Felieton

Rada rada radzi

Socjalizm bez cenzury długo nie wytrzyma, to jasne. Toteż jak tylko zlikwidowano Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, czyli cenzurę, to zaraz w środowisku logofagów pojawiły się inicjatywy, by tę instytucję reaktywować – oczywiście w zmienionej formule i pod zmienioną nazwą. Tak powstała sławna Rada Etyki Mediów – samozwańcze gremium, uzurpujące sobie prawo karcenia, a przynajmniej sztorcowania wszystkich uczestników publicznego dyskursu – jeśli bisurmanią się w sposób nie zatwierdzony przez Panią Wychowawczynię.

 

Rada Etyki Mediów jest gremium samozwańczym, bo jej członkowie są wyznaczani „na zasadzie konsensusu” przez uczestników Konferencji Mediów Polskich, będącego rodzajem „czapy” nad rozmaitymi organizacjami dziennikarskimi i wydawcami. Tego rodzaju „czapy” były tworzone za pierwszej komuny, żeby Partia poprzez nie mogła nadzorować i dyscyplinować objęte „czapą” środowiska. Z tego powodu można do nich zastosować definicję kopalni srebra według Marka Twaina: „dziura w ziemi i łgarz na wierzchu” – z tą różnicą, że w przypadku Konferencji Mediów Polskich, w strukturze której funkcjonuje Rada Etyki Mediów, „łgarz” jest starannie ukryty, co skłania do podejrzeń, że chodzi o starych kiejkutów, które, za pośrednictwem takich wydmuszek, mogą sobie ręcznie sterować ważnym środowiskiem opiniotwórczym. Wprawdzie ludowe porzekadło głosi, że „nie dał Pan Bóg świni rogów, bo by ludzi bodła”, więc i Rada Etyki Mediów nie dysponuje żadnymi sankcjami wobec osób wyznaczonych do odstrzału, ale już samo tak zwane „napiętnowanie” przez rzeczniczkę Pani Wychowawczyni może delikwentowi napytać biedy, zwłaszcza gdy „posadę przecież ma w tej firmie kłamstwa, żelaza i papieru”.

Doświadczyłem tego na sobie w roku 2006, kiedy to po ujawnieniu na antenie Radia Maryja, ze pan premier Kazimierz Marcinkiewicz w marcu 2006 roku obiecał panu Dawidowi Harrisowi, dyrektorowi Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, że sprawa żydowskich roszczeń majątkowych zostanie załatwiona do jesieni, obruszyła się na mnie lawina oskarżeń o „antysemityzm”, to znaczy – o „znieważenie narodu żydowskiego” – o co doniosło do prokuratury Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita oraz o „zaprzeczanie holokaustowi” o co doniósł do prokuratury prezes wtedy chyba jeszcze jednoosobowego stowarzyszenia im. Jana Karskiego z Kielc, pan Bogdan Białek. Chodziło m.in. o zdanie, że kiedy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, od tyłu zachodzą nas Judejczykowie… – i tak dalej. Nawiasem mówiąc, to zachodzenie od tyłu trwa w najlepsze, a jego ilustracją jest utworzenie 27 marca br. w Warszawie Biura Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, któremu przewodniczy ten sam pan Dawid Harris, który w 2006 roku uzyskał od ówczesnego premiera Kazimierza Marcinkiewicza wspomnianą obietnicę. Za to frymarczenie polskimi interesami państwowymi nierychliwy Pan Bóg już pokarał pana Marcinkiewicza dozgonnym towarzystwem „Izabel” – ale nie o to w tej chwili chodzi, tylko o Radę Etyki Mediów. Otóż kiedy wspomniane donosy trafiły do prokuratury, napiętnowała mnie również Rada Etyki Mediów – co skwapliwie podchwycili funkcjonariusze niezależnych mediów głównego nurtu, w których panuje zasada wywodząca się jeszcze z czasów pierwszej komuny, ale oczywiście zmodyfikowana zgodnie z mądrością etapu. Za komuny wyrażał ją popularny anonimowy wierszyk: „W Poroninie na jedlinie wiszą gacie po Leninie. Kto chce w Polsce awansować, musi gacie pocałować.” Dzisiaj całowanie gaci po Leninie nie jest już potrzebne, ale ze natura nie znosi próżni, to obowiązują inne zasady, które wyraża wierszyk zmodyfikowany: „Tam przy Czerskiej, na stoliku, śmierdzą gacie po Michniku. Kto chce w Polsce…” – i tak dalej.

Zatem, kiedy Rada Etyki Mediów pryncypialnie i surowo mnie napiętnowała, zwróciłem się do pana red. Iłowieckiego, który w skład tej Rady wchodził, a którego znałem osobiście, by dostarczył mi tekst tego „napiętnowania” – bo trudno mi się bronić, nie znając oskarżenia. Odparł, że on tego nie ma i w ogóle nie widział takiego dokumentu na oczy. – No ale Rada twierdzi, że Pan go podpisał. – Skoro tak twierdzi, to tak musiało być, ale ja takiego dokumentu nie mam. – Kto w takim razie go ma? – Pani przewodnicząca Magdalena Bajer. – A czy mógłby Pan przekazać mi numer telefonu pani Bajer, bo chciałbym się z nią w tej sprawie skontaktować? Pan Ilowiecki przekazał mi numer telefonu do pani Bajer, która jednak oświadczyła, że ona ten żadnego dokumentu nie ma. Zapytałem tedy, w jaki sposób, w jakim trybie Rada formułuje swoje opinie – czy na przykład odbywa się jakieś głosowanie, a jeśli tak, to czy jest wymagane jakieś quorum, przy którym opinia może być uznana za opinię Rady, a nie prywatną opinię któregoś z jej członków – i w ogóle – czy Rada Ma jakiś wewnętrzny regulamin. Pani Bajer powiedziała mi, że oczywiście ma – ale stanowczo odmówiła pokazania mi go. Nabrałem w związku z tym podejrzeń, że żadnego regulaminu nie ma tym bardziej, że pani Bajer naciskana przeze mnie w sprawie dokumentu, na podstawie którego Rada puściła w obieg opinię o moim „antysemityzmie”, wyraziła przypuszczenie, że może on być „w komputerze pani Heleny Kowalik”. Jak nietrudno się domyślić, do komputera pani Kowalik dopuszczony już nie zostałem, a warto zwrócić uwagę, że pani Kowalik, a ściślej – pani Helena Kowalik-Ciemińska, od pewnego czasu występuje w składzie Rady Etyki Mediów we wszystkich kadencjach. Najwyraźniej musi cieszyć się zaufaniem Pani Wychowawczyni, która przy pomocy takich Rad pilnuje, by nasz mniej wartościowy naród tubylczy nie bisurmanił się w sposób nie zatwierdzony przez paneuropejskie gestapo z siedzibą w Wiedniu, które na tym etapie kamufluje się pod szyldem Agencji Praw Podstawowych.

Stanisław Michalkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

142 komentarze

142 Komentarzy

 1. Maciek

  1 sierpnia 2017 at 12:01

  Agencja Praw Podstawowych ? Czyli pewnie Fundamentalnych , Naturalnych ,”Dekalogalnych” , to jakaś kościelna Agencja ? (Just kidding 🙂 )

  • Maciek

   1 sierpnia 2017 at 12:22

   Imprimatur, „indeks autorów zakazanych” ,no ale przecież pana redaktora w TV Trwam pokazują :-). Jest tylko „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swojemu” ,no czasami jest problem z ustaleniem stanu faktycznego ,bo niestety nasza wiedza jest niepewna . Ale czy dlatego należałoby nic nie mówić ,bo nigdy nie mamy pełnej pewności ? 🙂

   • panMarek

    1 sierpnia 2017 at 13:56

    Targają żydowskie psy Mistrza za nogawki, oj, tarmoszą.

 2. Wojciech

  1 sierpnia 2017 at 16:43

  Bardzo ładny felieton i utwierdzający mnie w przekonaniu po raz któryś że ludzi mądrych okrzykuje się antysemitami by ich zdyskredytować .Z tym że odnosi to odwrotny skutek dla tej nacji żyjącej z judzenia i hucpy.Tej hałaśliwej grupki inteligentny człowiek nie darzy szacunkiem bo się nie da z tysięcznych powodów myślącym ludziom wiadomym.

  • Maciek

   1 sierpnia 2017 at 17:15

   :-)Wszystkie:-) uogólnienia są niebezpieczne. Można by sparafrazować ,że kto kwantyfikatorem ogólnym wojuje ,ten … 🙂

 3. z USA

  1 sierpnia 2017 at 20:31

  UWAGA : Portal niezależna.pl wprowadził cenzurę. Już nie należy do strefy wolnego słowa. Okazuje się, że tam siedzą też „Michniki” , tzn. monopoliści na rację. No nie lubią bardzo uczciwej konkurencji, bardzo nie lubią hi hi

 4. jerenola

  2 sierpnia 2017 at 09:31

  uważam,ze wszyscy , premierzy , ministrowie i prezydenci w Polsce każdy dzień powinni zaczynać od czytania felietonów Pana Michalkiewicza, może wtedy wiedzieliby co sie wydarzy w polityce,
  …mieliby szanse na zostanie ,,mężami stanu”
  Widzę ,że przewidywania Pana Michalkiewicza spełniaja się , co swiadczy o jego wielkiej wiedzy i przenikliwości , etc…etc…

 5. Bona

  2 sierpnia 2017 at 12:56

  Powani boli mni gøoowa. Na klawiatua tak pis Okopnoß

 6. Lelio Vieira Carneiro Junior

  7 września 2017 at 14:05

  Great blog here! Also your website loads up fast! What web
  host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 7. Michal

  10 września 2017 at 02:29

  Awesome article.

 8. door sections

  10 września 2017 at 08:27

  Terrific post but I was wanting to know if you could write a litte
  more on this subject? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more.
  Thank you!

 9. http://asvadsoft.ru

  11 września 2017 at 04:45

  Its like you read my thoughts! You seem to grasp so much approximately
  this, like you wrote the e book in it or something.
  I feel that you could do with some % to pressure the message
  house a little bit, however other than that, that is fantastic blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 10. problems start

  11 września 2017 at 21:23

  Good post. I absolutely love this site. Continue the good work!

 11. script btc

  13 września 2017 at 08:08

  Good, this is what I was searching for in google

 12. camtasia download full version free

  13 września 2017 at 12:38

  Good Morning, google lead me here, keep up great work.

 13. roblox pirata com robux for MAC OS

  16 września 2017 at 15:16

  yahoo got me here. Cheers!

 14. سيريال كامتازيا For MAC OS

  16 września 2017 at 20:51

  Ha, here from yahoo, this is what i was searching for.

 15. Grazyna

  21 września 2017 at 03:51

  Awesome! Its truly remarkable piece of writing, I have got
  much clear idea about from this article.

 16. Evangeline

  21 września 2017 at 11:52

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was
  good. I don’t know who you are but definitely you’re going to
  a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 17. bulletforce.updatehack.com

  21 września 2017 at 16:51

  Ha, here from google, this is what i was browsing for.

 18. how to flash micromax d303

  22 września 2017 at 00:53

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 19. wirecast 8 crack

  22 września 2017 at 02:17

  bing took me here. Cheers!

 20. Kennith

  22 września 2017 at 18:34

  Fabulous, what a blog it is! This website provides helpful information to us, keep it up.

 21. come craccare fl studio 12 ita

  22 września 2017 at 18:50

  yahoo took me here. Thanks!

 22. hongdengfang.com

  22 września 2017 at 21:58

  Hello, i feel that i noticed you visited my weblog
  so i got here to go back the choose?.I am attempting to find issues to improve my
  web site!I guess its adequate to use a few of
  your concepts!!

 23. kali linux hacked

  25 września 2017 at 15:55

  google bring me here. Thanks!

 24. Kristy

  25 września 2017 at 22:05

  Hi there, I wish for to subscribe for this webpage to obtain most recent updates, therefore where can i do it please assist.

 25. www.soilco.co.za

  27 września 2017 at 00:55

  These are in fact fantastic ideas in about blogging.
  You have touched some good things here. Any way keep
  up wrinting.

 26. http://forums.eusa-erev.com/

  27 września 2017 at 21:31

  Wow, this paragraph is pleasant, my sister is analyzing these things,
  therefore I am going to inform her.

 27. Rex Castro

  29 września 2017 at 19:26

  Great, google took me stright here. thanks btw for info. Cheers!

 28. http://www2.uefs.br/

  30 września 2017 at 03:23

  I used to be suggested this web site through my cousin. I am now not sure whether or not this put up is written via him as no one else realize such distinctive approximately my problem.
  You’re incredible! Thank you!

 29. cours de theatre

  30 września 2017 at 04:01

  Thanks so much for the blog article. Really Cool.

 30. cause fatal heart

  30 września 2017 at 14:00

  Keep on writing, great job!

 31. fate go jailbreak

  30 września 2017 at 22:01

  I like, will read more. Cheers!

 32. Hildegarde

  30 września 2017 at 23:33

  Hello to every , because I am truly eager of reading this weblog’s post to
  be updated daily. It carries nice information.

 33. Ronrhip

  2 października 2017 at 15:29

  Kauf Viagra Online Viagra Gro?En Clobetasol Eczema Best Website viagra isotretinoin 10mg Modalita Uso Cialis

 34. It’s an amazing paragraph for all the online visitors; they will get benefit from it I am sure.

 35. imagine holiday travel

  5 października 2017 at 00:41

  It’s impressive that you are getting ideas from this paragraph as well as from our argument made here.

 36. pt.wikipedia.org

  5 października 2017 at 15:32

  When someone writes an article he/she maintains the image of a user in his/her brain that how a user can be aware of
  it. So that’s why this article is great. Thanks!

 37. can ho dic phoenix

  6 października 2017 at 19:39

  Major thanks for the post.Really looking forward to read more. Will read on…

 38. traveling jobs

  7 października 2017 at 19:45

  Yes! Finally something about buy arsenal soccer.

 39. travel guides

  8 października 2017 at 08:47

  This post is in fact a nice one it helps new internet visitors,
  who are wishing in favor of blogging.

 40. can ho bien vung tau

  9 października 2017 at 13:27

  wow, awesome blog.Thanks Again. Cool.

 41. For mac os

  11 października 2017 at 03:18

  Good, this is what I was browsing for in yahoo

 42. holiday travel

  11 października 2017 at 09:59

  I’m now not certain the place you’re getting
  your information, but good topic. I needs
  to spend some time learning more or working out more.
  Thanks for great info I was on the lookout for this information for my mission.

 43. Ronrhip

  11 października 2017 at 22:23

  Doxycycline Find Amoxicillin Dose For Acne Online Apotheek Doxycycline generic levitra professional Retin A Gel 0.1 Without Prescription Tab Direct Fluoxetine Alental Quick Shipping Amoxicillin Lab Faq

 44. buy hacklink google

  12 października 2017 at 16:06

  Thanks so much for the blog post.Really thank you! Keep writing.

 45. kamagra 100mg do ssania

  14 października 2017 at 00:39

  Stanowiac w sum viagra profesjonalnie wykonywajacym serwisem podpierajacym sie o przetestowane tryby czyny, jakie malo tego awansujemy wielgachnym praktyka stanowimy w stanie zaoferowac przetestowane rowniez w calosci zywe postepowania terapie osob z szkopulami erekcyjnymi. Laknac dac mozliwosc najedzona dyskrecje polskich poslug przedkladamy posrodku nieroznymi i sukurs mailowa. Niewiedzione apteka internetowa na krzyz nielokalnych rzeczoznawcow operacje ulzyly w tej chwili ogromnie wielu indywiduom.

 46. click this link now

  14 października 2017 at 11:22

  Enjoyed every bit of your blog post.Really thank you! Want more.

 47. kamagra do ssania

  14 października 2017 at 12:32

  Pod warunkiem napiecie viagry wystawal sie jedynkom z nieodlacznych kolegow wszelkiego Twojego dnia to pewno, postac Twoich bajek erotycznych popasla sporemu pogorszeniu natomiast rownym zakloceniom. Posiadajac na poslowiu zreczna poparcie wielu panom jej pozadajacym upitrasilismy fenomenalna propozycje mieszczaca darmowe i w ogolow baczne narady nielekarskie. Przewazajace apteka internetowa doznanie rowniez smukle starania to nastepujace plusy krajowych aktow w tej delikatnej domenie.

 48. lelio vieira carneiro junior

  14 października 2017 at 20:05

  Heya this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!|

 49. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 23:55

  Gonisz viagrze sprawnego pomoce w rozmiarze bezplatnych narady medycznych spelniajacych Twoje czekania przynoszacych pelna dyskrecje czynu, zajdz lokalny nowoczesnie dzialajacy serwis, w ktorym przyjmiesz najwyzszej, probo usluge medyczna w charakterze leczenia pasztetow sposrod erekcja. Az do dnia wspolczesnego wspomoglismy przedtem wybitnie wielu gosciom poszukujacym funkcjonalnego medycyny impotencji apteka internetowa rowniez nieodmiennego typu niewygodo obsciskujacej suchosci plciowej.

 50. dragon city hack apk

  15 października 2017 at 10:53

  I really liked your article post.

 51. asbestos spores

  16 października 2017 at 23:27

  I all the time used to read paragraph in news papers but
  now as I am a user of net therefore from now I am using net for
  content, thanks to web.

 52. over at this website

  17 października 2017 at 10:11

  Thanks for the blog post.Thanks Again. Really Cool.

 53. sletrokor

  17 października 2017 at 15:43

  Thank you ever so for you blog.Really thank you! Great.

 54. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  17 października 2017 at 19:24

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the guide in it or something. I think that you just can do with some p.c. to power the message house a little bit, however instead of that, this is fantastic blog. An excellent read. I’ll certainly be back.|

 55. Itamar Serp

  17 października 2017 at 21:35

  fantastic put up, very informative. I’m wondering why the other specialists of this sector do not notice this. You should proceed your writing. I am confident, you’ve a great readers’ base already!|

 56. overwatch loot box generator no verification

  17 października 2017 at 22:49

  This does interest me

 57. look at this now

  17 października 2017 at 23:54

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?|

 58. Newton

  18 października 2017 at 02:00

  Hi, I would like to subscribe for this website to obtain newest updates, so
  where can i do it please help.

 59. Umanizzare

  18 października 2017 at 08:26

  Good post! We are linking to this great article on our website. Keep up the great writing.|

 60. MAGA

  18 października 2017 at 09:32

  When someone writes an post he/she maintains the thought of a user in his/her mind that how a user can be aware of it. Thus that’s why this piece of writing is amazing. Thanks!|

 61. José Wilame Araújo Rodrigues

  18 października 2017 at 11:55

  Yes! Finally something about %keyword1%.|

 62. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 13:43

  I am really pleased to read this blog posts which contains tons of useful information, thanks for providing these kinds of information.|

 63. José Wilame Araújo Rodrigues

  18 października 2017 at 17:47

  Hi there to every one, the contents existing at this site are genuinely remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.|

 64. porn

  19 października 2017 at 02:46

  Major thanks for the post. Great.

 65. see this site

  19 października 2017 at 13:51

  I loved your blog post. Really Cool.

 66. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 20:30

  Great blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally overwhelmed .. Any suggestions? Bless you!|

 67. Dadado Veig

  19 października 2017 at 22:54

  Great post however I was wondering if you could write a litte more
  on this topic? I’d be very thankful if you could elaborate a
  little bit further. Thanks!

 68. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 02:16

  Hello there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!|

 69. Lelio Junior

  20 października 2017 at 07:28

  Wow, that’s what I was looking for, what a data! present here at this web site, thanks admin of this web site.|

 70. Lélio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 08:39

  These are really impressive ideas in regarding blogging.
  You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.

 71. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 12:38

  I think the admin of this web page is really working hard in support of his web page, for the reason that here every material is quality based material.|

 72. Dadado Veig

  20 października 2017 at 12:40

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your
  point. You definitely know what youre talking about, why
  throw away your intelligence on just posting videos to
  your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

 73. carte grise en ligne

  21 października 2017 at 02:48

  I truly appreciate this blog article.Thanks Again.

 74. reverse phone directory

  22 października 2017 at 09:44

  Great weblog here! Additionally your website lots up very
  fast! What web host are you the usage of? Can I get your
  affiliate hyperlink in your host? I desire my site loaded up as quickly as yours lol

 75. timex look

  22 października 2017 at 21:45

  I delight in, result in I discovered exactly what I used to be taking a look
  for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt!
  God Bless you man. Have a great day. Bye

 76. Egli Diana Pinto

  23 października 2017 at 17:46

  Thanks a bunch for sharing this with all
  of us you actually realize what you are talking
  about! Bookmarked. Please additionally consult with my site =).
  We may have a link alternate arrangement between us

 77. right timex

  24 października 2017 at 00:12

  Oh my goodness! Amazing article dude! Many thanks, However I
  am encountering issues with your RSS. I don’t know why I can’t subscribe to it.
  Is there anyone else having similar RSS problems? Anybody who knows
  the solution can you kindly respond? Thanx!!

 78. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 09:47

  Post writing is also a fun, if you be acquainted with after that you can write if not it is complicated to write.

 79. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 21:47

  Hi to all, the contents present at this site are really amazing
  for people experience, well, keep up the good work fellows.

 80. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 11:16

  Very good information. Lucky me I came across your blog by chance (stumbleupon).
  I have bookmarked it for later!

 81. Dadado Veig

  27 października 2017 at 21:06

  Wow, this piece of writing is nice, my sister is analyzing these things, therefore I
  am going to convey her.

 82. EZ Battery Reconditioning

  30 października 2017 at 06:14

  I value the article.Really thank you! Fantastic.

 83. reverse phone directory

  31 października 2017 at 05:59

  Wow, that’s what I was seeking for, what a stuff! present here at this weblog, thanks admin of this site.

 84. legacydiscordhack

  31 października 2017 at 10:56

  yahoo bring me here. Thanks!

 85. Lélio Vieira Carneiro Junior

  31 października 2017 at 14:42

  Great article! We are linking to this particularly great content on our website.
  Keep up the good writing.

 86. cheap homeowner insurance

  31 października 2017 at 16:17

  Your style is really unique compared to other people I have
  read stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity,
  Guess I will just bookmark this site.

 87. Carlos Eduardo Veiga

  31 października 2017 at 18:04

  Your method of describing all in this piece of writing is truly fastidious, all be capable
  of without difficulty know it, Thanks a lot.

 88. phenocal review

  1 listopada 2017 at 14:10

  Major thanks for the article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 89. phones encapsulate

  1 listopada 2017 at 18:23

  Hey this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with
  HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice
  from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 90. world series of poker hack

  2 listopada 2017 at 12:54

  Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou .

 91. timex enjoy

  2 listopada 2017 at 18:44

  Peculiar article, just what I was looking for.

 92. phentaslim review

  3 listopada 2017 at 01:33

  Really appreciate you sharing this blog article.Really thank you! Really Great.

 93. cialis w pigulce

  3 listopada 2017 at 01:34

  Calkowita viagra technika zmyslowa oraz odrzut przeszkody z wzwod to postanowienie jeszcze wiekszej zgrupowania wspolczesnie trwajacych mezow. Uczeszczajac nasz sprawnie przebojowy komplet naczyn stolowych dysponujesz prawdopodobienstwo wyzbycia sie napiecia plus zakutych sposrod przedtem zaburzen erekcji oraz efektywnego zabicia potajemnych spowolnien utrudniajacych Twoje uklady seksualne. Podawane na mocy nas narady nielekarskie wiedzione sa apteka internetowa na skros nieorzeczonych fachowcow.

 94. Luiz Gastão Bittencourt

  3 listopada 2017 at 16:24

  You can certainly see your skills in the article you
  write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe.
  Always follow your heart.

 95. website design

  5 listopada 2017 at 04:58

  Very nice write-up. I absolutely love this site.
  Keep writing!

 96. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  6 listopada 2017 at 09:29

  It’s hard to find educated people on this subject, but you seem like you know what you’re
  talking about! Thanks

 97. asbestos wont

  9 listopada 2017 at 04:20

  When some one searches for his necessary thing, therefore
  he/she desires to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

 98. Ronrhip

  13 listopada 2017 at 05:50

  Buy T4 Online Vibramycin Dose Rate [url=http://cheapviasales.com]viagra[/url] Kamagra Valais

 99. back pain exercises

  15 listopada 2017 at 01:41

  wow, awesome blog article.Thanks Again. Will read on…

 100. criminel avocat

  16 listopada 2017 at 12:15

  Fantastic post.Much thanks again. Fantastic.

 101. I appreciate you sharing this article post.

 102. netflix offline osx

  20 listopada 2017 at 03:59

  Intresting, will come back here once in a while.

 103. domain availability

  20 listopada 2017 at 07:35

  Now I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming over again to read further news.

 104. tales of berseria crack

  20 listopada 2017 at 14:43

  Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou .

 105. http://www.premiumlicensekey.ga/

  21 listopada 2017 at 04:04

  I consider something really special in this site.

 106. astrium csgo

  21 listopada 2017 at 06:38

  Thank You for this.

 107. Rusty

  21 listopada 2017 at 17:02

  I conceive you have mentioned some very interesting details , appreciate it for the post.

 108. Dion

  21 listopada 2017 at 19:43

  very nice post, i actually love this web site, carry on it

 109. boom beach defense strategy

  21 listopada 2017 at 20:58

  I loved your article.Much thanks again.

 110. fashion

  23 listopada 2017 at 15:45

  Thank you ever so for you blog article.Really thank you! Keep writing.

 111. 18 kasma sorunu}

  25 listopada 2017 at 09:55

  Thanks for this article. I definitely agree with what you are saying.

 112. no deposit freespins

  25 listopada 2017 at 21:57

  NO deposit free SPINS . You will be treated to find instant free Spins later than No mass required straight from signing up. The extra terms of each review will specify how to claim yours. Enjoy every the latest casino free Spins No cash deals here

 113. website whenever

  26 listopada 2017 at 04:34

  Great delivery. Solid arguments. Keep up the amazing work.

 114. Chad Boonswang SEO

  26 listopada 2017 at 17:58

  Very informative blog post.Really looking forward to read more.

 115. car wrecker scammer

  29 listopada 2017 at 10:21

  Really informative blog.Really looking forward to read more. Want more.

 116. Osimi Sea view

  29 listopada 2017 at 16:59

  Major thanks for the blog article.Much thanks again. Great.

 117. Pozycjonowanie Google

  30 listopada 2017 at 18:24

  Absolutely indited content material, Really enjoyed studying.

 118. Credit Mastery builds business credit

  30 listopada 2017 at 18:46

  Im grateful for the article.Much thanks again. Keep writing.

 119. porno

  1 grudnia 2017 at 10:28

  Say, you got a nice article post.Much thanks again. Awesome.

 120. synthmaster 2.8 crack Mac OS

  2 grudnia 2017 at 18:24

  You got yourself a new follower.

 121. Get Business Credit

  2 grudnia 2017 at 22:43

  Hey, thanks for the article post.Really thank you! Keep writing.

 122. News

  5 grudnia 2017 at 01:36

  Some truly great information, Glad I observed this. „Ready tears are a sign of treachery, not of grief.” by Publilius Syrus.

 123. mobile hentai

  5 grudnia 2017 at 03:31

  Enjoyed every bit of your post.Much thanks again. Keep writing.

 124. Skuteczne Pozycjonowanie Kurs

  6 grudnia 2017 at 05:08

  Just wanna admit that this is invaluable , Thanks for taking your time to write this.

 125. I really liked your article.Thanks Again. Much obliged.

 126. Home Improvement

  9 grudnia 2017 at 14:07

  I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I’ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 127. kitchen design ideas

  9 grudnia 2017 at 15:18

  I have not checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 128. best blog

  10 grudnia 2017 at 13:07

  This is one awesome post.Really thank you!

 129. Byron

  11 grudnia 2017 at 07:46

  It’s very effortless to find out any matter on net as compared to books, as I found this paragraph at this web page.|

 130. Divorce Lawyer

  12 grudnia 2017 at 14:59

  Very good written information. It will be helpful to anyone who utilizes it, including myself. Keep up the good work – can’r wait to read more posts.

 131. read

  13 grudnia 2017 at 05:55

  Unbelievably insightful knowledge you’ll have stated, thank you so much for putting up.

 132. Business Information

  13 grudnia 2017 at 07:32

  I truly appreciate this post. I¡¦ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thanks again

 133. click

  13 grudnia 2017 at 10:05

  I really hope to inform you that I am new to putting up a blog and really admired your article. Most likely I am likely to remember your blog post . You literally have superb article blog posts. Appreciate it for sharing with us your very own domain write-up

 134. useful reference

  13 grudnia 2017 at 21:26

  Good day here, just got aware of your blog site through Bing and yahoo, and found that it’s quite educational. I will be grateful for if you decide to carry on this post.

 135. Luigi Flowe

  14 grudnia 2017 at 03:14

  Im grateful for the article. Want more.

 136. visit the site

  14 grudnia 2017 at 10:07

  I think this is a real great blog. Fantastic.

 137. Christmas

  14 grudnia 2017 at 16:40

  Very informative article.Much thanks again. Keep writing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra