Z zagranicy

Doradca Orbana: „Promocja” migracji dokonywana przez NGO stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Działania podejmowane przez organizacje pozarządowe promujące migrację „często współpracując ze kręgami przemytników” stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego – uważa doradca premiera ds. bezpieczeństwa wewnętrznego György Bakondi.

– Organizacje niechętnie podpisują kodeks postępowania, o podpisanie którego wnioskowały Włochy do wszystkich organizacji pozarządowych operujących statkami ratującymi migrantów. Nie chcą też przestrzegać węgierskiego prawa – dodał, zaznaczając, że Węgry stoją na stanowisku, że działania organizacji pozarządowych pomagających migrantom muszą być transparentne.

Zdaniem Bakondiego, jeżeli organizacje w tej kwestii stosują się do prawa, władze nadal nie będą w stanie powstrzymać ich działań, „ale przynajmniej będą one transparentne, a to jest niezmiernie ważne”.

Bakondi stwierdził, że ostatnie działania podejmowane wobec organizacji pozarządowych przez Włochy wzmocniły stanowisko węgierskiego rządu, że finansowane z zagranicy organizacje „promujące migrację” nie powinny mieć zezwolenia na prowadzenie swojej działalności w tajemnicy i muszą stać się transparentne.

– Działania oraz finansowe funkcjonowanie programów „proimigracyjnych” organizacji pozarządowych „podnosi wiele pytań nie tylko odnośnie do Morza Śródziemnego, lecz również Europy wewnętrznej, włącznie z Węgrami – powiedział Bakondi.

– Gdyby Bruksela posłuchała premiera Węgier i propozycji rządowych wzmocnienia granic oraz zdecydowała, aby rozpatrywanie wniosków o azyl odbywało się poza Unią Europejską, tej ostatniej już dawno udałoby się powstrzymać masową nielegalną migrację, udałoby się także zapobiec tysiącom zgonów podczas przemytu – dodał.

Źródło: dailynewshungary.org

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

101 komentarzy

101 Komentarzy

  1. Itamar Serp

    3 listopada 2017 at 17:56

    I could not refrain from commenting. Very well written!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra