Z kraju

Dwie dziewczynki i troje dorosłych nie żyją po wczorajszych nawałnicach na Pomorzu

Burza na Kaszubach zabiła dwie dziewczynki, 14-to i 13-latkę, które przebywały na leśnym obozie harcerskim w Suszku. Za cztery dni miały wrócić do domu z obozu harcerskiego, niestety nawałnice spowodowały, że na namioty harcerskie przewróciły się drzewa.

Kilkoro dzieci wymagających hospitalizacji przebywa w pobliskich szpitalach, pozostałe dzieci zostały przewiezione do szkoły w Nowej Cerkwi.

Ogólnie w turystycznych okolicach Chojnic boleśnie dotkniętych wczorajszej nocy nawałnicami poszkodowanych zostało według różnych szacunków od 28 do 40.

Niestety oprócz dwóch dziewczynek z obozu harcerskiego zginął również jeden mężczyzna, który podczas feralnej nocy próbował usunąć drzewo sprzed samochodu, kolejną ofiarą jest mężczyzna śpiący pod namiotem na polu biwakowym oraz jedna kobieta przebywająca w domu, na który spadło drzewo.

Harcerze pochodzili z okręgu łódzkiego i nie był to ich pierwszy wyjazd do powiatu chojnickiego. W Suszku przebywali harcerze i harcerki z 26 ŁDH, szczepu Zawiszacy, 59 ŁDHek, 9ŁDH. Jak podaje Dziennik Łódzki tragicznej nocy komendant obozu phm. Mateusz Idzikowski HR, zadecydował o ewakuacji obozu, niestety harcerze nie zdołali już opuścić obozu ze względu na fatalne warunki nagłej nawałnicy.

Źródło: Dziennik Łódzki i Dziennik Bałtycki

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

274 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra