Kościół

Miłość chce należeć do każdego. Trzeba być wolnym, aby to zobaczyć

19 SIERPNIA 2017, Sobota, (Mt 19,13-15)


Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: Dopuście dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Zobaczmy możliwości rozeznania jakie bywają u ludzi. Jedni, którzy nie byli tak blisko Jezusa Chrystusa poczuli pragnienie przynoszenia swoich dzieci, aby im błogosławił, aby ich dotknął.

Jednocześnie uczniowie, którzy żyli bardzo blisko Jezusa, rozeznali coś zupełnie przeciwnego i zaczęli ludziom nie tylko zabraniać przynoszenia dzieci, ale zabraniali tego szorstko, to znaczy z przekonaniem i być może nawet ze złością!

Jak to jest, że zdarza się iż ci, którzy wcale nie posługują bezpośrednio w Kościele, nie rozeznają lepiej niektóre sprawy, niż ci którzy są blisko ołtarzy chrystusowych?

Weryfikacja naszych rozeznań dokonuje się zawsze w Jezusie Chrystusie.

Zobaczmy, co jest na pierwszym miejscu w opisanej sytuacji z Jezusem i dziećmi?

Jak zawsze jest to Miłość.

Ludzie, którzy przynosili Chrystusowi dzieci, po prostu kochali je i chcieli dla nich tego, co najlepsze to znaczy błogosławieństwa Boga.

Zawsze niesiemy Jezusowi Chrystusowi ukochanych. Nie mamy czekać, aż ktoś będzie odpowiednio przygotowany, czy jakoś odpowiednio dojrzały, aby przyprowadzić go przed ołtarze Boga! Po prostu każdy człowiek jest gotowy do relacji z Bogiem, bo ta gotowość wypływa z Bożego planu wpisanego w ludzką naturę! Żaden z ludzi nie ma prawa oceniać komu należy się przybycie do Boga, a komu jeszcze nie.

Trzeba jednak nam być jak dziecko, to znaczy być prawdziwie wolnym od wszelkich uwikłań, czyli być jak dziecko, aby to pojąć. Jest to możliwe, bo Królestwo Niebieskie jest dla nas! Miłość bowiem chce należeć do każdego człowieka.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

170 komentarzy

170 Komentarzy

 1. José Wilame Araújo Rodrigues

  11 listopada 2017 at 11:07

  I’d like to find out more? I’d like to find out some
  additional information.

 2. Rene Lapine

  27 grudnia 2017 at 01:03

  Awesome post.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra