Z kraju

Petru idzie do sądu za rzekomą inwigilację

Jak podała dzisiejsza „Rzeczpospolita” – Nowoczesna nie zamierza pozostawić odłogiem sprawy inwigilacji swojego lidera oraz działaczy stowarzyszenia Obywatele RP. W tej sprawie opozycja jest jednomyślna. Zostały złożone żądania wyjaśnień i zawiadomienie do prokuratury.I to będzie paliwo na lato.

Jak pisze dzisiaj „Rzeczpospolita” –  Po publikacji „GW” Ryszard Petru złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231. § 1. kodeksu karnego. Wspomniany artykuł mówi o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza. Jednocześnie z zawiadomieniem Petru posłowie Zarówno Nowoczesnej jak i PO wystosowali pisma do komendanta policji Jarosława Szymczyka oraz premier Beaty Szydło z żądaniem wyjaśnień jakie działania są podejmowane wobec opozycji. Grzegorz Schetyna, jak twierdzi dziennik miał na Twitterze ostro skrytykować ministra Błaszczaka: – Szukacie haków, obserwacja, przyczepianie ogona, próby zastraszenia to ubeckie metody. I wy walczycie z postkomuną? Wstyd, panie Błaszczak.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

230 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra