Z kraju

W 73 rocznicę rzezi mieszkańców Woli Niemcy zbezcześcili polską flagę

Niemcy zbezcześcili polską flagę. Zerwali ją z budynku i zdeptali. Trzy osoby narodowości niemieckiej w w wieku od 21 do 25 lat zostały zatrzymane na warszawskiej Woli.

 

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji zatrzymała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy z jednego z budynków w centrum Warszawy zdjęli, a następnie zdeptali biało-czerwoną flagę. Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ulic: Chmielnej i Żelaznej, przy gmachu Zarządu Dróg Miejskich. Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak powiedział, że – Trzech młodych mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat zauważył w nocy operator monitoringu miejskiego. W pewnym momencie zdjęli oni ze ściany budynku biało-czerwoną flagę i ją zdeptali. Zgodnie z artykułem 137 kodeksu karnego, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Komentarz Prawego – Na dużo sobie pozwalają nasi niemieccy „przyjaciele”. Ich rodzice i dziadkowie w tym samym miejscu 73 lata temu wymordowali od 40 do 60 bezbronnych, cywilnych mieszkańców Woli. Ich wnuczkowie „tylko” znieważają polską flagę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra