Z zagranicy

Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein – Instytucje UE sobie nie pozwolą, żeby jakiś kraj fikał

Partia zagranicy ma oprócz wybitnych posłanek równie wybitne europosłanki. Szczególnie wśród nich się wyróżnia Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, która ostatnio skomentowała działania leśników w Puszczy Białowieskiej. – Instytucje UE sobie na to nie pozwolą, żeby jakiś kraj fikał – oświadczyła ta tytanka intelektu.

– Nigdy wcześniej nie zdarzyła się sytuacja, żeby jakiś rząd nie zastosował się do decyzji unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rząd podkopuje autorytet instytucji, która gwarantuje dobre funkcjonowanie całej Wspólnoty. Tego jeszcze nigdy nie było i musimy sobie zdawać sprawę, że instytucje UE sobie na to nie pozwolą, żeby jakiś kraj »fikał«, to znaczy mówił: stworzyliśmy, jesteśmy w tym klubie, korzystamy z tej Unii Europejskiej pełnymi garściami, ale dostosowywać się do wspólnych reguł nie będziemy i będziemy niszczyć najwspanialsze miejsca w UE, w Polsce – wspólne powietrze, klimat zmieniać, itd. Tego po prostu być nie może. —żaliła się Thun w rozmowie z Polsat News.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

Najpopularniejsze

Góra