Wiara

Trwa Wielkie Zawierzenie!

W godzinie miłosierdzia w kaplicy sanktuarium św. Maksymiliana w Niepokalanowie, 6 sierpnia, Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęło się dzieło Wielkiego Zawierzenia.

Prze kolejne dni klasztor w Niepokalanowie wraz z wiernymi, z okazji 100 lecia objawień w Fatimie oraz 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej, będzie zawierzał poszczególne stany i grupy społecznie Niepokalanej. Z tej okazji w Niepokalanowskim sanktuarium została wystawiona Figura Matki Bożej Fatimskiej, którą Papież Paweł VI przekazał, aby pielgrzymowała po ziemi Polskiej. Figura z racji komunizmu nie została wpuszczona do kraju, a po wielu perypetiach trafiła do kaplicy klasztornej w Niepokalanowie.

Z racji 90 rocznicy założenia klasztoru, po Koronce, wierni zgromadzili się przed pierwszą Figurą Niepokalanej, aby wsłuchać się w opowiadanie mówiące o początkach zagrody Niepokalanej. Następnie obchodząc opłotki klasztorne odmówiono modlitwę różańcową.

Centralnym punktem uroczystości była Msza święta, której przewodniczył o. Wiesław Pyzio, prowincjał warszawskiej prowincji franciszkanów. W homilii zaznaczył, że naszym pragnieniem jest oddanie się Niepokalanej, jako Współodkupicielce, jako Tej, która współpracowała z Bogiem, by nasze życie było święte. Prowincjał zwrócił uwagę na to, że skoro Pan Bóg potrzebował Matki Bożej do realizacji Swoich planów, to o ileż bardziej każdy z nas potrzebuje Matki. Papież Leon XIII nauczał, „że nie można dojść do Syna bez Matki”. W zawierzeniu siebie Matce, nie chodzi o to, by to nam żyło się lepiej, ale o to byśmy byli święci, byśmy żyli godnie, na miarę człowieka odkupionego. Matka Boża wie najlepiej czego nam potrzeba, choć Jej obecność jest cicha. Ona nigdy się nam nie narzuca, ale tak jak w Kanie prowadzi do Syna i prosi, byśmy czynili to, co się Jemu podoba.

W ostatniej części homilii o. Wiesław, zwrócił uwagę na potrzebę przemiany naszego życia. „W tajemnicy Przemienia Jezus objawiła nam nie tylko swoja chwałę, ale ukazał nam też miejsce, do którego zdążamy. Musimy się przemieniać, bo albo będziemy przemienieni, upodobnieni do Chrystusa, albo będziemy zniekształceni” – zaznaczył kaznodzieja. „To niemy się przemieniamy, ale to Bóg nas przemienia, gdy stajemy przed nim, gdy otwieramy się na Jego łaskę”.

Po zakończeniu Eucharystii mocno wybrzmiały słowa Aktu Zawierzenia odczytane przez o. Prowincjała, w których oddawał On Niepokalanej, wszelkie dzieła związane z duchowością kolbiańską.

W tym dniu towarzyszył wszystkim zespół rodzinny Eo Nomine z Warszawy.

Fot. Wikipedia

Źródło: niepokalanow.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. gzk

  8 sierpnia 2017 at 20:17

  BÓG – HONOR – OJCZYZNA

 2. nicholai

  9 sierpnia 2017 at 08:36

  Jestem katolikiem. Modle sie przyjmuje sakramenty i od dlugiego czasu studiuje Biblie. I mam coraz wiecej watpliwosci odnosnie tam mocno wyeksponowanego kultu Maryjnego w Polsce. Czy nie uwazacie ze cos w tym jest nie tak? Tylko blagam zeby nie obrzucac mnie blotem ale mam z tym coraz wiekszy problem.

  • Małgosia

   9 sierpnia 2017 at 18:46

   Pan Bóg stworzył Adama i Ewę i dał im wolną wolę. Nie byli obciążeni żadnym grzechem, wykorzystując wolną wolę obciążyli się sami i obciążyli potomstwo, nas wszystkich. Dobry Bóg dał nam nową Ewę, Maryję, niepokalanie poczętą, nie obciążoną grzechem pierworodnym i też dał jej wolną wolę a ona nigdy nie sprzeciwiła się Bogu, nie popełniła w życiu żadnego grzechu! Jest naszym wzorem, naszą Prawdziwą Matką w miejsce lekkomyślnej Ewy.

   • ela1(3)

    10 sierpnia 2017 at 18:10

    DO: Malgosia
    Masz zupelnie racje Maria jest nowa Ewa.

  • stan

   9 sierpnia 2017 at 19:02

   Czy uważasz Kościół za swoją matkę?
   Zakładam, że tak. Więc przyjmujesz wszystko co głosi. W przeciwnym wypadku będzie to pycha.

  • ela1(3)

   10 sierpnia 2017 at 18:07

   absolutnie niae mniej watpliwosci. Maria jest najwyzej postawiona w Niebie obok Trojcy Przenajswietszej.Jej Syn Jezus kocha Ja ponad wszystko, nie mozemy wiec nie kochac Maryi kochajac Jej Syna. Maria odergala niesamowita role, nadal ja odgrywa, nadal wstawia sie do Jezusa za nas, a Jej wstawiennictwo jest potwzniejsze niz wstawiennictwo wszystkich razem zebranych swietych w Niebie. Jset Ona Mistycznym Cialem Kosciola.

   Sa dziesiatki, wersetow o Maryji w Biblii.
   Tb 13,14
   a imię „Wybranej” przejdzie na przyszłe pokolenia.
   14 Przeklęci niech będą wszyscy,
   którzy mówią [przeciw tobie] obraźliwie,
   przeklęci niech będą wszyscy,
   którzy cię burzą
   i wywracają mury twoje,
   i ci wszyscy, którzy wieże twoje obalają
   i palą twoje mieszkania.
   A błogosławieni niech będą na wieki ci wszyscy,
   którzy czczą ciebie.

   Jdt
   „Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego,
   spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi,
   i niech będzie błogosławiony Pan Bóg,
   Stwórca nieba i ziemi,
   który cię prowadził, abyś odcięła głowę
   wodza naszych nieprzyjaciół.
   19 Twoja ufność nie zatrze się aż na wieki
   w sercach ludzkich wspominających moc Boga.
   20 Niech to sprawi tobie Bóg, abyś była wywyższona na wieki
   i ubogacona w dobra,

   Pnp
   9 [lecz] jedyna jest moja gołąbka, moja NIESKALANA,
   jedyna swej matki,
   wybrana swej rodzicielki.
   Podziwiają ją dziewczęta i zwą ją szczęśliwą,
   królowe i nałożnice ją wysławiają:
   10 „Kimże jest ta, która świeci z wysoka jak zorza,
   piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce,
   groźna jak zbrojne zastępy?”

   • ela1(3)

    10 sierpnia 2017 at 18:12

    moj wps byl do Nicholai.

  • ela1(3)

   10 sierpnia 2017 at 18:25

   witaj:)musze dodac:
   Sila wstawiennictwa Maryi udowodniona jest w Kanie, gdzie Jezus dokonal pierwszego cudu, jeszcze przed czasem wyznaczonym przez Opatrznosc Boza, poniewaz wlasnie
   MARYJA GO O TO POPROSILA.
   Sila Jej wstawiennictwa jest wielka I nadal trwa w Niebie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra