Z zagranicy

Ukraina poluje na niemiecki zespół Scooter za to że zagrali na Krymie

Jak podał niemiecki dziennik „Die Welt” – Na Ukrainie wszczęto śledztwo ws. członków niemieckiego zespołu Scooter, który zagrał koncert na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Za nielegalne przekroczenie granic, zgodnie z ukraińskim prawem, może im grozić do 8 lat więzienia.
Pomimo ostrzeżeń ze strony ukraińskich władz członkowie zespołu Scooter przybyli 3 sierpnia do Sewastopolu na Krymie i wystąpili na festiwalu muzycznym ZBFest w Bałakławie. – To nie jest tylko skandal – jest to przestępstwo skutkujące poważnymi prawnymi konsekwencjami – powiedział ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk. – Według nas jest to czysto muzyczne wydarzenie i gramy dla naszych fanów – odpowiedział mu frontman zespołu Scooter H.P. Baxxter.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra