Z zagranicy

Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein – Instytucje UE sobie nie pozwolą, żeby jakiś kraj fikał

Partia zagranicy ma oprócz wybitnych posłanek równie wybitne europosłanki. Szczególnie wśród nich się wyróżnia Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, która ostatnio skomentowała działania leśników w Puszczy Białowieskiej. – Instytucje UE sobie na to nie pozwolą, żeby jakiś kraj fikał – oświadczyła ta tytanka intelektu.

– Nigdy wcześniej nie zdarzyła się sytuacja, żeby jakiś rząd nie zastosował się do decyzji unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rząd podkopuje autorytet instytucji, która gwarantuje dobre funkcjonowanie całej Wspólnoty. Tego jeszcze nigdy nie było i musimy sobie zdawać sprawę, że instytucje UE sobie na to nie pozwolą, żeby jakiś kraj »fikał«, to znaczy mówił: stworzyliśmy, jesteśmy w tym klubie, korzystamy z tej Unii Europejskiej pełnymi garściami, ale dostosowywać się do wspólnych reguł nie będziemy i będziemy niszczyć najwspanialsze miejsca w UE, w Polsce – wspólne powietrze, klimat zmieniać, itd. Tego po prostu być nie może. —żaliła się Thun w rozmowie z Polsat News.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. johnie

  6 sierpnia 2017 at 15:19

  NO PEWNIE, że „to być nie może” 🙂
  Dlatego też, wkrótce wjedzie do Polski oficjalne, karzące ramię Unijnej „sprawiedliwości”, poparte 5-tą i nawet 6-tą już Kolumną dywersyjną na terenie „wspólnego (z Czwartą Rzeszą) powietrza”, w postaci przygotowanej i uzbrojonej przez „Otwarty Dialog” Banderowni, żeby „przywrócić praworządność i demokrację”.
  Albo może pretekst będzie już inny ? Obrona POLSKIEJ (a NIE unijnej..) Puszczy Białowieskiej ? Bo nie potrafili obronić swojego własnego Lasu Bawarskiego ? 🙂
  le to jeszcze tej obcej swołoczy będzie sobie pokrzykiwać na Polskę ? 🙂
  Jakieś Scheuringi-Wielgusy, Pomaskie jakieś Agnieszki, jakieś Apfelbaumy jawnie żydowskie, poganiane Zdradkami Sikorskimi 🙂 Jakieś pejsate „profesory” Hartmany, zabierające nie pytani głos, gdy uderzyć w stół, a przedtem Baumany i Bartoszewskie, popychane Agnieszkami Hollandami i ich córkami, nie wiadomo, CO jeszcze robiącymi w tej znienawidzonej przez nich Polsce ? 🙂
  Jakaś kasta Panów, w osobie Gersdorfów różnych i Rzeplińskich, jeszcze wczoraj srać chodzących za chałupę ?..
  Nie może się swołocz doczekać..kolejnego „holocaustu” 😀 …

  • obserwator

   6 sierpnia 2017 at 22:58

   Istotnie!

 2. Danka

  6 sierpnia 2017 at 16:10

  Pani Rozo! Przez pani klamstwa o tej UE wielu doznalo strat.Moze zglosza sie po odszkodowanie za wprowadzenie celowo w blad.Jesli drzewa maja mikroby i choroby, to musza byc usuniete, zeby nie zniszczyc wszystkiego.WKarkonoszac widac, co to znaczy zostawic, jak jest.

  • myślę sobie że

   6 sierpnia 2017 at 18:51

   Ciekawe z jakiego klucza kolesie tą rodowitą polkę wybierali?
   Poza tym bzdury mówi.
   Dokładnie jak przedstawicielka agendy NWO. Póki co eu nie jest państwem. I Polacy więcej płacą unii niż z iej otezymują. Dużo więcej. I to na różne sposoby.

   Pani Danuto.
   Co do Puszczy Białowieskiej to powinno się wypowiedzieć gremium polskich ek9logòw(naukowców od ekologii) i przyrodników.
   To chyba ostatni w Europie tak duży obszar dziewiczego lasu. Ludzie go nie sadzili.
   To nie myśliwym z instynktem zabijania decydować o tym.
   Przyroda zasiała ten las przed m8lionami lat, przyroda nasłała korniki na drzewa iglaste, które z powodu ocieplenia klimatu chorują i kornik je atakuje. I przyroda zasieje go na nowo.
   Jak drwale wejdą do Puszczy, nie będzie już nigdy dziewicza.
   Tak uważam. Ale nie jestem fachowcem. Jak napisaĺem, potrzebny jest „okrągły stół” przyrodnikòw polskich by to roztrzygnąć.

   A unijni biurikraci wybrani przez Sorosa i spółkę niech się od Polski odpiurkają…

   • Danka

    7 sierpnia 2017 at 09:18

    Szanowny Panie „Mysle Sobie, Ze”.Racja, to nasza ziemia i nasza Puszcza.Precz od niej unijna tluszczo! Nasi ekolodzy z prawdziwego zdarzenia, musza w tej sprawie miec cos do powiedzenia. Tylko nie przy ” okraglym stole”. Wg znawcow, trzeba zasiadac przy kwadatowym, bo przy okraglym to pechowo co do rezultatow.Okragle nie daje partnerskich pozycji w rokowaniach, nie ma konca…w

    • myślę sobie że

     8 sierpnia 2017 at 15:18

     Z tym stołem to racja 🙂

   • taro

    7 sierpnia 2017 at 13:27

    ciebie rozdziewiczyli i co, juz nie jestes czlowiekiem? dawno takich brdeni nie czytalem jak twoje wypociny.

    • myślę sobie że

     8 sierpnia 2017 at 15:19

     Co to za debilny komentaż?

 3. marju73

  6 sierpnia 2017 at 20:29

  Nie.To my sobie nie pozwolimy na fikanie takiej swołoczy jak ta pani i jej mocodawcy.

 4. M+

  6 sierpnia 2017 at 22:26

  Czy jest to, ta wielce zasłużona dama w walce o wolność „naszą i tylko naszą”. Karmiona z ręki „Złotej Pani” oraz czcigodnego p. Sorosa. Dużo orderów zasługi. Obecnie nadaje z ramienia PO. Przez jakiś czas żerowała na kieszeni polskiego podatnika. Chyba nie zhańbiona normalną pracą. Dokąd pasie się unijną kasą jest OK. Gorzej jak wróci i znowu zacznie żerować na podatniku. Ale chyba nie wróci do Polski, słabe żerowisko. Tam ma większe możliwości wypasu. Jej wypowiedź szkodzi Polsce. Ale to normalne – kto płaci ten wymaga.

 5. statystyczny

  7 sierpnia 2017 at 02:38

  kto to wogole jest ta niemra?,paszol wooon od Polski niemiecki oszolomonie,kto ja wogole wybral ze taki agent hitlerowcow ma za zadanie reprezentowac polski interes???,takich szubrawcow jak ta niemra wywalic wogole z polityki,jej wypowiedzi sa caly. zas antypolskie,niech cie twoja rozczochrana nie boli o zadosuczynienie dla Polski,ono sie nalezy juz nie w milionach a trylionach i hitlerowcy to musza zaplacic bo taka jest wola narodow tego swiata ,niemcy musza placic za swoje zbrodnie i polityke rozbioru Polski w obecnej antypolskiej UE,tam gdzie napadali mordowali grabili i niszczyli teraz musza zaplacic innym też,inaczej przestana znowu istniec i zamieszkaja przy dobrej woli innych w rezerwatach zeby nikomu juz wiecej nie szkodzili w zyciu jak to robia obecnie zniewalajac inne kraje w ramach zaborow zwanych niemiecka UE,i tak nam dopomoz Bog!!!!

 6. JARO

  7 sierpnia 2017 at 04:53

  hrabina von Dupensztajn plecie to co jej kazali; sama nie jest w stanie nic powiedzieć; i zapomnieć należy, żeby było to coś sensownego; taka rola miernoty w tej „sztuce”;

 7. Danka

  7 sierpnia 2017 at 09:41

  Ona jest z zatechlego krakowka komunisty Majchrowskiego, ze srodowiska Wildsteina seniora kolezaneczka.Corka skoligaconych z Kossakami, wielkimi patriotami ,artystami malarzami i poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.Jak wyglada troska zatechlego krakowka o polskie dziedzictwo, to widac po stanie domu rodzinnego Kossakow z polowy XIX w, wpisanego w l.60. do rejestru zabytkow- zgnilizna i rozpad.Von de cos tam nawet palcem nie kiwnela, tak gleboko ma to, blogerzy,internauci alarmowali,az w koncu jakies zaspane z krakowka towarzystwo opieki nad zabytkami podreptalo popatrzec, co sie dzieje z Kossakowka.Doprowadzili do stanu katastrofy Dom im Pilsudskiego, zeby zniszczyc jako komuna / tez ex-pzpr czesciowo/Zwiazek Legionistow Polskich, chxa eksmisji, Corki i Synowie Legionistow, ktorzy to budowali za wlasne pieniadze sa oficjalnie nekani i zagrozeni napadem.Oswiadczyl o tym zamiarze w niemieckim dzienniku dla miasta Krakowa / Dziennik Polski/ rzecznik POKIN dr Bukowski, staly fisc i komentator ojcow prowadzacych Aktualnosci Dnia w Raiu Maryja.To jest ich idol.Pytanie: kogo na kogo chca napszczac,bo lansujac tego pomagiera komunisty&Co w niszczeniu Muzeum i Zwiazku Legionistow Polskich- tworza mu lans.Cale to towarzystwo ochrony zabytkow udziela wywiadow szkodzacych ZLP, choc powinno odpowiedzuec karnie za niszczenie zabytku i nic nierobienie oprocz szuczcia .Lakomy kasek dla miedzynarodowki z zatechlego krakowka. MAJA swoich protoplastow: „Stanczykow”, tez podobna mentalnosc i szkodliwosc.

  • IGO

   7 sierpnia 2017 at 14:48

   Danusiu, staraj się pisać w miarę poprawnie aby można było Twój tekst zrozumieć za pierwszym razem. Pozdrawiam.

   • Danka

    7 sierpnia 2017 at 15:06

    IGO.Za ktoryms razem zrozumiesz, a to wazne, ze tak tego pragniesz.Jak swiezego powietrza w zatechlym krakowku.

    • Marian

     8 sierpnia 2017 at 05:38

     @Danka, jakim tam „zatęchłym”? Obżydłym i przebżydłym do granic możliwości.
     Co się dziwić Krakowiakom, jak tam bandyci w biały dzień chodzą z ostrą bronią po ulicach.

 8. Soroka

  7 sierpnia 2017 at 09:44

  Już otwarte groźby nowego niemieckiego totalitaryzmu?
  Kiedy będzie Polen raus!

 9. Zenon

  7 sierpnia 2017 at 13:07

  Jaka zacięta morda.Nie pokazujcie tej baby.

 10. Danka

  7 sierpnia 2017 at 13:26

  „Czy te oczy moga klamac? Chyba nie!”;) Zenku, lepij wrocmy na „Wesele” ponadczasowe tresci genialnej opowiesci o krakowku w imie Rozy:
  Scena7 Stanczyk, dziennikarz
  /…/gasną świece narodowe,

  okropne rzeczy się dzieją,

  śmiechem i szyderstwem biegu

  obudzić, ośmielić zdolne

  serce spodlone, niewolne,

  które naszą krew zaprawia.

  STAŃCZYK

  A wolicie spać – –

  DZIENNIKARZ

  To jedno!

  Usypiam duszę mą biedną

  i usypiam brata mego;

  wszystko jedno, wszystko jedno/…/

 11. Danka

  7 sierpnia 2017 at 13:43

  Genialne tresci z „Wesela”Wyspianskiego, Akt2/ jw/, Scena 8
  O truciu…;)

 12. Danka

  7 sierpnia 2017 at 14:55

  Apel do patriotow polskich.Zwiazek Legionistow Polskich z krakowskich Oleandrow jest zagrozony napadem i eksmisja. Sprobujcie porozmawiac z nimi i poznac Prawde, jaka jest.Ta haniebna historia polozy sie pietnem zdrady na tych, co milcza lub wspieraja agresorow.
  http://www.oleandry.edu.pl

 13. Codreanu

  7 sierpnia 2017 at 17:37

  Ta baba jest wnuczką endeka. Ciekawe

 14. sowizdrzał

  7 sierpnia 2017 at 22:56

  Jej stary to Olaf Uwe Palcem Rucham Pipe Szturcham und Szprycen Cuzamen Dokupen. Szlachcic z dzikiego kraju za Odrą

 15. malejący

  8 sierpnia 2017 at 06:29

 16. Szukający Drogi

  8 sierpnia 2017 at 20:38

  „Jakiś kraj” ten zwrot wszystko tłumaczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra