Z zagranicy

Snajperzy ISIS z wież meczetu strzelali do „niewiernych”

Należący do zbrodniczego ISIS snajperzy zostali przyłapani przez operatora kamery na strzelaniu z wież meczetu do „niewiernych” w mieście Marawi na Filipinach – jak donoszą reporterzy ekstremiści zrobili sobie z tego miejsca obóz wojskowy.

Nagranie wyemitowane przez stację telewizyjną ABS-CBN pokazywało snajperów z grupy Maute usadowionych na szczycie meczetu w Marawi i otwierających ogień do żołnierzy. Siły bezpieczeństwa również odpowiedziały ogniem.

Tysiące żołnierzy sił rządowych walczy z bojownikami Państwa Islamskiego oraz ich zwolennikami w Marawi od 23 maja bieżącego roku. Obecnie walki znowu się wzmogły – w środę w nocy żołnierze stoczyli z muzułmańskimi rebeliantami potyczkę.

Kamery ABS-CBN uchwyciły trwającą przez długie godziny wymianę ognia, podczas której doszło do wybuchu pożarów, a dym z nich osnuł miasto.

Bilans środowej bitwy o Marawi to 700 zabitych, w tym 539 terrorystów i 122 żołnierzy sił rządowych.

Źródło: Jihad Watch

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra