Felieton

Wizja świata według TVP

Przy okazji związanych z forsowaniem ustawy o reformie sądownictwa protestów opozycji, ujawniły się opinii publicznej pewne ośrodki, reprezentujące struktury podejrzanych organizacji międzynarodowych. Również i niejako z cienia wyszła nagle mniejszość ukraińska, która doświadczona własnymi rozgrywkami na Majdanie, wyraziła gotowość niesienia pomocy przy obalaniu rzekomego „reżimu” PiSu w naszym kraju. Cała zaplanowana akcja miałaby się realizować za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog”.

 

Czyż jednak propozycja Ukraińców nie jest przykładem wyjątkowej niewdzięczności wobec PiS-u?!

 

Przecież to właśnie PiS angażował się zarówno w organizację, jak i wspieranie samego Majdanu, podobnie jak we wszystkie działania strony ukraińskiej po obaleniu rządów Janukowycza, wysyłając zarówno pomoc wojskową, materialną, a także udzielając kredytów, czy lecząc neobanderowskich ochotników w ośrodkach na terenie Polski! Polska, w ramach tego wsparcia, ochoczo nałożyła embargo na wymianę handlową z Rosją, czego negatywne skutki odczuwa polska branża rolnicza i sadownicza i nie tylko zresztą ona.

W zaistniałej obecnie sytuacji, osobiście mocno liczyłem na to, że PiS szybko przejrzy na oczy i wyciągnie właściwe wnioski. Tymczasem PiS, wysłał co prawda kontrolę do Fundacji „Otwarty Dialog”, ale nie sposób było nie odnieść wrażenia, że robi to bardziej ze względu na wzburzoną opinię publiczną niż na rzeczywiste poczucie potrzeby zrobienia porządku z Fundacją, której nota bene przedstawiciele byli zapraszani do propisowskich mediów przez ostatnie lata.

Jak mówi porzekadło: błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Może więc wystarczyłoby, żeby PiS wyciągnął adekwatne do sytuacji, konkretne wnioski i odciął się od inicjatyw fundacji„Otwarty Dialog” i wszystkich jej podobnych?

Tymczasem kilka dni temu przecierałem oczy ze zdumienia, oglądając w polskiej telewizji publicznej program informacyjny „Wydarzenia”, w którym to poświęcono kilka minut właśnie Fundacji „Otwarty Dialog”!

W czasach mojego dzieciństwa odpowiednikiem „Wydarzeń” był „Dziennik Telewizyjny”. Ludzie go oglądali, jednocześnie traktując podawane w nim treści z przymrużeniem oka, bo zdawali sobie świetnie sprawę z propagandowego wymiaru ówczesnej państwowej telewizji. Kiedy z kolei Polską rządziło SLD lub PO, nachalnie zachęcające Polaków do przystąpienia do UE, albo wmawiające wszystkim, że jesteśmy drugą Irlandią, a w tym samym czasie kilka tysięcy Polaków opuszczało Ojczyznę każdego dnia, przyrównywałem ówczesne „Wydarzenia” do „Dziennika Telewizyjnego”.

Trzeba oczywiście przyznać w tym miejscu, że analogia nie była co prawda do końca adekwatna, bo informacje pozyskiwane przez społeczeństwo z owego „Dziennika”, były podobnie filtrowane przez odbiorców, wszak każdy widział jak było. Różnica jednak polegała na tym, że „Wydarzenia” emitowane były już w rzekomo wolnej Polsce i jakaś część społeczeństwa już przyjmowała je za prawdziwe.

Jednak „Wydarzenia” za rządów PiS-u i cynicznego Jacka Kurskiego, wprowadziły według mnie program informacyjny telewizji państwowej na całkiem nowy, dotychczas jeszcze nieznany polskiej opinii publicznej poziom propagandy i manipulacji.

 

Jak pokazuje historia, propaganda i manipulacja, nawet ta najbardziej prymitywna, przez pewien czas rzeczywiście działa i przynosi konkretne efekty. Jednakże w dłuższej perspektywie, przynosi samej sobie skontrowaną voltę, na tyleż zresztą mocną, na ileż chamskie zastosowano w niej metody propagandowe.

Oczywiście, zaniepokojony Czytelnik, zwłaszcza ten będący żarliwym wyznawcą rządów Naczelnika z Żoliborza, mógłby w tym momencie zapytać o merytoryczne argumenty, na podstawie których ośmielam się stawiać tak dalece krytycznie nieprzychylne tezy . Otóż należy mocno wskazać, że już sam wspomniany wyżej materiał, poświęcony Fundacji „Otwarty Dialog”, a wyemitowany w „Wydarzeniach”, jest doskonałym zobrazowaniem problemu .

Z Fundacji, działającej na rzecz Ukraińców i popierającej wydarzenia na Majdanie, ekipa Kurskiego medialnie wykreowała Fundację, która rzekomo czerpie środki finansowe z Rosji i działa w jej interesie. Tak ukazano całą sprawę, nie bacząc na to, że teza ta sama w sobie jest skrajnie absurdalna, gdyż wynika z niej, iż to Rosjanie stoją za zorganizowaniem Majdanu (sic!).

Jeśli faktycznie tak by było, to pytanie które w tym miejscu chcę jasno wyartykułować brzmi: co robił na Majdanie Naczelnik z Żoliborza, którzy przecież patologicznie nienawidzi Rosji? Idąc dalej tym rozumowaniem, należałoby stwierdzić, że w dalszym etapie powinien on zacząć przepraszać środowisko Gazety Polskiej za to, że się pomylił i wsparł niechcący Rosjan zamiast Ukraińców?

Osobiście zastanawia mnie mocno jedna sprawa: jak dalece można uznawać własnych współrodaków za głupków, żeby w wieczornych godzinach największej oglądalności próbować wciskać im tak absurdalne teorie?!

I niech nikt w tym momencie nie myśli, że najbardziej bulwersuje mnie skala tej manipulacji i kłamstwa wobec własnego narodu. Dużo bardziej przeraża mnie to, jak daleko jeszcze ludzie z otoczenia Prezesa są w stanie się posunąć, byle tylko mu się przypodobać, by w dalszym etapie realizowanej ślepej służalczości wobec szefa, otrzymać jakieś lukratywne stanowiska dla siebie lub swoich rodzin.

Przykład „Otwartego Dialogu” nie jest zresztą jednym przykładem zaangażowania pisowskiego otoczenia w działalność organizacji, z którymi bycie kojarzonym chluby nie przynosi. Przez wiele niepokojących wiadomości nieustannie przewija się przecież nazwisko Sorosa, którego wspólne zdjęcia z Naczelnikiem z Żoliborza zdjęcia sprzed kilku lat z jego biura w Warszawie są znane opinii publicznej.

Jest też i żona wicepremiera Glińskiego, pełniąca stanowisko kierownicze w fundacji, której faktyczna rola polegała na, delikatnie mówiąc realizowaniu celów amerykańskiej agentury wpływu, traktującej Polskę jako przyczółek do wywoływania proamerykańskich rewolucji w dawnych republikach radzieckich.

Są ponadto fundacje powiązane z ludźmi współpracującymi z Pawłem Kowalem, które bezpardonowo atakują pojedynczych polityków PiS, mających odwagę domagać się od Ukrainy zaniechania dalszych działań na rzecz gloryfikowania Banderyzmu w Polsce i na Ukrainie.

Mamy też na polu działań polsko-ukraińską Fundację Wspólna Europa, która chwali się tegorocznym grantem od MSZ na rzecz działalności – nazwijmy to eufemistycznie – ocieplającej relację polsko-rosyjskich.

W tym miejscu należy mocno postawić konkretne pytanie: Czy, jeśli któraś z nich zaangażuje się w obalanie rządów PiSu, usłyszymy w TVP, że to rosyjska agentura? Panie Kurski, niech Pan nie robi z Polaków idiotów! Popełniają Państwo błędy, ale trzeba mieć odwagę się do nich przyznawać . Nie brnijcie w to ukraińskie bagno i nie wciągajcie w nie Polski! Nigdy nie jest za późno, żeby pójść po rozum do głowy!

Arkadiusz Miksa

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

166 komentarzy

166 Komentarzy

 1. Danka

  6 sierpnia 2017 at 12:52

  Dla masonerii panstwa to tylko nazwy, a Bracia sa wszedzie.
  A tu link do Fundacji Rozy Luxemburg, komunistki, ktora walczyla o to, aby Polska nigdy nie odzyskala niepodleglosci, wielokrotnie osadzana w wiezieniu, nie tylko za polityke, rozpustna ladacznica, utopiona wraz z kochankiem,tez Zydem przez niemiecka bojowke antykomunistyczna
  http://www.rls.pl/

 2. Soroka

  6 sierpnia 2017 at 12:53

  „ujawniły się ośrodki reprezentujące struktury podejrzanych organizacji międzynarodowych oraz mniejszość ukraińska, która za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog” wyraziła gotowość udzielenia pomocy w obaleniu „reżimu” PiSu”
  Przykrywanie ruskich zielonych ludzików mniejszością ukraińską? Po co? Autor na tym portalu ćmi Polaków ruskimi kłamstwami?

 3. Danek

  6 sierpnia 2017 at 13:35

  Bardzo trafny artykuł. Obecna tvp to dno i pół metra mułu.Beznadziejne programy, bezideowe,bez wartości.Gloryfikowana jest komuna poprzez pokazywanie starych filmów czterej pancerni, 07 zgłoś się ,stawka większa.Jedynie co da się oglądać to TVP Historia,oraz ludzi z d. tvp Republika.Beznadziejny poziom komentarzy.
  Kurski się nadaje, jak wół do karety.
  Prawie dwa lata rządów PIS i tylko kontrowersyjne 500+.Nic poza tym.Opowiadań i planów jest dużo,ale nic z tego nie wynika.Mieliśmy plan magika Balcerowicza na którym Polacy wyszli jak Zabłocki na mydle.Teraz mamy plan magika Morawieckiego,ale tylko plan.Korzyści są mało istotne.Smutny to obraz i marne perspektywy dla Polski i Polaków.

 4. Cannery Row

  6 sierpnia 2017 at 13:57

  Bardzo dobry tekst. TVPIS wchodzi na himalaje upainskiego włazidupstwa i manipulacji. Smieszne jest jak Ziemkiewicz i Warzecha zarzucają pisowcom, że dokonują zmian personalnych, zupełnie pomijająć fakt, że oni w TVPIS znależli się w ich wyniku.

 5. IGO

  6 sierpnia 2017 at 14:02

  Tekst bardzo dobry, ale odwoływanie się do Kurskiego ” o pójście po rozum do głowy” to bardzo naiwne myślenie.Szanowny Panie już dawno przetarłem swoje oczy z których opadły mi łuski i przejrzałem całe draństwo i głupotę PiS-u. Zarówno w sferze polityki zagranicznej, w szczególności idiotyzmu w odniesieniu do Ukrainy jak i gospodarczej, tu mam na myśli obrzydliwe 500+, finansowane z kieszeni podatnika i dalszego zadłużania państwa.O ile Po i reszta ferajny jawnie jest kosmopolityczna, cechująca się zaprzaństwem i brukselskim (Berlińskim) klientelizmem to PiS pudrujący się w patriotyczne szaty i udawaną pobożność na każdym kroku daje dowody oszustwa, których moherowy elektorat nie dostrzega.Tak więc PiS i Kurski dalej będą robić z Polaków idiotów na ich własne życzenie.Pana apel powinien być skierowany do Polaków by zrozumieli, że socjalizm i państwo opiekuńcze drogo kosztuje.

 6. Hania

  6 sierpnia 2017 at 14:17

  Kto czytał doskonałą książkę pana Krajskiego „Masoneria 2017”
  Wie komu magik Morawiecki słuzy…
  Są na to dowody.

  Teraz pytanie za 100 punktów
  – co ten człowiek robi u ojca dyrektora i dlaczego niby katolickie radio promuje masona, kto mu każe i za jakie pieniądze?
  Dlaczego Radio Maryja zaprasza do Rozmów Niedokończonych masona!

  PS Wczoraj specjalnie słuchałam wiadomości w TV Trwam, z nadzieją, że napomkną o śmierci prof Wolniewicza
  Niestety, zabrakło im czasu.
  Zajmowali się kornikami w puszczy
  Wdzięczność tego zakonnika i jego udawana pokora aż bije po oczach 🙂

  • Marian

   6 sierpnia 2017 at 19:26

   @Haniu, ma na myśl słynne „we people” 😉

 7. Hania

  6 sierpnia 2017 at 14:18

  Po pierwsze
  – Wildstein jr nigdzie nie wyfrunął.
  Kiedy na żądanie kresowian wyrzucono go z TVInfo, dostał nową posadę: jest we władzach TVP

  „Kolejne zmiany w TVP. Zarząd stacji zatwierdził trzech nowych zastępców dyrektora Jedynki Mateusza Matyszkowicza. Jednym z nich jest Dawid Wildstein, syn Bronisława Wildsteina.”

  Są zdjęcia Gosiewskiej ( nie znam cyferki kolejności żon sułtana Edgara Sulejmana)
  która wdzięczy się do kamery z przedstawicielami tej Fundacji 🙂

  Poza tym proszę posłuchać jak patryjotkę z PIS ucieszył medal od służb UPAdliny
  co było li tylko dziennikarską prowokacją, ale reakcja idiotki- bezcenna

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kolejna-afera-lotniskowa-posanka-pis-po-piwie-awanturowaa-sie-na-lotnisku_500091.html

 8. Prawniczek

  6 sierpnia 2017 at 14:34

  W Polsce od wieków nie było bardziej szkodliwych rządów od rządów PiS.
  Mamy dwie potęgi za sąsiadów i zamiast napuszczać je na siebie to PiS najpierw wkurza Rosję (pomniki i cmentarze) a zaraz potem Niemcy (odszkodowania). Trzeba być skończonym debilem albo zdrajcą, żeby robić coś takiego, przez co nasi najwięksi wrogowie połączą siły by zniszczyć Polskę.

  • m

   6 sierpnia 2017 at 15:14

   PRZECIWKO MITOLOGOM „GEOREALIZMU” – https://bezdekretu.blogspot.com/
   Mitologia „georealizmu” wywodziła, że z uwagi na nasze położenie geograficzne, jesteśmy „skazani” na budowanie dobrych relacji z sąsiadami, przy czym relacje te należy traktować dwutorowo i alternatywnie – jako opcję wschodnią lub prozachodnią.

   Mitologia „georealizmu” sprawiła, że od momentu powstania III RP, funkcjonuje tylko jeden i jedynie słuszny model państwowości, oparty na przeświadczeniu, że warunkiem istnienia państwa polskiego są „dobrosąsiedzkie” stosunki z Rosją i Niemcami oraz ciągłe „pogłębianie procesu integracji europejskiej”. Model ten, doprowadził nie tylko do konserwacji silnych wpływów okupanta rosyjskiego, ale na niespotykaną skalę utworzył i zabezpieczył wpływy niemieckie, głównie w obszarze ekonomii i mediów.
   „Georealizm” elit politycznych III RP eksploatują zatem dwa państwa, którym Polska i świat zawdzięczają najokrutniejszą w dziejach wojnę i śmierć milionów istnień. Wbrew racjom historycznym, politycznym i moralnym, to one dyktują warunki ładu europejskiego i decydują o kierunkach polskiej polityki.

   Nazywam ten model mitologią, bo w sposób niedorzeczny odrzuca doświadczenia historyczne i przeczy elementarnej wiedzy o świecie współczesnym. Nikt bardziej od Polaków nie powinien wiedzieć, że Moskwa i Berlin zawsze pozostaną wrogami polskości i Niepodległej Rzeczpospolitej. Dążeniem tych państw jest ustanowienie na Wiśle granicy rosyjsko-niemieckiej i wymazanie Polski z mapy świata. To, czego głośno nie sformułuje żaden polityk niemiecki, jest od lat realizowane na mocy sojuszu Merkel-Putin i tworzy skuteczną barierę dla naszych narodowych dążeń.

 9. Czesław

  6 sierpnia 2017 at 16:12

  Przecież Amerykanie i Żydzi polecili swoim wasalom budować Ukropolin i Kaczyński to konsekwentnie robi. Najgorzej że obecnie nie ma alternatywy.

  • hansi

   7 sierpnia 2017 at 08:27

   Właśnie !
   Tak czytam i czytam i oczy przecieram..
   OD KIEDY TO „Polska” ma jakąkolwiek WŁASNĄ „politykę”, czy to wobec Rosji, czy wobec Niemiec ??? 🙂
   OD KIEDY to mężyki stanu, dzierżące zewnętrzne atrybuty Władzy w polskim bantustanie, mają do gadania cokolwiek innego, niż każe im na telefon AGENTURA, głównie rosyjska, przewerbowana po „upadku komuny”, część do Niemiec, a częsć do USraela ?..
   Więc PO Co te dywagacje, co by było gdyby ?..
   Pan Kaczyński po prostu robi dokładnie i sumiennie to, czego się od niego wymaga I TYLE !.. To samo jego Koty 🙂
   A jeśli niebawem wygra jednak Rzesza, to zmieni się ekipa i projekt „Ukropolin” upadnie. Walka trwa gdzie indziej. Bynajmniej NIE w „polskim” KnesSejmie…
   Że się tak wtrącę tutaj, choć pojęcie mam słabe, czysto intuicyjne, nie mając dostępu do rzetelnych informacji, jak większość obecnych tutaj w tej chwili, Komentatorów, jak mi się zdaje..
   Nawiasem mówiąc – dziękuję za ten artykuł (raz coś mądrego..) i mądre komenty pod nim.

 10. abc

  6 sierpnia 2017 at 16:19

  Do TVP po prostu przeniesiono wzorce z netu.
  Przecież w czasie ukraińskiego „majdanu” każdy kto śmiał mieć wątpliwości co do spontaniczności tamtych wydarzeń był natychmiast okrzykiwany ruskim agentem. Tak samo jak każdy kto się zastanawiał z czego właściwie ci ludzie całymi miesiącami żyją i czy na pewno tylko miłością do UE.
  Teraz to samo aplikuje TVP na masowa skalę.

  A swoją drogą to naprawdę jestem ciekaw stanu świadomości Prezesa bo dla mnie wcale nie jest to takie oczywiste.

 11. LSED

  6 sierpnia 2017 at 18:48

  100/100.

 12. Maciek

  6 sierpnia 2017 at 19:49

  Spróbujmy domyśleć się jakie były ruchy na globalnej szachownicy. Może :
  1) Reset Obamy.
  2) Putin czując rozwiązane ręce przygotowuje Smoleńsk.
  3) Obama drapie się po głowie ,przelicza i wychodzi mu ,że Eurazja może być za silna.
  4) Majdan na Ukrainie
  5) Wkurzony Putin popiera na złość Obamie Trumpa
  6) Biznesmen Trump w kampanii wygaduje głupoty ,bo właściwie małe ma poglądy geopolityczne.
  7) Gdy Trump zostaje prezydentem CIA pokazuje mu kwity ,więc jego poglądy zaczynają być bardziej „rosjo-realistyczne”
  8) Zaczynają się zatargi między lewym skrzydłem CIA (Soros) ,a resztą tej organizacji.

  Z polskiego punktu widzenia sytuacja budzi jakieś nadzieje ,a co będzie ,to nie sposób oczywiście przewidzieć .

  • abc

   7 sierpnia 2017 at 00:34

   Sam Obama to pewnie nawet bladego pojęcia nie miał co to jest ta cała Polska albo Ukraina tylko firmował to co mu przygotowali. A polityką zagraniczną kierowała Clintonowa (Departament Stanu) i kierunek się zmienił zaraz po jej odejściu.

 13. IP

  6 sierpnia 2017 at 21:59

  Kolejny świetny tekst autora. Zmieniłbym tylko „radziecki” na „sowiecki”.

 14. free online casino dice games

  31 sierpnia 2017 at 10:10

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want?HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 15. see more

  2 września 2017 at 21:36

  I?d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 16. check more at my website

  5 września 2017 at 10:32

  you’ve got an important weblog here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 17. see my website

  6 września 2017 at 18:47

  The subsequent time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I really thought youd have something fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can fix if you werent too busy searching for attention.

 18. check out my website

  6 września 2017 at 21:12

  It is best to participate in a contest for among the best blogs on the web. I will suggest this web site!

 19. check out my website

  6 września 2017 at 21:36

  you’ve a great blog right here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 20. check out my website

  6 września 2017 at 21:59

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I know it was my option to learn, but I really thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can fix in the event you werent too busy searching for attention.

 21. Silvia Odete Morani Massad

  6 września 2017 at 23:18

  excellent issues altogether, you just gained a logo new
  reader. What may you suggest about your post that you simply made some days ago?
  Any sure?

 22. see my website

  7 września 2017 at 07:40

  It’s onerous to search out knowledgeable folks on this matter, however you sound like you recognize what you’re talking about! Thanks

 23. see my website

  7 września 2017 at 08:28

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 24. see my website

  7 września 2017 at 10:36

  The following time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I imply, I do know it was my option to learn, but I actually thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 25. you have got an important blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 26. Your house is valueble for me. Thanks!…

 27. I’d should check with you here. Which isn’t one thing I normally do! I take pleasure in studying a submit that may make folks think. Also, thanks for allowing me to remark!

 28. instagram takipçi sayısı arttırma

  7 września 2017 at 16:37

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find someone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is one thing that is wanted on the internet, someone with a bit of originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 29. стоимость имущества

  8 września 2017 at 15:45

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So good to seek out any individual with some authentic ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is one thing that’s needed on the web, somebody with just a little originality. useful job for bringing one thing new to the web!

 30. There’s noticeably a bundle to learn about this. I assume you made certain nice factors in options also.

 31. how he fell in love 2015 torrent

  8 września 2017 at 21:57

  Good Morning, yahoo lead me here, keep up nice work.

 32. Silke

  10 września 2017 at 04:01

  This post provides clear idea for the new users of blogging, that
  truly how to do running a blog.

 33. small business

  11 września 2017 at 20:51

  It’s an awesome piece of writing designed for all the online visitors;
  they will get advantage from it I am sure.

 34. compound interest problems

  12 września 2017 at 14:50

  This info is worth everyone’s attention. How can I find
  out more?

 35. aqw oyna

  13 września 2017 at 08:36

  This helps. Thanks!

 36. 1.hidemyass

  13 września 2017 at 13:17

  Hello, bing lead me here, keep up great work.

 37. Larzews

  13 września 2017 at 22:51

  Amoxicillin Resistant [url=http://cialtobuy.com ]buy cialis[/url] Order Cialis Online Canada
  Buy Propecia 20mg Order Now Macrobid 100mg Internet France On Line Canadianpharmacy24
  Acquisto Cialis Tadalafil Groups viagra cialis Canadian Drugs Cialis

 38. drones

  14 września 2017 at 09:19

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting identical rss problem? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 39. girl cam

  14 września 2017 at 12:20

  It’s best to participate in a contest for one of the best blogs on the web. I will suggest this website!

 40. Lashawnda

  14 września 2017 at 23:36

  Hello there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on.
  Any tips?

 41. télécharger endnote x7 gratuit For MAC

  16 września 2017 at 15:41

  Great, google took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 42. international travel

  17 września 2017 at 11:48

  I visited multiple sites however the audio quality for audio
  songs existing at this website is really fabulous.

 43. adonis golden ratio reviews

  17 września 2017 at 15:21

  very nice publish, i actually love this website, keep on it

 44. lamontdottinfoundation.org

  17 września 2017 at 16:21

  I constantly spent my half an hour to read this website’s content all the time along with a mug of coffee.

 45. Frida

  19 września 2017 at 18:27

  Wow, hence numerous Terrific aspects this very last weekend. Way too negative I was inside Chicago.

 46. Charlotte

  20 września 2017 at 12:06

  Ahaa, its fastidious discussion about this article here at this web site, I have read all that, so now me also commenting at this place.

 47. song download

  22 września 2017 at 12:31

  Howdy! I simply would like to give a huge thumbs up for the good information you may have right here on this post. I will probably be coming back to your weblog for more soon.

 48. piano lessons for kids chicago

  22 września 2017 at 17:38

  It’s exhausting to find educated people on this matter, but you sound like you know what you’re speaking about! Thanks

 49. hempire game cheats

  22 września 2017 at 17:40

  Hey, google lead me here, keep up nice work.

 50. backpacking travel

  22 września 2017 at 21:24

  Its such as you read my mind! You seem to know
  a lot approximately this, such as you wrote the e book in it or something.
  I think that you simply can do with some percent to force the message house
  a little bit, however instead of that, that is wonderful blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 51. Grammarly Education Discount

  22 września 2017 at 22:52

  Would you be focused on exchanging hyperlinks?

 52. Digital SLR camera

  23 września 2017 at 01:09

  you could have an excellent weblog here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 53. Judi

  23 września 2017 at 08:33

  It’s an amazing piece of writing in favor of all the internet visitors; they will obtain advantage from it I am sure.

 54. 178oo.com

  23 września 2017 at 13:30

  Excellent beat ! I would like to apprentice at the same time
  as you amend your web site, how could i subscribe for a weblog website?
  The account aided me a applicable deal. I were a little bit acquainted of this your broadcast offered brilliant clear
  concept

 55. Berniece

  23 września 2017 at 16:28

  This piece of writing provides clear idea in favor of the new users of blogging, that
  genuinely how to do running a blog.

 56. departamentos valeria del mar

  23 września 2017 at 19:17

  It is best to participate in a contest for one of the best blogs on the web. I’ll recommend this web site!

 57. hacking tutorials

  23 września 2017 at 23:23

  Would you be involved in exchanging links?

 58. www.newportucc.org

  24 września 2017 at 18:32

  Howdy! This post couldn’t be written much better!
  Reading through this article reminds me of my
  previous roommate! He always kept preaching about this.
  I will send this information to him. Pretty sure he’ll have a
  great read. I appreciate you for sharing!

 59. 106.15.35.201

  25 września 2017 at 00:36

  Its such as you read my thoughts! You appear to grasp a lot approximately this, such as you wrote the e-book in it or something.
  I think that you simply can do with some % to power the message house a little
  bit, but other than that, this is fantastic blog. A great read.
  I will definitely be back.

 60. Silke

  25 września 2017 at 04:09

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for ig

 61. instagram follower kaufen

  25 września 2017 at 09:50

  very good submit, i actually love this web site, keep on it

 62. Blockchain Analyst Jobs

  25 września 2017 at 11:41

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thank you However I’m experiencing concern with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting equivalent rss downside? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

 63. pubg free hacks

  25 września 2017 at 16:23

  Hi, happy that i saw on this in bing. Thanks!

 64. Larzews

  25 września 2017 at 18:25

  Generisches Cialis Soft Levitra Venta Online Viagra Durchfall [url=http://cialtobuy.com ]generic cialis[/url] Orlistat Full Strength

 65. Mildred

  26 września 2017 at 08:35

  Currently it looks like BlogEngine is the top blogging platform
  available right now. (from what I’ve read) Is that what you
  are using on your blog?

 66. Melody

  26 września 2017 at 17:25

  Hi there! This is kind of off topic but I need some advice
  from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog?

  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.

  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any ideas or suggestions?
  Thanks

 67. Tanja

  26 września 2017 at 18:58

  I always used to read piece of writing in news papers but now as I am a
  user of net therefore from now I am using net for content, thanks to web.

 68. job board script

  27 września 2017 at 05:32

  Love your site. have you got the theme you used that you can share?

 69. Forgiving Love Quotes

  27 września 2017 at 11:03

  Would you be eager about exchanging links?

 70. make sagittarius man miss you

  27 września 2017 at 12:44

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 71. www.imoveisportoseguro.com

  27 września 2017 at 12:53

  What’s up to every , as I am genuinely keen of reading this webpage’s post
  to be updated on a regular basis. It carries pleasant
  stuff.

 72. Would you be desirous about exchanging hyperlinks?

 73. berq.am

  27 września 2017 at 17:20

  Hi there, its pleasant article regarding media print, we
  all know media is a impressive source of information.

 74. Hi there, I enjoy reading all of your article post.
  I like to write a little comment to support you.

 75. Savannah

  27 września 2017 at 22:41

  Wow, this paragraph is pleasant, my sister is analyzing these things, so I
  am going to inform her.

 76. Coy

  28 września 2017 at 03:49

  Ahaa, its nice conversation on the topic of this article here at this webpage,
  I have read all that, so now me also commenting at this
  place.

 77. spell make a man fall in love with you

  28 września 2017 at 09:12

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you Nevertheless I’m experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting equivalent rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 78. hard trap

  28 września 2017 at 19:28

  This really answered my drawback, thank you!

 79. free shipping shoes

  28 września 2017 at 23:48

  You need to participate in a contest for probably the greatest blogs on the web. I will advocate this website!

 80. Kenia Burlington

  29 września 2017 at 17:47

  This i like. Thanks!

 81. Alton Rotz

  29 września 2017 at 19:37

  Good, this is what I was browsing for in yahoo

 82. well-known dating sites

  1 października 2017 at 12:33

  It’s amazing in favor of me to have a website, which
  is valuable in favor of my knowledge. thanks admin

 83. http://terratech.co.za/

  2 października 2017 at 02:20

  If you are going for finest contents like me, simply pay a quick visit
  this site every day since it gives quality contents,
  thanks

 84. electric bicycles sale

  2 października 2017 at 12:00

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So nice to seek out anyone with some unique ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is wanted on the internet, someone with a bit originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 85. An fascinating dialogue is worth comment. I think that it is best to write more on this subject, it might not be a taboo topic but typically people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 86. jordan soccer jersey

  2 października 2017 at 23:08

  Hi there i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this paragraph i thought i could
  also create comment due to this sensible article.

 87. Larzews

  3 października 2017 at 10:56

  Order Now Worldwide Pyridium Amex Accepted [url=http://cheapestcial.com]online pharmacy[/url] Valore Levitra 10 Mg Medrol Dose Pack From Canada

 88. love compatibility signs scorpio

  3 października 2017 at 11:25

  you might have a terrific blog right here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 89. dropbox pricing

  3 października 2017 at 22:39

  Good day! I just want to give an enormous thumbs up for the good info you’ve gotten here on this post. I will likely be coming again to your weblog for extra soon.

 90. floristeria en Argentina

  4 października 2017 at 21:11

  Spot on with this write-up, I truly think this web site wants far more consideration. I’ll in all probability be once more to read much more, thanks for that info.

 91. car upholstery cleaning london

  5 października 2017 at 15:25

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 92. florist

  5 października 2017 at 23:20

  It’s hard to find educated individuals on this subject, however you sound like you recognize what you’re speaking about! Thanks

 93. Yeast Infection No More

  6 października 2017 at 12:39

  Good day! I just want to give an enormous thumbs up for the good data you’ve got right here on this post. I can be coming back to your weblog for extra soon.

 94. top essay writing services UK

  6 października 2017 at 15:55

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain nice factors in options also.

 95. route travel tips

  7 października 2017 at 08:44

  It’s an amazing article in support of all the online people; they will get advantage from it I am sure.

 96. Larzews

  10 października 2017 at 09:28

  Amoxicillin 875mg [url=http://cialtobuy.com]cialis[/url] Artane

 97. Lorna

  10 października 2017 at 21:02

  Quality posts is the important to invite the visitors to
  go to see the site, that’s what this web site is providing.

 98. For Mac OS X

  11 października 2017 at 03:35

  Morning, here from bing, me enjoyng this, i will come back soon.

 99. https://www.youtube.com/watch?v=VgMbJgN5_mc

  11 października 2017 at 14:56

  This is a topic which is near to my heart…
  Thank you! Where are your contact details though?

 100. bubble witch saga 3 kody

  13 października 2017 at 04:41

  Ha, here from bing, this is what i was searching for.

 101. Larzews

  13 października 2017 at 11:41

  Isotretinoin Cheap Internet With Free Shipping Over Night Viagra Overnight Shipping Fedex [url=http://mailordervia.com]generic viagra[/url] Online Pharmacy Without Perscriptions

 102. music production desk

  14 października 2017 at 20:58

  Spot on with this write-up, I truly assume this web site wants way more consideration. I’ll in all probability be again to learn much more, thanks for that info.

 103. Iola

  14 października 2017 at 22:25

  whoah this weblog is excellent i love reading your posts.
  Keep up the good work! You realize, many people are looking around for this information, you can help them greatly.

 104. Larzews

  15 października 2017 at 12:08

  Propecia Online Purchase Que Es Propecia [url=http://cheapvia100mg.com]viagra[/url] Propecia Increased Libido

 105. intcheats paladins

  17 października 2017 at 17:15

  This does interest me

 106. frp lock}

  20 października 2017 at 21:37

  This does interest me

 107. Egli Diana Pinto

  24 października 2017 at 06:58

  Hey there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Kudos!

 108. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  25 października 2017 at 16:28

  This information is priceless. When can I find out more?

 109. Grupo Serval presídios

  26 października 2017 at 00:53

  Great blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option?
  There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any recommendations? Appreciate it!

 110. Dadado Veig

  26 października 2017 at 03:32

  Spot on with this write-up, I seriously believe that this web site needs far more attention. I’ll probably be returning
  to read through more, thanks for the advice!

 111. Umanizzare presidios

  26 października 2017 at 21:40

  What’s up, this weekend is pleasant in support of
  me, as this point in time i am reading this fantastic informative article here
  at my house.

 112. José Wilame Araújo Rodrigues

  28 października 2017 at 00:40

  What’s up to all, it’s actually a good for me to pay a quick visit this site, it includes valuable
  Information.

 113. asbestos study first

  28 października 2017 at 01:01

  I get pleasure from, result in I discovered exactly what
  I used to be looking for. You’ve ended my four day lengthy hunt!

  God Bless you man. Have a nice day. Bye

 114. Larzews

  28 października 2017 at 21:41

  Propecia Hjalper Inte [url=http://levibuying.com]price of levitra in canada[/url] Mexico Pharmices To Order Meticorton Cialis 5 Mg Cura Buy Research Tamoxifen Citrate

 115. camtasia 9 crack

  29 października 2017 at 02:52

  Thank You for this.

 116. Larzews

  30 października 2017 at 12:23

  Canadian Atarax Zithromax Rash Reaction [url=http://tadalaf20mg.com]cialis price[/url] Acheter Levitra En Streaming

 117. Lelio Junior

  31 października 2017 at 05:29

  I relish, cause I discovered exactly what I used to be taking a look for.
  You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a
  nice day. Bye

 118. messenger cheats }

  1 listopada 2017 at 05:17

  Good, this is what I was looking for in yahoo

 119. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  1 listopada 2017 at 08:38

  Hi! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine
  Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Thanks!

 120. possible home

  1 listopada 2017 at 13:06

  Hi there, I wish for to subscribe for this blog to
  take most up-to-date updates, thus where can i do it please help
  out.

 121. reverse phone number lookup

  1 listopada 2017 at 21:38

  I will right away take hold of your rss feed as I can not find
  your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly permit me recognise in order that I
  may subscribe. Thanks.

 122. Larzews

  2 listopada 2017 at 09:48

  Generique Levitra 20 10mg Zithromax Dosage For Std [url=http://viafreetrial.com]viagra online[/url] 10 Mg Cialis Frontal Baldness Propecia Medication

 123. war robots generator

  2 listopada 2017 at 12:18

  Appreciate it for this howling post, I am glad I observed this internet site on yahoo.

 124. space engineers free steam key

  3 listopada 2017 at 21:51

  Cheers, i really think i will be back to your page

 125. contract phones

  4 listopada 2017 at 00:14

  If you are going for most excellent contents like myself,
  just pay a visit this web site everyday since it presents quality contents, thanks

 126. Tell Me how

  6 listopada 2017 at 12:40

  I have interest in this, cheers.

 127. domain registrars

  13 listopada 2017 at 20:31

  Wonderful, what a blog it is! This weblog gives valuable information to us, keep it up.

 128. chief operating officer salary hospital

  13 listopada 2017 at 21:30

  Harley appoints fundamental starting befälhavare.

 129. besting timex

  14 listopada 2017 at 00:08

  Quality articles or reviews is the important to invite the viewers to go to see the
  web page, that’s what this site is providing.

 130. Larzews

  16 listopada 2017 at 18:00

  Para Comprar Cialis Se Necesita Receta Medica [url=http://viafreetrial.com]viagra[/url] Como Tomar Kamagra Anyone Tried Priligy Levitra Professional Overnight Delivery

 131. bully anniversary edition cheat menu apk

  21 listopada 2017 at 05:01

  Just wanna input on few general things, The website layout is perfect, the articles is very superb : D.

 132. black squad vip hacks

  21 listopada 2017 at 06:49

  I must say, as a lot as I enjoyed reading what you had to say, I couldnt help but lose interest after a while.

 133. Larzews

  21 listopada 2017 at 08:28

  Cialis Kaufen Vergleich Propecia Efectivo Caida Amoxicillin For Bladder Infection [url=http://via75mg.com]viagra[/url] Propecia Eficacia Se

 134. Lupe

  21 listopada 2017 at 18:07

  I have interest in this, danke.

 135. Cristobal

  21 listopada 2017 at 19:53

  Just wanna input on few general things, The website layout is perfect, the articles is very superb : D.

 136. fight 3}

  25 listopada 2017 at 12:48

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for info. Cheers!

 137. John Deere Service Manuals

  28 listopada 2017 at 05:46

  Glad to be one of the visitors on this awesome site : D.

 138. Pozycjonowanie Sklepu Internetowego Cennik

  29 listopada 2017 at 02:57

  I haven’t checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 139. bathroom remodel

  29 listopada 2017 at 05:09

  Excellent blog here! Also your website loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 140. Larzews

  29 listopada 2017 at 10:17

  Cialis 40 Mg Precio [url=http://cheapvia50mg.com]buy viagra[/url] Cialis 40 Mg Erectile Dysfunction

 141. Pozycjonowanie w Google

  30 listopada 2017 at 20:33

  I see something genuinely interesting about your site so I bookmarked .

 142. Pozycjonowanie Stron Cennik Lublin

  1 grudnia 2017 at 19:11

  Just wanna remark on few general things, The website style is perfect, the content is very wonderful. „To the artist there is never anything ugly in nature.” by Franois Auguste Ren Rodin.

 143. Pozycjonowanie Stron WWW Cennik

  2 grudnia 2017 at 01:49

  Very interesting subject, thanks for posting.

 144. Pozycjonowanie Co To Jest

  3 grudnia 2017 at 15:06

  I’ve recently started a web site, the information you offer on this web site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 145. Home Improvement

  9 grudnia 2017 at 15:09

  As soon as I noticed this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 146. Home Improvement

  9 grudnia 2017 at 15:16

  I gotta favorite this website it seems very beneficial invaluable

 147. John Deere Service Manuals

  11 grudnia 2017 at 07:53

  thank you for this wonderful post, I am glad I observed this web site on yahoo.

 148. investigate this site

  13 grudnia 2017 at 03:59

  It is actually practically unattainable to find well-educated users on this theme, although you seem like you fully grasp those things you’re covering! Thanks A Lot

 149. Technology Games

  13 grudnia 2017 at 09:05

  I think this is one of the most important info for me. And i’m glad reading your article. But want to remark on few general things, The site style is wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 150. Travel Center

  13 grudnia 2017 at 09:10

  You really make it appear so easy together with your presentation however I find this matter to be actually one thing which I think I’d never understand. It kind of feels too complicated and extremely wide for me. I am taking a look ahead in your subsequent submit, I¡¦ll attempt to get the dangle of it!

 151. try here

  13 grudnia 2017 at 18:08

  Absolutely entertaining highlights that you have remarked, thanks a lot for adding.

 152. click over here

  13 grudnia 2017 at 18:51

  Good morning there, just turned out to be conscious of your weblog through Bing and yahoo, and have found that it’s quite beneficial. I will appreciate should you decide continue this approach.

 153. Healthy Drinks

  14 grudnia 2017 at 10:14

  Nice blog here! Also your website quite a bit up fast! What web host are you using? Can I am getting your affiliate hyperlink in your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 154. Healthier

  14 grudnia 2017 at 10:17

  Hello there, I discovered your site by means of Google while looking for a comparable topic, your site came up, it appears great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra