Felieton

„Won od naszego miasta” powiedziano katolikom w Bydgoszczy, bo nie bali się zabrać głosu

Cytaty, które wyartykułowano w ostatnim miesiącu pod adresem bydgoskich katolików, między innymi do mnie samej, obnażają aż nader wyraźnie mentalność części społeczeństwa. Oczywiście nie są to żadne sondaże, ale nagła zajadłość i siła wulgaryzmów wobec nas, którzy się po prostu wypowiadają w sprawie, powinna nam dać mocno do myślenia.

Po lekturze przytoczonych poniżej wyzwisk, zapraszam Państwa do dalszego przyjrzenia się całej sytuacji, bo przecież nie dotyczy ona jedynie tego, co dzieje się w Bydgoszczy. Po prostu przy okazji lokalnego referendum obnaża się owoc pewnego procesu, który rozwija się nie tylko w zachodniej Europie, ale i w naszym kraju.

Czysta agresja wobec osób wierzących

Oto komentarze z portalu społecznościowego facebook, które momentalnie zakwitły pod opublikowanymi artykułami zdającymi sprawę z wystąpienia organizacji katolickie i pro-life, które publicznie, podczas medialnej konferencji poparły akcję referendalną, mająca na celu odwołanie Prezydenta Miasta. Dodam tylko tyle, iż jest to jedynie fragment owego wykwitu (pisownia oryginalna):

Żal, nawet nie macie argumentów

Zapomniano już że społeczeństwo nie składa się z samych „pożal się Boże” katolików? Oni się ciągle obrażają, wszędzie widzą zło.

Głupiocy

Kto ich wybierał? pleban?

Miejsce katolickich stowarzyszeń jest w kościele

Chyba was po….o

Znowu ci darmozjady kościelne wpiepsz….ą się do naszego życia.

Banda czarnych łotrów i kanalii

Zadymiarze, […] weźcie się do uczciwej pracy.

WON od naszego miasta

Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie wam byłoby dobrze

Lepiej bierzcie za to na czym się znacie miernoty jedne. To jeden wielki bełkot i słoma z butów wychodzi.

Żenada maluczkich

Jak wam się nie podoba to wyjeździe

Niech dekle za siebie mówią katole wszędzie tę swoją facjatę musi wsadzić

Fanatyczne pseudo katolickie szumowiny

Wstrętne kliki pisowsko-kościelne… wszystko zniszczą… jak Hitler…

te gęby mówią same za siebie

Przecież to oblicza debili

pusty śmiech mnie ogarnia… ludzie czas zmienić lekarza

co za szmaciarze – katole pie…one – wszędzie jak wszy się wciskają

Przypomnijmy: W lipcu do akcji zbierania podpisów organizowanej przez bydgoski Kukiz’15 w sprawie referendum odwołującego Prezydenta Bydgoszczy dołączyły się organizacje katolickie i pro-life. Na konferencji prasowej wystąpili p. Hanna Marchlik (Akcja Katolicka), p. Mirosława Chmielewicz (Diakonia Społeczna Ruchu Światło Życie), p. Maciej Różycki (Solidarni 2010’) i ja – przedstawiciel Fundacji S. O. S. Obrony Poczętego Życia.

O całej sprawie informowaliśmy już Państwa dwukrotnie, pod poniższymi linkami można zasięgnąć merytorycznych informacji:

1. Wywiad radiowy, który przeprowadziłam z liderami bydgoskiego Kukiz 15’, panami P. Skuteckim i P. Skrzypkiem inicjatorami referendum: http://prawy.pl/54286-spolecznosci-zbuntowane-przeciw-platmorferskim-samorzadom-poszlo-miedzy-innymi-o-imigrantow/

2. Konferencja prasowa organizacji katolickich z prezentacją ich argumentów w sprawie: http://prawy.pl/54560-odwolanie-prezydenta-bydgoszczy-coraz-blizej-ruch-bruski-musi-odejsc-rosnie-w-sile/

To wszystko przytaczam Państwu gwoli doprecyzowania tematu, ale nie o samą sprawę referendum tym razem chodzi. Pragnę bardzo mocno zwrócić uwagę Państwa na to, jak traktowani są katolicy, którzy nie boją się wypowiadać w sprawach… politycznych, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie dotyczy to jakiejś tylko lokalnej mentalności! Fala nienawiści w komentarzach bowiem pokazuje nam coś więcej, niż tylko animozje wokół trudnych do zaakceptowania działań włodarza.

Zauważmy meritum sprawy

Pod koniec konferencji, podczas której nie powiedziałam nic, paradoksalne powiedziałam bardzo dużo, a mianowicie pod sam koniec zadałam jedno pytanie do przedstawicieli lokalnych mediów. Zapytałam tylko, czy mają jakieś pytania do przytaczanych przez moich poprzedników argumentów w sprawie?

I wtedy zapadło to znamienne, długie i jakże wymowne milczenie! Kto z kim w tym momencie zrobił konferencję?

Przy całym wzajemnym szacunku, jako pracownik ogólnopolskiego medium, naprawdę spodziewałam się od koleżanek i kolegów po fachu pytań, zarzutów, merytorycznego dialogu… Niestety nie padło ani słowo, a jedynie głucha cisza. (Proszę samemu zobaczyć na filmie pod koniec konferencji. Link do konferencji powyżej)

Jednocześnie w Internecie, zaraz po publikacji owej konferencji, posypały się nienawistne epitety pod naszym adresem, które w agresywny sposób niosły apel, wprost lub nie wprost, o odebranie prawa głosu katolikom, bo… są katolikami.

Tygodnik Bydgoski wypytywał jako jedyny

Zadzwonił jednak do nas pan redaktor Michał Jędryka, który prawdziwie był ciekaw merytorycznego pochylenia się nad naszymi argumentami w sprawie. Rozmawialiśmy również i o tym, czy katolik ma prawo wypowiadać się na tematy polityczne. Poniżej przytaczam fragment naszej rozmowy, która ukazała się na łamach Tygodnika Bydgoskiego, gdyż w tym fragmencie zawarte są i ukazane na konkretnym przykładzie wyjaśnienia, co do wolności słowa dla wszystkich:

„Michał Jędryka (redaktor Tygodnika Bydgoskiego): Nie obawiacie się oskarżenia o mieszanie religii i polityki?
Katarzyna Chrzan (redaktor Prawy.pl, Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia, filozof): Jeśli za moje pieniądze jako podatnika powstaje sztuka, w której Jezus Chrystus, więc ktoś bardzo mi bliski, kogo bardzo kocham, jest obrażany, to jak mogę nie zareagować?
Gdyby ktoś z rodziny osoby o całkiem innym światopoglądzie, albo ktoś z rodziny pana Bruskiego, byłby poniewierany jako bohater sztuki, czy ta osoba nie zareaguje? Nawet światopogląd nie ma z tym wiele wspólnego, to naturalna ludzka reakcja na obrażanie najbliższych nam osób!
I właśnie dlatego nie da się jakimś mentalnym młotem pneumatycznym oddzielić świata politycznego od katolicyzmu. Przecież ja żyję w społeczeństwie, Bóg mnie w nim postawił. W tym właśnie konkretnym społeczeństwie odbywają się sprawy polityczne, które niekiedy chcą deprecjonować osobę wierzącą. To gra, która kiedyś w konsekwencji doprowadzi do prześladowań chrześcijan. Jeśli ktokolwiek wymaga od chrześcijanina, aby występował ze swoją wypowiedzią jak niechrześcijanin, to jest to już in se żądanie wyrzeczenia się wiary. Szydzące opinie o chrześcijanach jako o ludziach niemyślących jest zideologizowaną ignorancją, której ofiarami tak naprawdę są osoby głoszące owe opinie.

W Bydgoszczy żyją też ludzie niewierzący…
Katarzyna Chrzan: Często rozmawiam z osobami niewierzącymi, mam też bardzo bliskich przyjaciół ateistów. Bardzo lubimy rozmawiać o sprawach wiary i Kościoła, wspólnie szukać przyczyn ostatecznych. Wzajemnie dajemy sobie coś, co jest bardzo ważne, dobre i piękne, bo takie właśnie są szczere relacje międzyludzkie! Ale nikt z nas w tych dyskusjach nie obraża siebie nawzajem czy kogoś z naszych rodzin, a dla katolika Jezus Chrystus jest rodziną, Bóg jest Ojcem – i właśnie taka jest ta relacja z Nim. Osobista i najważniejsza.
My musimy zobaczyć pewną zasadniczą różnicę między ateizmem a antyteizmem. Ten drugi, z którym mamy współcześnie wielokrotnie do czynienia, nie jest już dialogiem na płaszczyźnie rozumu ludzkiego, ale jest prześladowaniem za wiarę.

To poważne argumenty przeciwko prezydentowi, który sprawuje jednak władzę w mieście.
Maciej Różycki (Solidarni 2010): Często władzę pojmuje się jak panowanie. Natomiast w naszej cywilizacji władza jest służbą. Jeżeli pan Rafał Bruski został wybrany w mieście, w którym większość osób przyznaje się do katolicyzmu, powinien służyć tym, którzy wybrali go na reprezentanta swojej woli. Człowiek, który otrzymał władzę, musi oddzielić to, co by chciał zrobić, co sobie wymarzył, od tego, co jest wolą tych, którzy mu powierzyli władzę. Owszem, nie może być marionetką, którą się steruje, natomiast nie może wykorzystywać swojej władzy do realizacji zamierzeń, które są przeciwne woli wyborców.
Katarzyna Chrzan: Prezydent miasta z mocy prawa ma wykonywać dla mieszkańców pewne usługi, w zamian za co to my go utrzymujemy! Przykładowo, jeśli idziemy do piekarni po chleb, płacimy i ufamy, że ktoś dba o to, aby chleb był dobry. Po chleb idą wierzący i niewierzący, podobnie do teatru. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, w której wszyscy kupują chleb, do którego dołącza się ulotkę z wizerunkiem Jezusa Chrystusa pokazanego w sposób bluźnierczy, za tę ulotkę także trzeba zapłacić… Pozostawiam to do samodzielnej oceny. Tu nie trzeba wiary, aby zrozumieć absurdalność sytuacji, wystarczy podjąć refleksję rozumową!

Ale skoro mówimy o chlebie, to prezydent miasta mógłby powiedzieć, że właśnie w tych sprawach, które są materialne, przeliczalne na pieniądze, usługi są wystandaryzowane. Natomiast tutaj mamy do czynienia ze sprawami ideowymi, imponderabiliami, z wolnością sztuki…
Katarzyna Chrzan: Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w życiu społecznym mamy obowiązek kierować się prawdą. Prawda kończy się, gdy człowiek nie szanuje człowieka – wtedy zaczyna się ideologia. Taka ideologia jest pierwszym ruchem w kierunku budowania państwa totalitarnego.

Państwo totalitarne nie buduje się gdzieś pośród scentralizowanej władzy parlamentarnej, ono buduje się kroczek po kroczku w małych ojczyznach.
Katolik to człowiek, który ma zdrowy rozsądek i się nim posługuje. Nie szuka idei, szuka prawdy. Katolika chce się przedstawić za pomocą określeń typu „moher”, „oszołom”, „nawiedzony”, jednak osoby, które szydzą z wierzących, muszą sobie zdać sprawę, że powód szyderstwa jest w nich samych, że ktoś złapał ich na haczyk jakiejś ideologizacji. I znów to nie ma nic wspólnego z wiarą. Aby to zobaczyć, wystarczy rozum, a wiara dopełnia treść o wymiar ostateczny.”
Cały wywiad dostępny jest pod linkiem: http://www.tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/wladza-to-sluzba-a-nie-panowanie

Demitologizacja spolegliwości katolickiej

Przy okazji całego wydarzenia, które przecież wciąż trwa, odczarujmy kilka obiegowych sloganów na temat postawy katolika, które pracują w mentalności społecznej, i to nie tylko w myśleniu potencjalnych antyteistów, ale też w myśleniu samych katolików, których spolegliwość niekiedy przechodzi granice zdrowego rozsądku, na przykład wtedy, gdy realna pokora przestaje być pokorą a staje się bezrefleksyjnym oglądaniem się na opinię otoczenia!

Na przykład sugerowanie tzw. afiszowania się wiarą, które komuś być może przeszkadza, – owszem – jest głupie. To fakt. Trzeba od razu zapytać, czym jest jednak samo w sobie afiszowanie się?

A to jest robienie czegoś na pokaz i z intencją bycia zauważonym.

Tylko, że katolik, który na przykład klęka na ulicy przed Najświętszym Sakramentem, niesionym przez kapłana do chorego, nie afiszuje się z wiarą, ale oddaje cześć swemu Bogu. Albo przeżegnanie się przed posiłkiem np. w restauracji jest podziękowaniem Stwórcy za dar pożywienia itd.

Interpretowanie takich zachowań jako rzekome afiszowanie się z wiarą jest manipulacyjnym szydzeniem z osoby wierzącej, bo manipulacyjnie zafałszowuje prawdę o rzeczywistym czynie, nadając mu zupełnie inny charakter niż ten, którym jest.

Konferencja prasowa przedstawicieli środowisk katolickich z prezentowanymi czterema argumentami w sprawie referendum odwołania Prezydenta Bydgoszczy, była wystąpieniem przeciwko szyderstwu skierowanemu w Osobę Jezusa Chrystusa i wystąpieniem w obronie nienarodzonych dzieci poczynanych w procedurze in vitro. A zatem w żadnym z tych wypadków nie było mowy o tzw. afiszowaniu się z wiarą.

Inny aspekt, który podnosi się w krytyce postawy katolickiej, to rzekome narzucanie wiary wszystkim obywatelom. Tylko, że taki proces również nie następuje przy okazji wypowiadania się na tematy polityczne katolika. Dlaczego?

Katolicyzm nie jest narzucaniem wiary żadnemu ustrojowi państwowemu. Źródło wolności religii jest w samym sercu Kościoła – Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa. W Kościele Katolickim chodzi o Boga, który jest Miłością, a do takiego wyboru trzeba być wolnym, a nie zobligowanym Konstytucją! Prawda o relacji z Bogiem przerasta każdy ustrój państwowy, właśnie dlatego religia przetrwa każdy system, bo jest relacją ze Stwórcą, której żadna polityka nie da rady ogarnąć!

Cóż to byłby za bóg, który by chciał poprzez państwowe ustawy zmuszać ludzi, aby przyjęli jego miłość? Nie! To nie nasz Bóg! Bóg chrześcijan tęskni za każdym człowiekiem, kocha każdego w sposób nieskończony i nie odbiera nikomu wolności!

Ewangelizacja to nie legislacja

Ewangelizacja nie jest procesem legislacyjnym! To po prostu opowiadanie ludziom niewierzącym o Miłości Boga i czyni się to także z powodu miłości do ludzi! Jeśli życie z Bogiem jest bardzo szczęśliwym życiem, to w naturalny sposób człowiek chce, aby inni też byli szczęśliwi i zwyczajnie zaświadcza innym o nieskończonym dobru, którego sam doświadcza od Boga! Oto całe sedno ewangelizacji!

Argumenty, którymi próbuje się odebrać głos katolikowi, trafiają więc jak kulą w płot i od razu powiedzmy dlaczego!

Dzieje się to z jednego, bardzo widocznego powodu, co wyraźnie objawiło się w facebookowych komentarzach w sprawie bydgoskiego referendum. Nie jest nawet istotne czy szły one przez sieć jako typowy hejt z fake kont, wszak nawet za takowymi kryje się przecież konkretny człowiek. Oto wyjaśnienie ataku:

Nie masz widzieć człowieka w katoliku

Indoktrynacja, mająca na celu zrodzić totalitaryzm, bez względu na to w jakiej formie się on objawi w danym społeczeństwie, będzie rozpoczynała się zawsze od procesu odpersonalizowania chrześcijan. Metoda znana i stosowana od lat, nie tylko z resztą względem chrześcijan.

Co to znaczy? Tylko tyle, że ludzie w ten sposób zindoktrynowani, mają mieć w sobie zakodowaną odczłowieczoną wizję katolika. Zaprogramowane jest to ostatecznie na niechęć, pogardę a u niektórych owocuje nienawiścią wobec wierzących i praktykujących.

Musimy jasno zobaczyć, że nie żyjemy w czasach ateizmu, to mamy już za sobą. Żyjemy w czasach antyteizmu. Kościół Katolicki był, jest i będzie prześladowany. Wiemy to. Ale nadstawianie drugiego policzka wcale nie polega na milczeniu! Mówimy „Tak! Tak! Nie! Nie!” – co ponadto od złego pochodzi.

A zatem skąd tyle słów od strony katolików? Bo owo „Tak! Tak! Nie! Nie!” – oznacza konkretne mówienie, a nie milczenie! A Jezus sam powiedział: „Mówcie!”

Dokonajmy odkrycia: katolik też człowiek!

Katolicy są bytami osobowymi, dokładnie tak jak wszyscy ludzie. Osoba – powiedzmy za Boecjuszem to: „rationalis naturae individua substantia” – innymi słowy byt rozumny, a rozumny to znaczy wypowiadający się i mający do tego pełne prawo.

Niestety to prawo dane wszystkim, w przypadku katolików bywa atakowane. Szyderstwa, hejty, a w nich ataki ad personam, to wszystko bardzo mocno o czymś świadczy.

Człowiek wierzący z człowiekiem niewierzącym ma jednak wspólną płaszczyznę, na której może się spotkać i rozmawiać. Tą płaszczyzną jest ludzki rozum! Jeśli nie jest ktoś indoktrynowany, ale myślenie swoje opiera na rzeczywistości, naprawdę można budować nie tylko piękne dialogi, ale i wspaniałe przyjaźnie, co znam doskonale z osobistego doświadczenia!

Encykliki papieskie również wiele o tym mówią, choćby kluczowa świętego Jana Pawła II „Fides et Ratio”.

Pozdrowienie miernoty

Na koniec nie zostało mi, nazwanej miernotą, nic innego, jak wszystkich pozdrowić, zarówno tych, którzy zgadzają się z treścią tegoż felietonu jak i tych, którzy go być może zaatakują.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi i da Łaskę pragnienia widzenia w sobie nawzajem po prostu… człowieka!

Ps. A przy okazji… Wiedzieli Państwo, że na przykład odczytująca podczas konferencji katolików postulaty pani Mirka Chmielewicz to wytrawna alpinistka? Ta niesamowita kobieta ma na swoim koncie zdobywanie takich szczytów, o których nam się nawet nie śniło! Ona się tym nie chwali, nie potrzebuje w ten sposób zdobywać przyjaciół. Ale ja o tym Państwu napiszę, bo może któryś z hejterów tego właśnie potrzebuje…

Katarzyna Chrzan

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

79 komentarzy

79 Komentarzy

 1. johnie

  12 sierpnia 2017 at 18:28

  Pani Katarzyno.
  Robi Pani niewątpliwie doskonałą robotę, jak i u siebie, tak i na „prawy.pl”, ale niestety – NIE TĘDY DROGA..
  Narzędzia, jakich Pani używa – NIE TRAFIAJĄ, nie widzi tego Pani SAMA ?..
  Płacze Pani teraz tutaj, po bolesnym zderzeniu z GÓWNIAŻERIĄ na „fejsie”, która jest pokoleniem już straconym, bo całkowicie zdemoralizowanym przez „postępowe” żydostwo, rozkwitające już wszędzie i coraz aktywniej ZWALCZAJĄCE Kościół oraz Rodzinę…
  Proszę zauważyć, że też i tutaj – ZERO ma Pani wpisów komentujących pod swoimi artykułami 🙁 .. NIC to Pani nie daje do myślenia ?..
  Uduchowione pienia o Jezusie NIE TRAFIĄ, bo nie przebije Pani Owsiaka 🙁 …
  To już bez porównania więcej daje (debilne) epatowanie symbolami narodowymi i patriotycznymi, SPRZEDAWANYMI masowo, w postaci koszulek, kubków, czy nalepek…
  NIE WIEM, co Pani radzić, przyznam się 🙁
  Ani Księdzu Halwie (któego zaczynam podejrzewać o..nieszczerość..)..
  NIE jestem „kościelny”, ani katolny (jak Wojtek Cejrowski na przykład, czy Grzesiu Braun, ŻYD..), bo Boga postrzegam szerzej i bez potrzeby oprawiania go w liturgie i symbole.. I gadki mi o Jezusie – tylko mnie drażnią..
  MOŻE W TEN sposób zagadać do ludzi ????..
  NIE o Jezusie, lecz o MORALNOŚCI ?.. O MIŁOŚCI ?… Ale i o KARZE za grzechy ?..
  Także i w przypadku konkretnym, tego Burmistrza w Bydgoszczy (gdzie, jak widzę – żydy już siedzą twardo i otaczają się Banderownią) – może by tak KONKRETY ?..
  CO KONKRETNIE ten Burmistrz tam robi, że aż należy go usunąć ?
  NIE DA się referendum (cud, że w ogóle zorganizowane ?.. Czy może nie doczytałem ?), to trudno. Walczyć dalej z żydownią.. Hajki Grundbaum w Parszawie – TEŻ nie da się usunąć, całkiem jawnie, bezczelnie i arogancko („I CO mi, kuhwa, zhobicie ? :)..” ).
  JA – Panią popieram. Pomimo, żem – ani katolik, ani nawet „wierzący”.
  Ale uważający Kościół (bez Watykanu i „naszych” Czerwonych Beretów) i wiarę Ojców za ostatnią ostoję POLSKI…
  Ale gówniażeria, całkowicie już zdeprawowana i odmóżdżona – NIE !..
  Trzeba myśleć, jaką zrobić PRZECIWWAGĘ żydowskiej maszynerii, typu Owsiak-Industry.
  BYLE NIE gnioty, w rodzaju „Przystanek Jezus”, bo to śmiechu warte…

  Pochwalony.

  • Marian

   13 sierpnia 2017 at 10:23

   Problem w tym, że tzw. judeochrześcijanie podają się za katolików i robią smród.

   • święty

    13 sierpnia 2017 at 18:05

    https://www.youtube.com/watch?v=MAimLSWgF74 Typowo katolicka inteligencja oraz miłowanie bliżniego

    • Paweł

     14 sierpnia 2017 at 08:21

     Tylko głupi myśli, że każdy jest bliźnim. RM/katolicy to na szczęście nie równa się Chrześcijanie.

     • marguar

      16 sierpnia 2017 at 19:42

      Do @Paweł; Że co? Coś się w głowie PO****liło?

    • Obcy78

     17 sierpnia 2017 at 16:55

     @święty może pokażesz nowszy film, a nie z przed 7 lat, a co teraz robią Ci „oświeceni” KODziarze , czy Obywatele PRL?

  • święty

   13 sierpnia 2017 at 18:03

   No dziwne poglądy wszak i król i królowa to żydowskiego pochodzenia są nie zastanowiło cię to czasami rasisto i jak to się ma do twoich 10 przykazań?

   • abc

    14 sierpnia 2017 at 01:14

    Pozwolę sobie odpowiedzieć choć to nie do mnie pytanie.
    Z chwilą przyjścia Chrystusa Żydzi podzieli się dramatycznie. Część Go pokornie uznała i wielka chwała im za to – wszyscy Apostołowie to przecież byli Żydzi, tak samo jak i większość pierwszych chrześcijan.
    Druga część Żydów Chrystusa odrzuciła i z biegiem czasu z najaktywniejszych spośród nich wykształciła się Synagoga Szatana zwalczająca wiarę w Odkupiciela wszelkimi możliwymi środkami wśród których kłamstwo, przewrotność i obłuda to narzędzia standardowe.
    I taki jest mniej więcej stan na dzisiaj.

   • Paweł

    14 sierpnia 2017 at 08:23

    @święty

    Jezus nie był żydem a Maryja żydówką i nie ma na ich rzekomą żydowskość ani jednego dowodu. Nazywanie kogoś rasistą i dawanie za przykład żydów jest szczytem hipokryzji. Otwórz biblię a wyleje się na ciebie potok żydowskiego rasizmu i szowinizmu wobec innych narodów i wyznań.

  • niepisior

   16 sierpnia 2017 at 12:29

   Dla antychrześcijańskich fanatyków ARGUMENTY nie mają żadnego znaczenia. Dla nich (fanatyków) liczy się tylko wrzask, skowyt i histeria. I ich (fanatyków) racje mierzy się tylko głośnością wycia.

  • marguar

   16 sierpnia 2017 at 19:45

   ‚Przystanek Jezus” gniotem??? Widać, że nie rozmawiałeś z żadnym jego uczestnikiem, ani nie czytałeś żadnej relacji.

 2. gieptil

  12 sierpnia 2017 at 19:24

  Jest ciekawy temat który jakby został poza rzeczywistością, jakby pomijany, gdy jest w centrum. Pismo Święte zostało uznane za stek bzdur za sprawą teorii ewolucji obejmującej okres od Wielkiego Wybuchu do powstania i rozwoju współczesnego człowieka. Bo jakoby ta teoria wszystko precyzyjnie naukowo wyjaśniła, udowodniła, wiemy jak jest, więc choćby te opowieści o tym jak Bóg przez 6 dni tworzył świat a w siódmym odpoczywał – to co jasne taka bajeczka dla dzieci. A katolicka ciemnota może się tylko z tego powodu wstydzić – dorośli ludzie, a w bajki wierzą.
  Też przez lata uważałem że te teorie naukowe są jak trzeba. Ale mamy internet i szeroki dostęp do wiedzy. No i też jakby od jakiegoś czasu z podejrzliwością obserwuję świat nauki, ich regularne kanciarstwo uprawiane tylko po to aby uchronić ich teorię ewolucji przed prawdą. Bo w miarę kolejnych badań naukowych ich teoria się sypie, a tak naprawdę ona już jest nie do obrony. Za dużo badań jej zwyczajnie przeczy, gdzie się obejrzeć to wszędzie są dowody na całkowitą błędność tej teorii. A jak to się jeszcze trzyma? Ano akademie nauk na całym świecie od dawna już nie zajmują się rozwojem nauki, tylko ukrywaniem prawdy, to są instytucje wojny ideologiczno religijnej, coś takiego jak dążenie do prawdy jest tam surowo zakazane.
  Taki drobny przykład z niedawna. Sonda Rosetta badała kilka lat temu kometę 67P, było na początku ciekawie, po czym nagle zaprzestano podawać do publicznej wiadomości jakiekolwiek wyniki badań, ludzie przestali się interesować i ucichło. Dopiero niedawno domyśliłem się co tam był za kant. Trafiłem na informację że sonda odkryła ślady wody na komecie, tyle że ta woda miała inny skład izotopowy niż ziemska. Ma to duże znaczenie, ponieważ od dawna było wiadomo że według teorii na Ziemi zaraz po tym jak się uformowała nie mogło być wody, bo było gorąco jak w piecu hutniczym. Więc skąd woda? Ano od dawna naukowcy znali odpowiedź, kiedyś dawno temu miało miejsce wielkie bombardowanie Ziemi przez komety, które zresztą kiedyś uważano za brudne śniegowe kule ( teraz wiadomo że są to skały ). Więc skoro inny skład izotopowy, to woda na Ziemi nie pochodzi z komet? Więc skąd. Okazuje się że dyskretnie teoria została przebudowana. Znalazłem w internecie, że mogła ta woda być i stąd i stamtąd. A za młodu czytałem że z komet i już, to był konkret podobno naukowo udowodniony. Jak to oni po cichutku załatwili.
  Jako że możliwości badawcze ( za sprawą inżynierów ) bardzo się nam powiększają, to takich wpadek świat tzw. nauki zalicza mnóstwo, i niemal całe to towarzystwo intensywnie pracuje nad ich ukryciem. Naukowcy którzy trafiają, zazwyczaj przypadkiem, na jakieś niewygodne tematy ( mają niewygodne wyniki badań ) a upierają się przy prawdzie, zaliczają klasyczny „wylot z baru”. Tam nie ma miejsca na uczciwość, swobodę badań naukowych czy wypowiedzi, jest kompletny totalitaryzm i zamordyzm.

  • taro

   13 sierpnia 2017 at 12:46

   za co mozemy w pewnych sprawach podziekowac nauce to , to, ze wiele zjawisk, materialow obramowala definicja i mozemy sie do tego odwolywac, ale cala reszta to tylko ,,naukowa,, fantazja, ktora kultywuja wreczajac sobie nagrody i tytuly.

 3. abc

  12 sierpnia 2017 at 22:36

  Proszę się nie przejmować tylko robić swoje.
  Wściekłe ujadanie lewactwa to najlepszy znak, że kierunek jest prawidłowy. No i trzeba pamiętać, że to tylko krzykliwa garstka, oni zawsze robią nieproporcjonalnie dużo wrzasku do swojej faktycznej liczebności.

  • xyz

   13 sierpnia 2017 at 09:39

   własnie tego typu postawy jak zaprezentowana w powyższym poście powoduja rozłam w społeczeństwie.To hierarchowie kościelni i obecna władza podzieliła naród beatyfikując tzw.”prawdziwych katolikow” na „prawdziwych Polaków”.Nachalnosc koscioła polskiego we wprowadzeniu nauki religii katolickiej do szkoł,domaganie sie matury z religii,obwieszanie krzyżami ścian w szkołach ,instytucjach państwowych z jawnym lekceważeniem nie tylko osob niewierzących ale wyznawcow innych religii jak chociażby proteztantow czy prawosławnych to włąsnie budzi niechęć a nawet wrogosc wsród ludzi.Ja rozumiem ,że kościół jest przeciwny aborcji ale niech to szerzy wsród wierzących w sposob nie ublizający innym.Z ambon płyną wyzwiska pod adresem ludzi myslących inaczej.Rozwieszane są na płotach kościołów obrzydliwe zmanipulowane obrazy rzekomo abortowanych płodów wielkosci noworodkow!To jest zdjęcie noworodka po akcji porodowej a nie abortowanego płódu.Te właśnie manipulacje i hipokryzja (bo dziewczyna ktora zajdzie w ciąże z księdzem będzie ten zabieg i tak miała przez niego załatwiony)powodują,że budzi to wludziach na początku niechęć a potem kiedy inwazja nie ustępuje oczywiscie ,że rodzi agresję.Ale to sie dziej na własne życzenie koscioła katolickiego. A tak na koniec to zdefiniuj dokładnie co to jest lewak i jakimi cechami sie charakteryzuje?

   • abc

    14 sierpnia 2017 at 01:03

    Jeszcze od żadnego księdza nie słyszałem słów o „prawdziwych katolikach” i „prawdziwych Polakach”, za to tym terminem z lubością posługuje się właśnie lewactwo. I oczywiście po swojemu kłamliwie przypisując je księżom. Tak samo jak kłamstwa o jakichś wyzwiskach z ambon. Po tych kłamstwach bardzo łatwo Was poznać bo inaczej po prostu nie potraficie i tak było od zawsze – to Wasz charakterystyczny „znak firmowy”.
    Dokładnie tak samo jak nie potraficie długo wytrzymać bez przelewania morza krwi – jak nie gułag czy obóz koncentracyjny to strzał w potylicę, a jak tego też się nie da to chociaż mordowanie nienarodzonych dzieci.

    Z powyższego już masz w zasadzie wprost odpowiedź na swoje ostatnie pytanie. Lewactwo to czerwony pomiot diabła, ojca kłamstwa, które nienawidzi wszystkiego co dobre i święte i które dostaje szału na sam widok Krzyża.

    Rzecz jasna nie należy tego mylić ze zwykłym ateizmem, za którym tak lubicie się chować, bo ateizm to tylko brak wiary w Boga i nic więcej. Ateista może co najwyżej wzruszyć ramionami i tyle. Wy natomiast jesteście nadzwyczaj aktywni w niszczeniu wszystkiego co Boże i prawe aby jak najwięcej ludzi sprowadzić na zatracenie.

 4. Marri

  13 sierpnia 2017 at 00:25

  Popieram Panią i proszę tak dalej.Jestem katoliczka i to nie przeszkadza mi używać rozumu.Jestem kobietą,zona i matka.Nazywam rzeczy po imieniu.Czarne to czarne a białe to białe.Jezus to dla mnie życie.Bez niego byłaby pustka.Nie obrażam nikogo ale nie pozwalam aby obrazano Boga.Trzeba być zdecydowanym i nie bac się. Mój tesc nie chciał ksiedza do ostatniej chwili.Leżał w szpitalu był mroźny pazdziernk.Mialam zimne dłonie,bałam się podać mu te lodowce i zrobiłam mu znak Krzyża na czole wypowiadających modlitwę,patrzył na mnie i nic nie zrobił.Za chwilę Jego wzrok spoglądał za mnie.Miał bardzo dziwnie otwarte oczy.Po godzinie zmarł.Śmierć czeka na wszystkich tylko dlaczego jedni odchodzą z uśmiechem a inni się czegoś boją.I to właśnie nie sa bajki. Proszę robić swoje i nie dac sie zagadac.Jest takie przyslowie „Miej oczy i uszy szeroko otwarte a usta otwieraj powoli”

 5. Marri

  13 sierpnia 2017 at 00:59

  Proszę pooglądać Krzysztof Karonia „Wartosci europejskie” nr 12 koniec to ????? /dla wytrwałych cały wywiad/

 6. AllaOjepca

  13 sierpnia 2017 at 01:30

  A ja wypowiem się nieco krytycznie jednak. Uważam że miejsce kościoła i religii jest w kosciele i w sercach i umyslach wierzacych jednostek. Nie uwazam że niewierzacy to musi od razu byc wrog wierzacych czy nawet kosciola. Po prostu nie wierzy i tyle. Nie jest mu to do szczescia potrzebne – i wcale nie potrzebuje tego by byc dobrym czlowiekiem. Przeciwnie – wielu tzw. katolikow zieje nienawiscia na odleglosc – co widac slychac i czuc. Wszelkie prądy/ruchy tzw. wojujące są dla mnie odpychajace i raczej skutkują na mnie odwrotnie do swych zamierzeń. Jezeli ktos sila probuje mi cos narzucic tzn. że nie jest do mnie nastawiony pozytywnie, nie chce niczego dobrego a dodatkowo prawdopodobnie nie ma argumentow skoro sile argumentow zastepuje zwykla tępą siłą.

  • gieptil

   13 sierpnia 2017 at 10:35

   Jeszcze w latach 90tych byłem niewierzący. I tak mi coś odbiło pójść na spotkanie publiczne z Barbarą Labudą. Ona przez dobrą godzinę opowiadała jak to ci straszni katoliccy księża terroryzują biednych Polaków przymuszając ich do modlitwy i składania darów na tych nierobów. W końcu się wkurzyłem i powiedziałem – jestem ateistą i jakoś żaden ksiądz katolicki mnie nie terroryzuje, do niczego nie zmusza, tego nie ma, więc o czym pani właściwie mówi? Popatrzyła na mnie inteligentnie, oceniła że mam wiek już poborowy i powiedziała – a pan nie wie co się w wojsku dzieje, przymusowo ich do kościoła prowadzą, terror i przymus. Byłem za stary żeby wiedzieć co się w wojsku dzieje. Swoją drogą, zaprowadzenie żołnierza do kościoła, to straszny terror, jakby go przed pluton egzekucyjny zaprowadzić. ;-)))))))))))

  • Marri

   13 sierpnia 2017 at 10:37

   Właśnie to o czym jest w poprzednim poscie to nie katolik.To tylko osoba która ,uważa się za prawdziwego katolika a obmawia juz po mszy.Tacy ludzie nie wiedzą co to wiara.Ziona nienawiścią.Znam takich wielu.Ja jestem dobry a inni nie.Trudno jest być prawdziwym chrzescijaninem.Pamiętajcie bo to jest ważne chrzescijanin ma wolną wolę do wszystkiego co robi.W tym jest sedno.To on wybiera swoją drogę.I się zaczyna.Jest ciężko.Dlatego tak dużo ludzi odchodzi.Kochać blizniego to w tych czasach sciema.Dokopać ile się da.Kółko zamknięte.Te wszystkie posty o Smolensku,miesiecznicach,Kaczystanie.Rydzyku….itp na jakikolwiek temat.Nie ma wpisów merytorycznych.My sami kreujemy NAS.Najwięcej obrywa się katolikom .Wystarczy rzucić hasło.Nikt nie myśli.Katolicyzm to teraz ofiara.Ludzie postępują jak małpy.Zanim coś powiem.Muszę to sprawdzić.Być prawdziwym chrześcijaninem jest bardzo ciężko.I jak napisała autorka artykułu Jezus przychodzi do kazdego.Tylko od nas zależy czy Go zaprosimy.Kazdy czlowiek jest grzesznikiem.Bóg kocha nas takich jakich jestesmy.Miłosierdzie to inaczej lustro w ktorym widzimy nasze grzechy.A kto łatwo się do nich przyznaje.Bóg to miłość.

  • Tomasz

   14 sierpnia 2017 at 00:33

   AllaOjepca to od was wychodzi jad nienawiści który pochodzi od ojca kłamstwa szatana

 7. Katolik

  13 sierpnia 2017 at 02:32

  katolik to delikatesy reszta bydla lewackiego to warzywniak,kazdy wierzacy jest leoszym czlowiekiem
  od ateisty,kazdy ma prawo uczesnictwa w zyciu politycznym swojego miasta,regionu i kraju,tym bardziej ambona w kosciele jest do manifestacji politycznych takze!!!,ktos kto sadzi inaczej jest albo debilem albo niespelna rozumu prowokatorem,trzeba isc do przodu i nie zwracac uwagi na pewackie prowokacje,a jak bedzie trzeba to i z liscia przypierdolic zeby swinia lewacka poczula na dlugo,albowiem kazdy lewak ma feler na mozgu i o jeden gen wiecej ktory odpowiada za ludobojstwa i zbrodnie przeciwko ludzkosci,najwiecej ofiar na swiecie pochlonol komunizm,lewak jest niepoczytalny i nalezy go umiescic w szpitalu psychiatrycznym bez okien i klamek w ramach terapi lekarskiej

 8. luka

  13 sierpnia 2017 at 04:21

  jak ktos jest ateista to jego sprawa ale wara tym lewakom od ludzi wierzacych , katolitkow, prawoslawnych , jakim prawem obrazaja Boga.wierze ze kazdy grzesznik na tej ziemi zbierze ziarno ktore sam zasial, I Pan Bog kazdego osadzi, w/g uczynkow.

  • taro

   13 sierpnia 2017 at 12:57

   jakim prawem obrazaja Boga, bo za plecami,Odra, maja wielkie wsparcie, ktore gardzi wiara i to wlasnie ta cigla dozywka lewackich liberalow prounijnych parazytow dozywia te nienawistna hybryde w Polsce. W innym wypadku staraliby sie zyc w koegzystencji w naszym kraju, ale przez to wsparcie ziona nienawiscia. To jest tak jakby jakis maly dupek szedl obok swego starszego brata i plul na swych przeciwnikow, wiedzac, ze ci i tak mu nic nie zrobia, bo starszy brat im przylozy. Nie mysla tylko, ze kiedys pozostana sami.

   • abc

    14 sierpnia 2017 at 01:31

    Dokładnie tak, to całe lewactwo to jest w rzeczywistości prosty import na zewnętrznym zasilaniu.
    Tak samo było z rodzimymi piewcami marksizmu-leninizmu, gdy padła zagraniczna centrala to nagle wszystko zdechło.

  • aleksa53

   13 sierpnia 2017 at 14:29

   Problem polega na tym, że to ci tzw. wierzący chcą układać życie reszcie.Gdyby wierzyli sobie w swoje bajki w domu i miejscach do tego przeznaczonych nikt by się tym nie interesował. Niestety …za wszelka cenę próbują zmusić pozostałych do potykania się o ich teorię i zwyczaje i jeszcze oczekują z tego tytułu specjalnych przywilejów dla siebie.

 9. juzek

  13 sierpnia 2017 at 08:49

  Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Katolicyzm pokazał swoje obleśne, pazerne oblicze kiedy chciwy kler rozkradał państwo w latach 90tych i wtrącał się w każdy aspekt życia publicznego w Polsce. Teraz zbiera żniwo tej pychy i pazerności.

  • Marian

   13 sierpnia 2017 at 10:18

   No wiesz, @juzek, ja dobrze pamiętam lata 90-te i to NIE z ambon w kościołach nauczano z dumnie podniesionym czołem, że „pierwszy milion trzeba ukraść”. O Balcerwiczu pewnie nie słyszałeś?
   To przecież Wasz człowiek, ps. „Bolek” nawoływał: „bierzcie sprawy w swoje ręce” – wszyscy brali, to dlaczego nie katolicy – oni tez mieli dzieci… Powiem dosadnie: Za rządów Wałęsy i Kwaśniewskiego takie było stanowisko „partii i rządu”: kradnij i pomóż kraść innym.
   Dobrze pamiętam takie porzekadło ludowe: „Jak nie masz znajomości w służbach, to twoja firma nie przetrwa dłużej niż 3 lata” – mam tłumaczyć dlaczego?
   Mówisz „pycha i pazerność” – bywało, ale postawa pojedynczych księży i biskupów (np. afera Stella Maris w Gdańsku z abp. Gocłowskim w tle), nie daje prawa do takiego uogólnienia. Wielu księży i biskupów żyło skromnie np. bp Kraszewski w Warszawie. Znacznie bardziej pazerni byli ci, co mają serce „po lewej stronie”. Popatrz na listę najbogatszych Polaków – ilu tam księży i biskupów? https://www.wprost.pl/tygodnik/10061897/100-Najbogatszych-Polakow-2017.html
   Naprawdę nie rozumiesz, czy tylko rżniesz głupa?

 10. ilenka50

  13 sierpnia 2017 at 09:53

  Odniosę się tylko do przykładu z kupowaniem chleba. Ma Pani oczywiście świadomość, że może Pani kupić dowolny chleb? Razowy, pełnoziarnisty, bezglutenowy… Może Pani chleba nie kupować. Nie ma przymusu. Każdy z nas powinien wiec wybierać takie rozrywki, które mu odpowiadają. Jeśli podejrzewa Pani, że w teatrze ktoś może obrazić Pani uczucia, to może lepiej ominąć ten teatr, zwłaszcza gdy twórcy uczciwie uprzedzają, że treści będą kontrowersyjne? Wróćmy do przykładu z chlebem. Dowiedziałam się niedawno, że nie mogę jeść pieczywa pełnoziarnistego. Czy w związku z tym powinnam dążyć do zakazania jego sprzedaży? Czy powinnam do Pani mieć pretensję, że Pani kupuje takie pieczywo? Gdyby katolicy nie próbowali urządzać życia nie-katolikom, to pewni dziś nie byłoby takiej agresji. Pozdrawiam i mam nadzieje, że potraktuje Pani poważnie moje słowa i pomyśli nad nimi.

  • Marian

   13 sierpnia 2017 at 10:22

   Zdaje się, od ok. 200 lat, z małą przerwą po 1920 r., to niekatolicy próbują organizować życie katolikom.

   • makary

    13 sierpnia 2017 at 12:54

    Chyba coś Ci się pomydliło, pewnie Ciało Chrystusa brałeś.

    • Marian

     13 sierpnia 2017 at 14:51

     No dobrze, to wytłumaczę jak dziecku.
     Z grubsza biorąc, to zaborów katolickiej Polski dokonały dwa państwa: protestanckie Prusy i prawosławna Rosjan. Austria to był taki kwiatek do kożucha, bo jak mawiają Rosjanie: Bog trojcu ljubit. O Kultur Kampfie i Bismarku pewnie nie słyszałeś, ani o Murawiowie itd.
     Niepodległa Polska to lata 1918-26, a potem znowu inni „wiedzieli lepiej” jak zorganizować życie katolikom w Polsce. I tak w sumie do dzisiaj. O szczegóły proszę pytać gen. Dukaczewskiego i red.nacz. Adama Michnika.

     • Paweł

      14 sierpnia 2017 at 08:31

      Nie zapominajmy, że do rozbiorów przyczynił się sam papież i zdradziecki kościółek katolicki.

     • Marian

      16 sierpnia 2017 at 19:02

      @Paweł, tiaaa, a głównymi rozbiorcami były protestanckie Prusy i prawosławna Rojsa.

  • Soroka

   13 sierpnia 2017 at 10:23

   Niech sobie „niekatolicy” urządzają życie za swoje pieniądze, anie za pieniądze katolików!!!
   Gdyby Polska była urządzona po katolicku, to te tzw teatry dawno byłyby sprywatyzowane i niechby sobie tam mamoniarze przedstawiali za swoje pieniądze cokolwiek!
   A co do pieczywa: Kiedy każdy pieczywo kupuje sobie sam, wtedy wybiera jakie chce, ale kiedy mu kupują inni, to wtedy musi jeść jakie mu dają, albo nie jeść!
   Nie spodziewam się że @ ilenka50 pomyśli nad moimi słowami, bo mamoniarze to idioci i nie są zdolni do mślenia. Materialiści „myślą” organami cielesnymi chłonno-wydalniczymi i genitalnymi.

   • Kasiq

    13 sierpnia 2017 at 12:41

    Niech sobie katolicy wierzą i nauczaja religii ale za swoje, w kościołach.

    • Soroka

     13 sierpnia 2017 at 17:07

     Odmawiasz katolikom prawa do życia publicznego?
     Materialiści mogą zajmować wszystkie sfery publiczne, a katolicy mają siedzieć w kruchcie?
     Oto pełna nienawiści i egoizmu postawa materialistów!

    • Soroka

     15 sierpnia 2017 at 10:49

     …poza tym wy nic nie robicie za swoje! Nawet kondony, in vitro chcecie i mordowanie własnych dzieci chcecie mieć za publiczne pieniądze!

    • Soroka

     15 sierpnia 2017 at 10:51

     „„Won od naszego miasta” powiedziano katolikom w Bydgoszczy, bo nie bali się zabrać głosu”
     Nawet po miasto sięgnęły wasze złodziejskie łapska!

   • ilenka50

    13 sierpnia 2017 at 13:43

    Soroko, wyzywając oponentów od idiotów wystawiasz sobie świadectwo. Tematem artykułu, który pozwoliłam sobie skomentować (a w komentarzu przedstawiłam swój punkt widzenia nie obrażając nikogo), jest to że katolicy są obrażani. Próbowałam pokazać, że możemy żyć obok siebie nie wchodząc sobie w drogę. Bo naprawdę nie ma obowiązku chodzenia do teatru na wszystkie sztuki. Choć jest kulturalna, obrażacie mnie. Czy mam rozumieć, że to po katolicku obrażać osoby mające inne zdanie, ale żalić sie, gdy to katolik jest obrażany? Proszę o konkretne argumenty. Chyba że argumentów nie ma i dlatego są jedynie inwektywy. Ja się nieco za Was wstydzę.

    • Soroka

     13 sierpnia 2017 at 15:09

     Idiotyzm, czyli głupota, to jest stan występujący w rzeczywistości, oznaczający brak znajomości prawdy. Nie użyłem go jako zwrotu pejoratywnego!
     To wasze przedstawienie obraża katolików, bo przedstawia nas w kłamliwym świetle. Róbcie sobie przedstawienia o sobie!
     Prezentujesz typowe zachowanie materialistyczne. Powiedzenie o materialistach prawdy ich obraża, a pełne kłamstw przedstawienia o katolikach ma ich nie obrażać. Jest to zachowanie typowe dla ludzi pełnych egoizmu i nienawiści!

    • Helenka

     16 sierpnia 2017 at 18:20

     -jak słodko i świetliście się Pani nazwała: Ilenka…pięknie!
     Ale osoba KULTURALNA powinna dostrzegać i rozumieć też PRAWDĘ!
     A prawda jest i taka, że gdybyśmy tzw.>MYkulturze i innym zdaniu< Pani mówi?! Jest Pani-Pani ilenko zwyczajnie nieuczciwa intelektualnie!
     Co tam! Tak samo jadowicie byście reagowali, gdybyśmy tylko sobie pokpiwali i się śmiali z waszych "wartości"(np.program Cejrowskiego WC-kwadrans został zdjęty z TV…) i na tego typu rozrywek nigdy nie ma pozwolenia! Nie widzi Pani tych problemów
     Gdyby była Pani kulturalna, to źle by Pani się czuła, patrząc na obrażanie świętości swoich rodaków(nawet, gdyby żadnego katolika na tej szmirze nie było!)…."nieco by się wstydziła" Pani za szydzących "artystów'..Każdy KULTURALNY człowiek bowiem by się wstydził być uczestnikiem takiego szamba!

 11. Kowalski

  13 sierpnia 2017 at 10:19

  Niechże Pani sobie wierzy, w co Pani chce. Konstytucja gwarantuje każdemu wolność w tej sprawie. To Pani sprawa, obojętnie, czy wierzy Pani w Jahwe, czy w nogę od stołu. Nikt nie ma prawa niczego Pani w tej kwestii narzucać. Ale Pani także nie ma prawa narzucać innym swoich poglądów, tu kończy się Pani wolność. Nie podoba się Pani sztuka, bo jakoby obraża Pani wiarę? A skąd Pani o tym wie? Obejrzała Pani spektakl, wystawę? Śmiem wątpić. Państwo jest i powinno być świeckie. Co więcej, powinniśmy dążyć do wprowadzenia całkowitego rozdziału kościoła od państwa.

  • Marri

   13 sierpnia 2017 at 10:53

   Jeżeli Żydów,Muzułmanów ktoś oczerni oni się bronią ale Katolicy to juz nie mogą.Państwo jest świeckie, ale czy można obrażać Jezusa, niszczyć biblię.Jakby w tym teatrze oczerniono Koran ,albo Talmud to dzisiaj we wszystkich stacjach tv,gazetach i internecie bylyby przeprosiny.Więc proszę pomyśleć jaki chleb państwo chcecie lub macie wybór kupić.

 12. Soroka

  13 sierpnia 2017 at 10:48

  Pani Katarzyno!
  Nie należy rzucać pereł przed świnie, bo one i tak nie wiedzą co to perły!
  Należy ewangelizować i pogłębiać wiarę tych, którzy tego chcą. Mamy wiele do zrobienia w tym zakresie. Właśnie to, że materialiści tak dokazują, jest efektem naszej małej wiary. Nie wiemy co to jest religia, nie rozumiemy treści Pisma Świętego, nie potrafimy prawidłowo odróżniać dobra od zła i wiele innych rzeczy.
  Gdyby jasno i dobitnie było mówione co to jest religia i jakie są zasady religii katolickiej, to materialiści nie panoszyliby się tak. Oni ze swej niewiedzy się panoszą, a my ze swej niewiedzy przyjmujemy od nich zniewagi.
  Nie potrafimy też być otwartymi na prawdę, czyli na bieżąco korygować swoją świadomość pod wpływem poznawanej prawdy.
  Jesteśmy też bezmyślni. Np. ciągle powtarzamy BEZMYŚLNIE słowo „niewierzący”, albo „ateista” w odniesieniu do materialistów, choć to jest ordynarna nieprawda! Niewierzący, to jest taki ktoś, kto nie ma celu w życiu i żyje jak roślinka i najczęściej się odurza, albo popełnia samobójstwo. Materialiści mają w życiu cel i bóstwo, a więc są wierzący i nie są ateistami. Ich celem życia jest maksymalne cielesne używanie świata, a ich bóstwem jest materia, ponieważ ich religia opiera się na wierze w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego, czyli dla nich materia ma cechy boskie.

  • Barnaba

   13 sierpnia 2017 at 18:14

   Drogi Soroko czy to tak trudno zrozumieć że jeżeli swoją wiarę będziecie krzewić w swoich świątyniach lub domach bez narzucania jej innym to unikniecie większości zarzutów. Wszędzie są ludzie którzy mają prawo do własnych poglądów nie muszą oglądać ani słuchać ceremonii wszelkiego rodzaju ktore są im obce a tym bardziej nie muszą się stosować zasad które usiłuje im narzucić jakaś wiara. Kanony wiary dla osoby wierzącej są chyba na tyle silne że bez nakazów prawa które coś nakazują lub zabraniają będą przez nią stosowane. Dlaczego więc te kanony (czasem sprzeczne z inną wiarą) są narzucane wszystkim – przykladem np.przetaczanie krwi u świadków Jehowy. Podobnie jak z aborcją – jeżeli ktoś jest wierzący to jej nie dokona ale co go obchodzi czy inna osoba jej dokona z jakichkolwiek przyczyn – to sprawa sumienia osoby dokonującej. Narzucanie swoich zwyczajów innym skutkuje tym że inni będą narzucać swoje zwyczaje nam a na to katolicy jakos zgody nie wyrażają bo MUSI być tak jak katolicy chcą. Tak bronisz polskości a czy zadałeś sobie kiedyś trud i poznałeś historię państwa (w uproszczeniu mówiąc) polskiego? Czym było przed przyjęciem tzw. chrztu? Co ten chrzest zapoczątkował? Radzilbym się zapoznać bo dobrze wiedzieć coś więcej o swoich korzeniach a nie bazować tylko na obcych kulturowo wierzeniach.No i oczywiscie rzecz chyba najważniejsza – każdy ma prawo do własnego zdania czy się to nam podoba czy nie i należy to uszanować tym bardziej gdy ktoś kieruje się dekalogiem jako swoim wzorem (ale wiemy jak to bywa).

   • Soroka

    13 sierpnia 2017 at 19:02

    Drogi Barnabo!
    Napisałeś ten tekst wg własnego przekonania, czy dla sprowokowania, bo jest pełen zakłamań i napastliwości.
    My mamy z krzewieniem swojej wiary siedzieć w świątyniach i domach, a wy materialiści możecie ze swoją wiarą obnosić się po całym świecie i prawo ma być wg waszych urojeń, bo nawet nie jesteście świadomi swojej wiary.
    Gdyby w państwie każdy przestrzegał reguł swojego wyznania, to mogłoby być tak jak piszesz, ale tak nie jest. Prawo jest ustalane jedno dla wszystkich i w imieniu wszystkich i to wy chcecie narzucać nam katolikom wasze barbarzyńskie prawa i dlatego się sprzeciwiamy.
    Przed chrztem nie było państwa Polskiego! Tyle to wiedzą dzieci w SP.
    Każdy ma prawo do swojego zdania, ale jest jeszcze sprawiedliwość, której istnienie materialiści negują, tak samo jak negują istnienie prawdy i to najlepiej świadczy o tym kim są materialiści.
    Sprawiedliwość jest to oddanie każdemu tego, co mu się należy, a tego nie da się ustalić bez uznania istnienia Boga, o którym mówi Biblia.
    Prawda oczywiście istnieje, bo prawda to wszelka rzeczywistość.
    Jedyne możliwe współistnienie w zgodzie i pokoju jest możliwe w oparciu o sprawiedliwość, do której to materialiści nie są zdolni, bo materialiści to egoiści, gdyż to jest cecha główna materializmu, który jest religią diabła.Gdyby przyjąć urządzenie życia społecznego wg religii materialistycznej, to byłby to życie w totalnej niesprawiedliwości, zamordyzmie, przemocy i wszelkim innym złu.
    Cechą główną katolicyzmu jest miłość, czyli bycie sprawiedliwym i miłosiernym.
    Materializm i katolicyzm są przeciwieństwami i ci katolicy, którzy nawołują do dialogu z materialistami nie wiedzą o czym mówią.

 13. pytający

  13 sierpnia 2017 at 11:59

  Kaśka czy podobne pretensje wysłałaś pod adresem „katoloczki” kryśki pawłowicz czy „katolika” mariana kowalskiego czy choćby „katolika” kaczyńskiego?

  • Jericho

   16 sierpnia 2017 at 06:48

   Po tym jak Marian Kowalski zadał się z tym heretykiem Chojeckim to trudno nazwać go nawet „katolikiem”

 14. Edyta

  13 sierpnia 2017 at 12:43

  Nie widzę ani jednego nieprawdziwego określenia w stosunku do katolików. Serce rośnie, że Polacy dojrzewają i przestają wierzyć w zabobon.

  • Marri

   13 sierpnia 2017 at 13:59

   Pani Edyto katolicy się wykruszaja ponieważ mają wolną wolę.A nie widzą zabobon.Wiara pochodzi z pokory wzgledem siebie.Siła woli jest ogromna albo słaba.Prawdziwy chrzescijanin nic nie musi on chce.Chcieć być wyznawcą Jezusa.To nie prosta autostrada to wspinaczka po zyciu.

  • Soroka

   13 sierpnia 2017 at 17:11

   W zabobon to wierzą materialiści!
   JAK MOŻNA WIERZYĆ ŻE ŚWIAT MATERIALNY POWSTAŁ SAMOISTNIE Z NICZEGO?! W TAKIE COŚ MOŻE WIERZYĆ JEDYNIE TOTALNY GŁUPIEC! TO JEST DOPIERO ZABOBON !!!!

  • Soroka

   15 sierpnia 2017 at 10:46

   Ludzie totalnie zakłamani i widzenie prawdy!

 15. Danka

  13 sierpnia 2017 at 15:25

  Pani Kasiu! Koniecznie go odwolajcie, ale, na litosc Boska, zmiencie taktyke.Schowajcie na razie te banery z nienarodzonymi dziecmi, nie rwijcie wlosow z glowy nad niecenzuralnymi slowami w Wasza strone, bo to nie zaprowadzi Was tam, gdzie chcecie.Chodzi o sume reakcji na takie zachowania; Wasze, nie ich.Oni sa ciency jak nitki, ale , poki co, sa naWas jak powrozy.Nie chce tu udzielac lekcji, bo przechwyca ich tresci ci, co nie sa adresatami, ale nie takimi sposobami z holota. Holota ma stale okreslone cechy i reakcje na granie im na strunach nerwow.Zaczna sami sobie przygrywac, a nawet tanczyc, jak im zdalnie zasugerujemy, az padna przy oslupieniu ich wlasnych klakierow.Tyle w temacie.Prosze gdzies znalezc ksiazki red.Gorskiego, wywiady z mafiozo Masa, swiadkiem koronnym.Mowi on, ze w mafiach nie ma zadnych wyzszych uczuc, to swiat Zla: przyjaciel dzis-jutro dasz mu w r.j i koniec, zadnych kumpli i sentymentow.Sam wydal wszystkich i jeszcze na tym robi kase tymi wywiadami.Wy, czczacy Sacrum, musicie pokonac profanum.I to fair play.Nie sila, bo jej nie macie- modlcie sie o dary Ducha Swietego i s chowajcie te banery p/ aborcyjne w czasie walki o wyfruniecie tegoz lokalnego kacyka.Uda sie z Boza pomoca, jak w Gietrzwaldzie wykurzyli wojta z197 czy cooos, zarzutami prrokuratorskimi.

 16. creditos rapidos con nomina

  13 sierpnia 2017 at 19:20

  Fastidious response in return of this difficulty with firm
  arguments and telling the whole thing regarding that.

  creditos rapidos online sin aval (Shannan)
  http://www.qccxys.com/comment/html/index.php?page=1&id=51736

 17. Robert Wiśnicki

  13 sierpnia 2017 at 20:48

  Cytat…”Ewangelizacja nie jest procesem legislacyjnym! To po prostu opowiadanie ludziom niewierzącym o Miłości Boga i czyni się to także z powodu miłości do ludzi! Jeśli życie z Bogiem jest bardzo szczęśliwym życiem, to w naturalny sposób człowiek chce, aby inni też byli szczęśliwi i zwyczajnie zaświadcza innym o nieskończonym dobru, którego sam doświadcza od Boga! Oto całe sedno ewangelizacji!”…Pani Katarzyno z całym szacunkiem dla Pani, dla tego co Pani robi,czego Pani dokonała ale proponuje Pani prowadzić ewangelizację każdego 10-tego dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu dla ludzi osłoniętych szpalerem Policji bo oni twierdzą że dokonują aktu religijnego.Proszę ich nawracać i wytłumaczyć co to jest akt religijny.

  • Soroka

   13 sierpnia 2017 at 22:00

   Pouczenia materialisty o Ewangelizacji. Koń by się uśmiał.

   • Robert Wiśnicki

    14 sierpnia 2017 at 22:00

    Nie próbuje nikogo pouczać…ja pokazuje szerokie pole do popisu…miłość do drugiego człowieka?…widać to każdego miesiąca w Warszawie.W materiale pokazano przykłady jak obraża się katolików.Ja proponuje poczytać jak katolicy obrażają innych ludzi.Nawet księża to robią!!Poczuła się dotknięta?Dowiedziała się jak czują się inni ludzie którzy nie podzielają jej (ich) poglądów.To działa w obie strony więc niech nie zgrywa dotkniętej bo ludzie o innych poglądach,inne wierze odczuwają codziennie miłość bliźniego katolickiego.

    • Soroka

     15 sierpnia 2017 at 10:31

     Prawda nikogo nie obraża!!!
     Obraża kłamstwo!!!
     Wy materialiści nawet nie wiecie co to jest prawda, bo nawet mówicie że prawdy nie ma.
     Katolicy wierzą w Boga i świat niematerialny i maja do tego prawo, a wy nie macie najmniejszego dowodu na to, że nie mają racji, więc nie macie najmniejszego prawa, aby z tej wiary robić publiczne pośmiewiska!
     Wy ubóstwiacie materię i nikt za to, choć jest to głupota, bo jak nic może coś wygenerować, to katolicy z was nie robią publicznych pośmiewisk i co najwyżej nad wami ubolewają.
     Materialistów ogarnia pustka wyznaniowa, czyli ich wyznanie nie daje im poczucia zadowolenia, więc wstępuje w nich nienawiść ( taka sama jaka w diabła, bo materializm jest religią diabła)i dlatego wylewają ją na katolików, bo katolicy dzięki swojemu wyznaniu bywają szczęśliwi.

 18. creditos con asnef

  13 sierpnia 2017 at 21:21

  Good day very cool web site!! Guy .. Excellent ..
  Superb .. I’ll bookmark your site and take the feeds also? I’m happy to
  search out so many useful information right here within the submit, we’d like work out extra
  strategies on this regard, thanks for sharing. . .
  . . .

  creditos rapidos (Luisa)
  http://cortinasenquito.com/index.php/component/k2/itemlist/user/720908

 19. Beebee

  14 sierpnia 2017 at 01:06

  Cytat:
  „Jednocześnie w Internecie, zaraz po publikacji owej konferencji, posypały się nienawistne epitety pod naszym adresem, które w agresywny sposób niosły apel, wprost lub nie wprost, o odebranie prawa głosu katolikom, bo… są katolikami.”

  I prawidłowo! Nikt chory umysłowo nie powinien się wypowiadać i żądać prawa głosu w sprawach dotyczących ogółu społeczeństwa.

  • abc

   14 sierpnia 2017 at 01:52

   …co w pierwszej kolejności powinno dotyczyć całej zaczadzonej lewicy gdyby ten postulat potraktować poważnie.

 20. créditos rápidos urgentes

  14 sierpnia 2017 at 03:19

  I blog often and I really thank you for your information. This
  article has really peaked my interest. I will book mark your site and keep checking for new information about once a week.
  I subscribed to your Feed as well.

  creditos rapidos sin nomina (Dominick)
  http://www.cosl.com.sg/UserProfile/tabid/61/userId/3107027/Default.aspx

 21. look at This

  14 sierpnia 2017 at 11:57

  Online three-Card Poker and Thrilling Actual-Cash Prizes.
  From our freerolls to our StarsCoin tournaments to our small buy-in tournaments, we have achieved
  our best to provide again to our gamers. If
  you’re new to PokerStars, download our software as we speak and
  begin taking part in in our freeroll tournaments!
  Just download the free PokerStars software to start taking part in. Coverage
  of PokerStars events, participant interviews and extra, from magazines, TELEVISION reveals and different media.

  Get the newest news that PokerStars sends to the media,
  including magazines, TELEVISION, newspapers, and online.

  The assist crew is available 24-7 to assist you, and may answer any questions not
  listed within the FAQ.

  Years of expertise and data have gone into the design of these enjoyable free slots with the intention of constructing your expertise an unforgettable one.

  The number of on-line casino slot video games has
  expanded with each passing yr, with new casino model slots being added.
  Every addition presents a brand new twist to the most entertaining free casino
  slots on the web. And each game is crafted with attention to element, it should respond to your touch with vivid colours and movement.
  Whether you imagine yourself stress-free to a Tropical Treat or
  within the midst of Vegas Mania, these superior free slot games will hold you entertained for hours.

  The competition in a freeroll is soft like a free cash recreation.
  However as a result of they award prizes, they will get a whole bunch or 1000’s
  of entrants. So, it would take a little bit bit of each luck and skill to make cash from these.
  A number of individuals have carried out it. Some
  have managed to show these small prizes into bankrolls they later
  grew to a whole bunch, 1000’s, even hundreds of thousands of
  dollars. I’ve cashed in a freeroll or two, though I did not parlay mine into a lasting bankroll.
  But each Dwan and Obrestad launched their poker careers – earnings tens of millions of
  dollars so far – taking part in poker freerolls.

  Newbies begin stealing the blinds too quickly in tournaments.
  The issue is the blinds aren’t price stealing
  relative to what they will add to your stack.
  However if you watch for antes, stacks are shorter relative to the blinds AND the antes add lifeless cash to pot which is able to make a major distinction in your stack whenever you choose them up.
  The explanation why we suggest staying tight early on is so you may get extra active later (when antes kick
  in). The benefit to this technique is that almost all
  gamers will assume you’ve been card lifeless the whole tournament, but
  now all of a sudden you are getting good fingers.

  Bluffs solely work against gamers who’re capable of folding.
  So, it’s not going to make sense to bluff unless you understand you are up in opposition to a considering player.

  If you play a hand, it’s essential think a pair steps ahead.
  You got to have a plan for the way you’ll play your hand in the event you connect on the
  flop. For instance, when you play an Ax hand, the purpose is to bet.
  But say you hit high pair while holding A3o with four other gamers in the
  pot. Not solely will you not like it, but chances
  are high somebody has your hand dominated. A greater strategy is to play
  arms that are not often dominated on the flop. Most novices
  do not regulate their technique for various desk sizes.

  For one thing, it’s best to solely make the soar in the event you’re comfy
  along with your poker abilities. It will not be a huge transition,
  shifting from freerolls to actual cash games.

  It’s nice that you have won $10 or $20, but you may battle to
  find traction if that is all you’re taking with you to the micro stakes.
  We advocate taking part in SNGs as a result of
  they’re nice for learning MTT fundamentals. You additionally must discover ways to handle your bankroll, unless you want to go back to playing
  freerolls. And there you have it. That is how one can construct your
  poker bankroll and launch your profession taking part in freeroll
  tournaments.

  Sometimes you might need to be a VIP member, although,
  which implies you’ll must create an account, make a deposit and play for actual cash first.

  So long as the poker site offers freerolls on mobile units.
  Many poker rooms do not provide all their games and stakes for cell devices.
  The truth is, among the best freerolls are (and have been) on US-dealing with poker websites.
  We propose beginning with BetOnline, who routinely
  affords daily/weekly freerolls. Most of them provide freerolls to incentivize and encourage gamers to play.
  And when gamers win from freerolls, generally there
  will probably be phrases they bought to observe – like making a deposit
  or wagering so much money – before they can money out.

  Enjoying freeroll tournaments is the easiest
  way to sharpen your poker strategy abilities with out having to wager any cash.
  There are, nonetheless, many various kinds of freerolls and discovering one of the
  best ones might be difficult for brand spanking new poker gamers.
  The player shouldn’t be on the hook for any money and is essentially
  playing free on-line poker. There is no actual cash to
  be won and the entire chips in play are just token markers to maintain score and bragging rights, roughly.
  However even cooler is the payout is normally of actual
  cash worth – both the type of actual money or in a ticket
  to play in a event with a real-cash purchase-in.

  Most gamers who sign up at a poker site via PokerListings are additionally sometimes eligible for exclusive
  weekly and month-to-month freerolls just for players.
  Online poker rooms usually offer freerolls as a approach to appeal to new players.
  It is also a approach for rooms to build loyalty with present players and better set up their
  brand. Sometimes there are small stakes freerolls that solely
  award a few bucks while there have been several freerolls within the history of online poker which have awarded $1 million in free money from the prize pool.
  Most poker sites also offer common every day, weekly and monthly freerolls for brand new gamers or gamers who have made a
  deposit just lately.

  Lancez notre tutoriel et essayez quelques mains pour vous entraîner.
  Vous découvrirez comment jouer avant de faire votre premiers pas
  lors d’une partie réelle. Bienvenue sur PokerStars, où vous trouverez plus de
  parties et de tournois que sur tout autre web site de poker, un service clientèle
  24/7, des dépôts sécurisés, des retraits rapides et un logiciel plusieurs fois récompensé.

  C’est ici que naissent les champions et vous pourriez bien être le prochain. Vous trouverez également les règles et le classement des
  mains pour le Texas Hold’em, l’Omaha, le Stud, le Badugi et d’autres jeux de poker.
  Mettez vos compétences en pratique avec de l’argent fictif ou
  rejoignez les parties en argent réel.

  Le logiciel PokerStars d’avant-garde se télécharge gratuitement et est disponible sur Windows/PC et Mac/Apple Il s’améliore constamment grâce à
  notre équipe d’experts, qui ajoute de nouvelles fonctions d’après vos recommandations, pour que vous bénéficiiez de la meilleure expérience de poker en ligne.
  PokerStars suggest le plus vaste éventail de jeux de tout Internet sur des centaines de tables,
  notamment le Texas Maintain’em, Omaha, Stud, 2-7 Triple Draw, Badugi, ainsi que des jeux mixtes tels que le
  HORSE et le eight-Game. Toutes les variantes de poker sont déclinées
  dans une gamme d’enjeux qui conviendra à tous les joueurs, peu importe leur niveau et
  la taille de leur bankroll.

  Each Online Poker gives a free technique to play poker
  – FREEROLLS. Pokerstars – $100.000 Month-to-month Freerolls for Depositors.
  Poker 770 – at the very least $50.000 through Freerolls Month-to-month.
  Betfair Poker – no less than $52.000 through Freerolls Monthly.
  Even events resembling Sunday Tens of millions at Pokerstars permit you to play poker without spending a
  dime and win 1st place prize reaching up $one hundred fifty.000.
  Some freerolls have a small entry charge once you use your poker factors to enter these freerolls however you still get to play poker totally free and win real money.
  Lots of the best on-line poker rooms provide a minimum
  of one free step of satellites leading the way in which to win tickets to enter dwell poker tournaments or even free packages ti live poker
  occasions with lodging and pocket money included.

  Of course there are numerous bonus affords that require a deposit and are more profitable, however by way of straightforward, ache free, actual money for merely making a poker
  account, Bet365 is indisputably one of many high options. Advertising and marketing picture from
  a latest Bet365 advertising campaign. If our top pick isn’t perfect for
  you, or you have already got an account, read on to discover the rest
  of our High 5 on-line poker rooms that provides you with fully free cash with out making a deposit.
  All rooms in this article have been chosen primarily based on how simple it’s to get your free money, traffic,
  security and different related elements.

  In case you are the type of person who hunts around
  for the newest no deposit bonus offers, you will have probably
  stumbled throughout 888 and perhaps a few different rooms mentioned in this assessment.

  Offering $10 completely free to new users, PKR are best often known as an progressive poker firm and the only poker
  site to pursue 3D software program critically.
  PKR is COMPUTER, Mac, Android and iOS Appropriate – Making
  it probably the most appropriate no deposit poker bonus room with a
  bonus. As is the case with Bet365, PKR is also owned and operated in the United Kingdom.
  It solely takes 1 minute to register and unlock entry to unlimited
  poker movies.

  Build your Token bankroll and buy-in to bigger tourneys with money prizes!

  Over $5,000,000 paid to gamers identical to you since 2006.

  Launched in 2006, NLOP has turn out to be recognized as the leading vacation spot site for
  prized-based mostly, free-to-play online poker.
  NLOP allows gamers to win money and prizes hourly,
  every day and weekly with no financial threat — gamers never lose cash!
  Players at NLOP enjoy a novel social gaming expertise. NLOP is legal as a result of
  it’s eradicated a key factor that is required for
  playing: consideration. Our video games are totally free to play;
  there is no depositing of funds or danger concerned whatsoever,
  thus we’ve removed the element of consideration.

  Take your winnings and use them anyplace within the casino.
  See if you happen to can advance via over 50 ranges of sport play unlocking new video games and free bonuses to become a high curler.
  Or head to our poker tournaments and play free poker for real cash with out the risk of
  dropping any of your money – Over $a hundred,000 paid month-to-month!
  New gamers begin with 10,000 play cash chips and obtain free daily log in bonuses.

  You can too buy chips to advance levels and unlock games sooner or go straight to the excessive stakes play money poker tables.

  Play cash chips are for leisure functions solely and are not refundable, exchangeable, replaceable,
  redeemable or transferable for real-world funds or prizes below any circumstances.

  This can be a must-learn earlier than you shuffle up and deal at the very best freeroll
  poker sites, so give it a fast read and stand up to hurry.
  CardsChat has a lot of unique cash-added freerolls for
  our members. There are various ranges of qualification including a specially created Freeroll Club for essentially the most lively members
  of the discussion board. Freeroll Passwords – PokerStars,
  888poker, Partypoker & More has detailed details about find out how to get our passwords.
  If you end up ready to begin taking part in in free cash tournaments take a
  look at our CardsChat calendar , which lists the entire
  great freerolls that members can qualify to play in. http://nanoshells.bsu.by/UserProfile/tabid/57/userId/4439883/Default.aspx

 22. Read Full Report

  14 sierpnia 2017 at 12:12

  As part of the first time registration, a participant mechanically will get 5000 fun money chips credited to his account.

  If you ever lose your quarter, you can simply reset your account again to 25¢ as soon as
  a day. So you may play sloppy, constant all-in poker on a website like
  Zynga for nothing, or you’ll be able to play real, aggressive poker on and win up to $1.20 in each game performed.
  Cafrino is a US legal, FREE to play poker site where you can win actual money and prizes!
  PLAY FREE AUTHORIZED ON-LINE POKER – WIN ACTUAL CASH PRIZES.

  Cafrino is 100% legal in all fifty states since gamers are never required to deposit any money.
  One of the best half about Cafrino is you possibly can truly win actual money and prizes!

  Hold practising and build up your confidence till you’re ready
  to hit the virtual tables and play for actual cash.
  Select one of our high 10 on-line poker websites totally free
  poker cash and thrilling freerolls. If you get the urge to play
  poker on-line in a no deposit sort of approach there could also be one or
  two questions that you’ve, while you can in fact all the
  time contact any of our no deposit poker websites customer care teams to get
  the solutions you might be in search of, beneath we now have put collectively the three most requested questions which
  often is the ones you are on the lookout for solutions
  to!

  Make your first real money deposit and start enjoying at PokerStars.
  You’ve got arrived to the premier vacation spot for widespread free on-line slot video games.
  Take a look at your luck and your skill to win actual money prizes
  in every day tournaments. These video games are like no on line casino slots you have
  got ever seen earlier than. With unique styles and gameplay for each beginners and avid players
  alike, these enjoyable and simple games could have you smiling with delight.
  Merely play in your browser and luxuriate in these free slots at the click on of a button. Free Slots Land has been in existence because the 12 months 2000, providing the final word Vegas experience to your entertainment.

  The competition in a freeroll is comfortable like a free cash sport.
  However as a result of they award prizes, they will get hundreds or thousands of
  entrants. So, it’ll take a little bit bit of both luck and talent to make cash
  from these. Plenty of folks have accomplished it. Some have managed to show these small prizes into bankrolls they later grew to hundreds, thousands, even tens of millions of dollars.
  I’ve cashed in a freeroll or two, though I didn’t parlay
  mine into a long-lasting bankroll. However each Dwan and
  Obrestad launched their poker careers – earnings hundreds of thousands
  of dollars to this point – enjoying poker freerolls.

  Fortuitously, most of the sites we suggest do something similar.
  Because you do not wish to play for your share of $10, which might be cut up between 10, 25 or 50+ players.
  We recommend looking for websites who offers a minimum of $100 for his or her freerolls.
  A pair cashes – a lot less wins – will go a long
  way once you make the switch to the micro stakes.

  Some poker websites let everybody signal as much
  as their freerolls. Which means you might need to battle four,586
  gamers on your share of a $50 prize pool. Even for those who play
  effectively you may additionally need to get very, VERY lucky.
  We have seen freerolls the place the fields
  are restricted to 600 or 1,000 players – the top 50 (or less) are paid.

  Bluffs solely work against gamers who’re capable of folding.
  So, it’s not going to make sense to bluff except you realize you’re up
  towards a thinking participant. Whenever you play a hand, it’s
  good to think a couple steps forward. You bought to have a plan for a way you may play your hand for those
  who connect on the flop. For example, if
  you play an Ax hand, the objective is to bet.
  But say you hit high pair whereas holding A3o with
  four other gamers in the pot. Not only will you not prefer it, but chances are
  high somebody has your hand dominated. A better technique is to play fingers that aren’t
  typically dominated on the flop. Most beginners do not adjust their strategy for different desk sizes.

  And because there might be so much (lifeless) cash within the pot relative to your stack, you don’t
  have to win the pot fairly often for it to be a worthwhile play.
  And once you do win the pot you’ll add a ton of chips to your stack.
  There you’ve got it. Those 10 suggestions should provide help to
  crush poker freerolls. But that’s as a result of poker freerolls are going to play
  the identical approach. After you have played a couple of freerolls, likelihood is you’ll have
  cashed or are on the point of your first one.
  Most gamers will wish to parlay this into a
  bankroll. To maneuver up in stakes and start enjoying games that conscious real cash prizes.

  Listed here are some common questions we often get about poker freerolls and freeroll poker sites (and our answers).
  Many gamers will go out of their strategy to steal these passwords.
  Then play the games to win money that is not meant for them.

  The biggest difference between free play or free video games is
  you can’t win money. However with freerolls you
  can win actual money prizes – like cash or match entries.
  The biggest difference is that the VIP freerolls are available only to players on a specific VIP stage (or
  all levels). There are lots of the reason why
  you may consider playing freerolls.

  Taking part in freeroll tournaments is the easiest way to sharpen your poker strategy abilities with out
  having to wager any cash. There are, nevertheless, many different sorts of freerolls and finding one
  of the best ones might be difficult for brand spanking new poker gamers.
  The participant just isn’t on the hook for any money and
  is actually playing free online poker. There is no actual money to be gained and the
  entire chips in play are simply token markers to maintain score and bragging rights, more or
  less. But even cooler is the payout is often of actual cash
  value – either the form of actual money or in a ticket to play in a
  tournament with an actual-money buy-in.

  Of course there are some freerolls where you possibly can qualify for simply being from a certain region and even being a Fb
  fan of a famous poker player. In fact when you’re on the lookout you will discover opportunities to play freerolls or
  free poker tournaments quite regularly. All you want is a little
  bit of due diligence and to pay attention to social media accounts for common poker websites or
  poker TV reveals like PokerStars and 888poker or EPT Dwell.
  In actuality there is free money to be won and free poker tournaments for nearly every type of poker player so
  ensure you have a look around and see the place the perfect
  deals are.

  We provide the very best poker and casino at partypoker – that
  is why we’re providing you with $25 free to take a seat down at our poker tables
  and take our casino for a spin with no danger. Gamers
  should be 21 or older and located in New Jersey to participate.
  All new gamers who’ve each signed up for an account and offered
  a sound identify, date of birth and social safety quantity at partypoker and
  who are usually not in any other case restricted from taking part in by regulation (Eligible Players”) in the course of the Promotional Interval will be
  credited with their free $25 bonus. The free $25 will be paid as a mixture as follows: $5 tournament dollars for
  use on massive cash tournaments and Sit&Go, $10 for use on poker cash games and fast-forward, $10 to be used on casino slots and jackpot slots.

  The $25 bonus money shouldn’t be transferrable and might not
  be substituted or redeemed to make use of off the location, except as supplied
  for by these phrases and conditions. All taxes on the bonus money are the only real
  duty of the player. Should you or someone you understand has a gambling
  drawback and desires assist, call 1-800-GAMBLER.
  is operated below license and is regulated by the New Jersey Division of Gaming Enforcement in accordance with the Casino Control Act
  N.J.S.A. 5:12-1 and its implementing laws. Du money et des tickets Beat
  the Clock offerts avec votre premier dépôt. Améliorez votre approach
  face à des joueurs de votre niveau.

  À eux tous, ils comptent des dizaines de bracelets World Collection et de titres EPT
  et WPT, sans oublier les tens of millions de dollars de
  positive aspects qu’ils ont remportés. Et vous pouvez maintenant les rejoindre aux tables grâce à PokerStars.
  Chaque année, PokerStars qualifie des milliers de joueurs de poker pour les plus
  grands événements du circuit, notamment l’European Poker Tour ( EPT ), l’Asia Pacific
  Poker Tour ( APPT ), le Latin American Poker Tour ( LAPT
  ), les France Poker Sequence ( FPS ), le UK & Eire Poker Tour
  ( UKIPT ), la World Cup of Poker ( WCP ) et le PokerStars Caribbean Journey ( PCA ).

  Each Online Poker offers a free method to play poker – FREEROLLS.
  Pokerstars – $a hundred.000 Month-to-month Freerolls for Depositors.
  Poker 770 – at least $50.000 through Freerolls Monthly.
  Betfair Poker – at least $52.000 by way of Freerolls
  Monthly. Even occasions akin to Sunday Millions at Pokerstars will let
  you play poker without cost and win 1st place prize reaching up $a hundred and fifty.000.
  Some freerolls have a small entry price once you use your
  poker points to enter these freerolls nevertheless you continue
  to get to play poker without spending a
  dime and win real cash. Many of the greatest online poker rooms provide
  at the very least one free step of satellites leading the way in which to win tickets to enter reside poker tournaments and even free packages ti reside poker events with accommodation and pocket money
  included.

  In fact there are many bonus gives that require a deposit and are
  more profitable, but when it comes to straightforward,
  pain free, real money for merely making a poker account, Bet365 is unquestionably one of the high choices.

  Advertising picture from a recent Bet365 promoting marketing campaign. If our prime choose is not ideal for you, or you already have an account, learn on to discover the remainder of our Prime 5 on-line poker rooms that
  provides you with fully free cash without making a deposit.
  All rooms in this article have been chosen based on how easy it’s to get your free money,
  visitors, safety and different relevant elements.

  If you are the kind of one that hunts around for the newest no deposit bonus provides,
  you could have probably stumbled throughout 888 and possibly a couple of different rooms talked about on this evaluation. Providing $10
  utterly free to new customers, PKR are greatest generally known as an revolutionary poker company and the
  one poker room to pursue 3D software program severely. PKR is COMPUTER,
  Mac, Android and iOS Suitable – Making it probably the most
  appropriate no deposit poker bonus room with a bonus.

  As is the case with Bet365, PKR can also be owned and operated within the
  United Kingdom. It only takes 1 minute to register
  and unlock access to unlimited poker movies.

  Construct your Token bankroll and buy-in to bigger tourneys with cash prizes!
  Over $5,000,000 paid to players similar to you since 2006.
  Launched in 2006, NLOP has grow to be recognized because the main vacation spot web site for prized-primarily based, free-to-play online poker.

  NLOP permits gamers to win money and prizes hourly, day
  by day and weekly with no financial danger — players
  by no means lose money! Gamers at NLOP enjoy a novel social gaming experience.

  NLOP is legal as a result of it’s eradicated a key component that is required
  for gambling: consideration. Our video games are entirely free to play;
  there isn’t any depositing of funds or risk involved in any respect, thus we have eliminated the component of consideration.

  PurePlay provides poker tournaments which award $100,000
  monthly in cash prizes. Fundamental members are given prompt access
  to a restricted number of these tournaments, and can enter the remaining tournaments by simply sending a
  postcard to PurePlay requesting free entry. VIP members have on the spot entry to all cash tournaments and don’t must
  ship postcards. Poker is currently the one sport
  on PurePlay where you can win money and other
  prizes of value. Welcome to PurePlay, the online poker site the place
  you’ll be able to play poker and win cash prizes with no danger!
  Play on-line Texas Holdem, the featured recreation of the World Series of Poker, in addition to many other free poker games.

  The difference between free play and freeroll websites.

  There are two kinds of websites — free poker websites and real cash poker websites Most gamers
  assume that for gamers with no bankroll, instantaneous no deposit poker sites are the best way to go.

  But here is the thing. Most free poker rooms that you play without
  spending a dime don’t truly reward you with real cash.
  Actual cash poker websites are the most effective place to play freeroll tournament
  poker. Freeroll poker no deposit websites allow you to play totally free or for real.
  But as a result of the websites need to lure you in and get you to eventually
  play for actual money, they have a tendency to offer
  extra freeroll poker tournaments for actual cash prizes than the free-solely poker rooms. http://mlgroup.cloud/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=435603

 23. Read Full Report

  14 sierpnia 2017 at 12:12

  As part of the first time registration, a participant mechanically will get 5000 fun money
  chips credited to his account. If you ever lose your quarter, you can simply reset
  your account again to 25¢ as soon as a day. So you
  may play sloppy, constant all-in poker on a website like Zynga for nothing, or you’ll be able to play real,
  aggressive poker on and win up to $1.20 in each game performed.
  Cafrino is a US legal, FREE to play poker site where you can win actual money and prizes!
  PLAY FREE AUTHORIZED ON-LINE POKER – WIN ACTUAL
  CASH PRIZES. Cafrino is 100% legal in all fifty states since gamers are never required to deposit any money.

  One of the best half about Cafrino is you possibly can truly win actual money and prizes!

  Hold practising and build up your confidence till
  you’re ready to hit the virtual tables and play for actual cash.
  Select one of our high 10 on-line poker websites totally free poker cash and
  thrilling freerolls. If you get the urge to play poker on-line in a
  no deposit sort of approach there could also be one or two questions that you’ve, while you can in fact all the time contact any of our no deposit poker websites customer care teams to get the solutions you
  might be in search of, beneath we now have
  put collectively the three most requested questions which often is the ones you are
  on the lookout for solutions to!

  Make your first real money deposit and start enjoying at PokerStars.
  You’ve got arrived to the premier vacation spot for widespread free on-line slot video games.
  Take a look at your luck and your skill to win actual money prizes
  in every day tournaments. These video games are like no on line casino slots you have got ever seen earlier than. With unique styles and gameplay
  for each beginners and avid players alike, these enjoyable and simple
  games could have you smiling with delight. Merely play in your browser
  and luxuriate in these free slots at the click on of a button. Free Slots Land has been in existence because
  the 12 months 2000, providing the final word Vegas experience to your entertainment.

  The competition in a freeroll is comfortable like a free cash sport.
  However as a result of they award prizes, they will get
  hundreds or thousands of entrants. So, it’ll
  take a little bit bit of both luck and talent to
  make cash from these. Plenty of folks have accomplished it.
  Some have managed to show these small prizes into bankrolls they
  later grew to hundreds, thousands, even tens of millions of dollars.

  I’ve cashed in a freeroll or two, though I didn’t parlay mine into a long-lasting bankroll.
  However each Dwan and Obrestad launched their poker careers – earnings hundreds of thousands of dollars to this point – enjoying poker freerolls.

  Fortuitously, most of the sites we suggest do something similar.

  Because you do not wish to play for your share of $10, which might be
  cut up between 10, 25 or 50+ players. We recommend looking
  for websites who offers a minimum of $100 for his or her freerolls.
  A pair cashes – a lot less wins – will go a long way once you make the switch to the micro stakes.
  Some poker websites let everybody signal as much
  as their freerolls. Which means you might need to battle four,
  586 gamers on your share of a $50 prize pool. Even for those who play
  effectively you may additionally need to get very, VERY lucky.
  We have seen freerolls the place the fields are restricted to 600
  or 1,000 players – the top 50 (or less) are paid.

  Bluffs solely work against gamers who’re capable of folding.
  So, it’s not going to make sense to bluff except
  you realize you’re up towards a thinking participant. Whenever you play a hand, it’s
  good to think a couple steps forward. You
  bought to have a plan for a way you may play your hand for those who connect
  on the flop. For example, if you play an Ax hand,
  the objective is to bet. But say you hit high pair whereas holding A3o with four other gamers in the pot.
  Not only will you not prefer it, but chances are high somebody has your
  hand dominated. A better technique is to play
  fingers that aren’t typically dominated on the flop.
  Most beginners do not adjust their strategy for different desk
  sizes.

  And because there might be so much (lifeless) cash within the pot relative to your stack, you don’t have to win the pot fairly often for it to be a worthwhile
  play. And once you do win the pot you’ll add a ton of chips to your stack.
  There you’ve got it. Those 10 suggestions should provide help to crush
  poker freerolls. But that’s as a result of poker freerolls are going to play the identical approach.

  After you have played a couple of freerolls, likelihood is you’ll have cashed or
  are on the point of your first one. Most gamers
  will wish to parlay this into a bankroll. To maneuver up in stakes and start
  enjoying games that conscious real cash prizes.

  Listed here are some common questions we often get about poker freerolls
  and freeroll poker sites (and our answers). Many gamers will go out of their strategy to steal these passwords.
  Then play the games to win money that is not meant
  for them. The biggest difference between free play or free video
  games is you can’t win money. However with freerolls you
  can win actual money prizes – like cash or match entries.

  The biggest difference is that the VIP freerolls are available only to players on a specific VIP stage (or all levels).

  There are lots of the reason why you may consider playing freerolls.

  Taking part in freeroll tournaments is the easiest way to sharpen your poker
  strategy abilities with out having to wager any cash.
  There are, nevertheless, many different sorts of freerolls and finding one of the best ones might be difficult for brand spanking new poker
  gamers. The participant just isn’t on the hook for any money and is
  actually playing free online poker. There is no actual money
  to be gained and the entire chips in play are simply token markers to maintain score and bragging rights,
  more or less. But even cooler is the payout is often of actual cash value – either the
  form of actual money or in a ticket to play in a tournament with an actual-money buy-in.

  Of course there are some freerolls where you possibly can qualify for simply being from
  a certain region and even being a Fb fan of a famous poker
  player. In fact when you’re on the lookout you will discover opportunities to play freerolls or free poker tournaments quite regularly.
  All you want is a little bit of due diligence and to pay attention to social media accounts for common poker websites or poker TV reveals like PokerStars
  and 888poker or EPT Dwell. In actuality there is free money to be won and
  free poker tournaments for nearly every type of poker player so ensure you have
  a look around and see the place the perfect deals are.

  We provide the very best poker and casino at partypoker – that is why we’re providing you with $25 free to
  take a seat down at our poker tables and take our casino for a spin with
  no danger. Gamers should be 21 or older and located in New Jersey to participate.
  All new gamers who’ve each signed up for an account and
  offered a sound identify, date of birth and social safety quantity at
  partypoker and who are usually not in any other case restricted
  from taking part in by regulation (Eligible Players”) in the course of the Promotional Interval will be credited with
  their free $25 bonus. The free $25 will be paid as a mixture as
  follows: $5 tournament dollars for use on massive cash tournaments and Sit&Go, $10
  for use on poker cash games and fast-forward, $10 to be used on casino slots and jackpot slots.

  The $25 bonus money shouldn’t be transferrable and might not be substituted or redeemed
  to make use of off the location, except as supplied for by these phrases and conditions.

  All taxes on the bonus money are the only real
  duty of the player. Should you or someone you understand has a gambling drawback and
  desires assist, call 1-800-GAMBLER. is operated below license and is regulated by the New
  Jersey Division of Gaming Enforcement in accordance with the Casino Control Act N.J.S.A.
  5:12-1 and its implementing laws. Du money et des tickets Beat the Clock offerts avec votre premier dépôt.
  Améliorez votre approach face à des joueurs de votre niveau.

  À eux tous, ils comptent des dizaines de bracelets World Collection et
  de titres EPT et WPT, sans oublier les tens of millions de dollars de positive
  aspects qu’ils ont remportés. Et vous pouvez maintenant les rejoindre aux tables grâce à PokerStars.
  Chaque année, PokerStars qualifie des milliers de joueurs
  de poker pour les plus grands événements du circuit, notamment l’European Poker Tour ( EPT ), l’Asia Pacific Poker Tour
  ( APPT ), le Latin American Poker Tour ( LAPT ), les France
  Poker Sequence ( FPS ), le UK & Eire Poker
  Tour ( UKIPT ), la World Cup of Poker ( WCP ) et le PokerStars Caribbean Journey ( PCA ).

  Each Online Poker offers a free method to play poker – FREEROLLS.
  Pokerstars – $a hundred.000 Month-to-month Freerolls for Depositors.
  Poker 770 – at least $50.000 through Freerolls Monthly.
  Betfair Poker – at least $52.000 by way of Freerolls Monthly.

  Even occasions akin to Sunday Millions at Pokerstars
  will let you play poker without cost and win 1st place prize reaching up $a hundred and fifty.000.
  Some freerolls have a small entry price once you use your poker
  points to enter these freerolls nevertheless you continue to get to play poker without spending a dime and win real cash.
  Many of the greatest online poker rooms provide at the very
  least one free step of satellites leading the way in which to win tickets to enter
  reside poker tournaments and even free packages ti reside poker events
  with accommodation and pocket money included.

  In fact there are many bonus gives that require a deposit and are more profitable, but when it comes to straightforward,
  pain free, real money for merely making a poker account, Bet365 is unquestionably one of the high choices.
  Advertising picture from a recent Bet365 promoting marketing campaign. If our prime choose is not ideal for you, or you already
  have an account, learn on to discover the remainder of our Prime 5 on-line poker rooms that provides you
  with fully free cash without making a deposit.
  All rooms in this article have been chosen based on how easy it’s to get
  your free money, visitors, safety and different relevant elements.

  If you are the kind of one that hunts around for the
  newest no deposit bonus provides, you could have probably stumbled throughout 888 and possibly a couple of
  different rooms talked about on this evaluation. Providing
  $10 utterly free to new customers, PKR are greatest generally known as an revolutionary poker company and the one poker room to pursue 3D software program severely.
  PKR is COMPUTER, Mac, Android and iOS Suitable – Making it probably the most appropriate no deposit
  poker bonus room with a bonus. As is the case with Bet365, PKR can also be owned and operated within the
  United Kingdom. It only takes 1 minute to register and unlock access to unlimited poker movies.

  Construct your Token bankroll and buy-in to bigger
  tourneys with cash prizes! Over $5,000,000 paid to players similar to you since 2006.
  Launched in 2006, NLOP has grow to be recognized because the main vacation spot web site for prized-primarily based,
  free-to-play online poker. NLOP permits gamers to
  win money and prizes hourly, day by day and weekly with no financial danger — players by no means
  lose money! Gamers at NLOP enjoy a novel social gaming experience.

  NLOP is legal as a result of it’s eradicated a key
  component that is required for gambling: consideration. Our video games
  are entirely free to play; there isn’t any depositing of funds or risk involved in any respect, thus we have
  eliminated the component of consideration.

  PurePlay provides poker tournaments which award $100,000 monthly
  in cash prizes. Fundamental members are given prompt access to a restricted number of these tournaments, and can enter the remaining tournaments by simply
  sending a postcard to PurePlay requesting free entry.
  VIP members have on the spot entry to all cash tournaments and don’t must
  ship postcards. Poker is currently the one sport on PurePlay where you can win money and
  other prizes of value. Welcome to PurePlay, the online poker site the place you’ll be able to play poker and
  win cash prizes with no danger! Play on-line Texas Holdem, the
  featured recreation of the World Series of Poker,
  in addition to many other free poker games.

  The difference between free play and freeroll websites.
  There are two kinds of websites — free poker websites and real cash
  poker websites Most gamers assume that for gamers with no bankroll,
  instantaneous no deposit poker sites are the best way to go.
  But here is the thing. Most free poker rooms that you play without spending a dime don’t truly reward you with real cash.
  Actual cash poker websites are the most effective place to play
  freeroll tournament poker. Freeroll poker no deposit websites
  allow you to play totally free or for real. But as a
  result of the websites need to lure you in and get
  you to eventually play for actual money, they have a tendency
  to offer extra freeroll poker tournaments for actual cash prizes than the free-solely poker rooms. http://mlgroup.cloud/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=435603

 24. Ernest

  14 sierpnia 2017 at 22:37

  Hey would you mind stating which blog platform you’re using?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m having a hard
  time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask! http://cartridge.com.ua/blog/What-Everyone-Is-Saying-About-Car-Games-And-What-You-Should-Do.html

 25. playtech casinos

  15 sierpnia 2017 at 02:19

  I’ⅾ likle tto fіnd oᥙt m᧐re? Ι’d lіke to find out mߋre details.

 26. Visit This Link

  15 sierpnia 2017 at 03:10

  It’s possible you’ll be wondering learn how to get a California medical marijuana card
  online – Many CALIFORNIA hashish patients are exploring medical cards renewals online CALIFORNIA or for new affected person medical cards evaluations CALIFORNIA Hashish is a plant that has therapeutic elements in it,
  and it used for medical conditions. The only data transmitted to the State Medical Marijuana Program is your photo, your card sort (e.g.

  patient or caretaker) and the expiration date of the cardboard.
  While we work to streamline approval processes and printing of affected person playing cards, it is the affected
  person’s duty to submit an purposes at the very least 30 days prior to their card expiring; nevertheless, MCP strongly encourages sufferers to submit functions 60 days previous
  to their card expiring. Find out how to get an AZ
  medical marijuana advice. The Hawaii Division of Health will start administering the Medical Marijuana Dispensary Program in 2016 and dispensaries might
  start to dispense medical marijuana and manufactured medical marijuana merchandise as early as July 2016 with departmental approval.

  I received my advice online this December, they’re fast, straightforward and low
  cost, Merry Christmas and Completely satisfied New
  Year to all at 420EvaluationsOnline. A spokesperson from the California
  Department of Health Medical Marijuana program wasn’t positive about telehealth laws and state medical playing cards but did
  say he’d heard of some dispensaries doing that. Arizona MMC
  also acquires affected person medical records at no further charge.

  We use thick, 30 Mil PVC, card inventory to provide sturdy and long-lasting cannabis playing
  cards. Over 19,000 people have obtained Arizona
  medical marijuana playing cards in the 1st
  full yr of this system.

  Once your medical hashish utility is permitted you’ll be despatched a listing
  of licensed nonprofit producers that you may legally receive medical hashish from.
  By the time I drank half a large coffee, I
  had stuffed out the net kind for legal Medical
  Marijuana, and similar to that, my official paperwork were
  delivered a couple of days later. Gone are the times of waiting
  twenty minutes in an workplace, solely to be taken to a unique,
  smaller room to attend another half hour, until lastly seeing
  a physician. Hashish Card Renewal San Francisco – Inexperienced Evaluations.
  LOW PRICES: We have aggressive pricing that’s stored low by streamlining experiences for
  our patients, so you at all times get the most effective deal.

  On-line MMJ Doctor gives Distinctive Medical Marijuana (medical hashish) Evaluations in San Francisco & San Jose and now we provide on-line
  medical marijuana card evaluations Our mission is to make sure everyone may be evaluated to see if
  medical hashish is something that can profit them with their medical circumstances
  Our California licensed 420 docs will never turn away anybody who needs an evaluation for medical
  marijuana.Under the guidelines outlined in Proposition 215,
  the Compassionate Use Act and proposition sixty four , handed by California voters in 1996 and November 2016, medical and
  leisure Cannabis is Legal within the state of California.

  Presently Bill SB420 states that a typical
  patient can grow as much as 6 mature hashish vegetation or 12 immature marijuana clones.

  Your medical provider has renewed your certification on-line and now
  you might want to renew your registration with the Medical Use of Marijuana Online System.
  New Sufferers should have a valid picture ID. Find security and safety in getting a legal marijuana analysis as we speak at ECMM!
  Acquiring your MMJ License affords you the rights to make use of these various medicines in a protected and safe setting.
  If the applying was denied then the applicant will receive a
  letter explaining why the application was denied.

  Subsequent, scan and upload your driver’s license and the completed software package
  deal. Sufferers can choose to obtain nine $25 credits or three
  $75 credits (each totaling $225). Do not renew your card before
  60 of the expiration date on your MMJ Card; the Marijuana
  State Registry will think about it a replica and reject the
  application and one other $15 price shall be due when re-submitting your paperwork to the Florida State Registry.
  Registered cardholders and suppliers, who don’t notify the division of address
  changes within 10 days of the change, could also be revoked from the registry.
  There have also been roughly 1000 caregivers licensed
  in the state to this point.

  In case you are searching for the medical marijuana doctor who can be compassionate and sympathetic
  to your needs and will actually take heed to what it’s important to say, MMJ Physician is the only option for acquiring your medical marijuana card ( medical
  cannabis license in San Jose and San Francisco ). The state of Arizona charges an ordinary $a
  hundred and fifty charge for each utility every year.
  Upon getting obtained your card chances are you’ll choose to get your medical marijuana from the dispensary in your zoning area.
  To be able to legally possess medical marijuana,
  a patient should first acquire a legitimate recommendation from
  a State-licensed medical physician.

  It took like 12 minutes to get really useful
  at 420EvaluationsOnline. Surprisingly, there isn’t any
  age restrict to be a medical marijuana patient in Nevada so long as you submit a
  signed minor release” kind in the course of the utility
  course of and designate your primary caregiver. As soon as permitted, we
  immediately email a duplicate of your Medical Marijuana Advice.
  We take pleasure in helping be certain that
  our customers receive the best stage of care attainable
  in an effort to meet their needs. Tuscon Marijuana Card Renewal is your best resource for getting your Arizona
  Medical Marijuana Card. If your program ID card is ever lost, stolen, or damaged, there
  is not any have to panic: it’s fast and simple to get a replacement.

  Starts a Registry Card Change Application in case you are obligated to or want to change information that appears on your existing Medical Marijuana Registry Identification Card.
  All applications require a photocopy of a valid (not expired) Montana driver’s license
  or state issued ID, to prove Montana residency.
  Name us at present at 202-670-4420 in case your card is expired or
  will expire quickly and we’ll be joyful to assist you with the renewal course of.

  An ID CARD is a illustration of the particular suggestion that is
  pockets sized, straightforward to hold and acceptable at most dispensaries.

  Veterans also qualify for discounted renewal fees, but must be registered with the IDPH as a
  Veteran.

  Apart from that I see the identical purposes, new wording which changed.
  It is best to expect the appointment to take between 15-30
  minutes. When you become a medical marijuana patient
  with us, you’ll receive an expert marijuana recommendation letter from our MMJ Doctor and a
  cannabis card that will will let you Legally use marijuana in California.
  A person could not reapply for the New Mexico Medical Hashish Program until at least 6 months after the date of denial, until in any other case approved by the New Mexico Division of Health.
  At 420EvaluationsOnline we conduct medical cannabis evaluations to ensure you meet the requirements of obtaining a medical marijuana license.

  If the medical hashish utility is just not properly filled out or their
  is lacking data such as medical information or a sound New
  Mexico driver’s license or state ID then the applicant must
  resubmit the medical hashish application and the 30 day period can be reset.
  While we’ve offered new patient recommendations ($60) and renewals ($forty), we’re
  proud to announce that we at the moment are offering Grower’s Suggestions ($120) which permit
  the cultivation of as much as 99 crops. Open since 2009,
  Hollywood Simple Clinic and Medical Marijuana Card
  Physician focus on medical hashish evaluations, suggestions, renewals, playing
  cards and cultivation licenses for rising marijuana.

  Purposes are reviewed within 15 days of receipt. So as to get your Arizona Medical Marijuana card
  renewed by the state you must again obtain a doctor’s recommendation from a physician licensed to practice drugs within the state of Arizona.

  Sadly, the renewal course of isn’t going to be any simpler that the initial certification. The opposite
  factor about your renewal, in case you let it lapse, you won’t
  be allowed to set foot in a club or dispensary, until you’ve got it renewed.

  See Docs are Licensed by the California Medical. Using MMJDOCTORONLINE was way simpler
  than going to the clinic. This contains patients who either had been initially sufferers of Arizona MMC or obtained their certification elsewhere
  and wish a renewal.

  Once the card renewal utility system is on the market, you will be unable to
  renew your card greater than ninety days prior to its expiration. That is
  what I paid..I’m expecting to pay $35 for renewal I received it from Hwood Medical.
  Arizona Medical Marijuana Card Renewal Necessities. Once the Medical Advisory
  Board reaches a call they are going to submit the recommendation to the Secretary of the Division of Health for consideration.
  California Medical Board Licensed Marijuana Doctors.
  Get hold of a medical hashish evaluation in your California medical hashish card recommendation online!
  Patients who obtain SNAP benefits are eligible for a $seventy five discount of their state
  fee.

  In response to research displaying promising results from the
  scientific use of marijuana, the state of Arizona has—along with 15 other states—accepted such use in certain properly-defined cases, e.g.
  terminal diseases. We propose that you carry a hard copy of
  your recommendation upon your first go to to a brand
  new dispensary. Sufferers maintain their eligibility by
  submitting a handful of knowledge and costs to the Department of Well being Companies.
  California medical marijuana patients can go to any
  medical marijuana dispensary in California and/or develop medical marijuana at home.

  By working with our on-website doctor, we’re able to offer patients a special discounted charge
  on purposes: Our doctor will charge Stage Up sufferers $75 for recommendations.

  The Department recommends checking with your common medical provider to
  see if they can fill out the medical certification. Learn to: Get a Medical Marijuana Card in Arizona.
  If you qualify then your cost will probably be $39.00 for your medical marijuana advice renewal, which is lively for instant use and
  valid for one full 12 months. We provide safe
  online and cellphone verification of card legitimacy
  24 hours a day, 7 days per week. Should you’re wondering what a
  renewal is, then you in all probability already have your doctor’s advice
  or medical marijuana card. The Studio City
  Straightforward clinic is now on the corner of Laurel Canyon and Riverside Dr at 12045 Riverside Dr Los Angeles CA,
  91607.

  Try Cannabis Certification Facilities, Arizona Medical Marijuana Certification Centers,
  or Green Cross Clinics. Be sure that your utility is full and that you are submitting
  all required information. So, in the event you spend $2,250 you will receive a voucher for $225 and pay nothing out of pocket to our on-site physician ($25
  extra payment may apply if medical data will not be supplied).
  As soon as approved, you get your marijuana advice online instantly, get your paper recommendation on thick
  beautiful granite paper, with the PureCann Verified embossment.
  Inexperienced Cross Clinics is located in Phoenix, Arizona.
  On-line 420 evaluation with a licensed physician in California. https://vendaoalquilesuinmueble.com/user/profile/865

 27. tomek

  15 sierpnia 2017 at 09:32

  gudłaje i UBywatele zalewaja gnojowka prawicowe portale

 28. kalfans

  16 sierpnia 2017 at 11:43

  Ten artykuł to manipulacja . Autorka przytoczyła tylko komentarze jednej strona , a wiadomo że druga strona komentowała na jeszcze niższym poziomie .

 29. famekatui

  17 sierpnia 2017 at 15:47

  nie przejmujcie się lewackim skowytem … u nich ta reakcja oznacza, że idziecie w dobrym kierunku , robicie coś dobrego i po prostu macie rację …. a pana Bruskiego trzeba odwołać bo to bardzo zły prezydent jest

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra