Felieton

Wizja świata według TVP

Przy okazji związanych z forsowaniem ustawy o reformie sądownictwa protestów opozycji, ujawniły się opinii publicznej pewne ośrodki, reprezentujące struktury podejrzanych organizacji międzynarodowych. Również i niejako z cienia wyszła nagle mniejszość ukraińska, która doświadczona własnymi rozgrywkami na Majdanie, wyraziła gotowość niesienia pomocy przy obalaniu rzekomego „reżimu” PiSu w naszym kraju. Cała zaplanowana akcja miałaby się realizować za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog”.

 

Czyż jednak propozycja Ukraińców nie jest przykładem wyjątkowej niewdzięczności wobec PiS-u?!

 

Przecież to właśnie PiS angażował się zarówno w organizację, jak i wspieranie samego Majdanu, podobnie jak we wszystkie działania strony ukraińskiej po obaleniu rządów Janukowycza, wysyłając zarówno pomoc wojskową, materialną, a także udzielając kredytów, czy lecząc neobanderowskich ochotników w ośrodkach na terenie Polski! Polska, w ramach tego wsparcia, ochoczo nałożyła embargo na wymianę handlową z Rosją, czego negatywne skutki odczuwa polska branża rolnicza i sadownicza i nie tylko zresztą ona.

W zaistniałej obecnie sytuacji, osobiście mocno liczyłem na to, że PiS szybko przejrzy na oczy i wyciągnie właściwe wnioski. Tymczasem PiS, wysłał co prawda kontrolę do Fundacji „Otwarty Dialog”, ale nie sposób było nie odnieść wrażenia, że robi to bardziej ze względu na wzburzoną opinię publiczną niż na rzeczywiste poczucie potrzeby zrobienia porządku z Fundacją, której nota bene przedstawiciele byli zapraszani do propisowskich mediów przez ostatnie lata.

Jak mówi porzekadło: błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Może więc wystarczyłoby, żeby PiS wyciągnął adekwatne do sytuacji, konkretne wnioski i odciął się od inicjatyw fundacji„Otwarty Dialog” i wszystkich jej podobnych?

Tymczasem kilka dni temu przecierałem oczy ze zdumienia, oglądając w polskiej telewizji publicznej program informacyjny „Wydarzenia”, w którym to poświęcono kilka minut właśnie Fundacji „Otwarty Dialog”!

W czasach mojego dzieciństwa odpowiednikiem „Wydarzeń” był „Dziennik Telewizyjny”. Ludzie go oglądali, jednocześnie traktując podawane w nim treści z przymrużeniem oka, bo zdawali sobie świetnie sprawę z propagandowego wymiaru ówczesnej państwowej telewizji. Kiedy z kolei Polską rządziło SLD lub PO, nachalnie zachęcające Polaków do przystąpienia do UE, albo wmawiające wszystkim, że jesteśmy drugą Irlandią, a w tym samym czasie kilka tysięcy Polaków opuszczało Ojczyznę każdego dnia, przyrównywałem ówczesne „Wydarzenia” do „Dziennika Telewizyjnego”.

Trzeba oczywiście przyznać w tym miejscu, że analogia nie była co prawda do końca adekwatna, bo informacje pozyskiwane przez społeczeństwo z owego „Dziennika”, były podobnie filtrowane przez odbiorców, wszak każdy widział jak było. Różnica jednak polegała na tym, że „Wydarzenia” emitowane były już w rzekomo wolnej Polsce i jakaś część społeczeństwa już przyjmowała je za prawdziwe.

Jednak „Wydarzenia” za rządów PiS-u i cynicznego Jacka Kurskiego, wprowadziły według mnie program informacyjny telewizji państwowej na całkiem nowy, dotychczas jeszcze nieznany polskiej opinii publicznej poziom propagandy i manipulacji.

 

Jak pokazuje historia, propaganda i manipulacja, nawet ta najbardziej prymitywna, przez pewien czas rzeczywiście działa i przynosi konkretne efekty. Jednakże w dłuższej perspektywie, przynosi samej sobie skontrowaną voltę, na tyleż zresztą mocną, na ileż chamskie zastosowano w niej metody propagandowe.

Oczywiście, zaniepokojony Czytelnik, zwłaszcza ten będący żarliwym wyznawcą rządów Naczelnika z Żoliborza, mógłby w tym momencie zapytać o merytoryczne argumenty, na podstawie których ośmielam się stawiać tak dalece krytycznie nieprzychylne tezy . Otóż należy mocno wskazać, że już sam wspomniany wyżej materiał, poświęcony Fundacji „Otwarty Dialog”, a wyemitowany w „Wydarzeniach”, jest doskonałym zobrazowaniem problemu .

Z Fundacji, działającej na rzecz Ukraińców i popierającej wydarzenia na Majdanie, ekipa Kurskiego medialnie wykreowała Fundację, która rzekomo czerpie środki finansowe z Rosji i działa w jej interesie. Tak ukazano całą sprawę, nie bacząc na to, że teza ta sama w sobie jest skrajnie absurdalna, gdyż wynika z niej, iż to Rosjanie stoją za zorganizowaniem Majdanu (sic!).

Jeśli faktycznie tak by było, to pytanie które w tym miejscu chcę jasno wyartykułować brzmi: co robił na Majdanie Naczelnik z Żoliborza, którzy przecież patologicznie nienawidzi Rosji? Idąc dalej tym rozumowaniem, należałoby stwierdzić, że w dalszym etapie powinien on zacząć przepraszać środowisko Gazety Polskiej za to, że się pomylił i wsparł niechcący Rosjan zamiast Ukraińców?

Osobiście zastanawia mnie mocno jedna sprawa: jak dalece można uznawać własnych współrodaków za głupków, żeby w wieczornych godzinach największej oglądalności próbować wciskać im tak absurdalne teorie?!

I niech nikt w tym momencie nie myśli, że najbardziej bulwersuje mnie skala tej manipulacji i kłamstwa wobec własnego narodu. Dużo bardziej przeraża mnie to, jak daleko jeszcze ludzie z otoczenia Prezesa są w stanie się posunąć, byle tylko mu się przypodobać, by w dalszym etapie realizowanej ślepej służalczości wobec szefa, otrzymać jakieś lukratywne stanowiska dla siebie lub swoich rodzin.

Przykład „Otwartego Dialogu” nie jest zresztą jednym przykładem zaangażowania pisowskiego otoczenia w działalność organizacji, z którymi bycie kojarzonym chluby nie przynosi. Przez wiele niepokojących wiadomości nieustannie przewija się przecież nazwisko Sorosa, którego wspólne zdjęcia z Naczelnikiem z Żoliborza zdjęcia sprzed kilku lat z jego biura w Warszawie są znane opinii publicznej.

Jest też i żona wicepremiera Glińskiego, pełniąca stanowisko kierownicze w fundacji, której faktyczna rola polegała na, delikatnie mówiąc realizowaniu celów amerykańskiej agentury wpływu, traktującej Polskę jako przyczółek do wywoływania proamerykańskich rewolucji w dawnych republikach radzieckich.

Są ponadto fundacje powiązane z ludźmi współpracującymi z Pawłem Kowalem, które bezpardonowo atakują pojedynczych polityków PiS, mających odwagę domagać się od Ukrainy zaniechania dalszych działań na rzecz gloryfikowania Banderyzmu w Polsce i na Ukrainie.

Mamy też na polu działań polsko-ukraińską Fundację Wspólna Europa, która chwali się tegorocznym grantem od MSZ na rzecz działalności – nazwijmy to eufemistycznie – ocieplającej relację polsko-rosyjskich.

W tym miejscu należy mocno postawić konkretne pytanie: Czy, jeśli któraś z nich zaangażuje się w obalanie rządów PiSu, usłyszymy w TVP, że to rosyjska agentura? Panie Kurski, niech Pan nie robi z Polaków idiotów! Popełniają Państwo błędy, ale trzeba mieć odwagę się do nich przyznawać . Nie brnijcie w to ukraińskie bagno i nie wciągajcie w nie Polski! Nigdy nie jest za późno, żeby pójść po rozum do głowy!

Arkadiusz Miksa

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. Danka

  6 sierpnia 2017 at 12:43

  Od 2003 r dziala oficjalnie i legalnie Fundacja im.Rozy Luxemburg w stolicy, wspierana przez niemiecki Bundestag.A rzecznik POKIN, ulubieniec Radia Maryja, juz biega z grbkami i szufelkawokol grobow w Alei Zasluzonych, Bieruta itp jego podobno / nie potwierdza i nie zaprzecza / idoli,jako podobno czlonka PZPR.Taka fundacja dziala, zajrzyjcie przez google.pl na jej str www i partnerzy.
  Tak w ogole, w tvp jak nie jr Wildstein, ktory wyfrunal, to cos znowu jak ta fundacja, ktora chce uzywac broni przeciw wybranym przez Polakow politykom.Pzeciez to podkega juz pod ustawe antyterrorystyczna,ministrze Blaszczak,tak jak i szantazowanie przez rzecznika POKIN prez.Miasta Krakowa i grozby karalne, ze dokonaja napadu na Dom im.Pilsudskiego w Krakowie na Oleandrach, na Zwiazek Legionistow Polskich. To przypominac moze dywersje.Warto obserwowac ich prawdziwe reakcje.Gdzie kontrola afer reprywatyzacyjnychww Krakowie? Wzieli sie za to ludzie PO i nagle cisza zapadla.

 2. Maciek

  6 sierpnia 2017 at 12:45

  Zdaje się TVP podawała fakty ,że osoby związane z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym wpłacały pieniądze na tę fundację . Czy to prawda ,czy nie ,to nie wiem i nie jestem wstanie tego zweryfikować . Jeśli to fałsz ,to może należałoby się do tego odnosić .
  Poza tym to chyba z jednej strony jest nienawiść do USraela ,a z drugiej do RUSraela ,czyżby dwie konkurencyjne loże ? 🙂

  • Maciek

   6 sierpnia 2017 at 18:07

   Poza tym ta fundacja mogła brać pieniądze i od Georga Sorosa i od Moche Kantora ,w końcu dla niektórych „pecunia non olet”

   • Maciek

    6 sierpnia 2017 at 22:43

    Jak Kazik Staszewski śpiewał „Mecenas płaci ,mecenas wymaga” . Fundacja może prowadzić „otwarty dialog” na Ukrainie , w Polsce ,a kto gdzie dane akcje sponsoruje ,to już tylko sprawa „dogadania” .

 3. Danka

  6 sierpnia 2017 at 12:52

  Dla masonerii panstwa to tylko nazwy, a Bracia sa wszedzie.
  A tu link do Fundacji Rozy Luxemburg, komunistki, ktora walczyla o to, aby Polska nigdy nie odzyskala niepodleglosci, wielokrotnie osadzana w wiezieniu, nie tylko za polityke, rozpustna ladacznica, utopiona wraz z kochankiem,tez Zydem przez niemiecka bojowke antykomunistyczna
  http://www.rls.pl/

 4. Soroka

  6 sierpnia 2017 at 12:53

  „ujawniły się ośrodki reprezentujące struktury podejrzanych organizacji międzynarodowych oraz mniejszość ukraińska, która za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog” wyraziła gotowość udzielenia pomocy w obaleniu „reżimu” PiSu”
  Przykrywanie ruskich zielonych ludzików mniejszością ukraińską? Po co? Autor na tym portalu ćmi Polaków ruskimi kłamstwami?

 5. Danek

  6 sierpnia 2017 at 13:35

  Bardzo trafny artykuł. Obecna tvp to dno i pół metra mułu.Beznadziejne programy, bezideowe,bez wartości.Gloryfikowana jest komuna poprzez pokazywanie starych filmów czterej pancerni, 07 zgłoś się ,stawka większa.Jedynie co da się oglądać to TVP Historia,oraz ludzi z d. tvp Republika.Beznadziejny poziom komentarzy.
  Kurski się nadaje, jak wół do karety.
  Prawie dwa lata rządów PIS i tylko kontrowersyjne 500+.Nic poza tym.Opowiadań i planów jest dużo,ale nic z tego nie wynika.Mieliśmy plan magika Balcerowicza na którym Polacy wyszli jak Zabłocki na mydle.Teraz mamy plan magika Morawieckiego,ale tylko plan.Korzyści są mało istotne.Smutny to obraz i marne perspektywy dla Polski i Polaków.

 6. Cannery Row

  6 sierpnia 2017 at 13:57

  Bardzo dobry tekst. TVPIS wchodzi na himalaje upainskiego włazidupstwa i manipulacji. Smieszne jest jak Ziemkiewicz i Warzecha zarzucają pisowcom, że dokonują zmian personalnych, zupełnie pomijająć fakt, że oni w TVPIS znależli się w ich wyniku.

 7. IGO

  6 sierpnia 2017 at 14:02

  Tekst bardzo dobry, ale odwoływanie się do Kurskiego ” o pójście po rozum do głowy” to bardzo naiwne myślenie.Szanowny Panie już dawno przetarłem swoje oczy z których opadły mi łuski i przejrzałem całe draństwo i głupotę PiS-u. Zarówno w sferze polityki zagranicznej, w szczególności idiotyzmu w odniesieniu do Ukrainy jak i gospodarczej, tu mam na myśli obrzydliwe 500+, finansowane z kieszeni podatnika i dalszego zadłużania państwa.O ile Po i reszta ferajny jawnie jest kosmopolityczna, cechująca się zaprzaństwem i brukselskim (Berlińskim) klientelizmem to PiS pudrujący się w patriotyczne szaty i udawaną pobożność na każdym kroku daje dowody oszustwa, których moherowy elektorat nie dostrzega.Tak więc PiS i Kurski dalej będą robić z Polaków idiotów na ich własne życzenie.Pana apel powinien być skierowany do Polaków by zrozumieli, że socjalizm i państwo opiekuńcze drogo kosztuje.

 8. Hania

  6 sierpnia 2017 at 14:17

  Kto czytał doskonałą książkę pana Krajskiego „Masoneria 2017”
  Wie komu magik Morawiecki słuzy…
  Są na to dowody.

  Teraz pytanie za 100 punktów
  – co ten człowiek robi u ojca dyrektora i dlaczego niby katolickie radio promuje masona, kto mu każe i za jakie pieniądze?
  Dlaczego Radio Maryja zaprasza do Rozmów Niedokończonych masona!

  PS Wczoraj specjalnie słuchałam wiadomości w TV Trwam, z nadzieją, że napomkną o śmierci prof Wolniewicza
  Niestety, zabrakło im czasu.
  Zajmowali się kornikami w puszczy
  Wdzięczność tego zakonnika i jego udawana pokora aż bije po oczach 🙂

  • Cannery Row

   6 sierpnia 2017 at 14:39

   Co do Radia Maryja i TVtrwam, to niestety ale są to tuby propagandowe PISu, jak Sakiewicz czy Karnosie. Media ojca Rydzyka są tak samo ślepo rusofobiczne i proukrainskie i wchodzą w tyłek Izraelowi, pewnie dla bezpieczenstwa by ich nie ruszać. Nadal nie wiem dlaczego odszedł Jerzy Robert Nowak.

   • Adam

    6 sierpnia 2017 at 21:55

    Odpowiedziałeś sobie na niewiedzę sam dla tego że wychodzą z subtelnym zaproszeniem dla koncepcji Polin https://www.youtube.com/watch?v=OciPbjGj46A&t dla tego np. program prof.Nowaka o Judeopoloni nie mieścił by się w obecnej zmienionej ramówce i lini programowej .

    • Adam

     7 sierpnia 2017 at 06:30

     PS.taką kartą sprawdzającą potwierdzającą jest umorzenie a tym samym zamknięcie sprawy Jedwabnego przez toruńskie media zgodnie z przeprosinami. Biskup Rafał Markowski przeprasza Żydów za Jedwabne.A Jan.Tomasz. Gross tym samym może się czuć oczyszczony z zarzutów http://www.taniaksiazka.pl/images/popups/338/33868101048KS.jpg prof. Jerzego Roberta Nowaka o którym to Abp.Życiński w wywiadzie z Olejnik stwierdził życzeniowo ,,proroczo” że nikt o tym panu nie będzie już pamiętał nad czym obecnie,,pracują” media toruńskie ( oprócz zapewne ogłoszenia śmierci jak z prof.Wolniewiczem) . I co ciekawe że mało kto z żarliwych słuchaczy owych mediów się nad tym zastanawia pyta.Zapewne z przekonania że już prof. się wypalił i już nic nie ma do powiedzenia.

     • Adam

      7 sierpnia 2017 at 15:23

      A bywało wcześniej tak: ten fragmencik od tego https://youtu.be/21-i6P_oQ-c?t=463 CZY OPERACJA STRACH SPALIŁA NA PANEWCE TO PRZY OBECNYM PODEJŚCIU(odejściu) DO TEMATU TO TWIERDZENIE MOŻNA UZNAĆ ZA WYSOCE RYZYKOWNE I NAIWNE.

  • Marian

   6 sierpnia 2017 at 19:26

   @Haniu, ma na myśl słynne „we people” 😉

 9. Hania

  6 sierpnia 2017 at 14:18

  Po pierwsze
  – Wildstein jr nigdzie nie wyfrunął.
  Kiedy na żądanie kresowian wyrzucono go z TVInfo, dostał nową posadę: jest we władzach TVP

  „Kolejne zmiany w TVP. Zarząd stacji zatwierdził trzech nowych zastępców dyrektora Jedynki Mateusza Matyszkowicza. Jednym z nich jest Dawid Wildstein, syn Bronisława Wildsteina.”

  Są zdjęcia Gosiewskiej ( nie znam cyferki kolejności żon sułtana Edgara Sulejmana)
  która wdzięczy się do kamery z przedstawicielami tej Fundacji 🙂

  Poza tym proszę posłuchać jak patryjotkę z PIS ucieszył medal od służb UPAdliny
  co było li tylko dziennikarską prowokacją, ale reakcja idiotki- bezcenna

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kolejna-afera-lotniskowa-posanka-pis-po-piwie-awanturowaa-sie-na-lotnisku_500091.html

 10. Prawniczek

  6 sierpnia 2017 at 14:34

  W Polsce od wieków nie było bardziej szkodliwych rządów od rządów PiS.
  Mamy dwie potęgi za sąsiadów i zamiast napuszczać je na siebie to PiS najpierw wkurza Rosję (pomniki i cmentarze) a zaraz potem Niemcy (odszkodowania). Trzeba być skończonym debilem albo zdrajcą, żeby robić coś takiego, przez co nasi najwięksi wrogowie połączą siły by zniszczyć Polskę.

  • m

   6 sierpnia 2017 at 15:14

   PRZECIWKO MITOLOGOM „GEOREALIZMU” – https://bezdekretu.blogspot.com/
   Mitologia „georealizmu” wywodziła, że z uwagi na nasze położenie geograficzne, jesteśmy „skazani” na budowanie dobrych relacji z sąsiadami, przy czym relacje te należy traktować dwutorowo i alternatywnie – jako opcję wschodnią lub prozachodnią.

   Mitologia „georealizmu” sprawiła, że od momentu powstania III RP, funkcjonuje tylko jeden i jedynie słuszny model państwowości, oparty na przeświadczeniu, że warunkiem istnienia państwa polskiego są „dobrosąsiedzkie” stosunki z Rosją i Niemcami oraz ciągłe „pogłębianie procesu integracji europejskiej”. Model ten, doprowadził nie tylko do konserwacji silnych wpływów okupanta rosyjskiego, ale na niespotykaną skalę utworzył i zabezpieczył wpływy niemieckie, głównie w obszarze ekonomii i mediów.
   „Georealizm” elit politycznych III RP eksploatują zatem dwa państwa, którym Polska i świat zawdzięczają najokrutniejszą w dziejach wojnę i śmierć milionów istnień. Wbrew racjom historycznym, politycznym i moralnym, to one dyktują warunki ładu europejskiego i decydują o kierunkach polskiej polityki.

   Nazywam ten model mitologią, bo w sposób niedorzeczny odrzuca doświadczenia historyczne i przeczy elementarnej wiedzy o świecie współczesnym. Nikt bardziej od Polaków nie powinien wiedzieć, że Moskwa i Berlin zawsze pozostaną wrogami polskości i Niepodległej Rzeczpospolitej. Dążeniem tych państw jest ustanowienie na Wiśle granicy rosyjsko-niemieckiej i wymazanie Polski z mapy świata. To, czego głośno nie sformułuje żaden polityk niemiecki, jest od lat realizowane na mocy sojuszu Merkel-Putin i tworzy skuteczną barierę dla naszych narodowych dążeń.

  • Maciek

   6 sierpnia 2017 at 15:22

   Polski rozumianej jako suwerennego kraju ? „Odgrzewanie kotletów” z 2WŚ jest właśnie napuszczaniem Rosji na Niemcy i vice versa . Te państwa najchętniej zapomniałyby o wydarzeniach sprzed 70 lat i zbudowały „strefę wolnego handlu od Władywostoku do Lizbony” i przygotowywały się do konfrontacji z USA ,w której to Polacy mogliby walczyć za Eurokołchoz .
   Natomiast rzeczywiście taka polityka może być też ryzykowna i doprowadzić do jakiejś wcześniejszej konfrontacji . C’est la vie

   • Maciek

    6 sierpnia 2017 at 15:59

    Polityka uległości wobec Rosji i Niemiec najprawdopodobniej w krótkiej perspektywie mogłaby być bezpieczniejsza ,za cenę islamizacji , genderyzacji itd.

    htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/zrodlo/
    htttp://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/zrodlo-ii-rozlewiska/

    Trudny problem. Referendum ?

    • Maciek

     6 sierpnia 2017 at 17:00

     Dlatego osobiście trochę bardziej optując za tą pierwszą wersją ,wcale nie nie upieram się ,że nie ma innych punktów widzenia . Bo „support” jankesów z nad Potomaku , daleko . Niby trochę złomu z „pustynnej burzy” jest już na miejscu , tarcza ma powstać za ileś tam lat ,a i tak jeśli ze 100 iskanderów zestrzeli ,to będzie niewiarygodny sukces ,a zdaje się może polecieć tysiące . Co się będzie działo w okolicach ChRL wielka niewiadoma .

     • Maciek

      6 sierpnia 2017 at 17:13

      A liczyć ,że w naszej obronie użyte zostaną „nuclear warheads” ,to może być tzw. „marzenie ściętej głowy”.

 11. Czesław

  6 sierpnia 2017 at 16:12

  Przecież Amerykanie i Żydzi polecili swoim wasalom budować Ukropolin i Kaczyński to konsekwentnie robi. Najgorzej że obecnie nie ma alternatywy.

  • hansi

   7 sierpnia 2017 at 08:27

   Właśnie !
   Tak czytam i czytam i oczy przecieram..
   OD KIEDY TO „Polska” ma jakąkolwiek WŁASNĄ „politykę”, czy to wobec Rosji, czy wobec Niemiec ??? 🙂
   OD KIEDY to mężyki stanu, dzierżące zewnętrzne atrybuty Władzy w polskim bantustanie, mają do gadania cokolwiek innego, niż każe im na telefon AGENTURA, głównie rosyjska, przewerbowana po „upadku komuny”, część do Niemiec, a częsć do USraela ?..
   Więc PO Co te dywagacje, co by było gdyby ?..
   Pan Kaczyński po prostu robi dokładnie i sumiennie to, czego się od niego wymaga I TYLE !.. To samo jego Koty 🙂
   A jeśli niebawem wygra jednak Rzesza, to zmieni się ekipa i projekt „Ukropolin” upadnie. Walka trwa gdzie indziej. Bynajmniej NIE w „polskim” KnesSejmie…
   Że się tak wtrącę tutaj, choć pojęcie mam słabe, czysto intuicyjne, nie mając dostępu do rzetelnych informacji, jak większość obecnych tutaj w tej chwili, Komentatorów, jak mi się zdaje..
   Nawiasem mówiąc – dziękuję za ten artykuł (raz coś mądrego..) i mądre komenty pod nim.

 12. abc

  6 sierpnia 2017 at 16:19

  Do TVP po prostu przeniesiono wzorce z netu.
  Przecież w czasie ukraińskiego „majdanu” każdy kto śmiał mieć wątpliwości co do spontaniczności tamtych wydarzeń był natychmiast okrzykiwany ruskim agentem. Tak samo jak każdy kto się zastanawiał z czego właściwie ci ludzie całymi miesiącami żyją i czy na pewno tylko miłością do UE.
  Teraz to samo aplikuje TVP na masowa skalę.

  A swoją drogą to naprawdę jestem ciekaw stanu świadomości Prezesa bo dla mnie wcale nie jest to takie oczywiste.

 13. LSED

  6 sierpnia 2017 at 18:48

  100/100.

 14. Maciek

  6 sierpnia 2017 at 19:49

  Spróbujmy domyśleć się jakie były ruchy na globalnej szachownicy. Może :
  1) Reset Obamy.
  2) Putin czując rozwiązane ręce przygotowuje Smoleńsk.
  3) Obama drapie się po głowie ,przelicza i wychodzi mu ,że Eurazja może być za silna.
  4) Majdan na Ukrainie
  5) Wkurzony Putin popiera na złość Obamie Trumpa
  6) Biznesmen Trump w kampanii wygaduje głupoty ,bo właściwie małe ma poglądy geopolityczne.
  7) Gdy Trump zostaje prezydentem CIA pokazuje mu kwity ,więc jego poglądy zaczynają być bardziej „rosjo-realistyczne”
  8) Zaczynają się zatargi między lewym skrzydłem CIA (Soros) ,a resztą tej organizacji.

  Z polskiego punktu widzenia sytuacja budzi jakieś nadzieje ,a co będzie ,to nie sposób oczywiście przewidzieć .

  • abc

   7 sierpnia 2017 at 00:34

   Sam Obama to pewnie nawet bladego pojęcia nie miał co to jest ta cała Polska albo Ukraina tylko firmował to co mu przygotowali. A polityką zagraniczną kierowała Clintonowa (Departament Stanu) i kierunek się zmienił zaraz po jej odejściu.

 15. IP

  6 sierpnia 2017 at 21:59

  Kolejny świetny tekst autora. Zmieniłbym tylko „radziecki” na „sowiecki”.

 16. jok

  7 sierpnia 2017 at 05:56

  Może takie „zamieszanie propagandowe”, to wynik unikania słów na „ż”:), unikania dostrzeżenia tzw. the nacji żydowskiej (w różnych zresztą miejscach/środowiskach/dążeniach), zgodnie z pierwszą zasadą politycznej poprawności (także tej „prawicowej”), o której mówił ŚP Wolniewicz?
  Autor … też nic o tym nie wspomniał, pojawiło się to słowo, tylko w 1ym z powyższych komentarzy. … No to może się mylę, i praktycznie nie mają oni nic wspólnego z kształtowaniem wypadków/rzeczywistości?:))))

  • hansi

   7 sierpnia 2017 at 08:30

   Właśnie 🙂
   Słusznie zauważone 🙂
   NIKT nigdy „nie widzi” najważniejszej, jeśli nie JEDYNEJ sprężyny, napędzającej ten cały cyrk 🙂 SZCZEGÓLNIE w Polsce 🙂
   Czyli ŻYDOWNI pejsatej, która odzywa się w dziwnych momentach głosami nadętych jakichś Hartmanów, Schudrichów, czy innych „autorytetów moralnych” 🙂 ..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra