Z zagranicy

Naczelny rabin do Żydów – Wyjeżdżajcie z Hiszpanii. Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy

Po atakach terrorystycznych w Barcelonie naczelny rabin Meir Bar-Hen udzielił wywiadu dla „Jewish Telegraphic Agency” w Nowym Jorku wzywa Żydów, by opuszczali Hiszpanię, a wspólnotę żydowską w Barcelonie określił jako „zgubioną”.

 

– Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy.  – stwierdził rabin Bar-Hen.  Wezwał on członków swojej gminy, aby kupowali ziemię w Izraelu i nie powtarzali błędów Żydów w Algierii czy Wenezueli. Nalega, by opuścili Hiszpanię dopóki jest jeszcze na to czas. Zamachy, do jakich doszło w tych dniach, pokazały, jak trudno jest uwolnić się od coraz bardziej rosnącej w siłę „radykalnych marginesów” wielkiej wspólnoty muzułmańskiej. W imieniu własnym, a nie swojej wspólnoty, rabin skrytykował hiszpańskie władze i polityków za – jego zdaniem – zbyt opieszałe działania wobec islamskiego terroryzmu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

228 komentarzy

228 Komentarzy

 1. Carlos Eduardo Correa da Veig

  4 listopada 2017 at 04:56

  Touche. Great arguments. Keep up the good work.

 2. website numbers

  29 listopada 2017 at 06:49

  No matter if some one searches for his required thing, therefore he/she wishes to be available that in detail, so that thing
  is maintained over here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra