Z zagranicy

Ta kobieta ocali Wielką Brytanię przed islamem?!

Zarząd brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) zezwolił, aby antymuzułmańska kandydatka, mająca powiązania ze skrajną prawicą, stanęła do walki o przywództwo w ugrupowaniu.

Komisja Wykonawcza partii zaaprobowała w piątek kandydaturę Anne Marie Waters, znanej z tego, że nazywa islam „diabelstwem” na stanowisko szefa partii, powodując w ugrupowaniu rozłam co do przyszłych kierunków działania.

Antyislamska kandydatka zmierzy się w wyścigu o fotel szefa ugrupowania z dziesięcioma innymi kandydatami w zaplanowanych na przyszły miesiąc wyborach.

Dopuszczenie jej do udziału w tych ostatnich spowodowało oburzenie niektórych członków UKIP, którzy zagrozili, iż zrezygnują, jeżeli władze pozwolą jej startować.

Waters już raz była sekowana z powodu swoich poglądów – podczas ostatnich wyborów parlamentarnych została odsunięta od kandydowania, ponieważ w ocenie władz partii była zbyt radykalna. Ówczesny lider UKIP Paul Nuttall powiedział wówczas, że poglądy Waters są dla niego „niewygodne”.

Waters oparła swoją kampanię na pilnej potrzebie ukrócenia wpływu islamu w Wielkiej Brytanii, nazywając tą religię „ekspansjonistyczną, polityczną, totalitarną i supremacyjną wiarą, prowadzącą do dominacji nad światem”.

UKIP jest postrzegany jako ugrupowanie eurosceptyczne, natomiast prawe skrzydło partii silnie sprzeciwia się wysokim kwotom migracyjnym oraz multikulturalizmowi. W wydawanych przez UKIP broszurach partia postrzega obecność islamu jako „poważny egzystencjalny kryzys”.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

152 komentarze

152 Komentarzy

  1. No matter if some one searches for his necessary thing, thus he/she desires to be available that in detail, thus that
    thing is maintained over here.

  2. Alexander Tramonti

    21 grudnia 2017 at 00:42

    No matter if some one searches for his essential thing, so he/she wishes to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra