Z zagranicy

Unijne sankcje nie dla lewackich morderców z Wenezueli

Unia Europejska nie uznaję wybranego w niedzielę w Wenezueli Zgromadzenia Konstytucyjnego Państwa. Pomimo tego jednak UE nie zdecydowała się na nałożenie sankcji na przedstawicieli władz Wenezueli tak jak zrobiły to Stany Zjednoczone. 

– Będziemy dostosowywać naszą reakcję do wydarzeń. Wspólnota wzywa do zwolnienia wszystkich oponentów władz w Wenezueli. Chcemy pozostawić otwarte kanały komunikacji z rządzącymi w Caracas, by poprzez dialog móc wpływać na ich decyzje. Apelujemy o dialog i negocjacje do wszystkich, którzy mają demokratyczny mandat do rządzenia. „Aby negocjacje mogły zakończyć się sukcesem, potrzebne są kompromis i gwarancje. Potrzeba też pełnego poszanowania dla konstytucyjnych praw i mandatów wszystkich instytucji państwowych, zwłaszcza parlamentu krajowego, ale również sądu najwyższego i prokuratora generalnego – mówiła szefowa unijnej dyplomacji Federika Mogherini.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Czesław

  4 sierpnia 2017 at 04:53

  W Wenezueli było referendum zgodnie z zasadami demokracji, więc o co chodzi. A jak to jest z przestrzeganiem demokracji i prawami człowieka w Chinach, szczególnie w Tybecie?

  • Tomek

   6 sierpnia 2017 at 22:49

   W Polsce w 1947 też było referendum „zgodnie z zasadami demokracji”, więc o co ci chodzi?…

 2. myślę sobie że

  5 sierpnia 2017 at 00:43

  Wenezuela jest cały czas atakowana przez USA bo poprzednie władze wyrzuciły zachodnie firmy z tego kraju (głównie amerykańskie) i znacjonalizowały gospodarkę.
  Poprzedni prezydent zmarł na raka i są opinie, że to CIA go sprzątnęła.
  Nie siedzę w temacie, nie wiem czy obecne problemy gospodarcze tego kraju wynikają tylko z nieudolności władz.
  Faktem jest że przed rewolucją ta republika bananowa pomimo posiadania dużych zasobów ropy, była jednym z najbiedniejszych krajòw Ameryki Łacińskiej. Olbrzymi analfabetyzm został zlikwidowany, poziom życia podniósł się.
  Z drugiej strony kraj uzależniony od cen ropy zapewne bardzo odczuł sztucznie utrzymywane niskie ceny ropy na świecie. Znając choćby pobieżnie historię Ameryki Łacińskiej można z całkowitą pewnością stwierdzić, że USA robią wszystko, by dokonać przewrotu w tym kraju.

  • Kowalski

   6 sierpnia 2017 at 13:16

   sa tez opinie ze byli tam tez kosmici z CIA????,trolu sowiecki walacy na odleglosc,dlaczego jest tam tak zle???,bo byl tam putin i chinski prezydent,takie wizyty niosa zawsze ze soba zapasc gospodarczo-moralna,podobnie bylo w Polsce przez 70 lat,z ta roznica ze akurat Polska graniczy z ludoboczym kacapem,a Wenezuela jest za daleko ,ten sam widok golych hakow zamiast miesa,taki sam sowiecki zbrodniczy rezim komunistow i debil podobnie jak polski bolek po podstawowce kiedys kierowca autobusu,dzisiaj dyktator i morderca,spokojnie ich nowy prezydent USA rozliczy za morderstwa polityczne i zaprowadzi lad i porzadek jak w cywilizowanych krajach,ludobojca ruski jest za cienki zeby tam sprawowac rzady patologiczne jak w kacapi

  • Tomek

   6 sierpnia 2017 at 22:55

   Kolejny wielbiciel socjalizmu na prawicowym portalu… Wenezuela od paru lat zajmuje pierwsze (dosłownie) miejsce we wszelkich rankingach światowego ubóstwa, dzięki owym światłym rządom lewicowym właśnie. Co więc za bzdury wypisujesz o poziomie życia, który się podniósł…

 3. myślę sobie że

  6 sierpnia 2017 at 18:06

  Ale z ciebie urak oczadziały propagandą.
  Zero niezależnego myślenia.
  Albo bierzesz masę za pier….e tych tępych „prawd” dla ubogich umysłowo.

 4. Justin

  10 sierpnia 2017 at 02:07

  Amazingly wonderful report. I undoubtedly delight in this internet site. Commence the Excellent effort!

 5. Gertrud Maedche

  10 sierpnia 2017 at 09:53

  It’s hard to come by well-informed people on this topic, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra