Z zagranicy

Lider AfD – Krym nigdy nie powróci do Ukrainy. Sankcje nic nie dadzą

Wiceprzewodniczący powstałej na fali kryzysu imigracyjnego niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland opowiedział się dzisiaj za ostatecznym uznaniem Krymu za część Rosji. Ponieważ ten anektowany przez Moskwę na mocy referendum półwysep w 2014 roku nigdy już nie powróci do Ukrainy, a w interesie Niemiec są dobre relacje z Rosją.

 

– Krym nigdy nie powróci do Ukrainy. Sankcje nic nie dadzą. (…) Rosja jest potęgą w Europie, musimy ją włączyć w europejski porządek. Należy skończyć z przeciwstawianiem sobie Rosji i NATO. — powiedział Gauland w wywiadzie dla grupy medialnej Funke. AfD od początku swojego powstania w 2013 roku domaga się od dawna normalizacji stosunków z Rosją.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się lider FDP Christian Lindner, który stwierdził, że –

Zachód powinien przedłożyć prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi propozycje, które pozwoliłyby mu na zmianę obecnej polityki „bez utraty twarzy”. Zdaniem polityka FDP sytuację na Krymie „trzeba będzie na razie traktować jak trwałe prowizorium”, ale nie powinno to blokować

kontaktów z Rosją w innych dziedzinach. Sankcje wobec Rosji nie powinny obowiązywać do czasu pełnej realizacji porozumienia z Mińska dotyczącego uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy. Pozytywne „kroki etapowe” powinny być nagradzane stopniowym znoszeniem sankcji.

Ponieważ w aktualnych sondażach AfD i FDP mają po 8 proc. poparcia, a więc wejdą

po wyborach parlamentarnych 24 września do Bundestagu więc mamy dwa kolejne niemieckie ugrupowania, które chcą normalizacji stosunków na linii Niemcy – Rosja. Jak się ta przyjaźń za każdym razem dla Polski kończyła doskonale pamiętamy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

99 komentarzy

99 Komentarzy

  1. click to read more

    15 grudnia 2017 at 19:51

    I’m thankful for such educational content

  2. qualcomm snapdragon 845 (us)

    20 grudnia 2017 at 19:52

    Amazing piece of guidance

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra