Z kraju

Róża von Thun und Hohenstein: Poprzez reparacje wojenne Polacy chcą zrobić kolejne Auschwitz, tym razem Niemcom

Ja nie chcę pieniędzy za mojego dziadka, mam w nosie pieniądze Niemców, ale chcę, żeby poczuli ten wstyd, kiedy dzisiaj mówią, że nie ma problemu. A ich pomocnicy tutaj też powinni sobie ten wstyd wziąć, bo oni się zwerbowali na ten wstyd. Nie musieliby się wstydzić, gdyby nie ich dzisiejsze zachowanie – oświadczyła Róża Thun w programie „Bez retuszu”.

– Nas napadnięto, nas ograbiono, zniszczono nam gospodarkę i wymordowano ludzi. Mówienie, że nawet nie mamy prawa o tym mówić, to jest przykład pedagogiki wstydu, który nam Platforma fundowała w każdej sprawie – tłumaczył jej Tomasz Sakiewicz, zwracając uwagę, że mówi ona nie jak Polka, ale jak Niemka.

– Ja myślę, że jak tak mamy występować, to Prusowie powinni wystąpić za to, że zostali wymordowani przez najeźdźców lata temu, potem były rozbiory, pierwsza wojna, druga wojna – jak już występować, to o wszystko – ripostowała europosłanka Platrofmy Obywatelskiej Róża von Thun und Hohenstein.

Mówiąc, że widziała plakaty w Warszawie z napisem ,,Reparationen macht frei” w formie napisu z bramy obozu Auschwitz, powiedziała: „To ewidentnie znaczy, że mamy w Polsce grupę ludzi, która marzy o tym, żeby zrobić kolejne Auschwitz, tym razem Niemcom”. – Przypisuje pan ludziom rzeczy, których nie mówią. Powinien się pan wstydzić, że pan robi wojnę polsko-polską. Zostałam osobiście obrażona i żądam przeprosin! – zwróciła się do Sakiewicza, po czym demonstracyjnie wyszła ze studia.

– To co powiedziała w TVP pani Róża Thun to woda na młyn dla tych, którzy fałszując historię, lansują kłamliwe tezy o „polskich obozach koncentracyjnych” – skomentował sprawę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który uznał słowa eurodeputowanej PO za „haniebne”. Swoją drogą wypowiedź Róży Thun najlepiej świadczy o tym, czyje interesy reprezentuje ugrupowanie zwane Platformą Obywatelską i w związku z tym należałoby się zastanowić, czy nie powinno zostać zdelegalizowane…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

192 komentarze

192 Komentarzy

  1. chief operating officer means in french

    12 listopada 2017 at 20:19

    Do a search for key Financial Officer tasks at machine.

  2. Fredrick Fukuda

    17 grudnia 2017 at 21:37

    WOW just what I was searching for. Came here by searching for meta_keyword|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra