Z zagranicy

Prezydent Janos Ader – Węgrzy znów muszą dziś bronić granic kraju

Wczoraj podczas uroczystości w Budapeszcie z okazji święta państwowego, Dnia św. Stefana ustanowionego na cześć pierwszego króla Węgier prezydent Węgier Janos Ader oświadczył – Węgrzy znów muszą dziś bronić granic kraju.

 

– Bezpieczeństwo oznacza dziś co innego niż choćby dekadę temu: znów musimy bronić naszych granic, musimy bronić tego niezależnego, wolnego i europejskiego kraju, który uformowała ofiara, charakter i praca milionów Węgrów. 30 lat pod odzyskaniu przez Węgry niepodległości powinniśmy znów zdać sobie sprawę, że tylko to może być naprawdę nasze, co jesteśmy w stanie wciąż od nowa obronić. – powiedział węgierski prezydent podczas uroczystości promocji oficerów na placu Kossutha.

Z kolei minister obrony narodowej Istvan Simicsko podczas uroczystości stwierdził – Święto założenia państwa to zarazem święto wiary chrześcijańskiej Węgrów. Tylko otrzymana od św. Stefana wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu. Tymczasem Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament. Żeby dzieci i wnuki mogły żyć jako Węgrzy i zachować Węgry, należy obronić granice kraju i występować przeciwko takim zagrożeniom jak masowa nielegalna imigracja czy terroryzm.

Stefan I Święty z dynastii Arpadów urodził się w drugiej połowie X wieku. Na króla Węgier został koronowany około roku tysięcznego. Był gorliwym krzewicielem chrześcijaństwa i pierwszym węgierskim świętym. Został kanonizowany 20 sierpnia 1083 r. 20 sierpnia jest świętem państwowym na Węgrzech od 1991 roku.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Vigrx Delay Spray Review

  30 listopada 2017 at 03:49

  Hello! Excellent posts here. please do keep us posted.

 2. Delay Spray

  5 grudnia 2017 at 01:56

  Howdy! Fantastic post! Please keep sharing because I’ll be staying tuned for
  more!

 3. internet marketing jobs description

  10 grudnia 2017 at 04:13

  E mail marketing works perfectly for that objective. http://rockndata.net/UserProfile/tabid/61/userId/6814344/Default.aspx

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra