Z zagranicy

Żydowski totalitaryzm cały czas w natarciu

Wynika z jednego z artykułów zamieszczonych w żydowskiej, najpoczytniejszej anglojęzycznej gazecie, odnoszącego się do ostatnich wyborów na Węgrzech. W komentarzu do wydania „The Jerusalem Post” z 17 kwietnia 2014 r. redakcja oskarżyła Węgrów o faszystowskie resentymenty i nie szczędziła słów potępienia dla wzrostu węgierskiego patriotyzmu.

 

 

Społeczność żydowska, i to nie tylko na Węgrzech, najwyraźniej nie potrafi pogodzić się ze stopniem poparcia, jakim cieszy się konserwatywny Fidesz. „Kiedy kraje takie, jak Węgry dokonują antydemokratycznych i antyliberalnych zwrotów, to żydzi są tymi, którzy jako pierwsi czują płomienie pod stopami” – uznał autor artykułu, niepodpisany z imienia i nazwiska, co nie powinno dziwić, gdyż tak grubymi nićmi szyta propaganda to powód do wstydu.
 

Należy przy tym podkreślić, że mianem antydemokratycznych posunięć pewne wymienione tu grupy określają np. wymianę sędziów o komunistycznym rodowodzie na osoby niezwiązane z dawnym systemem, czy totalitarną w ich mniemaniu ustawę o przekazaniu rządowi kontroli nad zabezpieczeniem poufności danych węgierskich obywateli. Co ciekawe, zdecydowanie chętniej same gromadzą dane, które później są wielokrotnie przetwarzane bez wiedzy osób, do których należą.
 

Autor artykułu ubolewał przy tym, iż jeden na pięć głosów w kwietniowych wyborach został oddany na ultranacjonalistyczną partię Jobbik, której zarzucił, iż korzeniami tkwi w ideologii nazistowskiej. Żydowskie środowiska finansowe, w tym bankierzy oraz ekonomiści zapowiedzieli – oznajmiła „The Jerusalem Post” – że wyniki wyborów, stanowiące zupełne zaskoczenie, odbiją się w sposób negatywny na węgierskiej gospodarce.
Przesłanie to jest aż nadto czytelne: jeżeli nie popieracie naszych kandydatów, reprezentujących nasze interesy, zrobimy wszystko, aby zaszkodzić waszej gospodarce. Bank Goldman Sachs miał poinformować, iż reelekcja Viktora Orbana oznacza „nieprzewidywalne” polityki ekonomiczne, które powstrzymają rozwój kraju. Warto w tym momencie przypomnieć, że to właśnie rząd Orbana doprowadził do znaczącej poprawy w węgierskiej gospodarce i m.in. z tego powodu – mimo oszczerstw rzucanych przez jego nie zawsze węgierskich adwersarzy – wygrał zaufanie w postaci kolejnej kadencji. W tym kontekście deklaracje banku Goldman Sachs należy uznać za pogróżki.
 

Korzystając z okazji „The Jerusalem Post” potępiła plan uroczystości oraz wydarzeń związanych z 70. rocznicą niemieckiej inwazji na Węgry. „Faszystowski rząd Węgier odegrał główną rolę w anihilacji pół miliona żydów. Fakt ten będzie zmarginalizowany, a może nawet usunięty” napisał autor, „zapominając” najwyraźniej, że dzięki odwadze i poświęceniu węgierskiego polityka Józsefa Antalla seniora (odznaczonego medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata) oraz Polaka, Henryka Sławika, którzy z narażeniem życia organizowali systematyczną pomoc dla żydowskiej ludności ówczesnych Węgier, wielu żydów dostało szansę na przeżycie.
 

To charakterystyczne dla społeczności żydowskiej. Bardzo chętnie doszukują się wszędzie działań antysemickich, a nawet gdy ich nie ma, to imputują ich istnienie w sposób przypominający Goebbelsowską propagandę, natomiast nie chcą mówić o dobroci, której doświadczyli od innych nacji, czym zresztą sami psują wizerunek swojego narodu, odbieranego w wielu kręgach, jako zakłamany, niewdzięczny i podstępny.
 

Anna Wiejak

 

©WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. jaro

  23 kwietnia 2014 at 07:42

  no cóż, prawda w oczy kole żydomasonerię; taka sama wściekła reakcja była w ONZ, jak przemawiał poprzedni prezydent Iranu, który po imieniu nazwał działania Izraela na Bliskim Wschodzie i w ogóle; i jak tu się z nim nie zgodzić, że jest to państwo ze wszech miar czerpiące z doświadczeń swoich ciemiężycieli w czasie drugiej wojny światowej – Niemiec hitlerowskich, m.in. z dorobku Gestapo, SS i samego szefa Hitlera; czyżby mięli wiadomy syndrom? i czy tylko? a Węgrom to tylko życzyć jak najlepiej i brać od nich to co najlepsze w polityce;

 2. Ela

  23 kwietnia 2014 at 08:11

  Swietny artykul,wszystkieko najlepszego dla Wieger!!!! Jedna malutka poprawka do artykulu…..’CI ZYDZI” co tak glosno szkaluja NIE sa prawdziwimy zydami………” oto ze zboru szatana wysle tych co sie zwia zydami a nie sa lecz klamia:….(Apokalipa Sw Jaja) …Mamy czrno na bialo co sie w tej chwili dzieje na swiecie….Wreszcie nazywajmy rzeczy po imieniu….Wszystko zlo jest dzisiaj nazywane tolerancja I demokracja a w rzeczywistosci to jest zlo ktore wszystko I wszystkich niszczy….Pan Orban zorientowal sie w pore….Niech go Bog prowadzi….

 3. Wolny

  23 kwietnia 2014 at 11:14

  Sami sa szowinistycznie patriotyczni, a innych gania za patriotyzm? Oczywiscie, nie wszystkich innych, np. takich Chinczykow nie gania, prawda?

 4. jacek

  23 kwietnia 2014 at 11:17

  Żydowscy szowiniści i szwindlarze uważają,że są nadludźmi i wszyscy goje są po to aby ich okradać i oszukiwać.Pan Jezus powiedział im,że ich ojcem jest diabeł.

 5. Wolny

  23 kwietnia 2014 at 11:58

  Jednak polska (i inna) zydofobia jest rownie glupia i szkodliwa co zydowska polonofobia, wegrofobia itp. Nalezy opierac swoje opinie na jakikolwiek temat, w tym na temat nacji, na faktach, nie na urojeniach.

 6. mas

  23 kwietnia 2014 at 12:33

  „Policjanci żydowscy byli bardzo często okrutniejsi od Niemców” Emanuel Ringelblum, żydowski kronikarz Getta Warszawskiego

  “Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski, poeta żydowski

 7. mas

  23 kwietnia 2014 at 12:34

  „Miałeś rację, kiedy napisałeś, że współcześni Żydzi mają w sobie element samobójczy. Taki Żyd nie umie żyć bez antysemityzmu – jeśli go nie ma, gotów jest go stworzyć. Musi krwawić za całą ludzkość – walczyć z reakcjonistami, martwić się o Chińczyków, Mandżurów, Rosjan, nietykalnych w Indiach i Murzynów w Ameryce. Głosi rewolucję, a jednocześnie pragnie dla siebie wszelkich przywilejów kapitalistycznych. Usiłuje zniszczyć nacjonalizm w innych ludziach, ale sam szczyci się tym, że należy do narodu Wybranego. Jak takie plemię może istnieć wśród obcych?” noblista Isaac Bashevis Singer „Żyd współczesny nie może żyć bez antysemityzmu. Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje, on go stworzy.”

  „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.” Hannah Arendt

 8. mas

  23 kwietnia 2014 at 12:35

  Najbardziej krytykowaną jest druga książka Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust. Sugeruje w niej m.in., że duża część środowisk żydowskich nagłaśnia tragedię swego narodu głównie po to, by uzyskiwać w ten sposób środki finansowe i wpływy polityczne. Twierdzi, że w historii XX w. istniały zarówno podobne, jak i gorsze tragedie narodowe, jednak żadna z nich nie jest tak nagłaśniana jak Holocaust i żadna nie doczekała się bezprecedensowej ochrony prawnej dotyczącej badań naukowych (instytucja kłamstwa oświęcimskiego)

 9. Wolny

  23 kwietnia 2014 at 13:42

  [quote name=”mas”]Najbardziej krytykowaną jest druga książka Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust. Sugeruje w niej m.in., że [/quote]

  Finkelstein to tez Zyd (w istocie Amerykanin pochodzenia polsko-zydowskiego). Zatem chyba nie wszyscy Zydzi tacy zli jak niektorzy wydaja sie tu uwazac? Jak sadzisz? Przy okazji, Antoni Slonimski to nie „poeta zydowski,” tylko poeta i felietonista POLSKI pochodzenia zydowskiego. Dowod: pisal po polsku, nie po hebrajsku czy w jidysz.

 10. Kamil

  23 kwietnia 2014 at 15:43

  @Wolny – nie ma czegoś takiego jak polski żyd – tak samo jak nie ma angielskiego-francuza ani niemieckiego-włocha. Albo jesteś się Polakiem albo żydem – można ewentualnie być Polakiem wyznającym judaizm – ale to też nie oznacza że jest się polskim żydem – Żyd to nacja nie różniąca się niczym od innych nacji. Sformułowanie polski-żyd zostało stworzone aby żydzi mogli wyciągać z polski ich „rzekome majątki”. A tak naprawdę nic im się nie należy – nawet złotówka.

 11. Wolny

  23 kwietnia 2014 at 16:09

  [quote name=”Kamil”]@Wolny – nie ma czegoś takiego jak polski żyd – tak samo jak nie ma angielskiego-francuza ani niemieckiego-włocha. Albo jesteś się Polakiem albo żydem – można ewentualnie być Polakiem wyznającym judaizm – ale to też nie oznacza że jest się polskim żydem – Żyd to nacja nie różniąca się niczym od innych nacji. Sformułowanie polski-żyd zostało stworzone aby żydzi mogli wyciągać z polski ich „rzekome majątki”. A tak naprawdę nic im się nie należy – nawet złotówka.[/quote]
  A czy masz jakies dowody, fakty, na prawdziwosc swoich powyzszych twierdzen? Wiec niby m.in. wielcy Feldman,Aszkenazy, Hirszfeld, Lesmian,Tuwim to nie byli polscy Zydzi, i niby oni wyciagali z polski (sic) jakies majatki? Jakies dowody w tej sprawie?

 12. władek

  23 kwietnia 2014 at 16:48

  Żydzi póki nie uwierzą w Chrystusa w zwycięstwo dobra nad złem będą nam wrogami,wojna cywilizacji trwa.

 13. moherowy beret

  23 kwietnia 2014 at 18:02

  Prof.Finkelstein jest przyzwoitym człowiekiem i dlatego Żydzi go nienawidzą.Chciał odwiedzić Izrael kilka lat temu i co go spotkało na lotnisku na miejscu?Otóż został aresztowany przez uzbrojonych izraelskich żołnierzy,spisany i wsadzony z powrotem do samolotu z zakazem wstępu do Izraela do końca swoich dni.To jeszcze nie wszystko co go spotkało w życiu.W USA został wyrzucony z uczelni i ma problem ze znalezieniem pracy na jakiejkolwiek uczelni.Czy można bardziej prześladować człowieka przez swoich pobratymców?

 14. Wolny

  23 kwietnia 2014 at 19:09

  [quote name=”władek”]Żydzi póki nie uwierzą w Chrystusa w zwycięstwo dobra nad złem będą nam wrogami,wojna cywilizacji trwa.[/quote] A nie moze i nie powinno byc tak, ze niech zydzi, chrzescijanie, muzulmanie, i wszyscy inni, wierza w to co chca, i niech nie usiluja nachalnie nawracac sie nawzajem? Religia – sprawa osobista i osobisty wybor. Mozna tak, czy nie?

 15. z-k

  24 kwietnia 2014 at 06:39

  To może by przypomnieć (patrz rozdział 2.8 I.T Lisiak – Żydowscy kolaboranci Hitlera) umowę węgierskiego syjonisty Kastnera z Eichmannem. W zamian za zgodę na wyjazd 2 tys. bogatych żydów do Palestyny żydowskie przywództwo zorganizuje sprawny i bezproblemowy wyjazd 500 tys. węgierskich i słowackich żydów do obozów zagłady. Umowa została zrealizowana – wstrząsające

 16. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 08:58

  [quote name=”z-k”] W zamian za zgodę na wyjazd 2 tys. bogatych żydów do Palestyny żydowskie przywództwo zorganizuje sprawny i bezproblemowy wyjazd 500 tys. węgierskich i słowackich żydów do obozów zagłady. Umowa została zrealizowana – wstrząsające[/quote] Wstrzasajaca jest tu straszliwa sytuacja w ktorej znalezli sie Zydzi, w tym ci zmuszeni poswiecic czesc swoich, tak zeby wszyscy nie wygineli. My Polacy tez poswiecalismy swoich, ale w odroznieniu od Zydow czesto glupio i bez potrzeby, np. wpakowanie sie w Druga Wojne, Powstanie Warszawskie. A to dzisiejsze wyludnianie Polski przez rzadzace tu „elyty” spod ciemnej gwiazdy, calkowite nie dbanie o los tych Polakow, pozwalanie na ich eksploatacje i ucisk przez obcych? O, Izrael nie pozwala na takie traktowanie swoich! A dzis, ktory narod bardziej dba o swoich – Polacy czy Zydzi? Ktory narod bardziej szanuje sie wzajemnie – Polacy czy Zydzi? Krytykujmy nasze polskie wielkie wady, zamiast odwracac od nich uwage krytykowaniem innych.

 17. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 09:14

  [quote name=”z-k”]To może by przypomnieć (patrz rozdział 2.8 I.T Lisiak – Żydowscy kolaboranci Hitlera) umowę węgierskiego syjonisty Kastnera z Eichmannem. W zamian za zgodę na wyjazd 2 tys. bogatych żydów do Palestyny żydowskie przywództwo zorganizuje sprawny i bezproblemowy wyjazd 500 tys. węgierskich i słowackich żydów do obozów zagłady. Umowa została zrealizowana – wstrząsające[/quote] Czytajac twoj wpis, pomyslalem sobie, ze my Polacy – nie wszyscy, ale w wiekszosci – jestesmy narodem zimnym emocjonalnie i bezlitosnym wobec siebie samych. Czy brak tej cieplej emocjonalnosci, wspolczucia dla siebie (i skutkiem tego dla innych), to wynik naszych nieszczesc historycznych, czy raczej ich powod? Co bylo najpierw? Czy inne narody tez sa takie? Co zrobic, zeby przestac byc zimnym i bezlitosnym, i zamiast tego byc serdecznym i wspolczujacym?

 18. Csaba

  24 kwietnia 2014 at 09:59

  Typowe przedstawienie teatralne. Orban ma silne poparcie żydowskich finansistów, dlatego wygrał. I, żeby zapewnić mu poparcie ludu, ci sami atakuja go w swoich mediach. W rządzie Orbana za wydanie pieniędzy odpowiada Nemethne, straszna żydowska jędza, wyszkolona w Leumi Bank w Izraelu. Pierwsza córka Orbana to Rachela, druga Sara. Naprawdę nietypowe imiona dziś na Węgrzech, z wyjątkiem węgierskich żydów. Orban ze strony matki ma żydowskich krewnych, jest całkowita cisza o pochodzeniu jego matki. Często go nazywaja cyganem, to albo pomyłka, albo fakt ze strony ojca. Bez większego znaczeni, chyba że jakis powód do ukrytej frustracji i ochoty zemsty. I nezmiernej ambicjy do władzy. Jedno jest pewne, to, że ktoś jest utalentowany, jeszcze nie znaczy, że będzie królem. Jak mowa o Hitlerze, uliczny malarz też nie zostałby przywódcą jednego z najważniejszych państw świata, jeżeli główne kręgi finansowe (tj. żydowskie) nie chcieliby tego… Wyrażnie chcieli.

 19. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 10:46

  [quote name=”Csaba”]Typowe przedstawienie teatralne. Orban ma silne poparcie żydowskich finansistów, dlatego wygrał… W rządzie Orbana za wydanie pieniędzy odpowiada Nemethne, straszna żydowska jędza …Jedno jest pewne, to, że ktoś jest utalentowany, jeszcze nie znaczy, że będzie królem. Jak mowa o Hitlerze, uliczny malarz też nie zostałby przywódcą jednego z najważniejszych państw świata, jeżeli główne kręgi finansowe (tj. żydowskie) nie chcieliby tego… [/quote]

  Twierdzisz, ze Orban cos udaje? Co? Jakies dowody na to? Twierdzisz, ze Orban zdobyl wladze dzieki Zydom, i ze Zydzi popieraja go w jakichs niecnych, antywegierskich celach? Jakies dowody na to? Nazywasz Nemethe „straszna zydowska jedza” – czemu? Co ona takiego zlego zrobila? Podaj fakty. Wiec twierdzisz, ze Orban jest jak Hitler? Na jakiej podstawie? Podobnie, zdaje sie, twierdza nienawidzacy go lewacy na Wegrzech, prawda? 🙂

 20. Csaba

  24 kwietnia 2014 at 11:04

  [quote name=”Wolny”]Twierdzisz, ze Orban cos udaje?[/quote]
  Orban jest postaczą mityczną. Wbrew pozorom nie ma dwóch mitów, tylko jednego. Jako bohater tego samego mitu, dla liberalnej lewicy (i dla aktorów grających tą rolę!) jest Antychrystem, dla prawicy Zbawcą. Oczywiście że często udaje, prawie zawsze. Buduje swoją władzę, królestwo i dla ludności kraju to może być nawet korzystne. Silne państwo, silna władza centralna to dar dla ludu. Orban zawsze wybiera to, co jest dobre dla niego, jeżeli to jest dobre także dla większości społeczeństwa, to jeszcze lepiej, jeżeli to jest sprzeczne z interesem narodowym, to szkoda. Ale robi swoje. Orban rozpoczął swoją karierę jako pupil Sorosa. Wtedy był typowym aroganckim młodym liberałem, potem zmienił kurs, bo na rynku był większy popyt na patriotyzm. Z Hitlerem tyle ma wspólnego, ile każdy, który zostaje królem mimo że był całkiem nikim.

 21. Csaba

  24 kwietnia 2014 at 11:09

  [quote name=”Wolny”] Nazywasz Nemethe „straszna zydowska jedza” – czemu? Co ona takiego zlego zrobila? Podaj fakty. [/quote]
  Némethné?
  http://www.mnnsz.hu/wp-content/uploads/2014/04/nemethne_.jpg
  Ten facet z Izraela udaje kobietę… 🙂

 22. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 11:14

  [quote name=”Csaba”][quote name=”Wolny”] Nazywasz Nemethe „straszna zydowska jedza” – czemu? Co ona takiego zlego zrobila? Podaj fakty. [/quote]
  Némethné?
  http://www.mnnsz.hu/wp-content/uploads/2014/04/nemethne_.jpg
  Ten facet z Izraela udaje kobietę… :-)[/quote] Wiec to, ze rzekomo udaje kobiete, jest tym domniemanym zlem, ktore on czy ona rzekomo czyni?

 23. Csaba

  24 kwietnia 2014 at 11:32

  [quote name=”Wolny”] Wiec to, ze rzekomo udaje kobiete, jest tym domniemanym zlem, ktore on czy ona rzekomo czyni?[/quote]
  Ciebie interesują fakty, czy po prostu chcesz wierzyć w swojej ulubionej bajkę? Mogę szukać konkrety, życiorys, kontrowersyjne decyzje, ale na pociątek twarz mówi bardzo dużo. Między innymi o polityce personalnej Orbana, o ile o stanowisku głównego dysponującego nad pieniędzmy on decyduje.

  Kampaniami wyborczymi Orbana kieruje Finkelstein i Birnbaum, eksperci Likudu z Izraela. Orban wielokrotnie nazywał Likud bratnią partią Fideszu.

 24. moherowy beret

  24 kwietnia 2014 at 12:36

  Ludzie,dajcie spokój Orbanowi.Nikomu nie darujecie,w każdym widzicie wady,ale spójrzcie na siebie lepiej.W ten sposób nigdy nie znajdziecie nikogo kto odpowiadałby Wam.Jesteście jak stare prowincjonalne plotkary w maglu.Znosicie tylko różne smakowite ploteczki,półprawdy czy nawet prawdy.Orban jest wielki i jestem pewna,że nawet stado żydowskich finansistów nie oskubie go.Orban przeszedł na patriotyzm,bo dojrzał do tego i zobaczył co się dzieje z narodem bez tych najwyższych wartości(chodzi o miłowanie ojczyzny).Co zaś do pochodzenia Orbana,to nie jest w jego wypadku istotne.Nie sprzedaje wrogom Węgry(jak znani nam politycy),dba o o swoje państwo,a to jest najważniejsze.Co zaś do imion dzieci,to spotkałam się z biblijnymi imionami w Polsce np.Dawid.Na Kresach to imię używali tylko Żydzi.A imię Tankred,też dziwaczne.Ponoć z jakichś wojen punickich czy coś w tym rodzaju.Nie szukajcie igły w stogu siana.

 25. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 16:23

  [quote name=”moherowy beret”]Ludzie,dajcie spokój Orbanowi[/quote] Te, moherowy, wiec twierdzisz, ze tu kilka osob czepia sie Orbana, nie jedna osoba, czyli osobnik podpisujacy sie Csaba? A kto jeszcze oprocz Csaby czepia sie Orbana? „Ludzie dajcie spokoj…” – typowe polskie ple,ple,ple.

 26. leszek

  24 kwietnia 2014 at 18:49

  Brawo Wegrzy,kiedy my ?

 27. Csaba

  24 kwietnia 2014 at 18:53

  [quote name=”Wolny”] typowe polskie ple,ple,ple.[/quote] Moherowy beret to tylko jeden Polak, czyli ty bardziej przesadziłeś z tym „typowym polskim”, niż on… 🙂 Widzę, że niektórym kolorowe sny są bardziej miłe, niż rzeczywistość, ale inni mogą się zainteresować faktamy.

 28. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 22:58

  [quote name=”Csaba”][quote name=”Wolny”] typowe polskie ple,ple,ple.[/quote] Moherowy beret to tylko jeden Polak, czyli ty bardziej przesadziłeś z tym „typowym polskim”, niż on… 🙂 Widzę, że niektórym kolorowe sny są bardziej miłe, niż rzeczywistość, ale inni mogą się zainteresować faktamy.[/quote] W jakiej sprawie i jak konkretnie rzekomo przesadzilem? Moze i widzisz, ze niektorym kolorowe sny sa „bardziej mile,” ale czemu mnie o tym informujesz?

 29. Wolny

  24 kwietnia 2014 at 23:00

  [quote name=”leszek”]Brawo Wegrzy,kiedy my ?[/quote]
  No wlasnie,kiedy my? Co konkretnie zrobic, zeby my tez?

 30. Marek

  6 maja 2014 at 15:20

  [quote name=”Wolny”][quote name=”leszek”]Brawo Wegrzy,kiedy my ?[/quote]
  No wlasnie,kiedy my? Co konkretnie zrobic, zeby my tez?[/quote]

  No własnie, Wolny, kiedy ty? Bo nie sądzisz chyba, ze my to również ty. A jeśli tak sądzisz, że ty też, to podaj jakieś argumenty? POtrafisz, czy tylko tak sobie, z nudów piszesz? więc?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra