Felieton

Państwo PO-PSL nie zdało egzaminu

Przeglądałam dzisiaj internet i dwie informacje przykuły moją uwagę. Otóż pierwsza z nich, to konferencja p. Marioli Karwety, żony śp. admirała Andrzeja Karwety. Oto niektóre wstrząsające fragmenty: „W workach na śmieci były szczątki ośmiu osób, w tym męża oraz szczątki dwóch osób, których nie dało się zidentyfikować. Ponadto szczątki męża znaleziono w czterech innych trumnach”. Pani Karweta wyjaśniła, że boi się zorganizować pogrzeb, bo fragmenty ciała mogą być znalezione też po kolejnych ekshumacjach.
Mariola Karweta wyznała, że ma ogromny żal do rządu za to, że nie zadbał o godny pochówek. „Dręczą mnie koszmary każdej nocy, odkąd usłyszałam słowa „trzeba było ich pochować w jednej mogile i nie byłoby problemu”. Śnią mi się śmieciarki żółte, z biało-czerwoną flagą. Wiozą te worki, które widziałam w trumnie mojego męża. Wiozą je gdzieś daleko, na wysypisko, żeby wszyscy o nich zapomnieli” – mówiła. Oto państwo – jak to teraz lubi mówić opozycja – Platformy Obywatelskiej, państwo które „zdało egzamin”.

I druga informacja. Szesnaście lat po ataku na World Trade Center zidentyfikowano jedną z ofiar. Mężczyzna jest 1641. osobą, której dane udało się ustalić. Identyfikacja ofiary ataku na WTC była możliwa dzięki zastosowaniu najnowszych technik badań DNA.

Dwie dramatyczne historie. W jednej ginie prawie trzy tysiące osób (zwykłych obywateli – nie chcę nikogo urazić), wśród nich sześcioro Polaków. Państwo nadal prowadzi badania i próbuje ustalić do kogo należą poszczególne szczątki. W drugiej ginie prezydent wraz małżonką oraz 94 polityków, wojskowych, osoby duchowne, działacze społeczni. Każda próba ustalenia stanu faktycznego, kto w jakiej mogile leży – powoduje szarże oszalałych z nienawiści UB-wateli RP. Pal licho pomyleńców i ich ideologicznych mocodawców, ale zastanawiam się, gdzie podział się honor oficerów Wojska Polskiego?

Panowie oficerowie czy po słowach p. Marioli Karwety nie jest wam osobiście wstyd. Oto wasz dowódca, pohańbiony i sponiewierany pomiędzy workami na śmieci, a wy co – siedzieliście w ciepłej kantyce popijając zimną wódkę. Wstydźcie się!

Dorota Arciszewska-Mielewczyk

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. kindys

  10 sierpnia 2017 at 00:36

  Pani Dorota dorabia do „skromnej” poselskiej pensji pisząc felietony ?
  Chorągiewka na wietrze
  W sejmie III kadencji startowała z nadania AWS-u
  W sejmie IV kadencji była z nadania Po
  Następne kadencje zawdzięcza Pis , tak w sejmie jak w senacie

  Najbardziej zadłużony poseł w sejmie ok.20 milionów długu , pomimo że ukończyła
  studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni

  Jeszcze jeden nieudacznik pis , który żyje na koszt podatnika i próbuje go pouczać pisząc felietony gdzie się da, byle się wykazać .
  Żenada

 2. hansi

  10 sierpnia 2017 at 06:28

  Pani Doroto.
  A OBECNA ekipa „TKM” – ZDAJE egzamin ? 🙂
  Podsumujmy wszystkie ustawy sejmowe za kadencji Prezesa…
  Czy służą one Polsce i Polakom ?..
  Czy INNEMU jakiemuś narodowi ?…
  „500+”, którą tak chwali się co chwilę Pani Szydło ? 🙂
  Ja rozumiem, że 85% populacji (każdej), to debile..
  Ale jednak..
  Przypominam sobie czasy, gdy grałem w knajpie, bo żyć z czegoś trzeba było.
  Funkcjonowało powiedzenie, że „gramy NIE dla suwającego po parkiecie bydełka, któremu wystarczy, gdy wali duży bęben do taktu, lecz dla TEGO JEDNEGO, smutnego gościa pod filarem, który SŁUCHA uważnie…”. 😀
  Paralella nieprzypadkowa.
  Ja rozumiem, że propaganda jest od tego, żeby urabiać motłoch, pardon, „frekwencję wyborczą” :), a NIE dla samych propagandzistów, czy dla tych pozostałych 5% ludzi, posiadających pomiędzy uszami coś więcej, niż tylko Michnika, Lisa, Polsat, ONET i TVN 🙂
  Czyżby na portal „prawy.pl”, na którym Pani zamieściła swój felietonik – NIE zagląda NIKT z tych rzeczonych 5% pogłowia Gojów w Polin ? 🙂
  Ejże ! Chyba AŻ TAK źle nie jest ? 🙂
  No, bo dla tamtych 85%, to pisze tutaj Pan Kuźmiuk, Pan Bodakowski, Pan Miłosz i Pani Wiejak 🙂 Pani TEŻ dołącza niniejszym ? 🙂
  Pozdrawiam.

  • hansi

   10 sierpnia 2017 at 06:29

   CHYBA, że SAMA Pani po prostu nie ogarnia rzeczywistych realiów…
   Wtedy – przepraszam..

 3. Benny Fortin

  10 sierpnia 2017 at 09:55

  Hi would you mind letting me know which hosting company you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good web hosting provider at a fair price? Cheers, I appreciate it.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra