Z zagranicy

Była agentka CIA chce wykupić Twittera, aby zablokować konto prezydenta

Była agentka CIA Valeria Plame Wilson chce zebrać w internecie miliard dolarów, żeby wykupić Twittera i zablokować na nim konto prezydenta USA Donalda Trumpa. Na razie uzbierała… 5600 dolarów. W takim tempie zbiórki raczej Donaldowi Trumpowi nie grozi, że zostanie odcięty od tego medium przed końcem swojej kadencji.

 

– Nie musimy czekać do 2020 roku, by zmusić go (Trumpa) do milczenia. Miliard dolarów to „niewielka cena za zabranie Trumpowi jego megafonu – napisała Valeria Plame Wilson na swoim Twitterze, odnosząc się do rzeczywistej daty wygaśnięcia obecnej kadencji prezydenta USA.

 

Donald Trump wyczynia straszne rzeczy na Twitterze między innymi popierając stosowanie przemocy wobec dziennikarzy czy grożąc Korei Północnej wojną atomową. To nie są rzeczy, które dzieją się tylko w internecie. Trump używa Twittera jako broni – żali się była agentka Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Valerie Plame Wilson, która w 2003 roku została zdemaskowana przez „niedyskrecję Białego Domu” i przez to dwa lata później odeszła ze służby. Twierdzi, że zdemaskowanie jej było aktem zemsty ze strony ówczesnej administracji republikańskiego prezydenta George’a W. Busha za wypowiedzi jej męża, ówczesnego ambasadora USA w Iraku Josepha Wilsona, który publicznie krytykował amerykańską interwencję w tym kraju.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

88 komentarzy

88 Komentarzy

  1. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

    5 listopada 2017 at 05:33

    Keep on working, great job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra