Dał nam przykład Putin, jak zwyciężać mamy. Chociażby jak powalczyć o zniesienie wiz do USA, jeśli już tak bardzo tego chcemy – lustrzana odpowiedź.

 2. semperparatus

  29 lipca 2017 at 18:15

  Ale wiadomo,że „nasi”politycy honoru nie mają za grosz…Gdyby go mieli to nigdy nie zgodzili by się na asymetrię w wizowych relacjach Polska-USA…Istnienie takiej asymetrii po raz kolejny pokazuje satelicki status naszego Kraju oraz kompradorski charakter klasy politycznej…niezależnie od partii…

 3. Hania

  29 lipca 2017 at 22:31

  Nareszcie, ktoś tym jankesom musi pokazać ich miejsce.

 4. tomek

  30 lipca 2017 at 12:53

  kacapy to moga pogrzebac w swojej kupie

 5. kevin

  31 lipca 2017 at 15:12

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 6. Orville Carlini

  6 sierpnia 2017 at 03:55

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this fantastic blog! I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra