Z zagranicy

Pierwszy odwet Rosji za sankcje USA

Rosyjski MSZ wydał w piątek specjalne oświadczenie w sprawie amerykańskich obiektów dyplomatycznych i liczby dyplomatów w Rosji. Moskwa zaproponowała Waszyngtonowi do września ograniczyć liczbę dyplomatów w Rosji. 

 

Waszyngton będzie mógł pozostawić w Rosji 455 pracowników placówek dyplomatycznych i konsularnych. Tyle samo rosyjskich dyplomatów przebywa w Stanach Zjednoczonych. „W przypadku nowych jednostronnych działań ze strony amerykańskich władz w zakresie ograniczenia liczby naszych dyplomatów w USA, nastąpi lustrzana odpowiedź” – napisano w komunikacie rosyjskiego MSW.

 

Amerykańska ambasada nie będzie mogła też korzystać z niektórych obiektów, do których do tej pory miała prawa. Chodzi o dom wypoczynkowy w Sieriebrianym Borze i magazynu na ul. Dorożnej w Moskwie.

 

„Ponadto Rosja pozostawiła sobie prawo do zastosowania dodatkowych środków, które uderzą w interesy Stanów Zjednoczonych.” – napisano w komunikacie. Takie decyzje podjęły władze Rosji po przyjęciu przez amerykański Kongres ustawy wprowadzającej nowe antyrosyjskie sankcje. Senat Stanów Zjednoczonych przyjął w czwartek ustawę, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Aby była ważna musi ją jeszcze podpisać prezydent Donald Trump.

 

Źródło – sputniknews.com

A.B.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. Pingback: obat kutil kelamin herbal}

  2. Pingback: operasi kutil kelamin di Aceh

  3. Pingback: Kemaluan

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra