Z kraju

III Pielgrzymka Członków i Sympatyków Narodowych Sił Zbrojnych do Krzeszowa

15 sierpnia 2017 r. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wraz z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie organizują wspólnie III Pielgrzymkę Narodowych Sił Zbrojnych do Krzeszowa, kontynuując rozpoczętą przed dwoma laty inicjatywę.

 

Plan uroczystości:

9:30 – Otwarcie pikniku militarnego na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w
Krzeszowie
10:00 – Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Brygady Świętokrzyskiej NSZ, z udziałem kombatantów, władz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, pocztów sztandarowych i rekonstruktorów.
12:00 – Główna Msza św. z udziałem księży biskupów z okazji Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
14:00 – Przemówienie kombatanta, Pana Kapitana Zbigniewa „Nowiny” Boznańskiego, ze sceny głównej na terenie sanktuarium.
14:45 – Wykład Michała Gruszczyńskiego na scenie przed sanktuarium na temat Narodowych Sił Zbrojnych i Brygady Świętokrzyskiej.
16:00 – Prezentacja umundurowania i uzbrojenia grup rekonstrukcyjnych.
17:00 – Zakończenie obchodów i zamknięcie pikniku militarnego.

Osoba kontaktowa w sprawie organizacji Pielgrzymki – Prezes Okręgu Dolnośląskiego NSZ, Karol Wilk, tel: 693-263-266, mail: karolwilk23@gmail.com.

W uroczystościach udział wezmą weterani NSZ, władze i członkowie Związku Żołnierzy NSZ, rekonstruktorzy z GRH Zachodni Szaniec i GRH Beskidy. W trakcie uroczystości odbędą się wykłady edukacyjne na temat Narodowych Sił Zbrojnych prowadzone przez Pana Kapitana Zbigniewa Boznańskiego oraz historyka Michała Gruszczyńskiego. Przez cały dzień prowadzona będzie kwesta Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych organizowana przez Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Wydarzenie na facebooku

Źródło: nsz.com.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Zona

  12 sierpnia 2017 at 11:11

  Pielgrzymka? A na zdjęciu jakiś umundurowany typ ze skrótem „śmierć wrogom ojczyzny”. Patron MON? Piknik militarny w sanktuarium? Teraz widać co to za „katolicy” ci portalowi pallotyni.

  • Tolo

   13 sierpnia 2017 at 11:18

   Spokojnie.

 2. warszawiANKA

  12 sierpnia 2017 at 14:03

  Niech żyją pionierzy na Ziemiach Zachodnich! Chwała profesorowi Zygmuntowi Wojciechowskiemu i Instytutowi Zachodniemu, który wykuwał myśl społeczno-gospodarczą dla Ziem Zachodnich po II wojnie światowej! Cześć i chwała tym ludziom, którzy od 1945 roku pracowali, aby Szczecin, Legnica, Jelenia Góra, Wrocław, Dolny i Górny Śląsk były zintegrowane z macierzą.

 3. Tolo

  13 sierpnia 2017 at 11:19

  Pozdrowienia chlopaki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra