Z kraju

Opozycja totalna wskutek upału doznała pomieszania zmysłów – totalnego!

Są wakacje. Upały, prażące słońce. Wydawałoby się, że nasi zawodowi demonstranci wyjechali na urlopy po bojach o sądy i dadzą trochę nam odetchnąć. Można się było tego spodziewać po kilkuosobowym proteście pod siedzibą TVP zorganizowanym przez ruch „Odnowa” założonego podobno przez Mateusza Kijowskiego. On sam jednak pozostaje w głębokiej konspiracji i się do tego nie przyznaje.

Protest, który przebiegał pod hasłem „Nalot na TVNPiS” miał groteskowy charakter. Ot niewielka grupka ludzi głównie w podeszłym wieku nudzi się podczas lata w Warszawie i w ramach relaksu chce sobie pospacerować pod transparentami i trochę pokrzyczeć. Czy to w wyniku upału czy ogólnego poplątania jednemu z jej uczestników wszystko się pomyliło i z zapałem wygłaszał mądrości, aby nie dać się zmanipulować… Jarosławowi Kurskiemu (wice naczelnemu GW) Miał rację, tylko adres nie ten. Czerską pomylił z pl. Powstańców.

Po tak groteskowym proteście była nadzieja na urlopową przerwę w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej. Nic z tych rzeczy. Obywatele RP na czele z liderem Pawłem Kasprzakiem stawili się karnie na Krakowskie Przedmieście. Wspomagani byli przez różnego rodzaju ekstremy w postaci pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Adama Mazguły, Bartosza Kramka z żoną Lyudmilą Kozlovską z „Otwartego Dialogu”, ze znanym alimenciarzem Mateuszem Kijowskim. Jak zawsze w dłoniach dzierżyli białe róże i byli bojowo nastawieni, pohukując dziarsko: wolność, równość, demokracja.

Na szczęście już po raz drugi służby porządkowe oddzieliły skutecznie pochód wychodzący z Katedry od awanturników. Barierki spełniły swoją rolę. Nie obyło się jednak od tradycyjnego już rytuału – gwizdów, okrzyków skierowanych do Jarosława Kaczyńskiego – Hańba, Będziesz siedział itp.

Prezes Kaczyński w swym krótkim przemówieniu zapowiedział w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej zaprzestania uroczystości miesięcznicowych. Mamy się wówczas dowiedzieć, co ustaliła komisja smoleńska badająca przyczyny tragedii. Zapowiedział, że wtedy staną również pomniki, upamiętniające ofiary tamtej tragedii. W sumie odbędzie się 96 miesięcznic, liczba zbieżna z ilością ofiar. W spokoju i powadze modlono się w intencji ofiar smoleńskich.

A na zapleczu wrzało. Uczestnicy kontrmanifestacji dwoili się i troili, aby zwrócić na siebie uwagę. Przykuli się nawet łańcuchami do Kolumny Zygmunta, myśląc, że będą ich siłą rozdzielać. Nie doczekali się i poszli na pl. Teatralny, po drodze jeszcze zaliczając zabawne scenki. Otóż Adam Mazguła znany z oceny kultury stanu wojennego został wylegitymowany przez policję. Z miną bohatera, z wysoko podniesioną białą różą kroczył wśród zgromadzonych, wspomagany okrzykami – precz z komuną, milicja. Prawdziwe pomieszanie z poplątaniem. Satyryk by tego nie wymyślił. Z kontrmanifestacji zrezygnował bojowy dotąd Władysław Frasyniuk, nie zjawił się także Lech Wałęsa, który buńczucznie zapowiadał swój akces.

Ciekawe tylko dlaczego symbolem tych rozrób stała się biała róża, do tej pory kojarzona z niewinnością. Podczas swoich pierwszych występów Obywatele RP dowodzili, że symbolizować ma sprzeciw wobec ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Który ze zdrowo myślących ludzi może się sprzeciwiać ekshumacjom? Po tak bulwersujących doniesieniach, które wyraźnie mówią o skandalu z zamianą ciał, o traktowaniu trumien jak śmietników na odpady, o braku elementarnego poszanowania zwłok przez służby rosyjskie i o dziwnym zaniechaniu ówczesnego rządu, może się jeszcze sprzeciwiać tym ekshumacjom. Tylko ludzie, których trafnie oceniał Wojciech Cejrowski nazywając ich „czerwonymi pająkami i bandytami”, którzy „nienawidzą Polski i Polaków”.

A tak naprawdę, nie chodzi im o żadne ekshumacje, to jedynie pretekst do wyjścia na ulicę. Prawdziwy ich cel to obalenie legalnie wybranej w powszechnych wyborach władzy. Tak jak parlamentarna opozycja są przeciwni wszystkiemu, co robi PiS. Są specyficzną bojówką PO i Nowoczesnej.

Do słusznego wniosku doszła Krystyna Janda, nawołując do bojkotu 88 miesięcznicy. I o to chodzi pani Krystyno. Nie musicie nas kochać. Będziemy wdzięczni, gdy nas przestaniecie zauważać. Taka forma bojkotu jest najlepsza. Was nie ośmiesza i daje spokój ludziom, którzy chcą oddać hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Iwona Galińska

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. luka

  11 sierpnia 2017 at 17:07

  Dlaczego az tak opozycji przeszkadza miesiecznica smolenska, czyzby zalezaloby lewactwu aby prawda nie ujrzala prawdy smolenskiej?ci ludzie z opozyzcjii chyba nie pracuja , bo na kazdej kontrmanifestacji widac te same osoby, zastanawiajace, czyzby, p soros to ich sponsor, normalny czlowiek nie przeszkadzalby w miesiecznicach niezaleznie od tego jaki ma poglad w tej sprawie, jak im sie nie podoba pamiec i modlitwa katastrofy smolenskiej to niech inaczej sporzytkuja wolny czas, a nie na wrogich do rzadu PIS manifestacjach, ich postawa pokazuje jawna chec obalenia obecnego rzadu z wrogimi wypowiadanymi przez nich haslami.

  • Tomek

   11 sierpnia 2017 at 17:34

   A co ma miesięcznica do ustalania prawdy o smoleńsku? W każdą miesięcznicę prezes grzmi z drabinki, że jesteśmy coraz bliżej prawdy, ale prawda jest taka, że komisja smoleńska, działająca pod dyktando politycznych prikazów, jest coraz bliższa, ale totalnej kompromitacji. Tak to niestety jest, jak się najpierw wymyśla bzdurną tezę pod swój żelazny elektorat, pojawiający się na owych miesięcznicach, a potem próbuje się taką bzdurę udowodnić.

  • wolna-polska.pl

   12 sierpnia 2017 at 12:07

   Obce służby specjalne działaja poprzez fundacje.

 2. z-k

  11 sierpnia 2017 at 17:20

  Kto dał owemu „dialogowi” o wyglądzie szczurka koncesję na handel bronią? Może spytać by oto niedawno fotografujące się z nim najsłynniejsze polskie markietanki rezuńskich batalionów? Ile z tej broni mogły otrzymać banderowskie organizacje w Polsce? Zamiast biadolić i narzekać nad niewdzięcznością owego szczurka i jego samostijnej połowicy MSZ mógłby spytać w swoim umiłowanym Izraelu co by z tym mołojcem i jego horpyną zrobili gdyby tam takowych sztuczek spróbował. Oj chyba pan Sienkiewicz miał rację z z tą kupą kamieni.

 3. stan

  11 sierpnia 2017 at 17:38

  Biała róża Lutra jest symbolem reformacji. Nomen omen. Piekielna to sprawa.

 4. johnie

  11 sierpnia 2017 at 18:18

  Pani Iwono.
  Proponuję usilnie, przeczytać felieton Stanisława Michalkiewicza (michalkiewicz.pl) pt. „Kijów – ile tylko zechcemy!”.
  Może wtedy coś się przejaśni na horyzoncie, kto tu komu, co i za ile 🙂
  Tam jest treściwie i dosadnie, na temat miesięcznic, „dążenia do prawdy”, oraz „wyższości Przodka nad Tyłkiem”, czyli Prezia nad Schetyną, albo odwrotnie, bo jedna banda od drugiej – różni się tylko kolorem łajdactwa 🙂
  Jedna – reprezentuje, coraz jawniej już – żydów, a druga – Niemców.
  I NAD CZYM tu deliberować i szczuć Polaków, jednych na drugich, wpuszczając, jednych i drugich – w malyny ? 😀 ..
  Pani Iwono ? 🙂
  Shalom ! 🙂

  • johnie

   12 sierpnia 2017 at 09:04

   Swoją drogą, widzę na zdjęciach tego pajaca z tego „otwartego dialogu”, jak UDZIELA WYWIADÓW jakimś redaktorkom, na ulicy, na kolejnej (usiłowanej) zadymce przed czymś-tam.. ZAMIAST siedzieć na Rakowieckiej w kajdankach, z lampką skierowaną w oczy i być przepytywanym na różne okoliczności, razem z tą jego
   „Ludmiłą”…
   Jest to dosadnym dowodem na poparcie tezy, że to wszystko, to tylko takie jasełka dla Ludu… A najważniejsze, że BROŃ, sprowadzona tonami przez tę „fundację” (inne) znalazła się już u celu…
   A może jeszcze NIE ?..
   I „prokuratura podejmie energiczne kroki” dopiero PO zakończeniu „importu” kałachów i działek do Polszy, dla zaopatrzenia Banderowni u nas, czyli na jesieni gdzieś ?..
   A i sam transfer Banderowni TEŻ pewnie nie został jeszcze ukończony ?.. I jej zakwaterowanie, wyposażenie w „Kartę Polaka”, oraz w stosowne zaplecze socjalne z naszej kieszeni ? 🙂
   No, „prokuratura podejmie energiczne kroki” pewnie niebawem.
   Identycznie, jak „podjęła te energiczne kroki” w sprawie Amber Gold – dopiero, gdy dostała na to zezwolenie, czyli PO bezpiecznym wywiezieniu kasy do Hamburga ongiś 🙂
   Śmieszą mnie tutaj apologeci Pana Prezesa, przyPiSujący mu chociażby tylko PATRIOTYZM 🙂

 5. Marian

  11 sierpnia 2017 at 18:22

  Zieeeew

 6. Danka

  11 sierpnia 2017 at 19:16

  Zenujace.Kaczynski wymieka, zal patrzec.Gdyby to powiedzial wlasnie w 8 rocznice, ale teraz? Terazto widac…Polacy maja swoje zdanie, te przekomarzania sie,nie zmyla nikogo,kto umie sam wyciagac wnioski z ich realnych zachowan.
  Ps.Szpiclu,nie zrywaj polaczen wi-fi,tylko do tego sie nadajesz?

 7. Hania

  11 sierpnia 2017 at 22:51

  Pani redaktor pisze:

  „Wspomagani byli przez różnego rodzaju ekstremy w postaci pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Adama Mazguły, Bartosza Kramka z żoną Lyudmilą Kozlovską z „Otwartego Dialogu”,”

  A tuż obok artykułu widnieje zdjęcie pani Ludmily z jedną z żon pana Gosiewskiego
  Niestety nie wiem którą?!
  Posłanką PISu

  Czy pani redaktor nie wstyd tak źle pisać o niedawnych jeszcze przyjaciołach?
  Nim się cosik niemądrego napisze, najpierw trzeba sprawdzić fakty
  A one są nieubłagane
  Fundacja Otwarty Dialog powstała by organizować tzw kolorowe rewolucje we wszystkich krajach sąsiadujących z Rosją.
  Tak się przydarzyło, że teraz padło na ” Polskę PISu”

  … a jeszcze tak niedawno razem, ramię w ramię darliście mordy ( za przeproszeniem) pod Ambasadą Rosji.
  Nie uwierała obecność jawnych banderofili?!
  Pani Panczenko inicjatorka Euro Majdanu ( filii Fundacji Otwarty Dialog) nawet zabierała głos, stojąc tuż obok dostojnego i nad wyraz błyskotliwego ” narodowca” p Bodakowskiego…
  Na poprawę pamięci polecam artykuł wraz ze zdjęciami i zapisem filmowym
  Ot, prawdziwi patryjoci 🙂

  http://kresy.pl/wydarzenia/skandal-pod-ambasada-rosji-gazeta-polska-demonstruje-ramie-w-ramie-z-apologetka-upa-video/

  Panczenko, niedawna towarzyszka walki naszego ” narodowca” mówi:

  „Jak Polak usłyszy “Bandera”, od razu ma jakąś alergię. Kiedy Polacy widzą czarno-czerwoną flagę, wydaje im się, że tam jest wielkimi literami napisane >nienawidzę Polaków<„

  „Tymczasem dla nas to jest flaga zwycięstwa. Pod tą flagą UPA walczyło za niepodległą Ukrainę, walczyło z Rosjanami, Niemcami, Węgrami, Austriakami, a także Polakami„

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra